Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

marla
Witaj, a na kiedy masz termin ?
Pieluch tetrowycb ja kupuje 10 szt.+ok.5 flanelowych ;)
Lozeczko.zapewne.klasyczne 120 x60, do.niego.chyba potem najlatwiej wszystko dobrac materacyk itd.
ja kupilam.rozek / becik i ewentualnie roznej grubosci.kocyki,
Choc w posciel tez zainwestuje najwyzej przyda sie za jakis czas ;-)
A kosmetyki oprocz Octeniseptu do pielegnacji pepka, jakiejs oliwki czy emolientu do kapieli jak najmniej.
A kazdemu.maluszkowi inne moga podpasowac wiec trzeba probowac :D

Mam nadzieje ze pomoglam cos :)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Megi zgadzam się ciążą to cud,ale żeby tak rozkoszny czas to nie do końca.Mnie mimo ,że leżę też dzisiaj skurcze męczą,a jeszcze przyszła do mnie koleżanka,z prośbą o pomoc w nauce do testów na prawo jazdy(w domu ma 3 małych dzieci to warunki do nauki kiepskie),posiedziałam troszkę i brzuch daje się we znaki.
Marla ja mojego młodszego syna też rodziłam 15 lat temu ,także spoko nie martw się.Co do wyprawki.To parę stron wcześniej ,dziewczyny zamieszczały listę do szpitala dla mamy ,maluszka i potem do pielęgnacji ,jak masz troszkę czasu cofnij się w naszych postach ,chyba przerabiałyśmy wszystko,koszule do karmienia ,rożki ,laktatory,kremy , legginsy ciążowe , łóżeczka , wózki
Resztę dogadujemy na bieżąco ,zostań z nami i pytaj w razie czego :D
Doris super ,że już w domku

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Marla. Ja mam pieluchy tetrowe 30szt. Z tym że część mniejszych cieńszych a część większych podwójnie tkanych. Do tego 5szt flanelowych kolorowych. Łóżeczko kupię standardowe 120x60 tylko że z funkcją przerobienia na tapczanik. Myślałam o większym ale nie mam za bardzo miejsca a poza tym za niedługo planuję drugie dziecko. Tak więc łóżeczko i tak będzie potrzebne. Wtedy Hania dostanie nowe duże łóżko. Z kosmetyków to:
- maść natłuszczająca do codziennej pielęgnacji typu Linomag,
- maść z tlenkiem cynku na odparzenia typu Sudocrem,
-płyn natłuszczający do kąpieli na co dzień (mam Babydream z rossmana,
-emolient do mycia co jakiś czas (Cetaphil restoderm),
- krem na wiatr i mróz Nivea Baby,
-oliwka np Hipp dobra składowo
-chusteczki nawilżane z rossmana Babydream sensitive
I to chyba wszystko. Mam nadzieję że pomogłam :-)
Natalia słodziak z tej Twojej Bobinki! :-) Ja zdjęcie z brzuszka postawiłam sobie w ramce i codziennie się przyglądam swojej córci

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Dzieki megi.madzia

Termin mam na 22 grudnia.
A juz taka niecierpliwa sie robie...
Martwie sie tez troche, bo w ciazy okazalo sie, ze cukru mam za duzo, wiec caly czas kontroluje.
Byl on wiekszy tez przed ciaza, ale wiadomo jak to jest, wszystko pozniej a tu taka niespodzianka... Ciaza :)
I niedoczynnosc tarczycy mi wyszla.
Oczywiscie przez tyle lat zaden lekarz na to nie wpadl. A bylam u kilku.
Nieregularny okres , nadwaga, wypadanie wlosow..
Wiem, ze teraz wszystko sie normuje, ale wiadomo w ciazy o wszystko czlowiek sie martwi.
Teraz dla odmiany martwi mnie to, ze jestem w 29 tc a przytylam tylko 0,5 kg.
Pewnie organizm korzysta z zapasow tluszczu, ktory mam. A tak na powaznie to z pewnoscia przez leki na tarczyce. Ale corka rozwija sie prawidlowo, wszystko jest ok:)

Jesli chodzi o zakupy to powoli jakos to ogarne wszystko heheh
Ciaza to dla mnie taki dziwny okres pod tym wzgledem, ze strasznie wybredna sie zrobilam. Nic mi sie nie podoba. Rzeczy wydaja mi sie jakies takie tandetne w porownaniu do ceny. No i wszechobecne kolorki, naszywki, cekiny i inne rzeczy...
Mam nadzieje, ze po porodzie minie mi ta ogolna niechec do wszystkiego, bo zwariowac mozna.
Wozka to moja corcia chyba nie bedzie miala :)
Poszukuje tez krzeselka do karmienia 3 w 1, aby sluzyl mi jako lezaczek na podwyzszeniu na poczatek.
Oprocz Chicco Polly Magic nic nie moge znalezc..
Wanienke na stelazu.. Ze wzg na moj chory kregoslup powinnam wlasnie taka miec, bym nie musiala sie schylac.
A w jakim rozmiarze kupujecie pierwsze ubranka?

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi :)

Igneese, oczywiscie wozek.
Ale nie moge znalezc.
Na zasadzie - nic mi sie nie podoba.
Sama z soba niedlugo oszaleje.
Chcialabym taki 4 w 1, na dosc duzych pompowanych kolach.
Poniewaz duzo jezdze samochodem chce by fotelik mozna bylo wpinac do stelaza wozka. Ale nie mam tego systemu isofix, wiec baza musi byc normalnie zapinana na pasy.
Bez bazy duzo bedzie roboty z wypinaniem, wpinaniem malej.

Ja w sumie tez pare rzeczy kupilam na 56, reszte na 62.
Moja starsza corka miala przy urodzeniu 4500 kg, wiec jakies spiochy na 56 ktore mialam ubralam pare razy :)
A te pajacyki co kupilam teraz na 62, niby 1-3 miesiace, wydaja mi sie takie duze.
Wiec kupilam kilka sztuk na 56.

Odnośnik do komentarza

beatka90
Kurde a ja myslalam, ze standard to 140x70 i juz wczoraj chcialam zamowic.
Tak sobie z corka mierzylysmy i strasznie male mi sie wydaje to 120x60. Ale cora mowi, ze jest ok :)
A mama moja, zeby wieksze kupic.
Sama juz nie wiem.
Moja cora spala w lozeczku 3 mies tylko, stad tez takie mysli mam, ze niby po co mi takie wielkie.
Mowi sie, ze to wszystko od nas zalezy, jak dzieci przyzwyczaimy, ale uwierzcie mi dziewczyny, ze jak mloda plakala juz tak 3 noc nie mialam juz sily na walke z lozeczkiem i wzielam ja do siebie.
No, ale wracajac do lozeczka, to chyba kupie to 120x60.
Dzieki!

Odnośnik do komentarza

HEJ nowe mamuśki :)
Marla Ja tez zdecydowana na lozeczko 120x60. Wydaje mi się, że takie najlepiej się sprawdzi jeśli nie ma później funkcji łóżka. Kosmetyki Ja oilatum, Pampersy newborn odsłaniające pepuszek. Wózek 3w1 quinny moodd.
Dziś zrobiłam internetowe zamówienie wyprawki :D Kur..... ile kasy poszło a to nie wszystko.... będę bankrutem hehe ale i tak jestem podekscytowana jak smok.

Odnośnik do komentarza

Natalia a jaki kolor? My mamy Black Irony czarny z białym stelażem.
Marla standardowe jest 120x60 do takiego łatwo dokupisz materac, ale to w sumie indywidualna sprawa, my np. wiekszego nie mielibyśmy jak wstawić
Milak no średnio jest, dzięki za wirtualny uścisk :) ja dziś znowu humor kiepski, martwię się o mojego piesia no i musiałam dużo więcej chodzić, więc miednica mnie boli bardziej niż przez ostatnie dwa dni.

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, tak mi było dobrze do tej pory, tak blogo i bezboleśnie, a teraz? Kręgosłup boli juz od rana, ciężko się oddycha, a jak zjem to id razu idę spać. Właśnie się ocknęłam po niedzielnym rosołku :D
Moje przyjaciółki robią mi baby shower :D jedziemy po koniec października na sobotę i niedzielę do Szklarskiej Poręby, posiedzimy bez naszych facetów, pogadamy, one pewnie wypiją moje zdrowie i będzie faaajnie :D to juz chyba ostatnie takie nasze spotkanie będzie przed urodzinami Staśka, ahh łezka w oku mi się zakrecila... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe grudnióweczki :))
Chyba wszystkim nam siadają kręgosłupy... Ja od kilku dni gotuję na siedząco, leżakuję ile się da a i tak mam wrażenue , że kręgoslup chce mi pęknąć. Do tego problemy z pochylaniem się... Nosz cholerka czuję się jakbym była trwale niepełnosprawna (zawsze byłam zosią samosią więc nie mogę tego przexierpieć). Ale przynajmniej brzuszek się nie napina.
Co do łóżeczka to też mamy standard 120x60. Jak młodziak podrośnie to będzoemy myśleli o czymś innym dla niego, ale póki co takie nam pasuje idealnie do sypialni.
Ubranek mam trochę na 56 ale duzo wiecej zdecydowanie na 62 itd. Chociaz ostatnio mój tz wpadł na zakupy i przyciągnął mi cała torbę właśnie takich maluszków.
Swoją drogą, mam wrażenie, że syndrom wicia gniazda dotyczy takze mężczyzn :D mój jakby ostatnio bardzo wkręcil się w rolę ojca i męża który musi o wszystko zadbać. Jak ni interesowała go wyprawka tak teraz ciągle rozmyśla jak nie o kombinezonach, czy wyastarczy to innych ciuszkach, kocykach, pieluszkach, smoczkach, kosmetykach. Szok. Wczoraj pochwalił mi się zakupem maty edukacyjnej (chociaż maluchowi pewnie przyda się koło wiosny). Chyba mi meza podmienili na tym poligonie :)
Czy też macie wrażenie, ze wasze brzuszki sporo urosły w ostatnim czasie??:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

witam nowe mamusie!!! fajnie że jest nas coraz więcej!
ja też mam wrażenie jakby mój brzuch urósł strasznie, a teraz coraz bardziej doskwiera ubrać buty czy skarpetki to nielada wyczyn ale teraz doszło zejscie z łóżka - ostatnio mówię mojemu że powinien zamontować jakiś podnośnik abym mogła wstać. nasza maleńka w tym tyg rusza się najbardziej aktywnie ze wszystkich do tej pory a jak już zjem coś słodkiego to jest hulaj duszo piekła nie ma - . ale w sumie się ciesze bo przynajmiej wiem że ma się ok.
dziewczyny planuje zakup takiego kombinezonu ale mój małżonek stwierdził że powinien być różowy.
http://www.smyk.com/cool-club-kombinezon-dziewczecy-1-czesciowy-rozmiar-62,p1110555310,ubranka-dla-dzieci-p

Odnośnik do komentarza

aga1987

Bardzo fajny kombinezon.
A dlaczego rozowy? :) Jest jasny, neutralny, w sam raz dla dziewczynki.
Wlasnie tak spojrzalam do swojej szafy i wszystko mam jasno rozowo szaro bialo kremowe :) Kolorki to kwestia wlasnego upodobania, najwazniejsze, aby Ci sie podobal.
Ja tez kupilam w Smyku ale taki jasno rozowy spiworek raczej.
Miejsce na nozki jest w jednym kawalku tak jakby, raczki jak w Twoim. Tam gdzie sa nozki jest zamek aby odpiac do fotelika w samochodzie.
Ale w sumie teraz nie wiem czy nie lepszy taki z miejscem na dwie nozki oddzielnie.

O moim brzuszku trudno mi mowic, poniewaz przed ciaza mialam duzy w zwiazku z nadwaga spowodowana tarczyca.
Teraz jest duzy, ale widac, ze ciaza spowodowany a nie nadwaga.
Inny ksztalt, okragly, no jak w ciazy :)

Odnośnik do komentarza

Ja chciałam kremowy bo taki właśnie neutralny nawet na chrzest byłby dobry gdyby zimno było. ale mój stwierdził że ten bedzie się szybko brudził a pozatym będę córcią tatusia a córusie mają różowe tylko ze wiekszość ubranek jest różowa a przecież są takie ładne kolorki jak ten. muszę jeszcze nad nim popracować aby wyszło na moje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...