Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mamusie.
Bylismy dzis na wizycie u poloznej i najedlismy sie kupe strachu niepotrzebnie :/ wrr
Oczywiscie mojej poloznej nie bylo i wizyta odbyla sie z inna w zastepstwie.Na poczatku zmierzyla mi cisnienie -za wysokie -stwierdzila ze to moze byc przez spadek zelaza mam isc na badanie krwi .Powiedzislam jej ze mam anemie to po sprawdzeniu mojej dokumentacji ciazowej stwierdzila ze nie ma takich informacji i ze dlaczego ostatnie badanie krwi mialam robione w czerwcu (mialam robione w sierpniu) wniosek dokumenty sie zgubily :/
Zmierzyla mi brzuch i narobila paniki ze jest za maly jak na 28tydz i ze mam teraz szybko udac sie do szpitala ona juz tam dzwoni zeby zrobili usg bo dziecko pewnie jest za male co swiadczy o nieprawidlowym rozwoju...Dziewczyny tak sie przestraszylam .Poszlismy szybko do szpitala zrobili usg ...nic nie mowili potem podloczyli nas pod ktg na 30min i zostawili sama.dopiero po tym badaniu powiedzieli ze wszystko jest dobrze ze mala wazy jakies 1136g i ze gdyby mnie cos niepokoilo to mam przyjsc ale na dzien dzisiejszy mala jest zdrowa i rozwija sie prawidlowo .wielkie ufff
Ale ta polozna to mam ochote zamordowac bo przez jej panike tak sie denerwowalismy strasznie:/ ale najwazniejsze ze zrobili nam dodatkoww usg i wszystko jest ok:)mala ulozona jest glowka w dol i moze juz sie nie przekreci...kto wie czas pokaze

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Ausia przynajmniej wiesz ,ze jest ok;) Takze wiesz- ona cie wkurzyla,ale mialas badanie ful wypas w szpitalu;)

Dziewczyny - ja nie ogladam tego programu 600 gram , bo to bez sensu sie dolowac. Nie ma po co.

Wrocilam z psem ze spaceru i kuzwa tak mnie kosc ogonowa boli,ze myslalam,ze nie dojde. Juz naprawde boli mnie wszystko, jęczę, marudzę, juz mnie wszystko wkurwia. :/

Faith - where are you? Bo tu jesień wtargnęła na dobre.

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

ja już zdecydowanie innego rodzaju ruchy dziecka czuje, niż jeszcze niedawno - duzo częściej niz dzikie harce są przeciaganki z wypychaniem róznych części ciała. Nisko ulokowana macica nie musi oznaczac nic niepokojacego - ja mam szyjke długa i zamknieta, ale maice tak nisko, że maluch wręcz chowa sie pod spojenie łonowe i trudno całego objechac usg, lekarz stwierdzil, że widac tak to mam anatomicznie urządzone. Młody obraca sie ciągle jak w kalejdoskopie i te rozpychanki pewnie czuję jak zmienia ułożenie - półtora tygodnia temu na tym nieudanym 3d był dupcia do dołu, kilka dni potem u mojego gin był głową, a w poniedziałek na drugim 3d znowu juz dupcia... i tak pokręcony, że ledwo pooglądałam buźkę - jak na wydana taką kase, to szkoda ;) ale pokazał mi mój pęcherz, ścianę macicy i nóżkę młodego bezlitośnie mnie katującą

Odnośnik do komentarza

No widze dziewczęta, ze humorki dzis slabe, ale to nic po burzy zawsze swieci slonce :-)
Co to w ogole ma znaczyc za maly brzuch, kuzwa ja urodzilam 3,5 kg dziecko a mialam pilke mniejszą niz teraz- co za bzdura, zeby jakies standardy byly. No kopnąc tą polozna w tylek tylko..
Roksi ty sie nie przejmuj brakiem nadmiaru kasy, wiem jak zus Cie traktuje, szlag by ich trafił. Tez mi czasem przykro jak dziewczyny piszą o calych kompletach mebelkow i roznych gadzetów, ja poluje na uzywki glownie, bo liczę sie z kasą. Uwierz mi kiedy znajde cos pieknego lub sobie uszyje bardzo sie ciesze. Naszego malucha to nie bedzie intetesowalo ile kasy na niego wydamy, ale ile milosci, cierpliwosci i czasu mu poswiecimy. Musimy miec kochana zdrowe podejscie, bo stres nam nie sluzy. Naprawde rozumiem przez co przechodzisz, mnie tak zalatwili przy pierwszej ciązy. Czekalam, az w koncu nie dostalam nic, bo pracodawca za pozno zglosil mnie do ubezp. Sprawa w sadzie wygrana wg adwokata, ale ja wtedy bylam w 8 miesiącu i nawet kasy na podroz do Poznania nie bylo-a w tym sadzie wszystko by sie odbywalo. I odpuscilam. Zylismy na pomidorowej i pasztecie, bylo naprawde ciezko. Ale corcia urodzila sie zdrowa i o wszystkim szybko zapomnialam. Takze glowa do gory, zahartuje Cie ta sytuacja na dlugie lata. Pozdrrawiam

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Roksi
Wiele fajnych ubranek i ogólnie części wyprawki można kupić okazyjnie w intrenecie. Na Facebooku są różne grupy sprzedażowe ja np.na wrocławskiej za 50 zł kupiłam parę reklamówek ubrań łącznie z zimowym kombinezonem. Jest wiele okazji i jeśli tylko jesteś chodząca to za niewielkie pieniądze da się dużo kupić.Poza tym popytaj po znajomych niekoniecznie tych z dziećmi czasem ludzie w pracy mają znajomych którym dziecko już podrosło. Maluchy raczej szybko rosną i za wiele zniszczyć nie dadzą rady. Powodzenia z wyprawką. Gdzieś w Internecie jest artykuł o wyprawce za 500 zł.

Odnośnik do komentarza

Tak tak kochane, moja mamunia wszystko zalatwia od kogos :) Tylko wiesz, chodzi o to,ze jedni daja a inni odsprzedają za symboliczne kwoty - ale to wiecie - chcialabym juz zaplacic i miec a tu kuzwa ch** wie kiedy kasa będzie, a jak będzie to zaraz na bieżące idzie część - typu wynajem, ejedzenie, jakies inne długi, opłaty. Chcę do 0 wyrównać, ale to ciężko, bo zaraz trzeba lekarza opłacic znowu, siostrze oddac za cos tam i tak wiecie - terminy gonią. Dlatego chce zeby mala siedziala najdluzej jak sie da, zeby po kolei wszystko placic. Dobrze,ze mama nic nie chce, bo bym sie nie wyplacila do konca zycia <3

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja już po wizycie. Mały ułożony główką do dołu, zdrowy i waży 1500g.
To na 100% jest rozejscie, ale obaj lekarze są zgodni że jesli osteopata dobierze mi jutro stabilizator to moze sie zatrzymać, a przy odrobinie szczescia nawet ustąpi bol. Zagrozenia dla małego nie ma. Wg. nich spokojnie donosze a jesli ustapi bol i nie bedzie innych przeciwwskazań to nawet moge rodzic sn.
Takze trzymajcie kciuki,zeby jutro osteopata dobral mi pas i zeby ten koszmar sie skonczyl :)

Odnośnik do komentarza

ewka ja z nudow na poczatku ciazy, oczywiscie w zadne zabobony nie wierze, zawsze bedzie 50/50 a tyle to wiesz sama ;)
Takze jak slysze jak ktoras mowi, ze wie co bedzie miala, bo brzuch spiczasty czy taki, je to i tamto i serio jest tego przekonana to mi sie smiac chce. ;)
Wszystko jest 50/50. Jednym sie cudownie' sprawdzi ' a inni psioczą, ze im nie ;)))

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Zabobony ,zabobonami a z obrączki mi wyszło ,ze dziewczynka jeszcze przed usg informującym o płci.
Roksi uwierz mi ,że ja dla malej jeszcze sama nic nie kupiłam.Dwa worki ciuchów dostałam,łóżeczko z wyposażeniem zamówiła przyszła mama chrzestna,a wózek zamierzam kupic na olx albo gdzieś w komisie w Lublinie.Z tej kasy co odłożyłam jak pracowałam w Niemczech to ubywa,bo okna,drzwi,malowanie,a mam przecież dwójkę synów jeszcze.Także jak to mówiło moje młodsze dziecko "na łazarskim rejonie nie jest kolorowo".Ale damy rade ,bo to Polska i nie mamy wyjścia,w tym kraju często tak bywało ,że ludzie zarabiali np.1000 a wydawali 2000 Polak potrafi:D
Ignesse najważniejsze ,że chłopaczek rośnie jak na drożdżach. Mam nadzieję ,że jutro lekarz dobierze Ci pas i spokojnie dotrwasz do rozwiązania.Dobrze,że byłaś u swojego gin. ,bo to inaczej niż lekarze z IP i na pewno teraz już będziesz spokojniejsza. Będzie ok.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pierwszy raz w tej ciąży dopadły mnie dolegliwości żołądkowe,a ściślej pisząc macica wysoko uciska żołądek i wszystko się cofa no masakra.Po śniadaniu myślałam ,że niewłaściwe jedzonko,ale po drugim śniadanku,obiedzie ,deserku czy kolacji to samo,masakra.Małe porcje też nie pomagają,podejrzewam ,że może miec to tez związek z tym ,że leżymy teraz. No nic damy radę:D

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

A co do plci to moj tatus (nie wiem jak on to wylicza ) wyliczyl mi na poczatku ciazy ze urodze w wigilie i bedzie to corcia. Wedlug OM wychodzilo ze urodze w pazdzierniku ale mialam nieregularne cykle takze olslam temat .wiecie jak sie zdziwilsm jak bedac w polsce ginekolog powiedzial ze bedzie swiateczny prezent bo termin na wigilie i jeszcze dodal ze urodze corcie...mamo szok ale jak moj tata komus wylicza to plec jak do tej pory zawsze sie potwierdzala a data porodu albo byla bardzo zblizona albo trafiona w 100% ...takze tego :Dwesola wigilia nam sie szykuje

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Ignesse Twój synek rośnie jak na drożdżach ;) trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte! :)
Ausia super spodnie! A i brzuszek jaki masz ładny :) ja swoje pierwsze ciążowe kupiłam używane, są fajne, ale muszę zawieźć do cioci, żeby mi nogawki podwinela i lekko zwęzyla, bo jednak rurki to rurki ;)
Ja we wróżby też nie bardzo wierzę, przez moje zachcianki wszyscy uważali, ze bedzie córka, a tu chłopak jak nic ;) hehe
A tak swoją drogą zazdroszcze Wam wizyt.. Ja swoją mam dopiero 15.10. po 1,5 miesiacu przerwy :( chciałam iść prywatnie w tak zwanym międzyczasie, ale przeliczylismy się z wydatkami na płot i zamiast na usg kasa poszła na dodatkowe wiadra tynku. No, ale trudno, jakoś przeżyję, grunt, ze juz prowadzi mnie lekarz ze szpitala w którym chce rodzić, także nie ma opcji, żeby mnie przegonili stamtąd ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...