Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

nikkaa my w Niemczech nie mamy wyboru czy pojedyncze szczepionki czy skojarzone, tu kasa chorych z automatu pokrywa 6w1, pneumokoki i rotawirusy. Jak byśmy mieli takie życzenie to można z któryś zrezygnować bądź zaszczepić dziecko później, np po pierwszym roku życia. A moje podejście do szczepień jest takie samo jak do porodu, człowiek musi przez to przejść i tyle, nie oglądam i nie rozczytuję się na ten temat zbyt wiele. Wszyscy byliśmy szczepieni i żyjemy:) kiedyś czytałam podajże na niemieckiej stronie, że w związku z tym że zwiększa się ilość pseudo Eko rodziców nieszczepiących dzieci to wzrasta ryzyko wybuchu epidemii chorób zakaźnych! Ja wolę zaszczepić swoje dziecko niż potem drżeć o jego zdrowie i życie gdy w przedszkolu wybuchnie jakas epidemia itp.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ostatnio malo mam czasu zeby z wami popisac ale juz jestem ;)
Odnosnie czopkow glocerynowych. Zastosowalam je juz u mojej Oli 2 raz i pomogly za kazdym razem. Przecinam je wzdluz na pol i spokojnie to wystarcza. Za pierwszym razem po wigilii mala nie robila kupki przez tydzien. Po zaaplikowaniu czopka kupke zrobila po 14 min taka po pachy..ba po szyje. Ulga natychmiastowa ;) drugi raz dalam jej czopka po 4 dniach bez kupki i zrobila ja dopiero po 1h. Nie powinno sie dawac czopkow za czesto zeby jelitwk nie rozleniwic. Ale moja Ola znow 3 dzien nie robi kupki...kurde niby sie nie preze nie steka ale zauwazylam ze puszcza smierdzace baczki a czasem jak puszcza serie duuuzych bakow to az placze. Nie wiem dlaczego :(
Ktoras z was pytala o Sab Simplex. Nie jest na recepte . Mi mama przywiozla 2 buteleczki z Niemiec. Mala bardzo je lubi. Daje je w sytuacji kryzysowej gdy bardzo boli ja brzuszek.. a wy jak i kiedy je podajecie?

Jesli cjodzi o stosunki ;) my z mezem juz od 2 tyg jedziemy z tematem ;) na poczatku maly dyskomfort szwy troszke ciagly ale juz jest ok i ani ja ani maz nie widzimy roznicy teraz a wczesniej.

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

nikkaa moje podejście do szczepień jest takie, że są konieczne tak samo jak badania w ciąży. Wolę mieć pewność, ze moje dziecko nie zachoruje przynajmniej na te choroby, na które zostanie zaszczepione. A wazne dla mnie jest tez to, ze maluszek nie bedzie musial znosic kilku ukluc tylko jedno i po krzyku. Starszego szczepilam w Polsce sprzężonymi i nigdy nie mieliśmy żadnych efektów ubocznych. Autyzm po szczepieniu??? Nie wierzę i radzę nie wierzyć we wszystko, co napiszą w Internecie, bo można zwariować. Ige też szczepie te teraz 6w1 i mam nadzieję, ze też obejdzie się bez gorączki i innych niepożądanych skutków.

evires Sab Simplex kupowałam bez recepty, bo nie chciało mi się akurat iść do lekarza specjalnie po receptę. On kosztuje niecałe 9€, ale zawsze można kupić, a przy okazji wizyty u lekarza wziąć receptę i w aptece zwrócą pieniądze. Te czopki glicerynowe kupowałam w Polsce i są specjalnie dla dzieci, ale dodatkowo dostałam wczoraj od położnej czopki Carum carvi i one są też przeznaczone dla dzieci typowo na kolki i zaparcia.

Odnośnik do komentarza

NualaaN świat jest mały okazuje się po raz kolejny; ) mieszkasz na śląsku ?? nie mialam połączonych szczepionek 6w1 i 5w1. mogło sie to pozmieniać, bo jeszcze 6 lat temu jak mój R. szczepił swojego syna trochę inaczej to wyglądało. i tez u niej.
evires ja urodziłam się w sosnowcu ;) a teraz mieszkam w lesie w kozieglowach, 30km od czestochowy. wczesniej mieszkalam po kilka lat we Wrocławiu poznej w Warszawie także tez mnie trochę nosiło zanim znalazlam swoje miejsce; )
limonka a to ze życie pisze różne scenariusze to prawda. ja mojego R. znam 18 lat.. byliśmy ze sobą 8lat..planowaliśmy ślub dzieci i w ogóle az tu nagle rozstalismy o jakieś pierdoly. mieliśmy 7lat przerwy , w tym czasie on się ożenił i ma syna z tego małżeństwa. ale życie chciało inaczej , jesteśmy razem , mamy cudowną córeczkę jesteśmy szczęśliwi. jakby kilka lat temu ktoś mi powiedział ze tak będzie wyglądać moje życie nie uwierzyłabym.
nie mówię że Ty tez masz sie zejść ze swoim byłym ( zazwyczaj nie jest to dobra decyzja ;)) ale nigdy nie mow nigdy , bo życie na bank Cie jeszcze miło zaskoczy i spotkasz faceta swojego życia! !!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Katusia dzięki !! Zapiszę sobie nazwę czopków, a jak będziemy na szczepieniach to wezmę rezepty na sab simplex, teraz nie są mi potrzebne, ale nigdy nie wiadomo i lepiej mieć w zanadrzu. Do ciebie jeszcze przychodzi polozna ?? U mnie juuuuz dawno nie była, niby mi nie potrzebna ale właśnie czasami jeszcze miałabym jakies pytanie, a nie lubię tak z byle pierdola dzwonić.
anjak ale ten świat malutki :) ja się urodziłam w Mysłowicach, a jak wróciłam na kilka lat do Pl to pracowałam w Czeladzi. Nigdy nie zapomnę tych meeeega korków na przelotowej Katowice-Sosnowiec :D teraz cenię sobie mieszkanie w zielonym zakątku Niemiec, a i Szwajcarię i Austrię mam pod nosem. A odnośnie ciekawych scenariuszy jakie pisze życie...jak właśnie wróciłam do Pl żeby poślubić mojego byłego męża ( to byl de facto kolega z przedszkola i moja nastoletnia pierwsza miłość, ktora w dorosłym życiu okazała się porażką) to w pracy w Czeladzi poznałam obecnego męża, byl moim szefem :D więc wyobraźcie sobie co się działo...w dosyć dużej firmie z prezesami w warszawie :D ludzie i plotki zyc nie dali i tym sposobem trafiliśmy do Niemiec i żyjemy tu sobie spokojnie i szczęśliwie :) Anjak wasza historia też jest niesamowita !! Czasami trzeba się rozstać żeby móc znowu razem żyć :)
NuNualla ty też korzenie ze Śląska masz ?
Dziewczyny, czytałam trochę forum czerwcowe, wrześniowe itp ciekawa bylam na jakim etapie są tam maluszki, zauważyłam że tam dziewczyny zrobimy sobie na fb zamkniętą grupę. Co o tym sądzicie ? Żeby stworzyć zamkniętą grupę i tam pisać? Są plusy i minusy, na pewno stracimy anonimowość i nie będzie tam kameralnie jak tutaj, chociaż tutaj może nas każdy czytać, i z drugiej strony kontakt łatwiejszy, nie ma problemów z wklejaniem fotek i można szybciej odpisywać. To tylko pomysł...dajcie znać co o tym myślicie !

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 Sab Simplex jeśli już jest stosowany to powonien być podany przed każdym karmieniem, bo w trakcie każdego dziecko łyka powietrze. Tez podawalam je doraźnie, ale właśnie położna mi wczoraj powiedziała, że 100% działania jest tylko przy regularnym podawaniu. Zresztą nawet tak jest na ulotce i nie ma co tego modyfikować.

anjak ale historia z Twoim mężem... jak z filmu :) widzę, że Wy wszystkie ze Śląska tylko ja spod Szczecina.

evires u nas położna na początku powiedziała, że przez 8 tygodni może przychodzić jeśli będzie taka potrzeba i miała być przed świętami ostatni raz, ale chciałam żeby jeszcze teraz zwazyla małą, bo jak dla mnie ona nadal nie za wiele waży :) ale oczywiście wszystko jest w porządku, a ja sobie wmawiam, bo wokoło same duże bobasy :D jak dla mnie grupa zamknięta na fb może być. Nie ścigają mnie zadne służby, więc nie zależy mi aż tak na anonimowości :D to ja jestem nudna, bo jestem z moim Grzeskiem 10 lat od liceum i poza małymi kilkumiesecznymi przerwami jakoś nic nas póki co nie rozlaczylo ;) o oby tak dalej... mówimy o sobie mąż - żona, a dopiero w maju tak naprawdę oficjalnie to dojdzie do skutku :D impreza połączona z chrzcinami będzie w koncu.

Odnośnik do komentarza

katusia masz to samo co ja , dla mnie ciagle Tosia waży za mało, chociaż pani doktor mi powtarza że wszystko ok ale jak czytam chociażby u nas na forum ile ważą Wasze dzieciaki to znowu łapię schize...dzisiaj po kąpieli ja wazylam to ma 3740. niektóre maluszki się cięższe rodziły a to juz zaraz 2 miesiące będzie. w tym tygodniu przytyła 130 ..no ja się cieszę bo jednak w gore idzie a nie w dół.
i wcale nie jesteś nudna!! gratuluje Wam bardzo , w dobie rozwodów i tego jak łatwo ludzie się rozstaja nie walcząc o związek jesteście Wielcy z takim stażem :))!!
tez nie jestem po ślubie z R. to przed nami ;) katusia będziesz pierwsza ojjj kolejny wielki dzień przed Tobą. Super!!!
eviresSpoko, grupa na fb moze być :)
na trasie sos -kat nic się nie zmieniło; ) dalej masakra .
u Ciebie też tak być miało, musiałaś wrócić do pl żeby poznać faceta swojego życia :))) a ludzie zawsze będą gadać i trzeba miec to w dpie.

dołączam zdj Tosi bo przecież jej jeszcze ciocie nie widzialy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

anjak zdjęcie się chyba nie dodało, a faktycznie Tosia się jeszcze nie chwalilas chyba :) nam zawsze jakoś nie po drodze było z tym ślubem, potem przestało mi zależeć na białej sukni i dlatego teraz będzie impreza połączona, bo też nie mamy czasu na ustalanie tych wszystkich formalności kilka razy. Najlepiej jeszcze dorzucilabym Komunię syna :D a jednak papierek ułatwia życie i trzeba w końcu przy dwójce dzieci podjąć te decyzje... A z jaką waga Tosia się urodziła? Moja Iga wazy 5220, ale urodziła się 4080, wiec wydaje mi się, ze nadal niedużo przybiera, tym bardziej, ze w środę skończy 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Anjak !!!piękności !!! Jaka slodka niunia :) i ten kombinezon w róże!! Czad :) !
Dziewczyny tak piszecie o tej wadze, a ze mój maly byl dawno temu ważony to poszłam do łazienki go zważyć ... Urodził się to miał 3465, dzisiaj po półtorej miesiąca (19. będzie dwa ) ma 5500 , czyli dwa kg więcej. No jest kawal chłopa, ale ja myślę że wasze dziewczynki mają dobry przyrost no i najważniejsze skoro lekarz i położna tak mówią to wiedzą co mówią. W końcu teraz każdy niemowlaczek ma już swój własny rytm wzrostu.
DZIEWCZYNY, ZAKŁADAM GRUPĘ ZAMKNIĘTĄ NA FB POD NAZWĄ LISTOPAD 2015 !!!
wyszukajcie mnie na fb, Ev miro Rembiesa i wyślijcie mi zaproszenie z Nickiem z forum parenting. Nie mogę zamknąć zakładania grupy dopóki nie dodam przynajmniej 1 członka więc wysylajcie zaproszenia, czekam :)

Odnośnik do komentarza

Katusia ja też nuda, wczoraj strzeliło nam 16 lat razem -od studniówki :) a wasze historie to filmowe :)
Evires znajdź mnie na fb-Małgorzata Master pliss :)
Moja kluska przybrała kilogram przez 2 miesiące ale nasza pediatra uważa że wszystko jest ok.
Anjak malutka boska, a na kombinezon tez zwróciłam uwagę, śliczny.

Odnośnik do komentarza

anjak chyba wiem, jaki będzie mój następny zakup dla małej :) przynajmniej wiem teraz, gdzie szukać.

evires wiadomość wysłana, też nie mogłam Cię zaprosić...

To chyba już taka cecha naszych dziewczyn, ze nie przybierają aż tak na wadze. Iga przez 8 tygodni 1330, wiec niby nie jest najgorzej. Jedynie chłopaków na forum mamy dorodnych, ale przecież oni muszą być macho :)

Waska 16 lat... wow :) ale widzę, ze szkolne historie sa nadal popularne. Kolejna ze Śląska... chyba dziewczyny Was kiedyś odwiedzę, bo tam macie swoje skupisko :D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny chyba specjalnie dla Was zalożę Facebooka:) dawno się nie odzywałam bo oddalam telefon do naprawy a na tym niewygodnie pisać.
ja tez jestem ze Śląska Bielsko- Biała, a w Katowicach jestem często bo tam najblizsza Ikea:)
Katusia mi też bardzo podoba się kombinezon, ale obawiam się ze skoro byl kupiony w tk maxie to mozesz go nie dostać bo tam sprzedają outlet...
także jutro jak będę miała czas to zakładam Facebooka i wpraszam się do grupy... Mam nadzieję ze zostanę przyjęta Malwina P.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...