Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Patka, witajcie nowe dziewczyny :) teraz już musi być tylko lepiej :)
Wróciłam do domu...od lekarza wybrałam się do mojego na rozmowę...A u lekarza...wszystko w porządku...maleństwo siedziało sobie ze spuszczona główka i przebierało rączkami...ciasno mu tam...serduszko pięknie biło...już takie duże :) i grzeczne :) dostałam receptę na jakieś leki na moje drapanie...i mam więcej pić w dzień-2-3 litry,bo zaczęły mi puchnac nogi i woda się gromadzić...od jutra będę się więc upijac i chodzić wszędzie z wodą...dostałam też namiar na bezpłatną szkołę rodzenia ,zapisy już,szkoła od 29 tygodnia ciąży...z us g wynika ze kończy mi się 18 tydzień ciąży ?! Albo maleństwo szybko rośnie,albo nie wiem...
grunt,że wszystko w porządku :)
Po badaniu poszłam na spokojną rozmowę...powiedziałam co czuje i myślę i ze bardzo samotnie się czuję,że i tak czas który mamy dla siebie jest tak krótki,że zabiera mi go jeszcze na kolegów...Kiedy ja na niego czekam...przeprosił i powiedział,że nie wie czemu tak postępuje...Ze musi się zmienić,że on to wie...Ze i tak dużo się już zmienił...Ze się stara...Ze dużo dla mnie robi (remont)i nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania...Ze może się boi,że może go to trochę przerasta...Ze mu zależy bardzo na nas...i że jest mu przykro...ze sam nie wie dlaczego...teraz jestem w domu...muszę to wszystko na spokojnie przemyśleć...Dobrze,że powiedział co czuje i jak czuje...i wie co czuje ja...

Odnośnik do komentarza
Gość MARGARET27

Czesc dziewczyny. Jestem w 17 tygodniu. Przewidywany termin porodu to 10 listopad. Już wiem, że będzie chłopiec. Czy któraś z was też tak ma, że brzuszek praktycznie mało widoczny a waga tylko 0,5 kg wiecej??

Odnośnik do komentarza

Głowa mnie boli piekielnie od wczoraj, nawet nie miałam siły do was pisać.Czytam tylko od rana. Teraz mykam na basen-może od relaksu i ruchu przejdzie ten ból.
Jestem z tobą azsa. Trzymam ckuki cały czas.
Mnie mój też dziś wkurzył i na przeprosiny kupił arbuza. :)
Musiałam mu przypomnieć że kobietom w ciąży szaleją horomony bo się biedakowi chyba zapomniało.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

margaret, witaj :) mam termin 1 dzień przed Tobą, brzuszek już widoczny ale waga od początku ciąży spadła mi o 5 kg, potem powolutku wzrosła o 1 kg i od 4 tygodni stoi w miejscu.
Też mnie męczą bóle głowy, praktycznie codziennie. Przed ciążą cierpiałam na okropne kilkudniowe migreny a teraz mam trochę lżejszą wersję ale nadal wymiotuję przy takich napadach bólu

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jutro mam rozmowę o pracę, bo w starej pracy miałam umowę tymczasową, a za to żadne zwolnienie lekarskie przedłużane do porodu mi się nie należy ;/ A tu mam dostać od razu umowę na rok więc mam nadzieję, że się uda, trzymajcie kciuki kobietki :) Trochę się martwię bo już powoli zaczyna rosnąć mi brzuch i jak zauważą to wątpię, by podpisali ze mną umowę :( Ubiorę jakąś dłużą luźną koszulę, może będzie ok :) Strasznie rozbolał mnie ząb, jakby pół twarzy mi wyrywało ;/ oby przestało jak najszybciej bo postanowiłam, że nie wezmę żadnej tabletki przeciwbólowej w ciąży ;/ i strasznie boję się dentysty, a że jestem w ciąży to raczej bez znieczulenia będzie robił :(...
Na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że chyba chłopczyk le to jeszcze nie na 100%, teraz mam wizytę na 8.06. to już może będzie pewne jaka będzie płeć :) Mój narzeczony cieszy się, że chłopczyk, ale ja cichutko liczę na córeczkę, ale w sumie najważniejsze by zdrowe było maleństwo :) A poza tym wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że to chłopczyk :D i troszkę tak przeczuwam od początku, że chłopczyk, ale nadal się łudzę, że może dziewczynka :) A poród miałam mieć na 11.11.2015 ale z usg wyszło, że raczej na 17.11. także nie wiem dokładnie gdzieś w tym przedziale :) Ale się rozpisałam... przepraszam, że tak chaotycznie, nie umiem się dziś skupić przez ten ząb i stres przed jutrzejszą rozmową ;/

http://fajnamama.pl/suwaczki/aqe7g7v.png

Odnośnik do komentarza

Darka86, dżinsami się nie przejmuj kompletnie! Ja już okolo 7-8tc przestalam się w nie mieścić, chociaż schudłam. Wejde tylko w jedne super niskie biodrówki a i tak w brzuch uciskają ;) sylwetka w ciąży się zmienia i nic nie posadzimy . Są kobiety, ktoś ryja w ciąży ponad 20kg a po trzech miesiącach wyglądają jakby nigdy w ciąży nie były! Znam 3 takie przypadki. Dlatego spokojnie i dumnie wypinaj ciałko :D

Odnośnik do komentarza

Silvara dzięki ;) Moja siostra przytyła w ciąży 26kg :O ... ale po ciąży nie wróciła zbyt szybko do formy... no cóż, trzeba będzie na nowo się zaprzyjaźnić z Ewą Chodakowską ;)

ania12199 powodzenia na rozmowie... nie wiem tylko,czy czasami nie trzeba informować pracodawcy o tym, że się jest w już zaawansowanej jednak ciąży...

Odnośnik do komentarza

Ania12199, mam dla Ciebie radę /ostrzeżenie noe wiem jak nazwać... W każdym razie u mnie w dawnej pracy (korporacja) jedna dziewczyna nie przyznała się, ze jest w ciąży i owszem została zatrudniona, ale potem dała zaświadczenie i gdy okazało się, że ukryla swój stan przed pracodawcą została wyrzucona "na zbity pysk" z tzw wilczym listem - czyli przez kilka lat raczej pracy nie znajdzie - bez prawa do zasiłku i odprawy. To było pare lat temu i nie wiem czy cos się zmieniło. W każdym razie wolałam Ci to napisać.

Odnośnik do komentarza

Ania ja też bym to przemyslala na Twoim miejscu:(

Azsa super ze porozmawialiscie no.musisz mieć go na.oku myślę że jak naprawdę mu zależy na was to się.postara, powinnas być konsekwentna.

MARGARET mi też brzuszek tak nieśmiało się pokazuje ale dopiero od tygodnia teraz sobie w.miejscu stoi: )a migreny to.ja mam.co drugi dzień dla.mnie sen najlepszy ale.jak się.potem przebudze to już nieprzytomna jestem do.konca dnia: (

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Czytałam, że nie mam obowiązku informowania o tym i jeśli mam zamiar wykonywać tą pracę a nie, że przyjdę i walne im zwolnienie po paru dniach to nic nie stoi na przeszkodzie bo mam zamiar pracować najdłużej jak będę mogła, więc, chyba nie jest aż tak, źle jak wiecie coś więcej na ten temat, to napiszcie, bo mnie już głowa rozbolała od tego wszystkiego ;/

http://fajnamama.pl/suwaczki/aqe7g7v.png

Odnośnik do komentarza

Darka,nie martw się tak...ja też cała tyję...Ale w tym stanie można sobie pozwolić...w końcu to najpiękniejszy stan w życiu :)mnie dzisiaj pani położna pouczyła,że za dużo jem :( i mam zakaz na gazowane i słodycze...bo w miesiąc 3 kg przytyłam:( od jutra będę się starała jeść rozsądnie...choć mam taki apetyt...głównie zagryzam smutek ostatnio...zawsze tam miałam,że jak mi źle było,to się objadałam...
co do nowej pracy w tym stanie,to jak najbardziej pracodawca może zwolnić pracownika za to,że został oszukany,dyscyplinarnie...na ogół przy podpisywaniu umowy należy poinformować pracodawcę o swoim stanie...bo jakby nie było to jest wobec niego nie feer..i zapewnić o pracy do 8 miesiąca np. choć różne rzeczy się dzieją i raczej nie bardzo chca ciężarna zatrudnić...powinny być jakieś inne regulacje prawne jeśli chodzi o nas... A tak...Ze tak powiem dupa :(

Odnośnik do komentarza

Ania-dentysta w ciąży może dać ci znieczulenie tylko musi wiedzieć o twoim stanie to dopasuje odppwiednie-i lepiej iść z bólem jak nmajszybciej bo stan zapalny wam niepotrzebny.

dzwoniłam właśnie do mojej gin sie umówić i dopisuję się do listy wizyt w dzień dziecka...data datą, ale cieszę się , że to już dość szybko...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie - dentysta da takie znieczulenie, któe może dać i wcale nie będzie gorsze. A lepiej wyleczyć, tym bardziej jak boli :* A z pracą dam tylko jedną radę - dzwoń do PIPu! Oni na pewno wiedzą :)
Spokojnie, za chwilę będziemy na te wystające bębny narzekać, lato przed nami, dobrze bo full luźnych ciuchów, ale potem jesień, o masakra! Ja już dawno się nie mieszczę w ciuchy ale to druga ciąża więc szybciej widać. W pierwszej miałam płaski dość długo.
Ja mam ochotę teraz na arbuza ojacie. A w ogóle mnie też męczy zgaga a nie wiem co mam na to brać, mam Gaviscon ale chyba nie przełknę :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...