Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mari-Ann ty chyba żartujesz ? Ale hardkor... Ja bym chyba z ciekawości nie wytrzymała...no ale chyba lekarze wiedzą co robią, no a takie badania jak obwód glowki, wzrost dziecka (pomiar kości udowej), albo prenatalne usg ? Nie masz tego w ogóle ?
W Niemczech jest niby przyjęte że są 3 usg , a za resztę placisz. Ale mam takiego super lekarza, który przez całą ciążę robił mi usg co miesiąc, dwa tygodnie, teraz co dwa dni i z każdego dostaję fotki, więc piekna pamiatka jak z fasolki tworzyl się człowiek :)
Kurcze..podziwiam cię, dla mnie to usg zawsze było takim " uspokajającym kinem"
Ale widać jak w każdym kraju inaczej podchodzą do ciąży i jak inaczej wygląda opieka i podejście lekarzy

Odnośnik do komentarza

Mnie w nocy męczyły skurcze. Macica się mocno stawiała, ale nic poza tym się nie działo. Ale rano na wkładce zobaczyłam trochę zabarwionej na jasnobrunatno wydzieliny. Mam nadzieję, że to czop (bo w sumie co inmego) i że się niebawem ruszy :D wizytę mam w czwartek więc jak do tego czasu się nic nie wydarzy to mam nadzieję, że chociaż mi powie, że lada moment :)

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

linka09 ja do tej pory nie miałam jeszcze żadnych kompletnie skurczy. Nawet nie wiem jak to ma wyglądać. Wy tak opowiadacie,że macie tam czasami skurcze,że macica się stawia czy coś a ja nawet nie wiem co to znaczy. Ja mam tylko ból lędźwi,kręgosłupa i calego lewego boku tak już około miesiaca i nic więcej :(
Możecie jakoś opisać jak to jest jak ta macica sie "stawia" czy cos?

Odnośnik do komentarza

Paulina1992 nie przejmuj się, że nie masz skurczy, bo ja np mam od dłuższego czasu, ale jak widać chodzę w dwupaku jeszcze więc jak cię weźmie z nienacka to może urodzisz przede mną :)
U mnie wygląda to mniej więcej tak: zazwyczaj zaczyna się bólami jak na miesiączkę w dole brzucha. Czasem na tym się kończy, a czasem cały brzuch się napina, zmienia zupełnie kształt, jest twardy jak kamień i tak jakby ciągnie w dole przy pachwinach. Mała w czasie takiego skurczu się nie rusza, dopiero jak przechodzi to zawsze się wypchnie, bo ją pewnie przygniotło trochę ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

hej wszystkim. ciekawe czy którąś ruszy do piątku :)) bo jak nie to jestem następna w kolejce - i to na pewniaka .
może evires - bo jak na razie ostatnia przeterminowana ;))

Paulina1992 ja gdybym miała rodzić sn to bym się pewnie tak stresowała jak Ty, bo do tej pory nie wiem co to znaczy mieć jakieś skurcze albo jak się macica stawia ..

ja dzisiaj na ostatnią chwilę musiałam jeszcze zrobić badania na Coombsa, bo na czwartek muszę mieć a totalnie o tym zapomniałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Paulina1992 linka09 ja tez do dnia porodu nie wiedziałam, co to skurcze, nawet przepowiadajace. Przez całą ciaze poza lumbago i bólami pleców nic mnie nie dotykalo i jak ruszyło to już poszło :) także lepiej raz, a porządnie, a nie codziennie się zastanawiać, czy to już :D weźmie i Was. Wiadomo, ze do terminu się dluży, a co dopiero jest po...

Teraz wiadomość do wszystkich oczekujacych: spijcie i cieszcie się odpoczynkiem póki możecie, bo niebawem skończy się słodkie lenistwo :D

monthly_2015_11/listopad-2015_39471.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam miłe Panie :)

Ta noc to był jakis koszmar. Mała kopała i wierciła się niemiłosiernie, do tego za każdym razem wpychając główkę w strone kanału i pęcherza. Wszystkie plagi świata w jednym czasie :( Skóre na brzuchu mam tak obolałą, jak po poparzeniu słonecznym. Ale plus jest taki, że po nocnych figlach Małej jest zdecydowanie niżej. Może zaraz coś ruszy!

Evires, wszystkie testy i pomiary mieliśmy robione na tym jednym USG w 18tc. Dodatkowo podczas wizyty w Polsce w 12 tc mialam robione testy pappa. Na podstawie zebranych wyników zadecydowałam, że warto zaufać lekarzom i dać się poprowadzić po "ichniejszemu". Jest szansa, ze tuż przed porodem zrobią mi dodatkowe USG aby mieć jasny obraz ułożenia dziecka i pępowiny oraz jego wymiary. Ale to też zależy od lekarza, który mnie przyjmie.

Paulina1992, to nic innego jak chwilowe tardnienie brzucha z wyraźnym zaznaczeniem kształtu macicy i dziecka. Z regóły nie boli, chociaż jak mówi linka, czasem coś pociągnie od strony pachwin. Mi się nieraz ciężko oddycha podczas takiego skurczu albo chodzi. Ale to mija po ok 20-30 sek.

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

Katusia aaaaa ale boska ta twoja królewna !!!! Do schrupania, piękne cudo :* tak słodko wygląda że ciężko uwierzyć że już taka charakterna :D
Paulina1992 nie przejmuj się że jeszcze nie czujesz żadnych skurczy, u mnie pojawiły się od zeszłego czwartku i jak widzisz dalej śmigam z małym w brzuchu :D już wolałabym żeby tak jak u katusi się zaczęło na raz , a tak to człowiek codziennie zastanawia się czy są częstsze, mocniejsze itp. Tu już kilka porodów mamy za sobą na forum i chyba kazdej zaczynal się inaczej, niektóre dostaly skurczy i od razu , niektórym odchodzą najpierw wody, a niektóre chodzą tydzień dwa z lekkimi skurczami i dopiero zaczyna się akcja...hihi nie ma żadnej reguły. Możesz miec szczęście i zlapie cię szybciej niż mnie i linke09 :D
A co do samych skurczy to potwierdzam opisy dziewczyn, boli lekko jak na okres, ciągnie w pachwinach, jak kolka, brzuch robi się twardy...u mnie trwa to ok 10-15 sekund, po czym mały prawie zawsze wypina strasznie pupę, więc mam potem taką dużą bułę na żebrach :D
Mari-Ann no to rzeczywiście calkiem inaczej wygląda ta opieka w Szwecji, ale jak wszystkie badania w normie to tak trzymać, obi przeciez wiedzą co robić.
anjak hihi no chciałabym już być pierwsza rozpakowana w tym tygodniu, ale jak widzisz dziewczyny mnie doganiają z terminami a mój mały wygodnicki leniuszek się nie śpieszy:D

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny :) mój mąż też się nad nią rozpływa, a ona jest prawie stuprocentową kopią swojego braciszka, kiedy był malutki. No wloski ma bujne, oby to akurat miala po tacie :) właśnie wyzalila mi się i przy cycu usypia. Dzisiejsza noc wygladala troche lepiej, spalam chyba 5 godzin, wiec sa postepy :) nie podsylalam zdjec, bo cos z telefonu nie moglam dodac i musialam sie przerzucic na tablet. Mala chyba dzis zrobila się jeszcze bardziej żółta. Położna umowila nas na jutro do lekarza, żeby ja obejrzał. Miejmy nadzieję, ze okaże się w normie i nie będziemy musieli jechać do szpitala...

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłyśmy od lekarza. Szyjka się skróciła ale kanał rodny jeszcze zamknięty. Brzuch już bardzo niskooo. :) Rozmawiałam z lekarzem na temat tego Zespołu Wazowagalnego i biorąc wszystko pod uwagę kazał mi jutro przyjechać na szpital na konsultacje anestezjologiczną i koniecznie jednak zdecydować się na zzo.
A wy jak tam evires? Daj znać po wizycie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki:) nie zapominajcie o mnie ja też jeszcze się kulam:) termin za 10 dni, skurcze już też mnie męczą, brzuch boli i co chwilę gonię do toalety oglądać wkładkę:) jeśli chodzi o skurcze to dołączam się do opisu dziewczyn mocne twardnienie i napinanie całego brzucha trwające po kilkanaście sekund. Też to odczuwam w ten sposób. Mi też już brzuch opadł i tak jak wy czekam jak na szpilkach:)

Katusia ta twoja Igusia prześliczna:) włoski piękne:) wygląda jak aniołek:)

Kasia7989 świetnie wyglądasz:) jakbyś rodziła parę miesięcy temu, a nie przed dwoma tygodniami:)

Odnośnik do komentarza

Katusia911 ale cudna ta królewna, 100% cukru w cukrze :) Ja dopiero zaczynam się dogadywac z moją pszczółką czyt cycowym terrorystą :) Pokarm w końcu nadszedł wiec jeden stres mniej ale powiem wam ze juz zapomniałam jak to jest z maluszkiem i muszę się przeorganizowac jeszcze. Czytam was na bieżąco ale ciężko pisać z małym żarłokiem przy cycu ;)

Odnośnik do komentarza

Waska znam ten ból. Też już zapomnialam jak to jest z małym cycowym terrorysta. U mnie na szczęście mąż jest jeszcze w domu, więc jest póki co gosposia :) ale jak pojdzie do pracy to boję się, że sobie mogę do końca nie radzić. Mam nadzieję, że sytuacja się w końcu ustabilizuje i jakoś zarówno Wy jak i my się zgramy. Boję się jeszcze tego jutrzejszego lekarza, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Dziewczyny, a Wasze maluszki też tak ulewaja? Biorę mała prawie zawsze pionowo do odbijania, ale czasem wtedy jej się nie odbije, a potem chlusta nawet 2-3 razy po jednym posiłku. Wiem, że większość dzieco ulewa, ale czy aż tak często?

Odnośnik do komentarza

Katusia911 mój bratanek też był takim małym żygulcem. Prawie po każdym karmieniu ulewało mu się nawet kilka razy. Rodzice pytali pediatry czy może coś ma z układem pokarmowym itp bo się już zaczęli martwić, ale lekarz powiedział, że taka jego uroda i póki dobrze przybiera na wadze to wszystko jest ok. Także myślę, że nie masz się co stresować. Nawet księżniczki lubią sobie "puścić pawia" ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Katusia cudowna malutka a jakie wloski:)
Maks tez ulewa mimo tego ,ze odbijam..
Nie sa to duze ilosci ..mysle ze z czasem sie to unormuje jak wszystko sie uksztaltuje.
Moj maluch mial wczoraj zaropiale oczko az otworzyc nie mogl biedny..przemywam mu sola fizjologiczna i woda przegotowana..dzis juz jest lepiej ale jutro na wszelki wypadek na 15.30 idziemy do pediatry,bo czasami potrzebny antybiotyk.
Wole byc spokojniejsza:)
A dzis bylam u chirurga na kontroli i moj maluszek spal prawie 2godz. w aucie w foteliku ..dobrze ze moja mama miala czas i pilnowala go.Ta nasza sluzba zdrowia to jakas masakra:/lekarz spoznil sie 40min a w rejestracji siedziala jakas wredna baba i zapisywala pacjentow z wielka laska:/masakra
Waska dobrze niech ssie i rosnie:) moj wlasnie tez przy cycku wisi:)
Poradka dzieki:)
Nie zapomnialysmy:) 10dni zobaczysz jak Ci zleci..ja czuje jakbym wczoraj byla na porodowce a to juz 2tyg zlecialy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...