Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

Są różne wersje gołąbków ukraińskich. Ja robię tak:
Białą kapustę drobno szatkuję i zasypuję gruboziarnistą solą. Dociskam talerzem i odstawaim na kilka godzin, żeby puściła sok. Po kilku godzinach odsączam. Potem mieszam z przyprawionym (ostrożnie z solą, bo kapusta już jest słona!) jak na kotlety mięsem mielonym, formuję i obsmażam żeby się ścisnęły. Wrzucam do garnka, zalewam sosem pomidorowym i gotuję. Niektórzy dodają też ryżu, ale my nie przepadamy za tym połaczeniem.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

kat_ja
Są różne wersje gołąbków ukraińskich. Ja robię tak:
Białą kapustę drobno szatkuję i zasypuję gruboziarnistą solą. Dociskam talerzem i odstawaim na kilka godzin, żeby puściła sok. Po kilku godzinach odsączam. Potem mieszam z przyprawionym (ostrożnie z solą, bo kapusta już jest słona!) jak na kotlety mięsem mielonym, formuję i obsmażam żeby się ścisnęły. Wrzucam do garnka, zalewam sosem pomidorowym i gotuję. Niektórzy dodają też ryżu, ale my nie przepadamy za tym połaczeniem.

Dokladnie ten sam przeps tylko ja czasem dla urozmaicenia daj odrobine pieczarek pokrojonych w drobna kostke wczesniej posmazonych :)

Dzis znowu nie wiem co bede gotowac to zalezy co kupie w sklepie- bo lodowka dzis swieci pustka mam tylko w niej "echo"

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Gunia moge sie wprosic do Ciebie na obiad ?? :P

Uwielbiam takie zmieniaczki tylko ze robie je sama bo bym zbankrutowala kupujac cale gory tego :) Kroje ziemniaczki na cwiartki ew. jak na frytki, nastawiam piekarnik na 180 stopni w tym czasie do ziemniakow dodaje pare lyzek oleju i przyprawe do ziemniakow i frytek ( kupuje z Galeo lub Apetity ) ,mieszam tak by kazdy ziemniak pokryl sie olejem i przyprawami i do piekarnika na 40 minut :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

antalis
Gunia moge sie wprosic do Ciebie na obiad ?? :P

Uwielbiam takie zmieniaczki tylko ze robie je sama bo bym zbankrutowala kupujac cale gory tego :) Kroje ziemniaczki na cwiartki ew. jak na frytki, nastawiam piekarnik na 180 stopni w tym czasie do ziemniakow dodaje pare lyzek oleju i przyprawe do ziemniakow i frytek ( kupuje z Galeo lub Apetity ) ,mieszam tak by kazdy ziemniak pokryl sie olejem i przyprawami i do piekarnika na 40 minut :)

Zapraszam mam tego 2 duze paczki wiec straczy :)
Wiesz ja czasen tez sama robie ale czasem mam takiego lenia (zreszta ostatnio coraz czesciej) ze kupuje aby miec miej roboty. A te ziemniaczki sa pyszzzzznnnnnne

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...