Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

Często ten temat pojawiał się u Marcówek, szukałyśmy natchnienia na to co zrobić pytając co w innych kuchniach się dzieje. Proponuję więc byśmy tu dzieliły się swoim menu, a może wówczas ktoś znajdzie natchnienie na swoje :Uśmiech:

U mnie dziś wątróbka, ziemniaczki i jabłuszka (to wszystko w formie zapiekanki podane)

Odnośnik do komentarza

a u mnie dzis nie ma obiadu:Oczko:
za to bedzie kolacja, no bo tak naprawde to we Francji w week end to jadamy tylko wieczorem a przez caly dzien tylko cos na szybko:) Natanek jedyny je prawdziwe danie pierwsze lub drugie...
a na kolacje? zupa, ale nie taka jak polska, tylko wlasnie typowo francuska, nawet nie wiem jak sie to nazywa... mus...
bardzo proste: biore ziemniaki i marchewke, moze jeszcze troche cebuli ( w stosunku 2:1czyli duzo ziemniakow i polowe mniej marchewki do tego 1 cebula), obieram, kroje na kawalki i zalewam woda do poziomu, troche soli i gotuje
a potem, jak juz ugotowane, biore mikser i miksuje to wszystko! i gotowe! a jak juz siadamy do stolu to w talerzu zupa z dodatkiem ogromnej lyzki kwasnej smietany i smacznego! moje ulubione danie w jesienne wieczory! proste, baaaadzo pozywne i naprawde pyszne. ja w Polsce nie lubie zupy ziemniaczanej, a to jakby nie bylo troche do niej podobne. i uwielbiam! to tez bardzo dobry sposob dla niektorych dzieci, ktore nie lubia zup bo ciagle cos w nich plywa, wystarczy zmiksowac i gotowe. zreszta mozna tak robic i z innymi zupami.
:grin:

Odnośnik do komentarza

u nas rosołek i kopytka z sosem na drugie

a zapieknki Kasiu też lubię -najbardziej ze szpinakiem i druga z brokułami ;)

gotujesz ziemniaki w mundurkach
brokuły- z mlekiem
szynke grubszy kawałek kroisz w kostke, albo kurczaczka ( pierś i podsmazasz na patelni z przyprawami)
starty ser i
sos- brocoli - knorra w papierku

ziemniaki w talarki na dno blachy/naczynia
na to kwiaty brokułow ugotowane
posypujesz mieskiem ( szynka albo kurczaczkiem)
polewasz sosem
na góre serek i do piekarnika ;)

Odnośnik do komentarza

Renia- dobre ;)

a z gołąbkami to też troche robotki jest - ale potem pychota

Kasiu ja też staram się gotowac na 2 dni, jak chłopaki byli w domu to mialam codziennie dwa dania- zupka i drugie jak M wracał z redakcji
a teraz jeden jest w przedszkolu, drugi w szkole i obaj jedza tam obiadki to mimo wszystko wracaja i chca coś zjesc ciepłego
w tyg robie juz na szczescie tylko jedno danie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...