Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kasik_81
Justyn__Ja

Pytanie mam do dziewczyn, które biorą tardyferon. Lekarz mi go przepisał. Mam w recepcie dwa razy dziennie i mówił mi jak go brać, ale przez ciążową sklerozę nie pamiętam. Jak Wam lekarze kazali go brać :-)?

Mi lekarz zapisał 1 raz dziennie rano naczczo 30-60 min. przed posiłkiem

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie świta mi, że mówił naczczo, ale mam zapisane dwie. Strasznie źle się po nim czuję, niedobrze mi :-(. Ale jak trzeba to trzeba.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

AsiaPil
Paula
Z tymi majtkami jednorazowymi to ja sie zastanawiam serio,czy to nie mozna wziac swoich bawelnianych troche takich babcinych majtek? Z racji moich rozmiarów czy te najwieksze nie beda na mnie za ciasne, na koniec sierpnia mam zamowic na probe jedna paczke, zobacze ich wielkosc i jakosc. Zdaje mi sie, ze to taki wytwor, moze troche dla wygody a troche marketingowy. No zobaczymy.

AsiaPil ja też jestem większa, ale mam największą paczkę Seni i Canpola, przymierzyłam, żeby bez sensu nie targać do szpitala i są dobre. One się mega mogą rozciągnąć, jeszcze może mi d**a urosnąć :-p. Ale swoje gatki "po babci" też spakuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Moj syneczek ma juz 1912g :D udko takie małe do calowania cale 6cm i usteczka identyczne jak ma tata :D nastepna wizyta za 3 tyg.Lekarz nie przewiduje zeby cos mialo sie wydarzyc przed terminem.Zadnych wskazan do cc tez nie mam.Oby wszystko sie sprawdzilo bo za tydzien jeszcze przeprowadzka mnie czeka i musze miec sily do dyrygowania co i jak ma byc zrobione a potem pranie i prasowanie ciuszkow dla Kondzia :)

My z mezem nie mamy zadnego doswiadczenia w opiece nad noworodkiem i mimo skladanych propozycji od mojej mamy i tesciowej w zwiazku z pomoca w pierwszych tyg podjelismy decyzje ze chcemy sami sprobowac i wszystkiego sie nauczyc.Krzywdy dziecku na pewno nie zrobimy.

Reczniki z kapturkiem kupilam 2 szt.Mimo tego ze rowniez mam nowe kapielowe to chcialam zeby synek mial swoje dzidziusiowe :) kupilam w ikea.swietny maja material

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3mvzl5tj0.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasiu, no z moją tak wlaśnie było, że pierwszy miesiąc tylko jadła, spała i kupe robiła. A od 4 miesiąca przestała w nocy jadać. Aż się boję jak teraz będzie. Ale damy radę.

Beata33 ja całe apteczne zamówienie robiłam w aptece internetowej Gemini, zresztą jak większość tu dziewczyn. Ceny naprawdę konkurencjyjne. Zamawialam tam te duże podpaski, podklady na łóżko, kosmetyki, wkładki laktacyjne jedno i wielorazowe, majtki siateczkowe, octanisept, aspirator do nosa, przybory toaletowe, witaminy dla mnie itp.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

[/quote]Pytanie mam do dziewczyn, które biorą tardyferon. Lekarz mi go przepisał. Mam w recepcie dwa razy dziennie i mówił mi jak go brać, ale przez ciążową sklerozę nie pamiętam. Jak Wam lekarze kazali go brać :-)?[/quote]

Justyna biorę tardyferon juz dluzszy czas tez 2 razy dziennie i kazał mi brac od pol godziny do godziny przed posikiem bo jedzenie zmniejsza wchłanianie zelaza no i jesli bierzesz magnez to tez miedzy magnezem a zelazem ok godziny do dwóch odstępu żeby sie wszystko ładnie wchłonęło i nie kolidowało ze sobą

Odnośnik do komentarza

moje drogie mamusie pomocy bo mam taki o to "problem" mozliwe ze z moją glową :P
ostatnio przy wizycie lekarz mowił ze minimalnie dziecko sie obsunęło ale szyjka dluga i zamknieta, ale ze mam lekki kaszel boje sie ze moze dalej sie obsunęło . MOja mama ciagle mowi ze man=m nisko brzuch a lekarz nic na ten temat nie wspomnial i od wizyty ciagle am wrazenie ze rzeczywiscie odczuwam dzidzie nisko ale przeciez ulozona jest juz glowka w dol wiec to jest tak odczuwalne czy nie? Ciagle o ty myslę ... jak jest u was? załączam zdjecie mojego brzuszka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ganns65gcmlq5rw4.png

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34583.jpg

Odnośnik do komentarza

AsiaPil
Paula nie wiem jaki masz rodzaj klucia, ale ja czasami mam na sam koniec ze mnie zakluje na chwile, infekcji nie mam, lekarzowi to kiedys zglaszalam nic nie zauwazyl.
Z tymi majtkami jednorazowymi to ja sie zastanawiam serio,czy to nie mozna wziac swoich bawelnianych troche takich babcinych majtek? Z racji moich rozmiarow nie wiem czy te najwieksze nie beda na mnie za ciasne, na koniec sierpnia mam zamowic na probe jedna paczke, zobacze ich wielkosc i jakosc. Zdaje mi sie, ze to taki wytwor, moze troche dla wygody a troche marketingowy. No zobaczymy.

No mam podobnie te kłócia właśnie pod koniec i krótko.. Moja lekarka też nic mi na to nie powiedziała a infekcji nie mam. Czuję się pewniej teraz ;) Dzięki za odpowiedź.
A co do majtek to właśnie też się boję, bo jestem z tych 'większych' :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

kingusialkr
moje drogie mamusie pomocy bo mam taki o to "problem" mozliwe ze z moją glową :P
ostatnio przy wizycie lekarz mowił ze minimalnie dziecko sie obsunęło ale szyjka dluga i zamknieta, ale ze mam lekki kaszel boje sie ze moze dalej sie obsunęło . MOja mama ciagle mowi ze man=m nisko brzuch a lekarz nic na ten temat nie wspomnial i od wizyty ciagle am wrazenie ze rzeczywiscie odczuwam dzidzie nisko ale przeciez ulozona jest juz glowka w dol wiec to jest tak odczuwalne czy nie? Ciagle o ty myslę ... jak jest u was? załączam zdjecie mojego brzuszka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ganns65gcmlq5rw4.png

Czy ja wiem. Wcale nie tak nisko. Ale trudno powiedzieć.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

kingusia mi sie tez nie wydaje zebys miala nisko

Jesli chodzi o tardyferon to ja tez biore dwa razy dziennie pol godziny przed posilkiem. Przewaznie jak wstaje rano to biore potem odczekam i szamam sniadanko :) Z kolacja tak samo. Nie mam z nim problemu, ani zatwardzen ani mdlosci.

Majtki siateczkowe tez mam te z Canpola. Wczesniej mialam takie i rowniez polecam. Wydaje mi sie ze zwykle babcine tez moga byc tylko nie sa az tak przewiewne.

Czkawke to i moja mala potrafi miec po kilkanascie minut a wiec to chyba norma. Troche mi jej szkoda bo sie umeczy.

Juz mi wylecialo z glowy o czym pisalyscie :D Ja wlasnie przekasilam kanapeczke bo mialam ochote na gotowane jajko :D
Troche sie podniosla i powoli cos tam robie, jakies porzadki bo juz mi nie dobrze jak patrze na te kartony itp. Musze przejrzec swoja szafe bo po porodzie i tak juz nie bede chodzic w letnich ubraniach pewnie to musze popakowac i rozpakowac te zimowe :) Aaaa jest co robic. Ja sobie zawsze znajde robote :)

Milego dnia zycze :)

Ofelia polecam serial Forever

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja dziś się trochę napracowałam. Rano ogarnęłam dom. Później poszlam do mojej babci i upiekłam szarlotkę u Niej. Wróciłam, zrobiłam obiad, poprasowałam i padłam. A moja mała tak wypina pupę, że czasem to myślę że mi brzuch pęknie. A teraz spanie mnie bierze.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Witam i ja!

Jestem po wizycie i troche się stracha najadłam (teraz z resztą też nie jest lepiej) lekarz stwierdził skrócona szyjkę nie dyżo naszczęście i od razu mi mówi że położy mnie do szpitala ale porozmawiałam z nim i stwierdził ze na weekend tego nie zrobi.
Przepisał magnez 6× dziennie i zalecił pić wode Magnesia przed pojsciem spać 3 szklanki. Łączę się w bólu z nadiaania bo masz podobnie. Trosze mnie to załamało i pora na drzemkę

Odnośnik do komentarza

Niuśka znajdz mnie Martyna Wrotna (Ostapczuk) ja mam dziewczyny w znajomych a i bym z Toba chetnie pogadala.

Co do golenia to jak ostatnio to na czuja zrobilam.to maz sie ze smiechu poplakal ja tez jak zobaczylam :D i teraz maz to golarka robi, kochany i tez mnie pociesz ze pojde na silownie i bedzie dobrze.
Ja juz od dawna nie kupuje ubran w galeriach bo rozmiar L to nosilam 11lat tem.
Nie martwcie sie dziewczyny poradzicie sobie doskonale ja tez mialam 19 lat jak corke rodzilam i do samego pordu mnie malo obchodzila a potem Bummm i juz super matka :)
SheViolet ja tak samo nie cierpie innych dzieci, wkurzaja mnie, smierdza itd a moje KOCHAM KOCHAM KOCHAM no i mojej siostry tez :) nie kreci mnie siedzenie na lawkach czy placu zabaw z innymi matkami a do.dzieci mam.podejscie partnerskie i wiesz co jestesmy bardzo siebie kochajaca i.szanujaca sie rodzinka choc typu serial "Pepek.swiata" :D

A co tych majtek to sa takie naprawde duze??? Ja mialam.swoje bawelniane wieksze i te mega ppdpaski sie miescily, wiec sama nie wiem.

Ja tez mam torbe do szpitala tak mi sie kojarzy ze walizek nie mozna nie wiem czemu...nawet ja wypralam tylko nie mam co.do niej wlozyc pora ma zakupy dla mamy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Iwona_2015 a w jakiej kolorystyce go bierzesz? Ja mysle o tym biało brązowym. Ciekawe jak ta biala skorka czy nie zolknie. Ja mam 163cm wzrostu wiec tez by pasowal. Postaram sie poszukac go gdzies w sklepie ale z tego co patrzylam to w lodzi nigdzie go nie ma. Jesli nie znajde to zdam sie na twoja opinie i zamówie przez internet.
Dzięki ze podzielilas sie opinia :-)

Odnośnik do komentarza

Kochanowska to będziemy się wspierać w lezakowaniu; ) mam plan grzecznie leżeć i czekać do 31 na wizytę co mi powie mój lekarz a nie całe dwa tyg temu byłam i wszystko było ok; ( no ale uprzedzal mnie ze z szyjka tak może być jednego dnia piękna ładna a drugiego bardzo skrucona tak ze dziewczyny o szczedzajcie się szczególnie ty Ofeliaa bliźniaki są nieprzewidywalne:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...