Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Uff.. u nas deszczowo ale na forum widzę ciągle gorąco.
Drozdzowka - trzymam kciuki za rekonwalescencję męża, która na pewno długo potrwa ale na szczęście obie ręce ma zdrowe wiec to zawsze jakiś plus i będziesz miała jakąś pomoc z jego strony przy Maluszku, bo do października zapewne już zdąży się przyzwyczaić do "swojego stanu" :)

Z tym twardnieniem brzucha ja też mam problem i tez wydaje mi się ze z przemęczenia. Codziennie wieczorem jak leżę to nie jest taki spięty ale jak tylko wstanę to twardy się robi jak kamień i boli mnie cały w nocy jak się przekrecam z boku na bok.. mogę sama z siebie zacząć brać magne b6 czy lepiej skonsultować to z lekarzem? Wizytę mam dopiero za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

dominikaaa
hej dziewczyny, kope lat :) widzę, że temat butelek na tapecie, ja też obecnie zastanawiam się nad zakupem, stąd pytanie- czy słyszałyście coś o tej nowej butelce canpol'u- haberman ? na allegro wcale nie droga- koło 30 zl można już kupić, tylko pytanie czy warto od razu kupować butelkę anty kolkową..? jak myślicie ?

Nie słyszałam o tym modelu, ale uważam że jeśli i tak kupuje się butelkę to można od razu antykolkowa. Nie zaszkodzi, a jeśli może zapobiec to czemu nie? Podobno lepiej zapobiegać niż leczyć wiec ja jestem jak najbardziej za, zwłaszcza, że cena nie jest kosmiczna :)

Odnośnik do komentarza

Fobianka
Uff.. u nas deszczowo ale na forum widzę ciągle gorąco.
Drozdzowka - trzymam kciuki za rekonwalescencję męża, która na pewno długo potrwa ale na szczęście obie ręce ma zdrowe wiec to zawsze jakiś plus i będziesz miała jakąś pomoc z jego strony przy Maluszku, bo do października zapewne już zdąży się przyzwyczaić do "swojego stanu" :)

Z tym twardnieniem brzucha ja też mam problem i tez wydaje mi się ze z przemęczenia. Codziennie wieczorem jak leżę to nie jest taki spięty ale jak tylko wstanę to twardy się robi jak kamień i boli mnie cały w nocy jak się przekrecam z boku na bok.. mogę sama z siebie zacząć brać magne b6 czy lepiej skonsultować to z lekarzem? Wizytę mam dopiero za 3 tygodnie.

Skoro tyle,z nas bierze magneB6 to i Tobie chyba nie zaszkodzi.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

dominika nie slyszalam o tej butelce ale zgadzam sie z opinia Fobianki ze lepiej zapobiegac. Ja kupilam z Canpolu niby tez antykolkowa NewBorn czy jakos tak :)

Fobanka jesli chodzi o te twardnienia to ja bym chyba zadzwonila i sie dowiedziala czy mozna brac na wlasna reke.
Ja nie biore tego to nie wiem. Pije wode magnezowo-wapniowa i lykam wapno i spasmoline i powiem CI ze odkad biore ta spasmoline to mi nie twardnieje. Tzn. jak troche porobie to twrdnieje wiadomo. Mi w szpitalu ordynator powiedzial ze jak za szybko sie przekrecam albo chce wstac to tez moze twardniec i rzeczywiscie jak powoli sie przekrecam i wstaje a do tego podtrzymuje brzuch to nie twardnieje :)

Musze sie wziasc pozmywac kubki ale mi sie nie chce taki skwar ze okna pozamykalam i wentylator wlaczony.
30stopni w cieniu :/

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Beti76
Z mojego wieloletniego doświadczenia w opiekowaniu się dziećmi, z czystym sumieniem polecam Wam butelki dr Brown's, według mnie lepszych nie ma.

http://www.aptekagemini.pl/dr-brown-butelka-antykolkowa-szeroka-szyjka-120ml.html


Też ich używałam przy Madzi. Z innymi nie mam doświadczenia. Ale teraz zaciekawiły mnie te wszystkie z serii aktywne ssanie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry w ten upalny dzień! Długo tu nie pisałam ale dość często do Was zaglądam i znalazłam dużo fajnych inspiracji odnośnie 'maluszkowych' zakupów :). Na początku mojej ciazowej drogi odnalazłam tu swojego rodzaju ukojenie na dręczące mnie wątpliwości i strachy dzięki Moni40 i kilku innym dziewczynom.
Może kilka słów o mnie.Mam 38 lat, oczekuje trzeciego maluszka-podobno dziewczynki.Mam już 14 letniego syna i 10 letnia córcię. Teraz jestem w 28t2d i 9 kg cięzsza ;)
Też od wczoraj rozglądam się za butelkami ale zamierzam karmić piersią więc kupuję tylko na wszelki wypadek.
Wg mnie forum zmieniło się od początku ale przecież my też się zmieniamy,mamy teraz inne problemy i sprawy do załatwienia przed nadchodzącym porodem. Najważniejsze żebyśmy się wspierały i odnosiły do siebie z szacunkiem. Ja z wiekiem co raz bardziej przekonuję się,że czasami, w pewnych sytuacjach milczenie na prawdę jest złotem :)

Odnośnik do komentarza

Z tym magnezem to nie chodzi mi o to, czy nie zaszkodzi (bo skoro Wam nie szkodzi to i mnie nie zaszkodzi), ale bardziej o to, czy jest to konieczne :) nie lubię lekarstw żadnych, ledwo witaminy wciskam i jeśli nie ma takiej potrzeby to wolałabym obyć się bez magnezu :p Chociaż wątpię że tak się stanie, bo nawet jak trzymam brzuch i powoli wstaje to twardnieje maksymalnie..

A co do butelek to ja też już mam ale jak już będzie taka potrzeba to zapewne dokupie właśnie te antykolkowe :)

Odnośnik do komentarza

magalena3
ilus jesli chodzi o ZUS to powiedz mi czy ja dobrze zrozumialam. Masz firme i przyslali ci ze masz im doniesc jakies papiery o umowy tak?? Jesli tak to zrob to i najlepiej wez to skseruj zeby juz u nich czasu nie marnowac.
Ja musialam przedstawiac wszystkie faktury zalozenia firmy, wszystkie koszty, potwierdzenia wplat do ZUS, i do skarbowki ale ze nie mam przycchodu to podatku nie placilam i napisalam oswiadczenie i tez wsio pokserowane. A wiec pewnie cos im sie nie spodobalo i tyle.

Jesli chodz o dentyste to ja w poprzedniej ciazy chodzilam i znieczulenie mi dawali, ale mowilam za kazdym razem ze jestem w ciazy, niby znieczulenie takie samo ale cos tam :D wiem ze tej mocniejszej plomby mi pani zalozyc nie mogla bo tam cos w tym jest ze mogloby zaszkodzic, ale ja chodzilam prywatnie wiec nie wiem jak jest na NFZ.

Ja dzisiaj tez porzadki meblowe robie juz poprzestawiali, moj jak wroci kolo 15 to mi zniesie ubranka i bede segregowac i ukladac.
oslona mebelki swietne, pasowalyby do lozeczka naszego bo jest cale biale te zaokraglenia na gorze maja wlasnie brazowy kolor.
adonis i jak maz zalatwil transport po meble ??:D

Sam musiałby jechać a póki co ja od rana mam skurcze dziwne i mocne. Dobrze ze nieregularne. Dzwoniłam do mojej gin i zj.... Mnie. Dosłownie. Bo miałam nic nie robić. Straszy ze zamiast nad morze to pojadę na patologie .

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Fobianka moj lekarz mowil, ze magnezu nigdy dosc, zwlaszcza ze cala dawka podana w skladzie nie przyswaja sie, wrecz przeciwnie wlasnie. Bralam magne b6 ale chyba lepiej sie u mnie przyswaja chella mag b6 mama, tez biore razem z nospa bo byl juz czas, ze co wstane to brzuch jak skala.
Co do butelek, mialam zamowic Lovi antykolkowa aktywne ssanie ale moze sie skusze na dr brownsa, kolezanka z UK polecala, oprocz tt Browns tez robi tam furore.
Bylam dzisiaj w sklepie z art. dzieciecymi pomacac posciel do lozeczka, materacyki i inne duperele. Nie dosc, ze w moim zapyzialym miescie tylko jeden taki sklep (oprocz Smyka) to w dodatku wybor duupki nie urywa, chyba jedna zostaje allegro i gemini.
A i zapomnialam kupic plyn i proszek do prania ubranek, chce w nastepnym tygodniu juz to ogarniac powoli.
Ide gotowac kompot z wisni i porzeczki, mniaaami.
Aaaa, znowu pytanie mam- maluszkowi na poczatku dajemy podusie pod glowe w lozeczku czy nie? A jesli tak, to jaka polecacie?

Odnośnik do komentarza

Fobianka
Z tym magnezem to nie chodzi mi o to, czy nie zaszkodzi (bo skoro Wam nie szkodzi to i mnie nie zaszkodzi), ale bardziej o to, czy jest to konieczne :) nie lubię lekarstw żadnych, ledwo witaminy wciskam i jeśli nie ma takiej potrzeby to wolałabym obyć się bez magnezu :p Chociaż wątpię że tak się stanie, bo nawet jak trzymam brzuch i powoli wstaje to twardnieje maksymalnie..

A co do butelek to ja też już mam ale jak już będzie taka potrzeba to zapewne dokupie właśnie te antykolkowe :)

Magnez działa też uspokajająco wiec ci się przyda przed ślubem. :D

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

AsiaPil
Fobianka moj lekarz mowil, ze magnezu nigdy dosc, zwlaszcza ze cala dawka podana w skladzie nie przyswaja sie, wrecz przeciwnie wlasnie. Bralam magne b6 ale chyba lepiej sie u mnie przyswaja chella mag b6 mama, tez biore razem z nospa bo byl juz czas, ze co wstane to brzuch jak skala.
Co do butelek, mialam zamowic Lovi antykolkowa aktywne ssanie ale moze sie skusze na dr brownsa, kolezanka z UK polecala, oprocz tt Browns tez robi tam furore.
Bylam dzisiaj w sklepie z art. dzieciecymi pomacac posciel do lozeczka, materacyki i inne duperele. Nie dosc, ze w moim zapyzialym miescie tylko jeden taki sklep (oprocz Smyka) to w dodatku wybor duupki nie urywa, chyba jedna zostaje allegro i gemini.
A i zapomnialam kupic plyn i proszek do prania ubranek, chce w nastepnym tygodniu juz to ogarniac powoli.
Ide gotowac kompot z wisni i porzeczki, mniaaami.
Aaaa, znowu pytanie mam- maluszkowi na poczatku dajemy podusie pod glowe w lozeczku czy nie? A jesli tak, to jaka polecacie?

Ja miałam z ikei i dawalam po 4 lub 5 miesiącu tak na codzień miała pieluszke złożoną.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Drożdżówka
Nie miałam już wczoraj siły pisać :(
Mąż w poniedziałek wychodzi ze szpitala.
Ciężko mi sobie nawet wyobrazić jak to będzie wygladało (minimum rok o kulach) ale bardzo się cieszę. W końcu będzie w domu.

Nie załamuj się. Jak wszystko pójdzie dobrze to może skończy się jak u mojego znajomego , że po 7 mies dostał stabilizator :) dacie radę! I pomyśleć , że tak nagle i z takiego powodu.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

moni40
Gosia77,dziekuje,a co.u Ciebie,jak.sie czujesz? Gotowa do ostatecznego starcia? Trzymam kciuki i pozdrawiam

Dziękuję!Czuję się dobrze, tylko trochę dokuczaja mi obrzęki w te upały. Powoli przygotowuje się psychicznie na to co mnie czeka ;) Termin mam na 15 X.
Trzymam kciuki za zdrowie Twojego męża, siłę dla Ciebie i jeszcze jedną sprawę :)

Odnośnik do komentarza

adonis to masz i zje..... ode mnie :D zamiast lezec to ty meble skrobiesz :D lepiej zebys odpoczela jak naprawde chcesz jechac nad morze :D

O i mam juz nadzieje ze temat krytykowania kazdej z kolei i to ze tematyka forum sie zmienila zostal zakonczony. Bardzo dobrze to ujelaś gosia77 Wg mnie forum zmieniło się od początku ale przecież my też się zmieniamy,mamy teraz inne problemy i sprawy do załatwienia przed nadchodzącym porodem. Najważniejsze żebyśmy się wspierały i odnosiły do siebie z szacunkiem.

Zaczyna poburkiwac cos u mnie :( buuu boje sie burzy

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena3
adonis to masz i zje..... ode mnie :D zamiast lezec to ty meble skrobiesz :D lepiej zebys odpoczela jak naprawde chcesz jechac nad morze :D

O i mam juz nadzieje ze temat krytykowania kazdej z kolei i to ze tematyka forum sie zmienila zostal zakonczony. Bardzo dobrze to ujelaś gosia77 Wg mnie forum zmieniło się od początku ale przecież my też się zmieniamy,mamy teraz inne problemy i sprawy do załatwienia przed nadchodzącym porodem. Najważniejsze żebyśmy się wspierały i odnosiły do siebie z szacunkiem.

Zaczyna poburkiwac cos u mnie :( buuu boje sie burzy

A wiesz jaka jestem dumna ? Niby nic takiego ale cieszy jak cholera.

Wyślij ta burze do mnie u nas nie lało od niepamiętam kiedy . Marzę o deszczu.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...