Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

I ja witam madzialenaaa :D

Fajnie ze wam sie podoba, zawsze lubilam cos majstrowac
pytam o ocene bo jak to moj przyjechal i powiedzial ze fajna ale jakos tak jak koryto wyglada.... ale jak to gust faceta.... :D jak dokupie kwiatki to wstawie zdjecie...

A opis rzeczywiscie zmienialam jakies 2 tygodnie temu.... myslalam ze nikt nie zauwaza takich szzegolow a tu prosze niespodzianka az milo ... ;)

ignaś dacie rade, lepiej polezec kilka dni dluzej niz denerwowac sie w domu... zdrowka zycze :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

"wroze" z brzucha ze na chlopca bo mi tez od dolu sie bardziej zaokraglil a jak z corka mialam to byl mniej spiczasty.... ale to tylko moja teoria...

Fobianka dlaczego twoj suwaczek pokazuje u mnie ze jestes w 11tygodniu i 6 dniu ?? :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Fobianka fajny, taki duży już :)
Ja to bym już chciała mieć taki ogromny jak w 9 miesiacu;D Podglądam majówki jak rodzą, to powiem Wam szczerze, że ja to już teraz chce jechać i urodzić! :) Nie wiem jak dotrwam do października i to końca października...:|

Odnośnik do komentarza

ewelinka ten mój brzuszek różnie wygląda, czasami mam wrażenie jakby był ewidentnie ciązowy, a czasem jednak widzę pozostałości zimowego :P skoro teraz jest taki duży to nie wiem, jak będę wyglądać w październiku! :D ja termin z OM mam na 30 października więc blisko Ciebie :) i też podglądam majóweczki, wcześniej czytałam kwietniówki przygotowujące się do porodu, a majówki urządzały wtedy wyprawki :) świetnie się to czytało :) teraz majówki rodzą, a u kwietniówek już bardziej sprawy niemowlęco-laktacyjne więc bardzo rzadko tam zaglądam :D

Odnośnik do komentarza

Hej kochane,cześć nowe ciężarówki:-)wiosna na całego, ogarniam trochę zaległe prania,ogródek,dom,kocura kastrowałam tydzień temu i musiałam pilnować by nie wyłazil, a ta menda czysto złośliwe leje poza kuwetą!!!no specjalnie,bo wymusza by go puścić na dwór,już kiedyś tak robił.Poumawiałam się na wizyty u specjalistów na echo serca płodu(jestem po operacji serca)termin już 18 maja, do kardiologia by ocenił sposób w jaki mogę rodzić - na 26 maja no i na połówkowe( dopiero na 29 maja).Przyznam,że stresuje się,bo moje serce czasem szarpie,jakby miało dodatkowy skurcz,bywa mi duszno jak leże, brakuje mi tchu jak intensywnie np opowiadam coś.Poza tym maluda nie daje sygnałów za wiele,powinna myślę zwiększać siłę uderzeń a odnosze inne wrażenie. Kłade się z moim detektorem serduszka płodu i nadsłuchuje,no bije serduszko, ruchy słyszę,walniecia,ale słabo je czuje:-( Wczoraj pierwszy raz sprzedawczyni w sklepie zapytała,,dzidziusia będzie Pani miała?,, czyli już widać... :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie moje drogie po 3 tygodniach...:(
Nie pisałam, ale byłam obecna czytając was i ciesząc się razem z Wami z powodu Julii.
Ja od 20.04 czuje ruchy malucha. To jest taka wiercipięta, że w ciągu dnia nie pozwala zasnąć ;)
Dopiero też wykaraskałam się z zapalenia zatok :( na szczęście dało radę domowymi sposobami, choć trwało to 2 tygodnie...
13.05 mamy wizytę u lekarza, z mężem śmiejemy się, że nie wyjdziemy dopóki płci nie poznamy :D mi jest obojętnie, ale córa chciałaby wiedzieć czy będzie braciszek czy siostrzyczka. U nas leci teraz 16 tydzień i wyglądamy tak:

monthly_2015_05/pazdziernikowe-maluchy-2015_29141.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/wea8hfr.png

Odnośnik do komentarza

bafka witamy po powrocie! Tak właśnie mi się zdawało, że kogoś brakuje :p ciesze się, że wyleczyłaś zatoki, no i ze czujesz ruchy! :) brzuszek masz śliczny, jesteśmy na tym samym etapie, jesteś tylko dwa dni "starsza" ode mnie :p

magalena dzięki Bogu! Liczyłam na to, że powiesz ze to chłopiec :D wizyta juz niedługo, okaże się pewnie czy Twoje wróżby się potwierdzą :p moje dziewczyny tez by już chciały wiedzieć czy będzie braciszek czy siostrzyczka, jak pytam Moni to mówi że by chciała siostrzyczkę, Karola z kolei wolałaby braciszka "bo przecież siostrzyczkę juz mam!" :D ja z jednej strony wolałabym córeczkę, ale z drugiej dwie juz przecież mam :D
ostatnio moje najukochansze na świecie pierogi ruskie zamieniłam na pyzy z mięsem, a dziś naszła mnie ogroooomna ochota na chlebek ze smalcem i ogórkiem kiszonym :p wiec się przekonam czy zachcianki się sprawdzą :p

Odnośnik do komentarza

Kobiety oszalały! Pierwszy raz miałam do nadrobienia 10 stron ale dzień miałam wczoraj mega pracowity.
Co do wózka, wymacany, przetestowany. Póki nie ma bobo jeździ się fajnie, wszystkie możliwe podpięcia i kombinację z elementami ruchomymi przetestowane. Jak już mówiłam to używka więc sprawdzenie na oko nie wystarczy. Stan mimo kilku rys jest po prostu extra wszystko prócz obicia gondoli i spacerówki trafiło do prania w szoku byłam że cały da się rozmątować. Jestem zadowolona, tatusiowi też się podoba, nie wyrzuciłam pieniędzy w błoto bo wszystko działa. Test ostateczny przejdzie z dzieckiem w środku ;) póki co było warto.

Co do wyników to pierwsze miałam w marcu i teraz dostsłam na maj ale teraz tylko morfologia i mocz.

Po południu dodam w końcu zdjęcie bo też jestem ciekawa wróżby.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Kaja_Pazdziernik 2015
@bafka - to pewnie bedzie chlopiec. Z tymi ciuszkami to podswiadomosc ;)

No podświadomość w ciąży ucieka ;p 6 zmysł miałam zawsze, też nastawiłam się na niebieskie nawet kilka rzeczy kupiłam i bach dziewczyna! :D

Ja zaraz muszę lecieć na uczelnię, a taka szkoda, bo pogoda piękna :( Trzymajcie się kobietki i miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Ja też do tej pory miałam raz robione badania bo moja gin powiedziała, że skoro wszystko jest dobrze to nie będzie wysyłać na badania, zwłaszcza, że sama nie lubi kłucia :) kochana kobitka ;) Wiem, że teraz na połówkowym dostanę skierowanie na badania krwi i moczu a w połowie czerwca będzie ta słynna glukoza ;)
Pisałyście o książkach dla ciężarnych to i ja się dołączę. Dostałam od sióstr "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i faktycznie dowcipnie napisana i łatwo się czyta. Dokupiłam sobie jeszcze tej samej autorki "Dzieciozmagania. Z maluchem przez pierwsze 5 lat" ale jeszcze nie zaczęłam czytać.
Mam osobiste pytanie: jak rozmiary Waszych piersi? Przed ciążą należałam do tych bardziej płaskich a teraz... miseczka C! :) i wciąż rosną! Wczoraj mąż mi sprawił nową bieliznę i aż nie mogłam uwierzyć w rozmiary, które Pani do przymierzalni przynosiła. Hurra, chociaż przez chwilę będą większe :))) Na pewno rozumieją mnie te dziewczyny co mają ten sam kompleks co ja ;) Buziaki

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22089

Odnośnik do komentarza

Co do badań to miałam robione na samym początku ciąży, koło 8 tyg, następne skierowanie miesiąc temu i ostatnie wczoraj, ale już tylko morfo, mocz i cukier. Na szczęście jak na razie wszystko ok, hemoglobina tylko trochę spadła ale dalej w normie, co dziwne wyższa niż przed ciążą:)!!!
Należę bardziej do tych bezbiuściastych:) i niestety mimo ciąży piersi mi się nie powiększyły, może zrobiły się trochę pełniejsze ale staniki ciągle te same. A taką miałam nadzieje:P Chociaż patrząc na moją mamę, szans na powiększenie nie ma, raczej na zmniejszenie po karmieniu.

Miłej soboty:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

justynka12315 a powiedz mi (jeżeli to nie tajemnica) ile dałaś za używkę? i czy stelaż jest dość lekki?

Agatka83 ja przed ciążą 70D, teraz mam 70E i już mnie cisną(na szczęście staniki miałam z kuracji hormonalnej to kasa nie poszła na nowe) i mam nadzieje przetrwać w tych jakieś 2 tyg jeszcze i znowu pojde po nowe.. Dobrze, że obwód mi nie rośnie na razie tylko miska;D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)
W związku z ogromem pracy nie zawsze mam czas, żeby pisać ale czytam Was na bieżąco. I przyznam się, że coraz częściej podglądam majówki:)
Co do rozmiaru piersi: przed ciążą miałam miseczkę C/D, teraz jest jakaś masakra... Mąż mówi do mnie "cycatka" a mi już nie jest do śmiechu. Aktualnie mam na sobie E ale czuje, że już powinnam się (znowu) wybrać do sklepu z bielizną... Niby fajnie to wygląda, bo jestem w końcówce 18 tygodnia, brzuch mam niemal płaski(dopiero wróciłam do wagi sprzed ciąży, 56 kg przy 171 cm), piersi ogromne ale strach pomyśleć co będzie jak po okresie karmienia wrócą do tej miseczki C. Będą się chyba na pępku kończyć!

Jeśli mowa o badaniach. Ja mam mocz i morfologię robić na każdą wizytę, czyli co 3/4 tygodnie (przy braku jakichkolwiek problemów). Niby często ale ja się cieszę. Gdyby coś się zaczęło dziać np. anemia czy jakaś infekcja będzie można szybko zacząć działać.

W związku z wysypem młodych mam i ciąż wśród moich koleżanek i kuzynek zrobiłam ostatnio wywiad odnośnie kompletowania wyprawki. Napiszę parę rzeczy, może którejś z Was też się te informacje przydadzą.
Otóż:
1. Nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę! Nie każda ciąża trwa 40 tygodni, są przypadki że maluszki rodzą się w 28 tygodniu i trzeba mieć już te podstawowe rzeczy. Poza tym z brzuchem w 8 czy 9 miesiącu raczej niewygodnie się robi zakupy i często nie ma na to energii. 2 trymestr jest na zakupowe szaleństwa podobno najlepszy:)
2. Nie kupować niczego co nie jest konieczne (choć to bardzo trudne). Kuzynka kupiła 4 smoczki tak na zapas, jej córka nie wzięła żadnego do buzi na dłużej niż 10 sekund. Koleżanka miała pół szafy ubranek na 50-parę cm, dziecko urodziło się 63 cm.
3. Jeśli w planach jest zakup nowego wózka, nie kupować za szybko, bo gwarancja ucieka.
4. Wcześniej można pozwolić sobie na zakup łóżeczka, pościeli itp. bo to na 100% będzie trzeba kupić.
5. Jeśli w planach jest remont lub chociaż odmalowanie pokoiku dla malucha - jak najszybciej, im dłużej będzie się wietrzył, tym lepiej.

No, miałam nadzieję na chwilę dla siebie ale mąż zerwał się szybciej z pracy i jedziemy na ostatnie zakupy przed urlopem - trzeba odświeżyć garderobę:)

Miłej soboty dziewczynki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...