Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Z tego wszystkiego nie pogratulowałam wczoraj nowym mamuśkom. Fajnie, że macie już z głowy i dochodźcie szybko do siebie :)
Swoją drogą Nanna kawał dziecia :D dobrze, że Ci cc zrobili, bo do naturalnego byłoby na pewno ciężko.

Paulalala się coś nie odezwała, czyżby akcja się rozwinęła?

Ja już oswoiłam się z uporem małej i zamierzam cieszyć się ostatnim weekendem w dwupaku :) Dzisiaj niby mam iść na urodziny szwagra, więc guzik z tego dnia będę mieć, ale na jutro planuję wycieczkę gdzieś na grzyby w nasze malownicze już okolice Jury :) I mam nadzieję, że za tydzień o tej porze mała już będzie ze mną w domu :)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla Wszystkich nowych rozpakowanych mamus, zdrówka. nana ten twój to kawał chłopa, ja się bardzo boję że mój też taki będzie i że go będę rodzić sn bo moja pani dr twierdzi że usg juz robić nie trzeba a ostatnie miałam 5 tyg temu i juz duży był.
Witam wszystkie nowe mamusie forumowe -ja tu niby od początku jestem ale żadko pisze.
10kowa bardzo się cieszę że się odezwałaś bo ostatnio myślałam sobie o tobie jak tam się maluszek rozwija, super że wszystko dobrze u Was. Oczywiście ze Cię pamietam z wcześniejszych miesięcy, pamiętam że obie niebardzo miałyśmy objawów i termin podobny,a potem ja zniknęła bo mój tata umarł a twoje maleństwo zmieniło się w aniołka, a teraz te nasze aniołki czuwają z góry. Uważaj na siebie i ciesz się drugim trymestrem i pisz czasem co tam u Was :-*
Mam jeszcze pytanie czy któraś z Was słyszała o łagodzeniu bólu metoda tens? Może któraś używała? Bo się zastanawiam czy to coś daje i czy mogę to stosować razem zzo
Wczoraj zrobiliśmy sobie z mężem sesje zdjęciowa w parku z brzuszkiem i się załamałam po obejrzeniu bo zrobił się ze mnie wieloryb 19 na plusie 37 tc.
A i powodzenia dla tych z terminem na już :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny w ten piękny, słoneczny sobotni poranek:) Jakimś cudem dzisiaj się wyspałam. Gratulacje Maja zdrówka i siły dla was obu:)
zazdroszczę wam troszkę, termin na dzisiaj a tu ani widu ani słychu porodu. Myślę, że mała już dogoniła siostry wagowo, na usg w poniedziałek miała 3,33kg przybiera około 200g na tydzień, więc czas najwyższy na poród, ale żadne środki perswazji nie działają:)
Mąż zamówił poród w weekend, bo mu tak pasuje:)
MarAla tak wyglądają moje porody, czopa nie widziałam nigdy, pęcherz płodowy przy pierwszym musieli przebić, przy drugim pękł jak już było 8cm, po prostu zaczynamy skurczami a potem jakoś leci, Dopiero w tej ciąży zauważyłam opadnięcie brzucha.
SheViolet troszkę ci zazdroszczę podejścia do życia na ten moment, bo mnie nosi.
Dobra ponarzekałam sobie trzeba się ubrać i ruszyć z miejsca ten dzień to jakoś zleci.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371xwfb4zmh.png]Tekst linka[/url]
http://s1.suwaczek.com/201011094572.png

Odnośnik do komentarza

Usagi z tego co sie orientuje to przy przyjeciu na porodowke robia usg i mierza miednice. Oceniaja w ten sposob szanse powodzenia porodu sn i decyduja. Licze na to, ze trafie na dobrego lekarza, ktory wykona te pomiary prawidlowo bo na usg pare dni temu moj maluch zostal wyszacowany na 4300 +/- 600. Duza granica bledu:-(
Poza tym duzo szpitali wymaga przy przyjeciu ostatniego usg wykonanego po 36 tyg, wiec wydaje mi sie, ze powinna Ci zrobic jeszcze jedno.
Co do tens, to moja polozna zachwala, moj lekarz stwierdzil, ze mozna to sobie w buty wsadzic przy bolach porodowych i zeby brac zzo odrazu. Opinie jak ze wszystkim - skrajnie rozne.

Odnośnik do komentarza

Miśka81

SheViolet troszkę ci zazdroszczę podejścia do życia na ten moment, bo mnie nosi.
Dobra ponarzekałam sobie trzeba się ubrać i ruszyć z miejsca ten dzień to jakoś zleci.

Mnie 3 tygodnie nosiło i tyle nerwów już straciłam, że szok, a po tym co wczoraj mi mój gin powiedział już wiem, że nic się nie wydarzy to i nerwów szkoda :) Zwłaszcza, że żyję już wizją wtorku, który już lada moment będzie. Kiedy u was wywołują jak coś?

Odnośnik do komentarza

sheViolet
Miśka81

SheViolet troszkę ci zazdroszczę podejścia do życia na ten moment, bo mnie nosi.
Dobra ponarzekałam sobie trzeba się ubrać i ruszyć z miejsca ten dzień to jakoś zleci.

Mnie 3 tygodnie nosiło i tyle nerwów już straciłam, że szok, a po tym co wczoraj mi mój gin powiedział już wiem, że nic się nie wydarzy to i nerwów szkoda :) Zwłaszcza, że żyję już wizją wtorku, który już lada moment będzie. Kiedy u was wywołują jak coś?


U nas na oddział tydzień po terminie, a czy będą wywoływać to już zależy od stanu dziecka i łożyska, potrafią przeciągnąć nawet tydzień. Wolałabym uniknąć wywoływania, w ogóle wszelkie ingerencje lekarskie mnie przerażają, tzn nie chodzi mi o zastrzyki, welflony itp, ale wszystko co ingeruje w mechanizm porodu, a cc to już dla mnie ostateczna ostateczność, a wywołania dużo częściej kończą się cesarką niż sn. Dlatego jak termin mija i stoi przede mną perspektywa szpitala to zaczyna mnie nosić:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371xwfb4zmh.png]Tekst linka[/url]
http://s1.suwaczek.com/201011094572.png

Odnośnik do komentarza

Lencia no właśnie ja słyszałam że u nas USG nie robią a moje ostatnie było w 32tc a na karcie z wymaganymi dok.mam tylko żeby wziąść wszystkie usg ze sobą a z którego tyg ostatnie nie ma w wymaganiach. Co do tens to ja bym chciała to razem z zzo bo to podobno na te skurcze z kręgosłupa działa a mnie juz kręgosłup boli strasznie :-( ale czy zaczywiscie działa to właśnie na wasze opinie liczę ;-)

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim nowym mamuś i ich słodkich bobasków! Dużo zdrówka i spokoju Wam życzę i wielkie powodzenia w nowej roli :*

She violet i Paula trzymam za Was kciuki bo domyślam się jak się niecierpliwicie. Czekam na dobre wieści ;)
Nati robię je 2razy i czasami jak mam czas to w ciągu dnia. Jak robię te na czworaka z tyłkiem do góry to przynajmniej kręgosłup odpoczywa. Kołysanie biodrami też jest przyjemne więc to nie jakaś katorga. Póki co efektów brak a robię od 1,5tyg.
A my dzisiaj odpoczywamy u mojej mamy :) zaraz zakupy dla relaksu, coś słodkiego i spacer po przymierzalniach :) w końcu no stress! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Aska123
Raew dowiedzialam sie, ze na Jaczewskiego w dalszym ciagu nie przyjmuja. Byc moze od nastepnego tyg otworza oddzialy. Jak nie tam, to gdzie bedziesz jechac? Ja chyba na Kraśnickie...

Toś mnie pocieszyła. Dzwoniłaś może do szpitala i pytałaś? Raczej nie brałam innego szpitala pod uwagę. Jak byłam w poniedziałek na wizycie u swojego gina to kazał mi w niedzielę przyjechać na ktg do szpitala, to znaczy że ktg też nie robią? NIe chce rodzić w innym szpitalu bo jestem umówiona na cesarkę, a skierowania nie mam tylko na karcie ciąży mój lekarz napisał że do cc.

Amadeo po pierwszej cesarce było ok, najgorsze to pierwsze wstawanie ale już nie pamiętam po ilu godzinach było bo rodziłam dawno.

Odnośnik do komentarza

sheViolet
No to widzę, że tylko u mnie tak szybko działają. Mam zapowiedziany już na wtorek zastrzyk, więc liczę na to, że tydzień po terminie to mała już będzie na świecie :)

A cesarką to swoją drogą bym się wcale nie pogniewała.


Dla mnie cesarka to jak wyrok brzmi:)) Przy pierwszej córce straszyli mnie cesarką bo po 16h skurczy 2 cm rozwarcia tylko były, jak lekarz postarzył cesarka to mała za godzinę był na świecie, cesarka to jest to czego boje się najbardziej. Oczywiście w razie zagrożenia dla mnie czy dziecka, nie będę się upierać, że nie i koniec, ale to już ostateczność. Pasuję mi, ze po porodzie mogę od razu zająć się maleństwem, że mogę je przytulać, karmić i wstawać z łóżka. Może ja inaczej na to patrzę, bo już dwa razy rodziłam a pierwszy poród naprawdę dał mi do wiwatu i to nie bólem tylko długościa, ale w życiu bym tego nie zamieniła na cesarkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371xwfb4zmh.png]Tekst linka[/url]
http://s1.suwaczek.com/201011094572.png

Odnośnik do komentarza

AsiaPil to nowy sprzet , dopiero przywieziony, bylam pierwsza pacjentka :) jest on w "przychodniaku?" Mam nadzieje, ze bedzie on pracowal dla kazdej pacjentki. Poprostu super!
Co do mego stanu, nic sie nie dzieje, lekarz chce dac jeszcze szanse aby porod sam sie zaczal. Choc waga juz spora:3700... ale stawiam na 3500 bo wiadomo plus/minus.
Tu na oksytocynie to strasznie wyglada.

Odnośnik do komentarza

SheViolet, wydaje sie , ze cesarka to super sprawa, ale tak nie jest.
Mamy zamiast zajac sie malenstwem leza, umieraja z bolu i glodu. Nic nie moga robic i traca ten piekny czas.
Warto najpierw pocierpiec niz potem tyle czasu.Tu sie napatrzylysmy z dziewczynami i juz nikt nie chce cesarki :) a juz o wywolywaniu nie wspomne :) moze w naszym szpitalu tak to tylko wyglada, a wyglada nieporadnie, troche nieodpowiedzialnie. Jedna po oxy dostala paracetamol bo czasu na nia nie mieli, potem znowu dali oxy, drugiej nie zadzialalo to po 10 godz polozyli na patologie, a tak sie umeczyla. I na darmo. :/

Odnośnik do komentarza

Izabela123
SheViolet, wydaje sie , ze cesarka to super sprawa, ale tak nie jest.
Mamy zamiast zajac sie malenstwem leza, umieraja z bolu i glodu. Nic nie moga robic i traca ten piekny czas.
Warto najpierw pocierpiec niz potem tyle czasu.Tu sie napatrzylysmy z dziewczynami i juz nikt nie chce cesarki :) a juz o wywolywaniu nie wspomne :) moze w naszym szpitalu tak to tylko wyglada, a wyglada nieporadnie, troche nieodpowiedzialnie. Jedna po oxy dostala paracetamol bo czasu na nia nie mieli, potem znowu dali oxy, drugiej nie zadzialalo to po 10 godz polozyli na patologie, a tak sie umeczyla. I na darmo. :/

Ja może inaczej na to patrze, bo już raz byłam krojona. Pisałam wam kiedyś, że 2 lata temu pękł mi jajnik i wylądowałam z silnym krwotokiem wewnętrznym na stole o 2 w nocy. Ledwo mi życie uratowali. I mimo, że miałam silny stan zapalny, bo wszystko było podrażnione i wgl to szybko doszłam do siebie. Pewnie gdyby nie to doświadczenie to inaczej bym na to patrzyła. A tak bardziej przeraza mnie wizja rozerwanego krocza itp. No, ale co ma być to będzie. Byle do wtorku :)

Odnośnik do komentarza

Osobiscie nie boje sie cc bo juz 3 operacje mialam, jedna z zapaleniem otrzewnej po rozlaniu wyrostka, wstac ciezko ale idzie sie przelamac, troche ciagnie, wiadomo ale do przezycia. Jedyne co mnie matrwi i dlatego nie sklaniam sie do cc to znieczulenie, jak dla mnie okropne uczucie bo nic nie mozesz zrobic, zupełnie bezradna jestes, nogi i biodra jak klody a i nawet glowy podniesc nie mozesz a tu swiadomosc, ze dzidzia gdZies jest a ty nie możesz sie nia zajac. To taka moja rozterka osobista...

Odnośnik do komentarza

Drożdżówka

Jeszcze tylko sobota i niedziela :D
Coraz bardziej się boję ... do tego Gwiazda narobila mi dziś stracha swoim lenistwem, a teraz się rozpycha w najlepsze :D
Nie dopytałam i nie doczytalam jak szybko oddają Dzidziola po CC. Założyłam ze możliwie jak najszybciej. Uprzedziłam męża ze ma siedzieć i pilnować :P
Będę się odzywać na bieżąco w miarę możliwości ;)

Ok, będę wypatrywała Twojego wpisu. A teraz życzę Ci udanego weekendu i trzymam kciuki za poniedziałek :)

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy bardzo :)
Ja wciąż nie mogę uwierzyć, że już jest po wszystkim. Cesarkę miałam mieć dopiero 8.10. Wczoraj od rana dziwnie się czułam, bolał mnie brzuch jak na okres i w krzyzach. Miałam umówione ktg, więc pojechałam, powiedziałam o moich bólach ale położna stwierdziła, że nic się nie dzieje, a skurcze się nie pisały, więc pojechałam do domu. Ale w domu zobaczyłam taką lekka małą brązową plamke, no i dalej męczyły mnie te bóle, więc zawieźli mnie do szpitala, i znowu skurcze się nie pisały, na izbie oczywiście mi położna nie wierzyła, ale przyszedł lekarz, zbadał mnie i okazało się szyjka zgładzona i czuć już dupke. Lekarz powiedział ze cięcie w nocy albo następnego dnia rano, ale tak do pół godziny od przyjęcia mnie na oddział odeszły mi wody i od razu zabrali mnie na cc.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gywld9c072uc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...