Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

My wczoraj byliśmy u gina, na dole wszystko ok, na naderwany mięsień powiedział, że nic za bardzo nie poradzimy, bo to od rosnącego brzucha a tego nie przeskoczymy. Oszczędzać się, ograniczać te ruchy i pozycje, które powodują ból i tyle.
Wyniki mi trochę poleciały, dorobiłam się anemii, dostałam Tardyferon.
To by w sumie tłumaczyło moje ostatnie osłabienie, męczliwość, zawroty głowy, wrażenie że zaraz zemdleję.

Dziś mijają dwa tygodnie od zamówienia wózka, taki mniej - więcej podali nam czas oczekiwania, więc może być na dniach, z niecierpliwością czekam na telefon.

Zamówiłam pościel do łóżeczka, na początku pewnie i tak nie będziemy kołderki i poduszki używać, ale chciałam mieć pościel ubraną.
Mamy miętowy baldachim, ochraniacz wzięłam cały biały, a pościel w sówki :)

Zrobiłam wczoraj zamówienie w Gemini i poszło 400 zł :/

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34952.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMiśka
SheViolet, a na kiedy masz termin z USG? bo ja mam z OM na 27 września a z USG na 18 października :) więc mam rozbieżność dość dużą i martwię się tym całą ciążę...

U mnie w druga strone. Z OM mam na 1 pazdziernika, a z ostatniego USG na 20 wrzesnia. Na polowkowym USG bylo 24 wrzesnia, wiec licze na te okolice. A u Ciebie moze malenstwo bedzie drobne i dlatego ten termin niby tyle do tylu :)

Odnośnik do komentarza

Amadeo wspolczuje...myslalam,ze juz bedziesz miec spokojna glowe,bo wiem ze o tej wadzie wzroku i porodzie to sie prawie non stop mysli bynajmniej ja tak mam...nie rozumiem podejscia lekarza ;\ ciekawe czego ja sie dowiem bo ja ide w przyszlym tyg na nfz ale cos czuje ze bedzie trzeba isc prywatnie a i tak nie mam gwarancji,ze ktos przebada mnie tak jak trzeba ..

Odnośnik do komentarza

Ania777
Zapomniałam dodać - w gemini zamawiałam głównie przybory higieniczne, kosmetyki, leki, ale wzięłam też smoczki i łańcuszek:

A te smoczki to z tej samej firmy? Bo dziecko jak przyzwyczai się do jednej firmy to już innego nie chce.
Ja tym razem postanowiłam nie dawać maleństwu smoka i wcale go nie kupiłam.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Pauuulalala
amadeo nie przejmuj się babą bo niestety tacy ludzie chyba muszą chodzić po tym świecie ;)

lencia ja za to mam wrażenie że mój mały za mało się rusza, bo może ze dwie - trzy pory są takie, zeby trochę brzuch mi pofalował a tak to ciągle śpi ;o
Ale niestety, skurcze, ból spojenia, zgaga, zmęczenie itd. dopisują..

Dziewczyny, czytałam że w ciąży to normalne że ma się problemy z koncentracją itd.. Ostatnio zauważyłam, że myślenie zajmuje mi dłużej niż zawsze.. No normalnie poczułam się jak blondynka ;p No ale fakt, jestem z natury blond :D

Paula jesli chodzi o problemy z koncentracja to ja jestem najlepszym przykladem, jakies 2 tyg temu wyplacajac pieniadze z bankomatu zapomnialam ich zabrac! Karte na szczescie zabralam, poszlam na bazarek zeby kupic owoce a tam nie ma pieniazkow :-) zadzwonilam zaraz na BOK euronetu ale Pan powiedzial ze pieniadze zostaly zabrane, wiec pewnie ktos za mna sobie wzial :-P na szczescie bylo to tylko 50zl :-)

Odnośnik do komentarza

Aska123
Dziewczyny chce zrobić zamowienie na Gemini, zaznaczam, ze to absolutne minimum. Nie chce pchac sie w nieznane mi mascie, kremy, płyny i inne rzeczy. Jak coś mi zabraknie to zawsze moge dokupic w jakiejkolwiek aptece. A teraz chce zamowić minimum rzeczy, aby miec do szpitala i na pierwsze dni/tyg zycia dla maluszka. Podpowiedzcie mi czy to wystarczy czy o czyms zapomnialam:

Dla mamy:
Maltan (do pękających sutków)
wkładki laktacyjne
podkłady hig (te duże "podpaski" np z BELLI)
podklady hig na łóżko
Ocenisept (chce duzą butelke zamowić, aby mieć dla siebie do przemywania rany i dla małego do pępka)
majtki siateczkowe wielorazowe
Biały Jelen zel do hig int
Laktator (zdecydowałam się zamowić przed porodem)

Dla dziecka:
chusteczki nawilż.
patyczki hig
płatki kosmetyczne
pieluchy tetrowe
pieluszki Pampers rozm 2 (dziecko szykuje się duze więc biore od razu 2, jakby cos to maż dokupi 1)
maść przeciw odparzeniom (jesli się pojawią to wtedy uzyje)
płyn natłuszczający do kąpieli
krem do pielęgnacji

Dodatkowo:
proszek do prania, jest teraz Lovela 5kg w promocji za 40zł.

I tyle na Gemini chce zamowic.
Do tego na allegro chce kupic koszule i staniki do karmienia

I chyba wyprawka jako tako bedzie ogarnieta?

Dodałabym:
smoczek0no chyba,że nie chcesz uzywać,grzebyczek_szczotka do włosów,woda morska-nasivin,katarek lub odkurzacz do odciągania katarku z noska(gruszka to były czasy kamienia łupanego ;-) ),oliwka,krem do buzi-na każdą pogodę,ja miałam krople dla synka BioGaia-one są od kolek,wzdęc etc Mozna taniej kupic na Gemini.Ja miałam jeszcze poduszkę z pestkami wiśni od kolek-groszowa sprawa,ale pomaga.Jak coś sobie jeszcze przypomne to dodam ;-)
Ps co do staniczków to widziałam fajne 2 szt na allegro cos za 21,90
http://allegro.pl/80b-biustonosz-stanik-do-karmienia-2-szt-b-c-i4887224671.html

Odnośnik do komentarza

Daga81
Ania777
Zapomniałam dodać - w gemini zamawiałam głównie przybory higieniczne, kosmetyki, leki, ale wzięłam też smoczki i łańcuszek:

A te smoczki to z tej samej firmy? Bo dziecko jak przyzwyczai się do jednej firmy to już innego nie chce.
Ja tym razem postanowiłam nie dawać maleństwu smoka i wcale go nie kupiłam.

Smoczki z Canpola, ale jeden anatomiczny, drugi okrągły.
Moja siostra dla dzieciaków miała rożnych firm i ciumkały każdy. W sumie to dzieci, które nie chciały jakiegoś konkretnego smoczka znam jedynie z opowiadań, w rodzinie jakoś tego problemu nie było.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ania777
Daga81
Ania777
Zapomniałam dodać - w gemini zamawiałam głównie przybory higieniczne, kosmetyki, leki, ale wzięłam też smoczki i łańcuszek:

A te smoczki to z tej samej firmy? Bo dziecko jak przyzwyczai się do jednej firmy to już innego nie chce.
Ja tym razem postanowiłam nie dawać maleństwu smoka i wcale go nie kupiłam.

Smoczki z Canpola, ale jeden anatomiczny, drugi okrągły.
Moja siostra dla dzieciaków miała rożnych firm i ciumkały każdy. W sumie to dzieci, które nie chciały jakiegoś konkretnego smoczka znam jedynie z opowiadań, w rodzinie jakoś tego problemu nie było.


A widzisz, moja uparła się na jedną firmę i innej do ust nie wzięła. Także co dziecko to inny przypadek.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Dariaa23
Ja również wcale nie kupiłam smoczka :) Bynajmniej na początek. Podobno lepszym jest go nie używać. I argumenty w sumie są dobre.A dziewczyny powiedzcie, który termin jest bardziej wiarygodny z OM czy z USG ?

Też odniosłam takie wrażenie po pierwszym dziecku. Także teraz wolałabym uniknąć tego uciszacza.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o smoczki-to po 3 dzieci mam 3 różne doswiadczenia:-)Pierworodny Igor( 1996) ssał bez opamietania(poród kleszczowy),nie było sposobu na rzucenie nałogu-smoczki różnych firm nawet nie pomagały)Karmiony naturalnie 7 miesięcy.Pomogła mu siostra-Olga-(1999,karmiłam cycem zaledwie 3 miesiące) ona niespecjalnie potrzebowała smoka- w ogóle darła pape do 3 miesiąca czy ze smoczkiem czy bez ,wypluwała smoczek,pierś...oj ciężki zawodnik(mam nadzieję ,że moja druga córka taka nie będzie)-koniec ze smoczkiem nastąpił-gdy miała 7 miesięcy-wtedy odstawiliśmy i Igorowi i Oldze-i poszło na raz:-) Mikołaj-mój najmłodszy(2007)-był bardzo w tej(i każdej w sumie innej)dziedzinie rozsądny,wyważony,spokojny-bardzo kochał cycusia-i jak juz mama naprawdę miała dosyć-to dostawał smoka-i nie przeszkadzało mu to.Skończyliśmy karmienie gdy miał rok-wypadł wówczas też smok.
Tak więc wszystko zależy od cech dziecka-i siły potrzeby ssania-a ta uchodzi za najważniejszą u niemowląt.Dla mojej najmłodszej pociechy już zakupiłam smoczek.Na wszelki wypadek-gdyby tylko chciała ssać a nie była głodna.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem używany z umiarem na tyle, na ile dziecko faktycznie potrzebuje nie zaszkodzi.
Byle nie zapychać nim buzi dziecku przy każdej okazji.
Na pewno lepszy smoczek niż piąstka w razie silnej potrzeby ssania, bo piąstki dziecku nie zabiorę jak się przyzwyczai.
Dzidzia sama zdecyduje czy i jakie ma potrzeby, może smok okaże się zbędny, ale wolałam kupić.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...