Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

No powiem Wam że czas jakoś sobie wypełniam.Do południa to dość szybko żałuję bo a to wizyta,leki,badania,KTG.Potem obiad,i popołudniu przychodzą moje skarby.Siedzą prawie do wieczora, widzę że bardzo tęsknią.Powiem Wam że dziś dostałam pierwszy raz odkąd leżę bułkę na śniadanie, bo tak to dzień w dzień chleb.A to dlatego że jestem już w 30 tygodniu, wcześniej się bułka nie należy...

http://fajnamama.pl/suwaczki/hwkp64z.png

Odnośnik do komentarza

Kasiek81, najważniejsze ze sytuacja w miarę opanowana. Ja miałam 9,5 roku jak mama była w ciąży i od 3mies do końca leżała w szpitalu. I ona i ja dałam radę. Wiem ze nam łatwo mówić, ale głowa do góry. Będzie dobrze. Juz nie tak dużo nam zostało. Ostatnią dziesiątka. Trzymaj sie dzielnie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

No i niestety mpj syn to uparciuch. Obrócił się główka w dół ale jest przyklejony do kręgosłupa. Buźki nie widziałam. Mam tylko zdjecie noska i ust. Przytulal sie policzkiem do pepowiny i spał. Waży 1050g. Według gin jest równo 27 tydz i to spora waga ale porównując do Was to Kruszek. Jest długi i chudy :) ogólnie wszystko ok.

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny ja z innej beczki:-) mam na sprzedaż bardzo dużo ilość ubranek po mojej corci teraz spodziewam sie synka wiec bardzo duża ilość mi się nie przyda mam wszystko body spioszki rajstopki sukienki spodniczki kamizelki kurteczki it p wiec jeśli ktoras nie skapletowala jeszcze wyprawki może moglaby skorzystac naprawdę wiekszosc jest w stanie idealnym ale wiadomo jedne sa idealne drugi mniej jesli by kogos interesowalo mogę przeslas zdjęcia

Odnośnik do komentarza

Myszka wyniki idealne...

A ja niesetety dla swietego spokoju mam zrobic znowu glukoze.... bleee ale damy rade.
Weszlam do gabinetu lekarz mnie zbadal i mowi ze wsio zamkniete i dlugie ale USG zrobi mi na nastepnej wizycie za 3 tygodnie :D ach ten NFZ
Ale ja mine zrobilam kotka ze Shreka :D i sie zgodzill i mi zrobil. Dzidzia przekrecila sie i jest ulozona posladkowo, tak ze z prawej strony mam plecki. Powiedzial ze wymiary dobre ale nie mowil jakie a ja z wrazenia ze powiedzial jaka plec nie dopytalam dokladnie.
W poniedzialek mam odebrac zwolnienie bo zapomnial wziasc druczkow wiec sobie zerkne w karte :D

Lekarz powiedzial ze nie widzi instrumentu gwaltu wiec raczej dziewczynka :D:D:D:D A nie mowilam :D Wiec bedzie Nataszka albo Dominika ale to sie zatwierdzi po porodzie :D

A propo biedronki to ja dzis zakupilam dwa woreczki do prania za 8 zł. Przyda sie na skarpetki i rajstopki zeby sie nie wyciagaly. Yyyy pampersow mam paczke Dady 2 bo dostalam od szwagierki bo jej mala wyrosla ALE kupie dopiero we wrzesniu albo na poczatku pazdziernika jak juz mniej wiecej bedzie wiadomo jakiej wielkosci bedzie córa.
I jeszcze jedno u nas dzidzia byla naturalnie planowana, udalo sie za pierwszym razem :D

I chyba wsio co chcialam napisac :D Czekam teraz na leząco na mojego az mi przywiezie te 6 kartonow :D

O wlasnie jeszcze Ofelia, podziwiam za sile w ciazy blizniaczej ze robic jeszcze przetwory. Ja ten rok sobie odpuscilam, tylko kilka dzemikow.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

myszka123
przecena butelek byla w biedronce po,5 zl kupilam jedna niewiadomo tylko jak sie sprawdzi

Pisze na opakowaniu, że jest wolna od BPA (bisfenolu)? Bo jak nie, to nie nadaje się do mikrofali, ani podawania ciepłych płynów, tylko do zimnych. Na SR o tym wczoraj miałyśmy, że jak mają ten bisfenol cały, to przy podgrzewaniu butelki, wytrącają się jakieś związki rakotwórcze i żeby wtedy tylko zimne napoje w niej podawać już jak coś.

@Magdalena3 Ja też NFZ i ostanie USG miałam w 20tyg, a następne 20.08 (34tyg). Także znam ten ból :)

Odnośnik do komentarza

Oooo przypomnialo mi sie ze cos wpisywal z USG do karty ciazy :) Patrze a tam wymiary:
BPD 68 odp. 27tyg 3 dni
FL 50 odp. 26tyg. 5dni
Abd 220 odp. 26tyg 3 dni
tetno 145
ilosc plynu owodniowego prawidlowa

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magda 32 staram się podchodzić ze spokojem, ńie denerwować się i nie forsować. Lekarz zalecił branie magnezu i picie dużych ilości płynów. Mówił jeszcze o aktywności fizycznej podczas której możesz spokojnie rozmawiać bez zadyszki ok 30 min dziennie. Najlepiej spacery. W 1miesiacu po porodzie wskazane badanie kontrolne. Generalnie kardiolog mówił, ze podczas ciąży aktywują się schorzenia, na które dotąd cierpieliśmy lub nas kiedyś nawiedza w przyszłości. Dlatego tak ważna jest obserwacja i kontrola. Np kobiety które maja cukrzyce ciążowa w przyszłości najprawdopodobniej bedą cierpiały na cukrzyce, ja np na serce:) ale nie ma co, wszystko się leczy. Obserwacja i wczesna diagnostyka. Na dziecko się to w ogóle nie przekłada:)

Odnośnik do komentarza

No w końcu was nadrobiłam :)
Aśka śliczny brzusio!
Magdalena gratuluję córeczki!
Kasiek trzymaj się tam dzielnie!
Ja też po wizycie dziś i raczej nadal będzie Malwina bo wstydliwe dziewcze nam rośnie i nóżek nie chce rozłożyć. Wszystko zamknięte na amen, posłuchaliśmy serducha, wszystko ładnie rozwinięte ale nie podał mi wagi. Nadal mam brać żelazo... Moja mama zadowolona pooglądała wnuczkę :) Pozytywnie kończymy dzisiejszy dzień. A teraz uciekam na ploty trzymajcie się ciepło :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Asia123, ja jutro zaczynam 30 tydzień, termin mam na 15.10 ale pewnie będzie później bo starsza dwójka się nie spieszyla, oba porody indukowane.

Co do szpitala to jeszcze się waham, niby kliniczny bezpieczniejszy jak coś się dzieje a z drugiej strony w Belzycach było bardzo kameralnie, intymnie, super jak wszystko jest ok.

A Ty na kiedy masz termin?

Odnośnik do komentarza

Ja mam na 22.10 ale co usg lekarz mowi, ze dziecko duze i zazwyczaj sprzet pokazuje termin w okolicy 16.10. Wiec jak moj Antek sie pospieszy a Twoj Maluch "zadomowi" to bardzo mozliwe, ze gdzies tam sie spotkamy. Albo wlasnie miniemy.

Ja o Belzycach w ogole nie myslalam, tesciowa nawet slowem nie wspomniala, ze moze tam chcialabym rodzic (a ona baaardzo lubi "sugerowac" i "doradzac")

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do kobietek z cukrzyca ciazowa, czy wam wolno jesc zurawine suszona?? bo ja codziennie troche zjadam zeby sie tam czyscilo i teraz nie wiem. Niby jeszcze raz mam zrobic glukoze ale wole sie oszczedzac.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej, a ja mam taką historię:
Wybrałam się wczoraj na glukozę. Z racji tego, że jestem w 27 tygodniu ciąży miałam dużą presję, żeby badanie się udało, bo mało czasu zostało na powtórzenie badania. Na szczęście mi się udało, nie zwróciłam tego co wypiłam, pobrali mi 3 razy krew i szczęśliwa miałam wracać do domu. Po poczytaniu waszych opinii o tym jak się czułyście po wypiciu obawiałam się troszkę powrotu samochodem do domu, że mi się słabo zrobi czy coś. Kupiłam sobie kanapkę coś do picia i czułam, że dam radę, więc wracam. W trakcie powrotu miałam stłuczkę, nie z mojej winy, jakiś kierowca wjechał mi w tyłek. Nie ważne czyja wina, ważne jest moje dzieciątko. Po wszystkich formalnościach trafiłam do szpitala :( zostawili mnie do dzisiaj, bez żadnych rzeczy i kosmetyków. Na szczęście z Malutką wszystko dobrze, już jesteśmy w domu :)
Ale dziewczyny uważajcie na siebie !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...