Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jedna z Was pisała o poduszce typy klinika. Według tego co wyczytałam to jest to poduszka antyrefluksowa. Uważam że jeśli je ma problemów to nie ma co kupować jeśli są to oczywiście. Najzdrowiej jak dziecko śpi na płasko.
Zaskoczyło mnie to co piszecie o nospine, dwa tyg. temu lekarz powiedział że wygładziła mi się szyjka i kazał brać 3 razy dziennie. Nie powiem lepiej mi po niej. Zwłaszcza wieczorem mniej więcej na lędźwiach ból mnie dość mocno a po no spie puszcza. Niepokoi mnie jeszcze ból w prawej pachwinie, bo u mojej koleżanki tak zaczęło się skracanie. W poniedziałek mam wizytę więc będzie sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza

Aska123
Dziewczyny czy wy tez budzicie sie w nocy jak chcecie sie przekrecic? Bo ja doslownie za kazdym razem! Budze sie z bolacym bokiem, przekrecam sie (przy czym strasznie "pstryka" mi spojenie i boli). Sytuacja powtarza sie za kazdym razem jak chce zmienic bok.. Do tego musze spac z wysoko ulozona poduszka przez zgage (na wieczor 2 tab Rennie + syrop Gaviscon)...

Odnośnik do komentarza

Ja też od poniedziałku śpię wygodniej dzięki rogalowi,zamówiłam na allegro za 39 zł plus (aż ) 15 zl dostawa. Chciałam upolować na ciuchach ale się nie udało. Oczywiście budzę się kilka razy przy przekrecaniu ale to przez ból kręgosłupa. Nie miałam do tej pory bólu spojenia.

Na zgage biorę takie saszetki gastrotuss, które lekarz przepisał mojej córce na refluks. Dla mnie okropne w smaku (coś jak glukoza) ale za to bardzo skuteczne.

A co do nospy to też zawsze myślałam że powinno się brać na stawiający brzuch ale moja lekarka twierdzi, ze mozna tylko doraźnie a nie regularnie.

Odnośnik do komentarza

ofeliaa
Magdalena3 u mnie sytuacja wyglada podobnie 99% cc , nie wuem czy sie cieszyc , czy martwic. Najbardziej boje sie tego, ze bede musiala pobudzac laktacje, poniewaz slyszalam, ze po cc jest ciezej z pokarmem.

Nie wiem dokladnie jak to jest laktacja ale meczylam sie dwa tygodnie z prochami i owijaniem i ciagle lecialo i lecialo. Pozniej zaczelo zanikac. Jeszcze w 3 dobie w szpitalu lekarz na wieczornym obchodzie zadal mi pytanie czy karmie. Ja sie zatworzylam i polozne go wziely na bok i zaczely pokazywac w karcie ze nie karmie, jakis staruszek niedowidzacy albo nie chcialo mu sie czytac.

Jesli chodzi o hartowanie sie gabką to ja zawsze myje sie ta szorstka strona bo mi tak fajnie ale piersi i sutki omijam :D

W sprawie dezodorantow i kulek to ja sie nie wypowiem bo od kilku lat nie uzywal. Jak cos to perfumy na ubranie. A nie uzywam z racji ze jedne mi zapychaly wsio a drugie wywolywaly wysypke tzn. potowki takie szczypiace. A pracowalam w chemiczno-kosmetycznym wiec probowalam duzo :D Ale na szczescie sie tak mocno nie poce, a wech mam przeczulony :D

Niuska w sprawie ubranek to zostaly mi sie jeszcze dwa kartony do przejrzenia ale i tak cos napewno kupie :D na szafce i na olx mam pozapisywane ktore mi sie podobaja i chyba najdrozsza rzecz to sukieneczka do chrztu ale jest taka ze mozna ja ubrac nie tylko na ta okazje i kosztuje 40 zl. Tylko musze czekac na wyplate i... na to kogo mam w tym brzuszku :)

Ofelia kiecuchna przecudna, az mi sie weselicho zamarzylo :D

U mnie juz po burzy ale wiatr taki wial ze chyba gdzies drzewo zlamalo i polecialo na linie bo ja tylko ucichlo to bylo slychac syreny i straz jechala. A i swiatla nie mam od ok.17 :) Laptop na wyczerpaniu pokazuje mi nie cala godzine a net bezprzewodowy to dziala :) i czekam na mojego bo pojechal ze znajomych w Polske po jakis motorek ale na szczescie juz wraca wiec bedzie lada chwila.

a wiec zycze dobrej nocki.....

Kasia odezwij sie :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja miałam do 20 tygodnia zakaz nospy. Gin się bała w poprzedniej ciąży dostawałam zastrzyki po 35 tyg co 2 dni na ból.

Ja uważam, że jednak w lozeczku powinien być spadek. Mojej nie ulewalo się dużo ,ale często mimo odbicia. Czasem to bezgłośne. Nie wiedziałam nawet ze się jej ulało a miałam ja ciągle na oku. W spaniu na płasko obawialabym się ,że może się zadławić a wiemy do czego może to prowadzić.
Ogólnie tak jak chyba Gosia pisała , będę spać na początku w większości z małym. Jeśli nie w jednym łóżku to w łóżku obok.
Ja jestem z tych, którzy twierdzą że spanie z dzieckiem to nic złego a dajemy tym samym poczucie bliskości . Córka spala z nami lub ze mną często (w kratkę -raz sama raz ze mna) i nie mieliśmy problemów z wprowadzeniem jej do własnego łóżka . Spała w dużym łóżku -swoim-od 13 miesiąca jak umiała się już z niego zsuwac. Także ja nakłaniam każdego :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ofelia cudna ta sukienka :-) drugi raz jakbym miała ślub mogłabym zakupić taką.
Asia mnie też "strzyka" spojenie przy obracaniu i boli wszystko, budzę się przy każdym przewracaniu i spać nie mogę.
Niuśka jak zgaga świadczy o rosnących dziecku włosach to mi się Kodżak szykuje, bo jedynie ze zgagą się nie zmagam w tej ciąży :-D.
Marynika ja miałam sprawdzane przepływy na usg. Tak mój lekarz to nazywa w trakcie badania. Sprawdzał jak krąży krew w naczyniach Malucha. W głowie i serduszku. Ale też nazywał sprawdzaniem przepływów to jak sprawdzał krążenie krwi w pępowinie i jakieś mojej tętnicy, która wg opisu odpowiada za porody wcześniejsze, więc nie wiem, co dokładnie będą Ci sprawdzać. A wygląda to tak, że na ekranie usg podświetlają sobie na czerwono i niebiesko te żyłki. Mi ostatnio właśnie sprawdzał te przepływy u Malucha w związku z tą cukrzycą, bo czasami te dzieci mają choroby serducha.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

gosia77
A co do nospy to też zawsze myślałam że powinno się brać na stawiający brzuch ale moja lekarka twierdzi, ze mozna tylko doraźnie a nie regularnie.

A mój lekarz z kolei powiedział, że jak nospa doraźnie nie pomoże to mogę brać regularnie 3, nawet 4 razy dziennie.. oczywiście nie wzięłam ani jednej ale rozbieżność miedzy lekarzami jak zwykle ogromną.. i bądź tu człowieku mądry :))

Odnośnik do komentarza

Ja w ciagu 27tygodni ciazy wzielam nospe 2 razy jak mocno bolalo mnie podbrzusze.. I nie pomogla! Wiec darowalam sobie.
Moj codzienny zestaw to Prenatal, MagneB6 i Zurawit. I magnez tez nie dziala bo czesto skurcze nog mnie mecza.

Co do zabobonow to ja absolutnie w nie nie wierze...
Obcinanie wlosow- rozum krotki.
Nie patrz na brzydkich ludzi bo dziecko bedzie brzydkie.
Nie patrz przez "judasza" bo dziecko bedzie mialo zeza.
Nie nos paskow/lancuszkow/nie przechodz pod sznurami bo dziecko bedzie owiniete pepowina.
Bla bla bla.. Najlepiej to nic nie robic.. Chociaz uslyszalam tez, ze nie moge za duzo lezec, bo dziecko bedzie w pozniejszym zyciu leniwe i flegmatyczne!

Jesli przesad ze zgaga sie sprawdzi to akurat tu bede szczesliwa :D dobry miesiac juz mnie meczy codziennie, wiec wlosy to chyba Antek bedzie mial na kazdym cm ciala :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:-)
W końcu dzis jest czym oddychać:-)
Jeżeli chodzi o bol z prawej strony któraś pisała Ją mam taki klujacy bylam u lekarza w czw. I pow że najprawdopodobniej więzadła na których trzyma się macica ale mnie kluje jak tylko chodzę. Kazał mi brać nospe mówił że nie szkodzi.
Magnez biorę regularnie 3*2 magne b6, aspargin 2*1 z racjii skorczow w lydkach magnez na pewno nie zaszkodzi Ją bym z taką głupotą do lekarza nie dzwoniła tylko wziela.
Co do zabobonow juz 2 razy obcinalam bez przesady nie wierzę.
Asia co do spojenie to mnie też dopadło wyczynem jest przezucic się z boku na bok i ten brzuchol coraz większy:-)
Martynika co do przepływu to Ja miałam sprawdzany na polowkowym teraz chyba juz nie nie wiem nawet lekarz zawsze coś najpierw mierzy a później pokazuje dzidzie.
Co do spania z dzieckiem jestem za i też będę spała kontakt bliski matka dziecko to coś cudownego 9 mc nosisz i nagle urodzisz i dziecko odizolowane w łóżeczku samo pomyślcie jak mu bedzie tam źle chociaż do 3 mc.dajcie im to poczucie bliskości dziecko po porodzie chce mieć tak cicho,ciepło,ciemno,ciasno tak jak w brzuszku i wtedy jest spokojne mądry neuropsychoterapeta tak powiedziała Bożena Kieryl poczytajcie sobie a może slyszalyscie:-)
Miłego dnia mamuski

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

Poki co nie sa to meczace skurcze, potrafie szybko sobie z nimi poradzic. A ogolnie lekow w calym moim zyciu zawsze staralam sie unikac. Jedynie przy zapaleniach gardla/anginach wiedzialam ze sobie nie poradzi moj organizm.
A tak nawet przy napieciowych bolach glowy, z ktorymi mecze sie ponad 3 lata (gdzie glowa potrafi mnie bolec codziennie przez 2-3 tyg) to wzielam moze 2 razy ibuprom, bo juz lzy lecialy mi z bolu.

Takze wyobrazcie sobie co teraz przezywam biora codziennie po kilka tabletek. Ale czego sie nie robi dla naszych Maluchow :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Nie, bez recepty, do tego to groszowa sprawa, kosztuje u mnie w stacjonarnej aptece 4,95 :-) ja łykam 3x2. Tez leków nie lubię ale czasem trzeba, a witaminy się przydadzą. Ja od początku mam anemię, teraz się pogłębia ale zamiast żelaza łykam codziennie natkę pietruszki, cały pęczek. Do tego jodid i vigantolete, no i aspargin i tyle :-) a i luteine na skracajaca się szyjkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki :)

Justynka Paulinka dziekuje za informacje :) ja tez mam ta cukrzyce i do tego ostatnio.skacze mi cukier i juz sie boje wynikow badan a usg czy nie mam tam.kluseczki :)

Dziewczyny super ze tez 4.08 macie usg na ktora ja ns 16 bo maz chce isc. A sierpien to i dla mnie wazny mc,
4.08 usg
9.08 urodziny blizniat
13.08 4 rocznica slubu :))

U nas tez dzis nareszcie fajna pogoda. Milego dnia mamuski :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...