Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

justyna12315
Wszystkie brzuszki są śliczne ;) ja mam jeszcze olejek ze słodkich migdałów (wcześniej stosowany na włosy) i masło kakaowe z ziaji ale też rozglądam się za Biooilem.
Ja od początku ciąży przytyłam kilogram a kręgosłup boli mnie co wieczór ledwo się przekręcam na boki... Nie mam pojęcia co to będzie dalej...

Mnie kręgosłup boli od 9 tygodnia. Gin mówił,że tzn że ciąża rośnie. Jutro ide do gin i dalej mnie kregi bolą, zobaczymy co powie.. Ani leżeć, ani siedzieć. Najgorzej zmienić pozycję z nogi na noge, albo podnieś lewą nogę. ;/

Odnośnik do komentarza

Zielonej nie można, bo rowniez może powodować skurcze. Myślę, że jedna slabsza czarna nie zaszkodzi. Ja pije kawę zbożowa, bezkofeinowa, herbatke z pokrzywy (działa rewelacyjnie na hemoglobine), z mięty, rumianku i melisy :) czasem wypije czarną czy owocowa, chodzi po prostu o to, zeby nie pić ich za dużo. Ja mam te twardnienia więc wole się wystrzegać. Zawsze można kompoty gotować ;)

Odnośnik do komentarza

eewelinka
Kawa w ciąży? Ja to jestem panikara i jak tylko zobaczyłam 2 kreski to od razu kawa na bok. Chociaż taka mam ochotę na kawę <3
<br />
Tak samo się dziwiłam przy pierwszym dziecku. Odstawiłam kawę, herbatę, gazowane, i dopiero jak przestalam karmić to wróciłam do tego. Teraz mam inne podejście. Poza tym brakuje mi czasu na sen :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałam pierwszy epizod wystraszonej matki- siedziałam w pracy i nagle zaczęło mnie klucz z lewej strony brzucha na dole, aż się zaczęłam pocic przy tym. Strasznie to było dziwne i dobyej pory nic mi nie dolegalo, inne bóle normalne, ame przy tym tak się wystraszylam, że aż się rozplakalam, że coś jest nie tak. Polecialam do lekarza, ale wszystko dobrze, szyjka szczelna i tętno dziecka dobre i silne, ale lekarz nie był w stanie mi powiedzieć skąd taki ból...

Brzuszki macie wszystkie bardzo fajne, mój też już wyskoczył i to całkiem okazały, że spodnie z pasem stają się niezbędne :)

Co do herbatek to ja piję owocowe starannie dobrane bez hibiskusa i innych ziół czy liści, które nie są wskazane. Czarna herbata może też pogłębiać zaparcia, jeśli się z nimi zmagacie.

Czy lepszy Palmers czy Bio oil? Ja mam na razie palmersa i faktycznie też się trzyma cały dzień.

monthly_2015_04/pazdziernikowe-maluchy-2015_28831.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja narazie bio-oilem i efektimą sie smaruje, jednak ten efektima na palmersa zamieni, nie jestem z niego zadowolona.

Co do kawy - ja kawoszem jestem, ale w tej chwili mdli mnie na sam zapach :( nie jestem wstanie wypic ani slabej latte ani żadnej inki czy czegoś w tym stylu :( przez pierwszy m-c męczylam sie najbardziej (z wymiotami -na sam zapach)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvj7hy833ah.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja też byłam niesamowitym kawoszem, 3 kubki po 300ml dziennie to było niezbędne minimum. Jak zobaczyłam dwie kreski od razu pomyślałam "koniec z kawą". Przez pierwsze trzy dni łeb mi dosłownie pękał, ale kiedy potem stwierdziłam że nie ma co przesadzać i jedna rozpuszczalna dziennie mi nie zaszkodzi, przestałam mieć ochotę na kawę. Nie piję do tej pory, nie mdli mnie na zapach ale po prostu na samą myśl o jej smaku mi się odechciewa, wolę herbatkę/wodę/sok :P

Odnośnik do komentarza

To w takim razie masz rację, przystopuj bo litr to zdecydowanie za dużo. Potrzebujemy teraz intensywnie nawadniać organizm a herbata podobno "wysusza", chociaż nie wiem w jaki sposób to działa :p
Co do wszystkich spożywanych/wypijanych produktów to ja stosuję zasadę "wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem", pomijając oczywiście substancje surowo zabronione w czasie ciąży, których nawet małe ilości mogą zaszkodzić. Teoretycznie nie powinnyśmy jeść fastfoodów, czy pić coli, ale jak zdarzy nam się to raz na "ruski rok" to naprawdę nic złego się nie stanie ani nam, ani Maleństwu :)

Śniło mi się dzisiaj, że wypiłam trzy piwa i kiedy kończyłam trzecie to schowałam się pod stół i zaczęłam płakać, bo przypomniało mi się, że jestem w ciąży i nie mogę haha :D

Odnośnik do komentarza

Drogie Panie Warszawianki, czy mogłybyście poratować namiarami na jakieś sklepy z niedrogą odzieżą ciążową?
Myślałyście już o szkole rodzenia? Potrzebuję weekendowej, po angielsku. Jakieś sugestie?

Widzę, że brzuszki wielu z Was nie pozostawiają już wątpliwości. ;)
U mnie niestety ledwo co wyszło, jakbym się porządnie nażarła, ale za to czuję już ruchy! xD
Jestem b. zaskoczona, bo ledwo tydzień temu zaczęłam odczuwać coś, co mogło równie dobrze być pracą jelit, a teraz już z pewnością rozróżniam, co jest co. Taki maluch, że brzucha jeszcze nie ma, ale jak się zacznie szamotać, to i przez skórę czuć. :O

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które martwiły się napinaniem się brzuszka - znalazłam w necie na stronie ciazatydzienpotygodniu.medserwis.pl coś takiego:
"Możesz już teraz odczuwać niebolesne i krótkie skurcze macicy. Są to skurcze Braxtona Hicksa, które przygotowują twoje ciało do porodu już teraz. Jeżeli występują więcej niż 5 razy w ciągu godziny, towarzyszą im bolesne skurcze podbrzusza lub w krzyżach, koniecznie skontaktuj się ze swoim ginekologiem." To akurat z tekstu opisującego 15 tydzień ciąży. Może Was to chociaż troszkę uspokoi :)))

Odnośnik do komentarza

Kaszka nareszcie wróciłaś! Już się martwiłyśmy o Ciebie że się tak długo nie odzywasz :> jak się czujesz? :) cieszę się, że już rozróżniasz ruchy! :)) ja ciągle coś czuję, ale jeszcze nie jestem na 100% pewna, czy to Maleństwo :) tydzień temu miałam jeden moment, w którym byłam pewna, że to nie jelita i aż się popłakałam ze szczęścia ale do tej pory cisza, więc chyba jednak fałszywy alarm :(
U Kamiodki dalej cisza, mam nadzieję, że też niedługo do nas wróci :)

Odnośnik do komentarza

Fobianka
To w takim razie masz rację, przystopuj bo litr to zdecydowanie za dużo. Potrzebujemy teraz intensywnie nawadniać organizm a herbata podobno "wysusza", chociaż nie wiem w jaki sposób to działa :p
Co do wszystkich spożywanych/wypijanych produktów to ja stosuję zasadę "wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem", pomijając oczywiście substancje surowo zabronione w czasie ciąży, których nawet małe ilości mogą zaszkodzić. Teoretycznie nie powinnyśmy jeść fastfoodów, czy pić coli, ale jak zdarzy nam się to raz na "ruski rok" to naprawdę nic złego się nie stanie ani nam, ani Maleństwu :)

Śniło mi się dzisiaj, że wypiłam trzy piwa i kiedy kończyłam trzecie to schowałam się pod stół i zaczęłam płakać, bo przypomniało mi się, że jestem w ciąży i nie mogę haha :D


Hah.. Ja też miałam podobny sen ze pilam ale wino :D i jak się obudziłam to sie zastanawiałam czy to byl sen czy nie i miałam takie wyrzuty sumienia :D

Odnośnik do komentarza

Dzien Dobry Mamusie :D
U mnie stresik wczoraj minal, wiec jest dobrze :) Dzieki wam za slowa otuchy.
Jesli chodzi o smarowanie to ja dalej jak pisalam kiedys, rano przewaznie smaruje kremem dla dzieci z rossman przeciw wysuszaniu a wieczorejm olejkiem bambino rowniez dla dzieci :)
Cos krzywo spalam bo mam taka blokade troche pod lopatkami jakby mi ktos cos tam wbijal. Musze chodzic powoli i o schyleniu sie przy umywalce moglam zapomniec :) Ale jakos przejdzie :)
Takie macie fajne brzuszki ze mialam wczoraj zrobic fotke i wrzucic moj ale przeciez ten moj fonik ma taki dobry aparat ze za ciemno mu bylo. Wiec z rana postanowilam sie pochwalic i ja :)

monthly_2015_04/pazdziernikowe-maluchy-2015_28836.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

kaszka jeśli chodzi o tanią odzież ciążowa to nie wiem, może w lumpexach coś fajnego luźnego można znaleźć np. tuniki ale ja osobiście spodnie ciążowe takie z pasem kupowałam ostatnio w C&A i zapłaciłam 109 zł ( nigdy nie miałam na dupie chyba takich drogich spodni) ale już nie miałam wyjścia bo w żadne się nie mieszczę a nie zawsze wypada wyjść w leginsach.

Co do herbaty. Ja jeśli już pijam to owocową i tylko z liptona np. tropikalna albo mango, zwyklą od dzwona wypije u kogoś. Zielona tez niestety kofeinowa wiec sie jej wystrzegam ( nawet po niej ciezko mi zasnać) moze na mnie działa pobudzajaco bo ja wogole nie pijam kawy. Nigdy nie pilam , nie pije i nie bede pila bo nienawidze wszystkiego co kawowe feeee
Ja to ostatnio woda i sok tylko albo jakaś oranżada czasem bo mam ochote na bombelki :P

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...