Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Emilka85 mój nosi 68/74. Nie masz się czym przejmować :)

Angel16 dzieciaki się więcej ruszają to potrzebują więcej "paliwa" :) Ja też częściej karmie. Dzisiejsza noc to w ogóle tragedia pod tym względem...

Dziewczyny jak wprowadzacie gluten? Tzn. jaką kaszke dajecie (zwykla manna czy dla niemowlat) i jak ją przygotowujecie (na wodzie, mm czy swoim mleku)? Nie wiem jak się do tego zabrać a u nas jeszcze skaza bialkowa więc kaszka dla niemowląt z mm odpada.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

EMILKA85
Hej dziewczyny. Jaki rozmiar ciuszkow nosza wasze malenstwa. Moja jutro konczy 5 miesiecy a wiekszosc na 68 za mala. Czy nie za szybko rosnie?

Moja mała nosi rozmiar 62-68. W Niemczech raczej nie ma podziału między tymi rozmiarami. A szkoda, bo jeśli zakładam jej Polski ciuszek to 68 jest fajnie dopasowana a te Niemieckie takie wszystko szerokie chyba zeby na dłużej starczyło. A że ,moja to raczej chudzinka to wszystko wisi. Przy czym 50-56 już wszystko za małe.

Uwaga chwale się!!!!

MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA!!!

Odnośnik do komentarza

Moja umie obracac sie z plecow na lewa strone i na brzucha, i z brzucha na prawa strone na plecy. Jakby robila to od razu tak i tak to by sie fajnie turlala :P

Madzia nosi juz w wiekszosci 80, czasem 74 wejdzie.

Ile wasze dzieci w nocy spia? Bo podobno z czasem maja spac krocej w dzien, dluzej w nocy, a tymczasem sen w nocy z 11h zmienil sie w niecale 9h :/

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Mała od tygodnia przekręca się z pleców na brzuch tylko jeszcze z brzucha na plecki słabo jej idzie. Ale za to zaczyna pelzac :-) jak leży na brzuchu tak fajnie pupę do góry podnosi i podkurcza nóżki jak żabka i się odpycha :-) a śpi różnie ale przeważnie ma 3-4 40 minutowe drzemki w ciągu dnia średnio co 3 godziny a w nocy śpi od 21 do 3 i potem co 1,5 godziny się budzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

Moja tez juz się przekręca z pleców na brzuch, ale właściwie tylko dlatego, że chodzę z nią na rehabilitację. No i tam mówili tez, że obracanie z brzucha na plecy nie jest umiejętnością w tym wieku, tylko po prostu niekontrolowanym przewroceniem się przez to że głowa jest jeszcze trochę za ciężką i dzieci nie są w stanie jej tam dobrze skontrolować. dlatego nasze dzieci kiedyś się częściej obracały z brzucha na plecy, bo mniej kontrolowały głowę.
Moja śpi tak od 20.30 do 6 ale z przynajmniej dwoma pobudkami, a kiedyś potrafiła spać od 22 do 8.30 bez pobudki.
A czy wasze dzieci jak się śmieją tez od razu dostają czkawki? Bo ja z moja to już nie lubię się bawić, bo potem mi czka przez godzinę:(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Hania nosi 68 rozmiar czasem 74 jak jest małe. Skończyła 6 miesięcy i obraca się już w kazda stronę. Znalazła sobie sposób na przemieszczanie- po prostu się turla ;-). Staje też ładnie na czworaka i denerwuje się bo chciałaby się przemieszczać w ten sposób a nie wie jak;-)
Kama gratulujemy ząbka!!!
Angel, idealne dzieci istnieją tylko w serialach i filmach. I pewnie czasem każda z nas ma gorsze dni. Także trzymaj się dzielnie. Niedługo będziesz tylko wspominać te chwile. Dzieci bardzo szybko rosną:-(

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny. Ale tu dużo nowych mam!
Mój Kubełek z pleców na brzuszek przekręca się już od Sylwestra. A z brzuszka na plecy dopiero zaczął w marcu. teraz tez przemieszcza się przez turlanie :)
Zasypia też głównie przy piersi. Nie wiem, jak to zmienić. Lekarka zaleca mi dietę. Jest mały grubasek, choć na kp. Długi tez, Ciuszki nosimy na roczek.. Na razie i tak karmie go wtedy, kiedy on tego się domaga, ale czasem się boję.
Ism, a jak wyglądały wasze badania na hormony tarczycy? Zrobiłam Kubusiowi tsh i jest 4,270. Niby mieści się w normie, ale podobno u niemowląt powinno być niżej..

http://fajnamama.pl/suwaczki/wwfeppc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74di20mmfwgtchp6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.Ja tez sie pochwalę Nina ma juz dwa ząbki, wyszły jeden po drugim jak skończyła 5 miesięcy. Teraz czekamy na górne jedynki bo są w drodze. Przywracanie z pleców na brzuszek też jej sprawnie idzie. A co do ubranek to nosi 74/80. W nocy tez ladnie śpi, zasypia tak o 20 do 7/8 teraz jest jedno czasami dwa karmienia w nocy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja z waga ok 7,5 kg nosi jeszcze 68, chociaz powoli wyrasta. Poki co ladnie przesypia nocki od 21 do ok. 6 z jednym karmieniem na spiocha. Niestety nie potrafie uspic jej inaczej niz noszac na rekach, tylko po kapieli zadypia przy piersi. To musi byc moja wina, bo ostatnio musialam ja zostaeic z moja mama i podobno zasnela jej w wozku.
Mam pytanie- czy ktoras z Was ma fotelik samochodowy jedo? My pozyczylismy uzywany i nie mam do niego zadnej instrukcji, a nie wiem kiedy wyjac wkladke? :/ z nia mam wrazenie, ze fotelik robi sie ciasny, a bez niej, ze mala wpada za gleboko :/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Daryjka to ten twój chlopak zdolny. Rozwija się w takim tempie jak mała sheviolet (która ostatnio zupełnie umilkla). Ja właśnie też nie wiem jak zmienić to, żeby mała nie zasypiala mi tylko przy piersi:(
Aniaba85 ja mam fotelik jedo i ta wkladke wyjęła jak mała miała jakiś miesiąc, a do strasznie dużych to ona nie należy - nawet 7,5 kg jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza

My nosimy rozmiar 74/ 80 waży już 9 kilo (ważyłam się z nim razem na wadze dlatego może nie być dokładnie )w każdym razie waga jest dość dużo w porównaniu do wagi urodzeniowej. Szymon przewraca się tylko na boki. Zabków nie mamy jeszcze wcale. W nocy mały śpi około 12 godzin, natomiast w dzień maksymalnie 2 godziny na raty. Teraz mam do ogarnięcia parę spraw studenckich a z Szymonkiem to ciężko cokolwiek się nauczyć więc jest wesoło

Odnośnik do komentarza

~Angel16
Daryjka to ten twój chlopak zdolny. Rozwija się w takim tempie jak mała sheviolet (która ostatnio zupełnie umilkla). Ja właśnie też nie wiem jak zmienić to, żeby mała nie zasypiala mi tylko przy piersi:(
Aniaba85 ja mam fotelik jedo i ta wkladke wyjęła jak mała miała jakiś miesiąc, a do strasznie dużych to ona nie należy - nawet 7,5 kg jeszcze nie ma

JEEEEESTEEEM :) Tylko zalatana ostatnio, że nie mam kiedy pisać :(
Kinia się kręci, ale tylko na brzuch. Na plecy potem jej się nie chce chyba, bo jęczy, żeby ją majgnąć, choć umie bo czasami jej się zdarzy.

Mała ostatnio się "przymierza" raczkować chyba, bo coś tam wierzga tyłkiem, ale nie wiem czy szybciej na nogach nie stanie, bo jak ją wezmę pod pachy to się trzyma sama na nogach trochę. Chwilowo opanowujemy siedzenie :)

Ubranka my już 74/80. Zależy jaka firma, a spodnie to i 86 się zdarzą jak małe są. Waży 8200 choć sądziłam, że więcej ale przybiera ok. Miałyśmy problem z układem moczowym, ale furalgina pomogła chyba, bo już mniej marudzi.

ism Ile Twoja gwiazda już waży? :D

Wgl moja Mała wczoraj pół roku skończyła, ani nie wiem kiedy :) Wrzucę wam pare fotek i lece dalej, bo mam mase ropboty dzisiaj... Pozdrawiam wszystkie i dzięki za pamięć:D

Odnośnik do komentarza

Daryjka ja wynikow nie dostalam, od razu powedrowaly do lekarki. Tez wszystko dobrze, i tez tsh mogloby byc mniejsze, choc tez w normie. Zalecila nam wiec tylko, bym pilnowala przy rozszerzaniu diety by slodkiego nie duzo, i uwazala, bo ma sklonnosc do otylosci.

SheViolet, 11 marca Madzia wazyla 10 700. Teraz pewnie ponad 11..

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...