Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niuśka32

ale litości ile można rozmawiać o ciąży,
czy w domu/pracy/szkole - też jest tylko ciąża,
Nas te tematy kręcą, ale Sama nie będąc w ciąży nie zgłębiałam tych tematów.
Przecież każdy ma Swoje życie/problemy/radości....i cały świat nie kręci się wokół ciąż.
Dla Mnie to forum, to odskocznie od codzienności...
BĘDĘ TU DO KONCA I O 1 DZIEN DŁUŻEJ...

Odnośnik do komentarza

myszka123
dziewczyny dostalam,skierowanie na glukoze do ktorego tygodnia trzeba to zrobi wizyte mam dopiero na 18 sierpnia
Orientuje sie ktoras ile glukoza kosztuje prywatnie ???
a mi tam sie naszd forum podoba przynajmniej mam co czytac bo tak to zbzikowac mozna by bylo bez kontakt z ludzmi :) a kto nie chce niech tu nie zagladac

Ja placilam chyba 37 zł ale nie chcę Cie teraz kłamać bo to było jakoś chyba w 16 tyg. W tej cenie była już glukoza. A do ktorego tyg to nie mam pojęcia

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

Aktualne zalecenia kliniczne PTD z 2014 roku nakazują wykonanie w ciąży testu trzypunktowego (trzykrotne pobranie krwi: na czczo oraz po 1 i 2 h) po spożyciu 75 g glukozy. OGTT wykonuje się zwykle między 24. a 28. tygodniem ciąży, a w przypadku występowania czynników ryzyka już na początku ciąży, zaraz po rozpoznaniu ciąży.

Badanie należy wykonać rano, po 8-12 godzinach snu, po 3 dniach stosowania zwykłej diety bez ograniczenia węglowodanów (zawierającej co najmniej 150g węglowodanów), przy zachowaniu zwykłej aktywności fizycznej (bez nadmiernej aktywności fizycznej). Glukozę należy rozpuścić w 250-300 ml wody i wypić w ciągu 5 minut. Podczas samego testu należy siedzieć, powstrzymać się od jakiegokolwiek wysiłku fizycznego.

u mnie cena 18 zł+ zakup glukozy 4 zł

Odnośnik do komentarza

myszka123
dziewczyny dostalam,skierowanie na glukoze do ktorego tygodnia trzeba to zrobi wizyte mam dopiero na 18 sierpnia
Orientuje sie ktoras ile glukoza kosztuje prywatnie ???
a mi tam sie naszd forum podoba przynajmniej mam co czytac bo tak to zbzikowac mozna by bylo bez kontakt z ludzmi :) a kto nie chce niech tu nie zagladac

U nas się robi między 24 a 28 tc. Prywatnie.. nie wiem. Bo płaciłam za mocz, morfologie i cukier i coś jeszcze i 105 zł

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

myszka123
dziewczyny dostalam,skierowanie na glukoze do ktorego tygodnia trzeba to zrobi wizyte mam dopiero na 18 sierpnia
Orientuje sie ktoras ile glukoza kosztuje prywatnie ???
a mi tam sie naszd forum podoba przynajmniej mam co czytac bo tak to zbzikowac mozna by bylo bez kontakt z ludzmi :) a kto nie chce niech tu nie zagladac

Ja płaciłam w`Diagnostyce za dwupunktowy test 14,00 zł.

http://s4.suwaczek.com/201510224565.png

Odnośnik do komentarza

Fobianka ja się obawiam że ten moj już rozpieszczony najpierw przez mamusie a jak sie przeprowadził do mnie to też do dobrego to się szybko przyzwyczaił.
Justyna12315 czemu nie pracujesz w zawodzie?Chyba na brak etatów nie można narzekac?
Bafka ale mi smaka narobiłaś tymi wypiekami,a co to za okazja?
Niuśka 32 u mnie tez trzeba miec swoje podklady i te poporodowe i te na łozko a o koszuli to juz nie wspomne to raczej Twoj szpital jakis luksusowy.
Agata83 można wiedzieć co to za lekarz z Inflanckiej co do niego chodzisz?
Kamiodka cóż nikt tu nikogo na siłę nie trzyma...Powodzenia...
A co do zawodu ja jestem Opiekun w DPS/Opiekunka środowiskowa,obecnie pracuję w markecie na różnych stanowiskach u nas trzeba być wszechstronnym,pracowałam w sklepie obuwniczym,jakoinkasent odczytu wodomierzy,niania,pani sprzątajaca,na sms czacie i nie wiem gdzie jesczze;-D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Milko serio? Ja teź w diagnistyce coś koło 30 mi się wydaje, 27.... plus glukoza z piątaka ;)
Niuśka32 próbuje coś odratować z fraglesem mym, ale tak czy siak ma karę... Skończyło się szykowanko kanapeczek o 4 rano i obiad pod nos ;) Nauczka musi być ;)
Co do tematyki forum dobrze, że troche zelżało, bo można by ześwirować od ciągłego boadolenia o pieluchach... Zresztą chyba bym się zdołowała, że jako mama pierwszego dzidziolka nie jestem w stanie nic się odezwać, bo wkońcu co ja moge wiedzieć o macierzyństwie ;)
Ale została jeszcze kwestia makijażu Ofelki, mogę się tym zająć, jako była wizażystka polskiej marki kosmetyków kolorowych ;)
A tak poza tym pracowałam w perfumerii, sprzedaży telewizjii cyfrowej, hurtowni alkoholi jako człowiek orkiestra od przedstawiciela po księgową, a od dwóch lat w banku, także jeśli potrzebny kredycik na ekstra mebelki dziecięce służe pomocą. Mam licencjata z finansów i rachunkowości, mgr niestety nie skończyłam, ale co ma wisieć nie utonie... i prawko w bezkolizyjnym użytkowaniu od 7 lat ;)
Widziałam że Liona pichcicie, polecam też 3bit, zresztą bardzo podobny ;)

Odnośnik do komentarza

Amadeo wbrew pozorom jak szukałam zaraz po szkole (czyli 3 lata temu) to jedynie w transporcie medycznym chcieli mnie zatrudnić. Stawka tak śmieszna, odpowiedzialność duża i dyżury po 12h. A tak jako operator produkcji i zarabiałam więcej i tylko po 8h dziennie co prawda na 3 zmiany ale lubię tą pracę. Jak nie wiedomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :) i czas. A na serio po ciąży chciałam dodatkowo zająć się szkoleniami z pierwszej pomocy zobaczymy co z tego wyjdzie.
Gdyby któraś potrzebowała to polecam ładne i tanie śpioszki

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

justyna12315
Amadeo wbrew pozorom jak szukałam zaraz po szkole (czyli 3 lata temu) to jedynie w transporcie medycznym chcieli mnie zatrudnić. Stawka tak śmieszna, odpowiedzialność duża i dyżury po 12h. A tak jako operator produkcji i zarabiałam więcej i tylko po 8h dziennie co prawda na 3 zmiany ale lubię tą pracę. Jak nie wiedomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :) i czas. A na serio po ciąży chciałam dodatkowo zająć się szkoleniami z pierwszej pomocy zobaczymy co z tego wyjdzie.
Gdyby któraś potrzebowała to polecam ładne i tanie śpioszki

Podpowiem , że mało jest ludzi którzy prowadzą kursy z pierwszej pomocy przedmedycznej pediatrycznej . Wiem jaki mam problem jak szukam .

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...