Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Doriss super dziękuje Ci bardzo :)
Te hormony robiłam ale moja poprzednia gin słabo do nich podeszła niby były dobre a się okazało później u innego, że tsh za wysokie. Więc sobie to powtórze, chciałam w tym cyklu ale nie dało rady przez dłuższy weekend. Toksoplazmoze cytogamelie dzięki zapisuję do listy :)
Nasienie jest ok.
Rok się staramy
Jeszcze raz dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Tysia90 dziękuję bardzo. Zastrzyki brałam do samego końca - 2 dni przed cc tylko były odstawione. Acard według zaleceń mojego gin. brałam w trakcie starań do momentu pozytywnego testu, później przeszłam na zastrzyki. Z synkiem postepowalam tak samo i również ciąża zakończyła się szczęśliwie, a mały ma już ponad 20 mc. Teraz po porodzie przez 2 tygodnie też biorę zastrzyki, ale mniejsza dawkę, bo zamiast 0,4 to 0,3.
Pozdrawiamy.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza

Czytam Wasze komentarze od ponad 8 miesięcy. Muszę dodac coś od siebie: otóż 2 poronienia i udana ciąża na zestawie acesan i clexane (córka ma tersz 5 lat), potem kolejne poronienie i 5 ciąża znów udana (acesan +clexane) .Dodać chcę od siebie co dla mnie okazalo siebie bardzo ważne otóż acesan trzeba brac wcześniej nie jak się zajdzie w ciążę ale już podczas starań. Ja w 4 ciazy zaczęłam brac acesan w 5 tygodniu i okazalo sie za późno. W 5 bralam juz podczas starań i tak oto moja córka ma prawie 2 tygodniowego brata :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jestem od samego początku ciąży na clexane i acard, teraz mamy 28tydzien ciąży. We wtorek dostałam krwawienia i wylądowała w szpitalu, dostałam kroplowki z magnezem i nospe, lekarz nie stwierdził dokładnej przyczyny, powiedział tylko, że możliwe wystąpienie krwawienia przez dźwiganie (chociaż staram się nic nie dźwigać ale dzień wcześniej trzymała rocznego bratanka dosłownie na minutę) czy któraś z was też miała krwawienia w tak wysokiej ciąży i czy wszytsko było dobrze?

Odnośnik do komentarza

Witam. Potrzebuje, żeby mi ktoś doradził. Nie przeczytałam całego wątku, więc przepraszam jeśli się powtarzam. Nie będę wdawać się w szczegoly, generalnie jestem po kilku poronieniach , ciążach bio chem.. Lekarz zaproponował włączenie clexanu od owulacji, czyli od dziś. Nie wiem co robić. PatrE na te zastrzyki jak sroka w kość i bije się z myślami.. Jestem już zmęczona ta walka, jak bym była pewna, że to pomóże to nie wachała bym się. Wiem, że nikt nie jest lekarzem, ale chciałbym poznać zdanie innych..

Odnośnik do komentarza
Gość Ariana_Ariana

Witam. Przeczytałam cały wątek i postanowiłam do was dołączyć . Powiem szczerze że dawno nic mi nie dało tyle nadzieji co przeczytanie waszych wpisów za co dziękuje . Jestem po trzech obumarciach ciąż. Teraz jestem w trakcie starania sie o zajście w ciąże . Badania genetyczne jak i wszystkie inne wyszły mi dobrze . Pomimo to lekarz genetyk powiedział ze od pierwszego potwierdzenia ciąży mam brać clexane. Leki które biorę teraz to acard 75, mama premium activ , oraz leki na obniżenie ciśnienia ( ostatnio mi sie przypałętało wysokie ciśnienie )

Odnośnik do komentarza
Gość Adriana_Ariana

Dorisss bardzo dziękuje . Dodam tylko że starania są z lekiem Clostilbegyt , bez niego nie udaje mi sie zajść w ciąże . Wieze w to że musi się w końcu udać. Niestety czas szybko płynie i najmłodsza już nie jestem

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem po 2 poronieniach. Przy kolejnej ciąży lekarz wprowadził mi clexane i udało mi się donosic i urodzić zdrową córkę. Teraz też jestem w ciąży a raczej na jej mecie i też mam zastrzyki tyle ze neoparin, zamiennik clexane. Nie bójcie się tych zastrzykow!!! Powodzenia dziewczyny i trzymam kciuki oby Wam też się udało;)

Odnośnik do komentarza

To ja podnoszę dalej na duchu staraczki! :) w skrocie, dla tych ktore nie czytały watku od poczatku. 2 poronienia, oba obumarcia plodu 6tc, i 10tc. Zachodze w ciaze bez problemu, nie moglam jej donosic. W badanej tkance po poronieniu bylo duzo skrzepow, starzejace sie łożysko. Kolejne badania w kierunku zakrzepicy i poronien nawykowych (antykoagulant tocznia, przeciwciala kardiolipinowe, bialko aktywne c, toxo) okazalo sie, ze mam zespol antyfosfolipidowy. Uniknelam wiec badan genetycznych, ale lekarz zwrocil uwage aby brac metylowany kwas foliowy 400mg i acard przed zajściem w ciaze, dostałam recepte ktora mialam wykupic po pozytywnym tescie i od razu stosowac. clexane/neoparin (polecam tanszy zamiennik) + duphaston . Miesiac kuracji i pozytywny test. Leki wdrozone, po drodze 3 razy szpital z plamieniami niewiadomej przyczyny (5tc, 8tc, 15tc) ale ciaza utrzymana. Dzisiaj zaczynam 3 trymestr, zlecialo 7mscy! To juz 28tc!!! Maluszek rosnie idealnie, nie ma zadnych komplikacji :) szaleje w brzuszku aż miło :) zastrzyki przenioslam z okolic pepka na boczki bo juz nie lapie faldki do wbicia, sa do zniesienia! Dla tego cudu zniose wszystko :) buziaki dla Was i trzymam kciuki! :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...