Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fajerwerek

Mój ginekolog tez twierdzi, ze najlepiej działa w brzuch. W
Miarę jak brzuch sie powiększał przenoszę sie coraz wyżej tam gdzie da sie złapać - tez jestem szczupła. Nie mam stwierdzonych żadnych mutacji i nie jest znana przyczyna poronień ale wierze, ze to właśnie zastrzyki spowodowały ze jestem juz w 33t ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam was dziewczyny
Nie pisalam wcześniej chociaz temat mnie dotyczy...
Od poczatku 3ciazy na acardzie i pozniej na heparynie w brzuch (z brzucha lepiej dociera gdzie trzeba) az do 3tyg po porodzie. Właśnie leci ten 3tydzien po szczesliwym rozwiazaniu w 38tc i zdrowa corka 4150g i 59cm. Oprocz tego od 27tc w specjalnych ponczochach uciskowych aby przetrwac bol obrzeki nog. Dodam ze jestem szczupla osoba (46kg przed ciaza i 63kg w dniu rozwiazania) i nikt sie takiego obrotu spraw nie spodziewal. Zapobiegawczo mialam miec tylko acard w 1trym ciąży.
Takze wierzę ze i Wam sie uda z lekkim poświęceniem szczesliwie urodzic Wasze dzieciaczki.

Odnośnik do komentarza

Z tego co ja wiem to nie ma możliwości, aby ta igielka dosięgnela dzidziusia. Przecież na brzuchu jest skóra, tkanka tłuszczowa (nawet jak ktoś jest bardzo szczupły to jakaś ma), mięśnie, macica (która również jest miesniem), pęcherz plodowy i dopiero w nim maleństwo, więc naprawdę ta igła jest zbyt krótka, aby przez te wszystkie warstwy się przedostać, chociaż nie ukrywam, że w poprzedniej ciąży również się tego bałam. Podobno im bliżej pępka daje się zastrzyk tym lepiej, ja jakoś skóry nie potrafię tam chwycić, więc zastrzyki daje sobie w boki brzucha, mam tam najwięcej skóry, która dość łatwo mi się chwyta, a im dalszą ciąża tym faktycznie im wyżej tym łatwiej, bo skóra na brzuchu jest już mocno naciagnieta. W uda albo w ramię chyba trudniej byłoby mi robić zastrzyki, jakoś trudno mi tam skórę chwycić. Powodzenia.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Jak fajnie widzieć, że kolejne z Was zostają szczęśliwymi mamusiami :) Mój Wojtuś niedawno skończył 4 miesiące :) Wiem jak to jest bać się całą ciążę czy wszystko się uda (wcześniej dwie straty ciąży-stwierdzona trombofilia). Ja i wszystkie dziewczyny które tulą już swoje dzieciaczki jesteśmy najlepszymi dowodami na to, że leki działają cuda!Trzymam za Was wszystkie kciuki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość MARIKA 865

Witajcie dziewczyny ,jestem tu nowa ,po 3 poronieniach zaczynam starania o 4 ciążę mam w zaleceniu od pozytywnego testu brac claxene 0,4 .Powiedzcie jakie dawki claxene przyjmowalyscie od początku ciąży? I przy jakiej wadze startowej .Martwię się ponieważ ja mam 83 kg. Lekarz nie pytał mnie o wage a nie wiem czy zalecona dawka będzie wystarczająca

Odnośnik do komentarza

MARIKA 865 witaj. Przykro mi że musiałaś przez to przejść. Ja również jestem po 3 stratach. Acard brałam już pół roku przed staraniami do dnia porodu oraz od pozytywnego testu clexane 0,4 z waga 81 kg równiez do samego końca. Teraz mam już prawie 7 m córkę. Nie mam zadnych mutacji. Życzę powodzenia trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży odplynely mi bardzo szybko wody płodowe, bo w 13 tc, udało mi się dotrwac do 26 tc i wtedy zaczął się poród. Urodziłam córeczkę, która niestety żyła tylko 14 dni. Po tej ciąży po konsultacji z moim lekarzem wykonałam badania genetyczne. Okazało się, że mam mutacje w genie MTHFR C677T. Zalecenia przy kolejnych ciazach, w momencie starań acard, od pozytywnego testu clexane 0,4. Dzięki temu druga ciąża bez powikłań i obecnie mam 17 miesięcznego synka, a teraz jestem w kolejnej ciąży w 24 tc i póki co również bez powikłań.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza
Gość karola37

Ja od pozytywnego testu Clexan 0,4 i acard obecnie jestem w 27 tc i biore zamiennik Clexanu tj. Neoparin tez w dawce 0,4 i mam brac do porodu. acard caly czas biore i luteine rano i wieczorem.

Dziewczyny mam pytanie czy zmniejszyly sie u was ruchy dziecka zwiazku z coraz wysokim tyg. ciąży. Mi wydaje sie ze jest ich mniej..chodz od 7 rano do 19 naliczylam 20 ruchow.

Odnośnik do komentarza
Gość nowa_jaaa

Hej dziewczyny :) udzielałam się tu w czasie ciąży i juz mam córeczkę na świecie we wtorek skończyła 8 tygodni jestem tak szczęśliwa leki zadziałały cuda wcześniejsza ciaza obumarcie w 37 tygodniu ciąży tragedia.. nie wiedziałam wtedy o trombofili i mutacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...