Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję nowym mamusiom :-)

chani mi chodziło, żeby bandaż owinąć 1-2 warstwy dookoła głowy, aby gumka od okularków nie uciskała, a może tak łatwo sobie ich nie ściągnie? Ale skoro wyniki dobre, to mam nadzieję, że nie trzeba będzie kombinować.
szusterka właśnie jadę na ktg, to się dopytam, jak to jest ze strojem.
Gosia.M masz jeszcze 2 tygodnie! Dużo może się zdarzyć i tego Ci życzę :) powiem tylko, że już 2 położne powiedziały, że chłopak na informację, że jestem po terminie. Podobno to takie leniuchy :)
A co ja mam powiedzieć? 5 dni po i nic... Pojadę zaraz do szpitala i dowiem się, że szyjka długa, zamknięta. I zamiast cieszyć się naturalnym porodem, we wtorek cewniki, kroplówki, itd.
Ale chyba Cię nie pocieszam? Tylko narzekam;) ale ja też mam doła i czytanie forum w ostatnich dniach wywołuje we mnie frustrację.
Agnieszka82 jak widzisz, jedziemy na tym samym wózku, tylko mój wózek w Warszawie, a Twój w Łodzi :) "pocieszę" Cię, że upały mają być w tym tygodniu, akurat w sam raz na kładzenie się do szpitala! ;-)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Agnieszka82 jest tak samo zielona z zazdrości jak i moje nowe buty bo w kolorze khaki :D pokaże jak do mnie przyjdą jutro najpóźniej pojutrze :-) poprawia mi troche nastrój..
Banana mój tez ma swoje biznesy i czasem tak mnie to wkurza!!! Ze sobie mysle ze wolałabym zeby poszedł do normalnej pracy na 8h i był w domu a tak siedzę ciagle sama jak palec.. Na samotność kupiliśmy psiaka trzy lata temu. Ale pies pojdzie sie położy i po psie a ja dalej sama. Mieszkanie wysprzątane jak na swieta a ja dalej znudzona codziennością. Jak sie budze to tylko czekam koedy bedzie wieczor..
A to słuchanie ludzi "prędzej sie posrasz jak nie będziesz sie tam darła" itd mnie dobija!!! Wiecie ze cała ciaze tego nie słyszałam tylko teraz na kilka dni przed porodem?! I ciagle telefony i pytania wszystkim dookoła "juz?!" "Kiedy rodzisz?" A skąd ja mam to do cholery wiedzieć kiedy! A juz czekam jak szwagierka bedzie wpadała ze swoimi mądrościami po porodzie.. Ona jest gorzej niz teściowa serio!!! Teściowa niestety nie żyje a ja mam jej następczynie. No po prostu masakra.. Juz mowilam mojemu ze poleci stad z wielkim hukiem i gowno mnie bedzie obchodziło to ze to jego siostra. Nikt nie bedzie mi niczego narzucał! Mam dość naprawde dziewczyny. Niech ta Zośka juz do mnie wychodzi :( miałabym zajęcie i takimi głupotami bym sie nie przejmowała.. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vflw1iunfpt3w.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vyx8dc97rma1e.png

Odnośnik do komentarza

Charming wkoncu ! Gratki moja droga ! Maks pewnie slicznotka !!
Joanna89a, ja tez kilka dni temu narEkalam Ze moje cycki puste i trace pokarm olaboga ! Nienwiem co robic, ale sadze ze to tak wlasnie jest i sie unormowywuje i sa cycki jakby puste a tak naprawde jak mala dopiero zacznie ssac albo je postymulujesz to fontannowo jest.
Chani, malym dzieciom tak oczy uciekaja :) albo robia zeza albo podwijaja do gory jak zasypiaja. Niektore to sa takie ze wgl spia z otwartymi :O
Nam tez na spiocha tak sie dzieje :))
Joanna89a, ten naskorek musi caly zejsc bo to jest jeszcze ta skorka z wody, moja tez jest calutka w platach nawet na oczkach na twarzy brzusio a stopki i raczki to katartrofa byla, moj sie strasznie przejmowal ale to naturalne. To zejdzie i bedzie juz normalna skorka tylko trzeba to natluszczac non stop

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

charming no nareszcie ale super gratuluję i czekam na relacje.:)
banana Amelka słodziutka.
chani to normalne że noworodkom tak oczka uciekają nawet do 3 miesiąca tak może być.

Też właśnie tak karmie piersią raz jedną raz drugą chyba że pod wieczór dwie wypije ale następne karmienie znów na przemian. Nie odciągam jak zostanie w którejś mleczko.
edyta nie przejmuj się i zrelaksuj przed tym pięknym dniu jakim jest poród :) Wreszcie poznasz Zosię nie może Ci nic zepsuć tej chwili, żadne czarne myśli. Masz swoją położną która na pewno Ci pomoże i będziesz w dobrych rękach.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Joanna mojemu też złaziła-najpierw stópki i rączki, później brzuszek i klata.
Próbowałam karmić tak jak mówiłyście ale mi się nie udało. Może na spokojnie w domu. Mały się wbija twarzyczką w mojego cycka, jakoś źle go układam.

Czy wy używacie smoków? Tu mnie wszyscy pytają czemu smoka nie daje jak ma kolkę i do inkubatora żeby grzecznie leżał. A ja nie chcę uczyć ale nie wiem co lepsze. Jak jeszcze trochę tak pocierpi to się ugnę.
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. My jeszcze nie wychodzimy mimo dobrych wyników. Bo to już pediatria a nie noworodki i jak się przyszło to 3 doby trzeba być. Nie ważne że jest ryzyko że mały coś złapie.
Rozi właśnie widziałam w necie takie okularki. Te u nas to porażka. Mój Janko serio lubi inkubator i opalanie. Leży tam zawsze rozwalony i tylko się przeciąga. Ale lubi jak go nic nie boli. Teraz ma zabezpieczoną tą gumkę watą i plastrem. Taką ma aureolkę wokół głowy :) Ale to co go odcisnęło to jest i boli. Teraz po 30-40 minutach zaczyna płakać i zdzierać je sobie z głowy. Wcześniej po 4 h mógł leżeć.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Asia Szymkowi też schodziła skóra, z rączek, brzuszka i nóżek ale położna mówiła ze to normalne bo dziecko pozbywa się po porodzie naskórka. Ja nie smarowałam niczym po prostu czekałam i po kilku dniach zeszło wszystko.

Charming brawo, gratulacje, duży synuś. Wypoczywaj a w wolnej chwili napisz co u Was i jak się czujecie:)

chani bądźcie dzielni, dużo już przeszliście to teraz już będzie tylko lepiej:)

Dziewczyny a mi ktos dziecko podmienił. Do tej pory jadł spał, jadł spał i tak w kółko. Od dwóch dni śpi coraz mniej tzn. po karmieniu leży, oglada się na wszystkie strony cos tam mruczy i albo usypia i śpi do następnego karmienia albo w ogóle nie śpi między karmieniami. Skok rozwojowy czy co???

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamy , gratuluje wszystkim, które juz tula swoje słodkie maluszki, a z tymi które czekaja łàcze sie duchowo :) U mnie wlasnie mija 10 dni po terminie a oznak porodu brak... W ubiegły czwartek byłam na masażu szyjki ale poza duża ilościa brázowawego śluzu żadnych efektów... dzisiaj znowu ide. Już mi na głowe pada od tego czekania. Szczególnie, ze jak nic sie nie zadzieje do czwartku to bede musiała jechać rodzić do szpitala a nie na małá, przytulna porodówke u nas w miasteczku :(

Odnośnik do komentarza

Edyta nie przejmuj się takimi tekstami. I czekam na fotkę butów :)
Wiem o czym piszesz z tym ograniczeniem. Chociaż ja to teraz odczulam bardziej teraz, po urodzeniu małego. Z nieobecnością męża tak samo. Do końca ciąży byłam aktywna i jakoś sobie zapełniałam czas. Nie musiałam się na nikogo oglądać. A teraz nie mogę iść na kibelek bo mały płacze i go trzeba tulić. Sama jeździłam po lekarzach, przychodniach, laboratoriach. Bo mąż dopiero od poniedziałku ma urlop a Janko właśnie kończy 3 tygodnie.
Dziewczyny które jeszcze nie urodziły - wykorzystajcie to, wybierzcie się do kina, na lody, zakupy, do kosmetyczki. Folgujcie zachciankom ciążowym.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

charming gratulacje!:) dzielna byłaś.
chani ja daje smoczka, ale Dominika za bardzo nie chce. Mój syn też miał kolki i smok był bardzo pomocny i lubił go bardzo. Oduczył się jak miał 8miesiecy.
banana ja mam wkładki laktacyjne i nie przecieka mleczko. Przy dłuższym nie karmieniu jak malutka śpi to wtedy mleko samo jej wycieka do buźki to czasem ma mokrego niedrapka i bluzeczkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqgbj495x7y.png

Odnośnik do komentarza

JoasiaG u mnie to samo. Już nie jest tak że je i śpi. Teraz jak ja to mówię "gapi się". Patrzy tymi swoimi oczkami i robi miny. Najlepsza jest oczywiście mina na kupę.
Ech właśnie dlatego fototerapia takiego ciut starszego już nie jest taka łatwa. Dzisiaj dał się wrzucić na 40 minut do inkubatora.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Banana
Dziewczyny karmiace teraz ja mam pytanko :)
Jak to robicie ze nie jestescie cale usyfione i mokre razem z Malymi?
Ja jak karmie to jestem cala mokrutenka cieknie z kazdych stron mala musze przebierac ze wszystkiego w ciagu karmienia bo mokra :( staniki zmieniam co minute :/

Do stanika mam wkładki, także nic nie przecieka a jak karmię Szymka to kładę mu pod szyjkę i ogólnie na niego pieluszke tetrową i w razie jak coś tam kapnie to idzie w tetrę a ubranko suche.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla wypakowanych i szczesliwych mam :))
Ja melduje ze rozmawialam z lekarzem swoim jutro jade znow na ktg i badania, a we wtorek melduje sie w szpitalu i robi mi cc aaa boje sie a z drugiej strony jestem podekscytowana :) jedynie co to zal mi mojego meza bo jak uslyszal ze bede miec jednak cc to prawie sie poplakal tak chcial uczestniczyc przy porodzie juz chyba 4 razy przepakowywal swoje rzeczy ktore mial zamiar zabrac ehhh no ale trudno ja i maly jestesmy wazniejsi:)
Mam pytania do mam po cc czy przed samym zabiegiem daja cos na uspokojenie? Boje sie ze bede histeryzowac ze strachu. Rozumiem ze cewnik zakladaja juz po znieczuleniu??

Odnośnik do komentarza

Schodząc skóra - mi lekarka powiedziała,że czy będę natłuszczac,czy nie i tak minie, bo naskórek po porodzie musi się zluszczyc. U nas było,minęło po tygodniu. Kapalam w natluszczajacej ziajce.

Cycki przeciekajace- po 6 tyg od porodu mogę spać bez stanika i wkładek! Wcześniej potrafiłam przeciekac w nocy mimo wkładek i karmienia co 4 h..

Przed cc, ja nie dostałam nic uspokajającego, cewnik miałam zakładany na żywca, lewatywy nie miałam.

Co u nas? Julka patrzy za karuzela, odwraca się i patrzy na osobę,która do niej mówi, w nocy budzi się co 4-6 h, wiec wysypiam się elegancko, padł rekord w porcji jedzenia pochlonietej na raz- 220 ml. z butli karmimy się 2 x dziennie, reszta karmien z cyca ( z nakładka). W dzień już tak nie śpi, między 11-15 i ok 18-20 jest aktywna. Jak trzymam ja w pionie jak do odbicia, to bardzo ładnie i długo trzyma głowę, położona ba brzuchu popiera się na rączkach. Silna baba! Za tydzień mamy szczepienia. Ja zaczęłam biegać - 5 km 3 x w tyg i rowerowac - 20km 2 x w tyg. Za praca tęsknię bardzo, ale może za miesiąc zacznę dorabiać na umowę zlecenie, żeby zasiłku nie tracić. Pozdrawiamy kącik, czytamy na bieżąco!

Zdjęcia dodam wkrótce z kompa

PS Joanna piękne zdjęcia dziękuję za danie namiaru na axele, również polecam jej sesje dla gliwiczanek.

Odnośnik do komentarza

Charming gratulacje kochana!, Twój trud został wynagrodzony, dajesz mi nadzieje:)
chani ja właśnie korzystam z ostatniego dnia i siedzę w ogrodzie z psiakiem i się wygrzewamy w ostatnich promieniach słońca:)
basiowo a to nie za długo 10 dni po, chyba już Cie powinni położyć?
Właśnie wypiliśmy kawke, przygotowałam obiad i zrobiła się piękna pogoda, może jeszcze pojadę dzisiaj do Kościoła?, na razie tylko nam towarzyszą skurcze B-
H no i mały aktywny nawet baardzo:)

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...