Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

My już po kąpieli, Szymek je ale już mu oczy lecą wiec pewnie zaraz uśnie. Ostatnio spodobało mu się leżenie na macie i trącanie rączkami i nóżkami wiszących zabawek. Dziś jedną z nich złapał tak mocno że sznureczek się urwal. Szymek uradowany i pierwsze co, to włożył misia do ust ehh.
Ogólnie to nic nie moge zostawiać w zasięgu jego rąk bo wszystko łapie i wkłada sobie do buzi.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

A i dziś się zmobilizowałam i poszłam z Witkiem na ćwiczenia dla mam z niemowlakami. Mały leżał na macie a mama próbowała coś do rytmu coś do taktu;) Zapomniało się, cale lata na fitnessie nie byłam... Czuję, że boli mnie wszystko :) Witek znudzony obserwacją, rozwrzeszczał się i trochę z nim porobiłam skłonów, wypadów, a potem pani prowadząca go przejęła... Tak to jest z wrzaskunami!
Nadal mam 6 kg na plusie, no i brzucho...

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Z tymi kaszkami przy kp to ja z kolei słyszałam, żeby w 5 mies. wprowadzić gluten (czyli na pewno nie kukurydziana), aby później nie było nietolerancji. Ale tematu jeszcze nie zgłębiłam. Też nie wiem jak to przyrządzać? Na ściągniętym mleku? Bo jakoś tak zrozumiałam. Ale jak to, podrzewać, czy co :/
Jak już pisałam, to podobno, z racji anemii, Mały jest kandydatem do rozpoczęcia zupek w 4 mies. A ja mam wątpliwości, bo wcale mi się nie spieszy. Chciałabym to jeszcze chyba skonsultować.

Z innej beczki: ile wynosi ofiara/datek za chrzest?

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M u nas jest msza chrzcielna zawsze w niedzielę o 14 i zazwyczaj jest chrzczonych 2-7 dzieci. Daliśmy księdzu 100zł bo jak się orientowaliśmy to tak mniej więcej ludzie dają.
Ja poczekam na spokojnie do 6 miesiąca z wprowadzaniem nowych pokarmów. No a z tym dodawaniem kaszy do mleka też jestem ciekawa. Hmm muszę poszukac jakiś informacji.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

KolczykM, różne są opinie z tym glutenem, 2 lata temu, przy pierwszej córce wprowadziłam w 6 miesiącu, a wcześniej właśnie bezglutenowe: kukurydziana, ryżowa, jaglana. Wszstko było ok i wszystko bardzo dobrze tolerowała - no zmieniła się tylko kupa;)
No chyba, że dziecko jest alergiczne to bym uważała.

Za chrzest dam 200zł.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

My znowu pobudka na jedzenie. Moze pospalby jeszcze chwile gdyby go purki tak nie obudzily. Takie mial wzdecia ze myslalam ze dziure w materacu zrobi.

Dziewczyny nie jestesmy same z tymi nieprzespanymi nocami. Moj Sebus tego mleka nocnego nie potrzebuje bo przybiera w gornych granicach normy ale za nic nie daje sie przechytrzyc smoczkiem. Mam wrazenie ze sie cofa bo potrafil przespac 5-6 godz bez cyca a teraz budzi sie co 2-3,5 max.

Dzisiaj moze sie jeszcze zdrzemne bo Maks ma na 9.30 do szkoly i M go zaprowadza wiec moge jeszcze pospac z malym.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Mój Antoś zasnal o 19:30 bez marudzenia, zawsze sam zaczynał sie kręcić koło 22 to dokarmialam i o 3 pobudka, a dzis o 24 dopiero zaczął sie wiercić a potem o 4:30, i pobudka na dobre teraz o 7:30, jestem zadowolona bo zazwyczaj 22 dokarmianie, 3 pobudka, 6 wstajemy, a dziś podpalam do 7:30 jupi.

Przy chodakowskiej wczoraj podałam troche za połowa a dzisiaj ledwo chodzę :/ nie uuuda. A dzisiaj fitness- byłam 3 razy i 4 nie pójdę bo i tak nie dam rady ćwiczyć.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

A u nas wczoraj cyrk. Kąpiel o 19 i potem karmienie. Zasnął zaraz po odbiciu i spał uwaga 30 minut i finito. Nie skutkowało usypianie w łożeczku czy na rękach. Ja przed okresem to moja cierpliwość tym razem słaba wiec wyzylam się na chłopakach. O 21:30 juz nie wytrzymałam zabrałam kołysanki, dałam smoka, zgasilam lampkę i wyszłam, no I młody po 10 minutach zasnął i spał tak do 3:20. I potem do 5:40 wzięłam go do siebie i spaliśmy do prawie 7 bo ja wstawałam a on był przytulony. Teraz idziemy ćwiczyć a potem jesc

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3upjypj9m4usi.png

Odnośnik do komentarza

U nas dziś karmienie o 23.30, o 3 i jak się można domyślić o 6. Oczywiście o 6 młody zrobił wytrzeszcz oczu i tyle z dalszego spania. Łeb mi pęka.
Kolczyk Kuba jeszcze niedawno tez był taki ze nie mogłam go na chwile zostawić. Jak zaczął
lepiej chwytać zabawki to się poprawiło. Może nie spędza tyle czasu sam co Laura ale mogę go co jakiś czas wsadzić do huśtawki albo nosidełka, dać grzechotke do łapki i zrobić coś konkretnego. Bawi się sam albo obserwuje co robię. Co jakiś czas musze coś do niego powiedzieć, porobić głupie miny albo zmienić zabawkę. Uczę go też żeby potrafił na chwile zostać sam. Wczoraj ustawiłam go przed akwarium. Dałam mu dwie grzechotki do dyspozycji i wyszłam z pokoju, zajmował się sam sobą ok 20 minut :)
joasiaG u nas tez wszystko ląduje w buzi, ostatnio nad ranem zostawiłam go w łóżku i zdrzemnęłam się i wyobraźcie sobie ze obudziłam się z uślintanym palcem :D cwaniaczek chwycił mi rękę i odnalazł nowy obiekt do mamlania

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

A za Chrzest daliśmy 100 zł - pytałam Księdza ile mamy dać, szczerze powiedziawszy to wydaje mi się ze tyle powinno wystarczyć za krótki obrzęd w trakcie mszy, który tak na prawdę powinien być odprawiany z dobrej woli i ku radości Kościoła a nie za pieniądze. Znajomi w innym Kościele chrzcili, usłyszeli "co łaska" i też dali 100 zł.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Sylweczka, współczuję nocy!

U nas spał od 18.40, dokarmiony piersią na śpiocha po 22, obudził się o 1.30, później o 4.30. Mąż wstawał do pracy przed 6 więc my też się obudziliśmy. Zmieniłam pieluszkę i odłożyłam do swojego łóżka. Przysypiał, bawił się moim palcami lub obserwował świecącego żółwia. Ten żółw już nie raz uratował moje spanie. Właśnie dzięki tym światełkom! Młody jak nad ranem się przebudzi to włączam i on wtedy spokojnie sobie ogląda, po jakimś czasie sam zasypia, a ja w tym czasie mogę drzemać. Wstaliśmy o 9. Także koniec końców ostatecznie się nawet wyspałam.
Podejrzewam, że gdybym kładła go później spać to w nocy byłoby mniej pobudek. Tylko dzięki temu, że on zasypia ok.19 to ja mam cały wieczór dla siebie, dla męża, dla domu :D chyba z tego nie zrezygnuję :D

za chrzest mamy zamiar zapłacić 100.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

Szymek od dawna przesypia noce a dzis mu się coś odwidziało i obudzil się o 1.30 do karmienia.

U nas też mniej gugania ale wiecej innych dzwieków i łączenia sylab np" amuuu" "mamam".
Ja biorę Szymka do leżaczka i do kuchni, dzieki temu moge spokojnie zjeść czy ugotować obiad a on sobie siedzi i bawi się pozytywką:-) muszę zaopatrzyc sie chyba w nosidło ergonomiczne bo wtedy moglabym z nich chodzić praktycznie wszędzie. Tylko czy przy jego ponad 7 kg nie rozbolą mnie od tego plecy.??

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
U nas domowy dramat. W sobotę zgubila się nasza kotka. . I do dziś szukamy. Ale z coraz mniejsza nadzieja :(

U nas noce spokojne. O 20 Polka śpi, później pobudka i 6, mleczko i drzemka do 8-9 .
Dziś Pospalismy y wszyscy razem, bo tata został z nami i na 12 idziemy na szczepienie. Młody tez na popołudnie.. wiec było lenistwo i rodzinne śniadanie :) Super! Chciałabym tak codziennie.

Od dwóch dni boli mnie okropnie brzuch. Pod raną po cc. Już normalnie ćwiczyłam, dzwigalam. . A teraz znowu czuje się jakbym była świeżo po porodzie.

Polka gada, guga, piszczy i śmieje się. Lubie ja coraz bardziej hehe :)
20.12 chrzciny! Ciekawe jak będzie się zachowywać w kościele i na imprezie! Jadę w weekend szukać kreacji dla niej :)
A co do prezentów. . To dalej nie wiemy co chcemy. To taka dziwna okazja..
Będzie na pewno mój wymarzony fotelik do karmienia! A reszta to zagadka.
Pola ma już prawie 4 miechy! Za tydzień startujemy z marchewka :)
A glutenu się boje. Ja miałam nietolerancje przez 4 pierwsze lata życia. .
Póki co na nutramigenie Pola wyluzowala i jest super. Nabrała ciałka, jest spokojna i wesoła.

Aaa kupiłam dużo mikołajową h ciuszkow w lumpie... I okazało się ze wszystkie prócz jednej sukienki są za duże. Wystawilam na allegro za 10/15 zł. Może któraś będzie chciała dla bobasa! Żałuję pajacyka z reniferem :( no ale cóż. .

Buziaki. Lece się ogarnac przed lekarzem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...