Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

echeveria tak trójki do 9, ale o w takim tempie tyje ze boje się ze jak kupie taka pake trojek to mi zostanie.

ania_1009 my mamy ślub cywilny i jak chrzvilismy Adasia to ksiądz zaznaczył ze ani do spowiedzi a tym bardziej do komunii nie możemy.

Udało mi się zapisać młodego do poradni wczesnego usprawniania na 26 listopada ;)
joanna89 a jak u Ciebie?

No i dziś lecę do dentysty z bólem, mam nadzieje ze przyjmie

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3upjypj9m4usi.png

Odnośnik do komentarza

Witam :) ja też od tygodnia nie mogę nadrobić- kiedy już widzę metę to coś wypadnie że dzień nie zaglądam i znów 20 stron w plecy.

Co do teściowych i mam.. moja też uważa, że każde zakwilenie małego oznacza głód. Nawet przez telefon jak rozmawiamy i mały tylko piśnie to słyszę „dobra będziemy kończyć, daj małemu cyca bo głodny słychać”, nawet jeśli specjalni nakarmiłam małego i dopiero zadzwoniłam, żeby spokojnie porozmawiać. Ale to takie zboczenie na punkcie „głodny jest” bo ogólnie ani na mamę ani na teściową nie mogę narzekać. Dodam, że mieszkamy SAMI-może dlatego :)

Blanka pocieszę Cię, że nie jesteś sama. Po prostu nie odzywam się podczas karmienia bo oczy mam na zapałki ale mój skończył już 9 tygodni a nadal wstajemy co 2-3 godziny. Dziś np, poszedł spać o 20 pobudka 22:40, 00:40, 4, 8. Kilka razy się zdarzyło, że spał od 20 do 3 więc potrafi ale jednak nie stosuje :) Pamiętam czasy kiedy wiele narzekało, że dzieciaszki co 1,5-2 godz się dopominają i mają zarwane noce. A mój jadł w takich samych odstępach jak miał 2 tygodnie jak teraz kiedy ma 2 miesiące. Myślałam, że jak wystartował tak ładnie w porównaniu z tymi co miały karmienia po 1,5 godz to będziemy pierwszymi, którzy całe nocki prześpią a tu zonk :) jedyny ale wieki plus dzięki, któremu jestem w miarę wyspana mimo tylu wstawań to to, że teraz karmienie zajmuje 10-15 minut na śpiku i nie ma usypiania (kiedyś jadł godzinę i czasem godzinę walczyłam, żeby zasnął). Miejmy nadzieję, że niedługo podzielimy los innych i pośpimy ciągiem chociaż 5 godzin:)

Ania_1009 my też chrzcimy na wiosnę, ale nie na święta bo wiem jak to wkurza osobę która jest proszona na taką imprezę. Wydaje mi się, że to takie nawet nietaktowne bo święta każdy i tak się musi naszykować i chce spędzić w swój sposób a dla nas to nie jest żadna różnica czy zrobimy w święta czy tydzień później. Postawmy się na miejscu gościa który ma imprezę w święta- w do mu i tak trzeba wszystko przyszykować i dostosować swoje plany wyjazdu/odwiedzin itd.

seks ja tak jak to powiedziała szusterka przez pierwsze 6 tygodni na samą myśl, żeby dotykać blizny dostawałam paraliżu :) a po drugie bałam się i mówiłam o tym mężowi, że "tam będzie jakby kijem w wiadrze mieszał" :D zasłaniałam się, że przed wizytą nie ma mowy a wizytę miałam po 8 tyg. po wizycie nie było zmiłuj i był ten pierwszy raz. zszyli mnie chyba na dziewicę :) ale nie było tak strasznie, potem już lepiej ale sucho.. trzeba będzie się jakoś wspomóc. podobno ta suchość to od karmienia piersią? macie tak?

Pozdrawiam i wracam do nadrabiania póki Antoś śpi bo zostało mi z 20 stron do nadrobienia :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaKiki

Dziewczyny trzymajcie kciuki, jedziemy z Jagodą do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, podejrzewają u małej mukowiscydoze :( to napewno jest pomyłka bo malutka jest zdrowa jak ryba, po urodzeniu nie miała nawet żółtaczki! Jeszcze nigdy się tak nie bałam :(:(

Odnośnik do komentarza

ania_1009
Dziewczyny, te po ślubie cywilnym... czy Wy normalnie do spowiedzi chodzicie? Co w ogóle księża na Wasz ślub cywilny? Bo np w mojej rodzinnej wiosce moja siostra chciała ochrzcic dziecko i mnie na chrzestna i ksiądz mi nie pozwolił bo ja mam tylko ślub cywilny :/ A jak to jest ze spowiedzią i komunią?

Ja mam slub cywilny i kosciol jest anty na cywilne. Oni z reszta nie uznaja tego jako slubu tylko jako Kontrakt Cywilny. Do spowiedzi nie mozesz isc,to i do komunii. Ja w tym roku nie moglam byc chrzestna mojego bratanka wiec lipa. Ale znam ludzi ktorzy zalatwiali to sobue jakos. Corke starsza ochrzcilam nie robili problemow. Druga chyba tez ochrzcze albo nie,bo nie mam kandydatow na chrzestnych bo kazdy albo po cywilnym,lub juz po rozwodzie,lub "na kocią łape" a kosciol nie jest Nowoczesny. Heh

Odnośnik do komentarza

No właśnie tak myślałam że nas przyjemność spowiedzi ominie ;) ale u nas w ZG są np księża, którzy nie robią takiego problemu. Moi znajomi chrzcili po ślubie cywilnym, byli u spowiedzi i u komunii a rodzice chrzestni byli bez bierzmowania i bez karteczki, że wyspowiadani.. co jeden to inaczej ;) ja też nie chcę w święta za bardzo, raczej w okolicy świąt choć u nas i tak będą tylko te osoby z którymi zawsze święta spędzamy ;)
Robię dziś zupę fasolowa - trzymajcie kciuki, żeby mojej Natalii pielucha się nie popruła :D

Odnośnik do komentarza

ania_1009
Dziewczyny, te po ślubie cywilnym... czy Wy normalnie do spowiedzi chodzicie? Co w ogóle księża na Wasz ślub cywilny? Bo np w mojej rodzinnej wiosce moja siostra chciała ochrzcic dziecko i mnie na chrzestna i ksiądz mi nie pozwolił bo ja mam tylko ślub cywilny :/ A jak to jest ze spowiedzią i komunią?

Z tego co sie otientuje to nie dostaniesz rozgrzeszenia bo zyjesz z mezczyzna w grzechu. Ale tak naprawde to wszystko zalezy od ksiedza

Odnośnik do komentarza

Jak już tak narzekamy na teściów... To moi mieszkają 300 km od nas. Generalnie na nich nie narzekam, bo nie narzucają swojego zdania, choc to pewnie przez to, ze Stasia widzieli dwa razy. Co mnie boli? Juz jedna z nas pisala (niestety juz nie pamiętam ktora, przepraszam!) ze od teściowej dziecko dostało body za 7zl. I tez nie jestem łasa na prezenty, ale przykro mi, ze nawet głupich śpioszków z przeceny Młody od dziadków nie dostał.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

O matko nadrobione. 2 dni nieobecności to juz z25 stron.
Nie pamiętam co kto wiec pisze ogólnie. Inhalator mamy ten Philips i sprawdza sie super.
Okres jak nie bylo tak nie ma a nie karmie juz 2 mce.
Ta grupę na fb tez na razie odpuszczę bo na Tel to forum lepiej działa i mam nadzieje ze wszyscy nie uciekna:)
U nas noce juz super. Młody zasypia o 20.00 potem pobudka 3.30 a potem 8.00 a dzis nawet 9.30 :)
Powoli wraca do zdrowia dzisiaj pediatra na sprawdzenie ma przyjechać.
Za to wczoraj pechowy dzien starsza tak się wyrabala i o zabawki walnela ze obok oka rozciecie i limo ze ho ho. Z płaczu zasnela o 19.00 wiec jej nie budzilam a ona po 2 godz wstała wyspana. :) wstaje potem o 3.30 do małego mąż w salonie spi a ona bajki ogląda i rysuje w kolorowance no szok :)
Co do odchudzania ja na diecie od 2 tyg zero chleba makaronu ryżu słodyczy i co? Waga w miejscu załamana jestem jeszcze troche i sie pewnie poddam :(
A jeszcze chrzciny my na pewno zrobimy na wiosnę ale u nas ksiądz tylko po ślubie kościelnym udziela i z chrzestnymi tez " musi być wszystko w porządku" jak zaznaczył 3 lata temu. My na chrzestna chcemy męża kuzynkę ktora ma 16 lat ale fajna z niej i dobra dziewczyna a będzie przed bierzmowaniem bo ma w maju i nie wiem czy się uda.

Odnośnik do komentarza

Moja tesciowa mieszka 1 km od nas.mlodego widziala dwa razy. Niby sie nie wtraca ale ogolnie moi tesciowie sa malo rodzinni ze tak to nazwe.Na pierwszej wizycie dala mu torbe ciuszkow z lumpeksu. Nie mam nic do lumpkow wrecz bardzo lubie ale ich nie wyprala nawet no i polowa dziewczeca a to co dla chlopca to hmmm i za male bo na 50 cm a mlody urodzil sie 55.a za drugim razem ubolewala ze Kamilek jest podobny do mojej rodziny

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

U nas czosnek nad lozeczkiem juz wisi. A dzisiaj probowalam pierwszy raz zrobic Sebusiowi inhalacje. Jak wlaczylam inhalator to moj M popatrzyl na mnie jakbym dziecku chciala krzywde zrobic. Maly nie dal sobie maseczki do buzi przylozyc wiec inhalowalam powietrze przy jego buzi. Moj M stwierdzil ze on jednak sie nie bedzie inhalowal bo to smierdzi i nie wyglada bezpiecznie:/
Jak wam sie udaje dzieci inhalowac?
A co do okresu to u mnie nie ma ale ja karmie najrzadziej co 4 godz rowniez w nocy wiec moze szybko nie przyjdzie. Dzisiaj zaczynam brac tabletki i az sie boje skutkow ubocznych. Przed ciaza przez 4 lata uzywalam plastrow i bylam z nich mega zadowolona. I musialam o nich pamietac raz w tygodniu a nie codziennie

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Blanka moja mala bardzo lubi inhalacje jak włącze to już się śmieje a jak przyłoże to zasypia a może sproboj jak będzie spał każde dziecko jest inne mój też był sceptyczny jak zaczęłam używać ale sam ,zauważył że jest poprawa to sam mi przypominał że już czas

Ją okres zostałam ok miesiaca po odstawieniu od piersi to 31 pazdziernika.

A jeśli chodzi o ćwiczenia po CC to lekarz stwierdził że z głową je wykonywać. W sumie to ja wózek dzwigalam juz 3 tyg po cc bo nie miał kto mi go zniesiona i wnieść na 1 piętro a musiałam mieć do góry bo mała w nim spala.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Kasiek pochwal się płaszczykiem, też mi się marzy kurteczka z Zary, ale jak pomyślę, że zaraz po świętach przeceny o połowę to teraz trochę mi szkoda wywalić 500 stów, odkąd jest mały skąpiec zrobiłam na ciuchy:)
ania-1009 ja polecam ćwiczenia z Mel B, przed ciążą z nią ćwiczyłam, są dostępne na you tube, ale zbyt duży wysiłek fiz. ma wpływ na laktacje, także po troszku można...
charming myślę, że jak nie ma przeciwskazań lekarskich i wszystko jest w porządku z raną to czemu nie, można trochę się po gimnastykować:)
U nas noc znowu z tych dziwnych, mały przespał od 22 do 2- 4.30, a później już wyspany i w łóżeczku nie chciał spać, więc go chyc do łóżka i cycuś, i dopiero wtedy dał mamie jeszcze pospać, tak do 7.
emiśka u nas też łóżeczko parzy i najlepiej małemu się usypia w leżaczku, w dzień też by tylko w nim siedział, w ogóle jakoś się chyba od niego uzależnił, hehe, staram się go zajmować czymś i kłaść na łóżku, zazwyczaj się w coś bawimy i jest zainteresowany, żeby ten bujaczek trochę mu wybić z głowy, nawet nie wiem ile czasu dziecko może siedzieć w takim bujaczku.

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Karolinakiki to napewno pomyłka nie denerwuj sie przecież jesteś z małą non stop i jak mówisz ze zdrowa jak ryba to napewno tak jest :)
Ja tez miałam problemy z inhalowaniem starszego i sposób był taki ze dopiero jak zasnął to poduszka na inhalator żeby za głośno nie burczal(bo mój jakiś głośny jest u siostry teraz pizyczony to nie powiem jaka firma) i wtedy ostrożnie maseczkę trzymałam mu przy buzi :) pomagało wiec chyba sposób niezły :)))

Odnośnik do komentarza

karolinakiki trzymam kciuki by było wszystko dobrze.

Ja brałam ślub cywilny i robiłam wesele w restauracji. Mieliśmy normalnie orkiestrę, kamerzystę itp.
Mam ochotę pobuszować po lumpkach ale taka pogoda do du...py

Ja karmię regularnie piersią i miałam okres. Zobaczymy czy następny dostanę. Co do tych takich upławów brązowawych to mam od 2 dni ale myślę że jest to spowodowane tym iż czynnie pracujemy z M nad tą laktacją ^_~

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Ja pie...le, k*wa mać... weź się dodzwoń do jakiejkolwiej poradni albo nie odbierają albo zajęte :/

Jedyne co się dowiedziałam, że musimy pobrać mocz jeszcze raz, bo wyniki ogólnie oprócz leukocytów ok, więc Pani dr twierdzi, że po prostu źle pobrałam :)

Gosiu czy u Was przy wypisie lekarze też mówili coś takiego, że to ostatnie pobranie krwi jest wysyłane do Katowic i wyniki potem przyjdą na adres zamieszkania?
Bo coś mi świta, że tak mówili, ale pewna nie jestem..
Albo, ze jak będzie coś nie tak to będą się kontaktować?


Asiu a nie masz na myśli przypadkiem tej krwi z piętki? Bo ona właśnie pobierana jest w 3 dobie tuż przed wypisem i wysyłana do badania...

Odnośnik do komentarza

Blanka1212
U nas czosnek nad lozeczkiem juz wisi. A dzisiaj probowalam pierwszy raz zrobic Sebusiowi inhalacje. Jak wlaczylam inhalator to moj M popatrzyl na mnie jakbym dziecku chciala krzywde zrobic. Maly nie dal sobie maseczki do buzi przylozyc wiec inhalowalam powietrze przy jego buzi. Moj M stwierdzil ze on jednak sie nie bedzie inhalowal bo to smierdzi i nie wyglada bezpiecznie:/
Jak wam sie udaje dzieci inhalowac?
A co do okresu to u mnie nie ma ale ja karmie najrzadziej co 4 godz rowniez w nocy wiec moze szybko nie przyjdzie. Dzisiaj zaczynam brac tabletki i az sie boje skutkow ubocznych. Przed ciaza przez 4 lata uzywalam plastrow i bylam z nich mega zadowolona. I musialam o nich pamietac raz w tygodniu a nie codziennie

Blanka moje dzieci uwielbiaja inhalacje,fajnie szumi,buczy mloda nawet mi zasypiala zawsze.
Jakie plastry bralas jesli mozna wiedziec!? Drogo to wychodzi. Bo ja pobralam sobie tą minipigulke dla karmiacych ale zjadlam tylko 14 tabsow bo strasznie glowa mnie bolala. Mam w sumie jedno opakowanie fabrycznie nowe moge oddac :) chcialam wkladke na 5 lat ale koszt jednorazowy to 1100zl dla mnie to duzo,przy 2 dzieci w tym jednym niepelnosprawnym. I jako ze koncze karmic to chyba sie zdecyduje na plastry,bo pigulki nie bede pamietac lykac codziennie o tej samej porze :(
Asia juz Ci calkiem laktacja sie zatrzymala? Jak to zrobilas,bo mimo iz nie karmie to troche musze laktatorem odciagnac.

Odnośnik do komentarza

Gosiu gdzie kupiłaś te skarpetusie tygryskowe, cudne są:-)

Asia chyba w każdym szpitalu pobierają dziecku krew i wysyłają do badań. Jesli jest coś nie tak to wtedy infirmują rodziców.

Ania czosnek ma mocny aromat i w naturalny sposób niejako inhaluje. Mojemu nos się po tym udrożnił.

karolinakiki na pewno wszystko będzie dobrze. Daj znać po badaniach.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...