Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkie mamusie :)
A ja jak w tamten weekend 3 dni opóźnienia złapałam tak cały tydzień nie mogę wyjść na prostą z postami :) Macie „lekkie pióro” do pisania :P
Charming_mi –ale masz wszystko porządnie posegregowane i ułożone i ile Ty tego masz, i buciki i czapeczek ile.. Mnie się wydawało, że mojemu Maluszkowi kupiłam wszystkiego więcej niż potrzeba ale nie dorastamy do pięt :D
Edyta12345- dołączam się do fanklubu, wyglądasz mega stylowo i udowadniasz, że mamusia w ciąży może wyglądać atrakcyjnie i elegancko. Niby spodnie, Tshirt i sweterek a całość gra idealnie. Ja bym Cię widziała w „Shopping Queen” : )
Weronika.95 współczuję sytuacji z teściową ;( swojej mamie jakby się pchała za bardzo to byś powiedziała, że jest coś nie tak, z teściową gorzej. Niedoszły musi załatwić sprawę. Teściowa to jedno, Niedoszły, że nie traktuje wyjątkowo w tym wyjątkowym stanie to drugie i jeszcze w Niemczech bez opieki medycznej i zrobionych zakupów.. współczujię. Mnie takie drobnostki dołują a Twoja syt to już by mnie w depresję pewnie wpędziła- sił życzę.
Chani- „mało że się nie wyspałam to zrobiły mi się rozstępy na piersiach” – dobrze rozumiem, że pojawiły się w jedną noc? Dużo czy jakiś pierwszy? Ja dzisiaj też myślałam, że pierś w „paski” a to koszulka się pozagniatała na ciele. Ale też przez miesiąc kilo przytyłam i teraz przez tydzień też kilo.. może przez problemy z wypróżnianiem :(
co do DHA to w Rossmanie promocja na PREGNA DHA i można kupić za 26 zł (ja nie biorę ale któraś chyba pisała, że kosztuje ją ok. 50 zł)
i mam jeszcze pytanie odnośnie badań KTG. Kobiety, które sa akurat w szpitalu mają je tam robione. A co jeśli jest się w domu? Ja na wizycie jak zapytałam czy będę miała skierowanie na KTG, czy sama mogę się zgłosić do szpitala, żeby mi takie zrobili, to się moja GP oburzyła, że na KTG to już się od dawna nie chodzi i co ja sobie wymyślam ...
a ja mam taką nutkę do snu, że do 21:30 na siłę się przetrzymuję, kąpiel i o 22 spię, o 3 jak w zegarku pobudka na siku, potem o 6 rano jak mąż wstaje to samo i o 9 głód mnie budzi. A po jedzonku no cóż.. między śniadaniem a obiadem jeszcze drzemka, do której mężowi się nie przyznaje:D
ja też wczoraj wieczorem i dzisiaj od rana pralka na pełne obroty – 5 rzutów: niebieskie i ciemniejsze; pomarańczowe i żółte; zielone; i białego dwa rzuty. Też wszelkie pieluszki, pościelki, beciki, moje koszule i staniki do szpitala i wszystko co pralka przyjęła :) na razie wszystko na obrusie na podłodze leży i czeka chłodniejszej chwili, żeby zacząć prasowanie.

miłego dnia :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny, ile Wy tu naprodukowalyscie :D ciężko nadążyć :D
ja się wreszcie dziś wyspalam, bo to szpitalne łóżko było okropne.. jak zasnelam wczoraj o 22.30 to wstalam dopiero po 11.. az sama byłam zdziwiona, ze tylko jedno wstawanie do toalety było w nocy :)

A powiedzcie mi, co myślicie o tym aspiratorze do nosa NoseFrida? Czy polecacie coś innego jednak? Bo właśnie się zastanawiam co kupić..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

joanna89a to ja też chyba się zdecyduje skoro to nie szkodzi, Ty bierzesz tabletki oeparol czy jakieś inne? Zacznę brać od wtorku a później dopytam się mojej położnej co i jak.
durka ja się boję że zacznę rodzić i nie będę wiedziała że to już to, jeśli chodzi o dolegliwości to po dłuższym staniu lub chodzeniu czuję takie ciągnięcie w brzuchu i twardnienie dodatkowo od kilku dni mocno boli mnie w prawej pachwinie, lekarz twierdzi że teraz to już tak będzie... W nocy nie mogę sobie znaleźć pozycji i każda jej zmiana to już nie lada wyczyn. A mój Dzidek to chyba będzie akrobata tak mi daje popalić.;-)
karolinek26 jeśli chodzi o KTG to mój lekarz nic na ten temat nie wspominał, na szczęście w przychodni u lekarza rodzinnego zapisałam się ostatnio do położnej która będzie do mnie przychodziła po porodzie i ona mi juz 2 razy robiła KTG bo mają sprzęt.
wiruśka ja mam NoseFrida, polecaną przez znajomą i położną wiec za niczym innym się nie rozgladałam. Wydaje mi się że to jest teraz najpopularniejsze.

Odnośnik do komentarza

Co do rodzenia to chciałabym urodzić albo w terminie albo kilka dni przed - fajnie by było gdyby mała urodziła się 10-go w moje urodziny :) lubię wrzesień, mam sentyment do tego miesiąca, do tego znaku zodiaku ( do Panny oczywiście) - otacza mnie wielu ludzi urodzonych pod tym znakiem.. a ostatnio dowiedziałam się, że Natalia ma imieniny dzień po Annie :) może to dla niektórych głupoty, ale ja lubię takie skojarzenia ;)
A z mężem jak z mężem, nie potrafi chyba pojąć kilku tematów - więc trudno. Póki co ja jestem dla dzieci i dla siebie.
No i witam wszystkie nowe mamy wrzesniowe :):):)

Odnośnik do komentarza

Ja termin mam tez niby na 17.09 ale teraz jak ta szyjka sie skraca to chcialabym wytrwac chociaz do tego 36 tyg i niech sie dzieje co chce. Zaczynam wlasnie 34 tydz i leze z nogami wyzej jak zalecil lekarz, wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze:) Ciuszki poprane i poprasowane, a dzisiaj maz mnie spakuje i bede juz spokojna. Maly daje mi strasznie popalic, wrecz czuje sie skopana hehe. Ogolnie przeraza mnie ze tak szybko rosnie bo w 33 tyg mial juz 2,7 kg wiec szykuje sie ze bedzie duzy. Porodu strasznie zaczynam sie bac i sama nie wiem juz co lepsze sm czy cc ehh...

Odnośnik do komentarza

ania1009 ja też na początku chciałam urodzić 4.09 bo mój mąż ma urodziny i bym mu zrobiła prezent w postaci syna ale teraz im bliżej terminu tym bardziej chcę urodzić wcześniej. Mój mąż też nie należy do ideałów i też czasem mam do niego żal ze się za mało interesuje, najlepiej jak bym wszystko robiła sama a jak już coś od niego chcę to trzeba palcem pokazać co i jak. Chociaż czasem ma taki zaskok na właściwe tory i wtedy jest jak do rany przyłożyć. Ale no cóż widocznie ten typ tak ma.
~Kataryb to rzeczywiście duży ten Twój synuś, ale zawsze jest ta granica błędu w usg. Mój w 36 tygodniu ma niecałe 2600. Ale na pocieszenie Ci powiem że w moim szpitalu ostatnio dziewczyna urodziła dziecko ponad 5 kg sn więc jak widać można. Nic się nie martw dasz rade. Ja od samego początku myślałam o porodzie sn i w sumie to już się oswoiłam z tym co mnie czeka;-)
joanna89a tez mi się wydaje że tym nie powinnaś sobie zaszkodzić ale na wszelki wypadek lepiej dopytaj bo może nie bez powodu napisali by w ciazy nie brac. Ja właśnie czytałam o tym oeparolu wiec chyba to zakupie. Jak coś więcej się dowiesz to najwyżej napisz.
Dziewczyny właśnie skończyłam ostatnie pranie a właściwie nie ja tylko pralka.;-) zastanawiam się teraz skąd ja wezmę siłę żeby to wszystko wypracować...

Odnośnik do komentarza

Daritka Ty mi nawet nie mow 5 kg i sn to dla mnie juz jakas masakra, moj gin jak ostatnio mierzyl mi miednice to stwierdzil ze co do naturalnego porodu to tak do 4 kg dam rade. Wiec jak tylko sie okaze ze moj Mikołaj ma ponad 4 kg to bede sie sama prosic o cesarke bo wole nie ryzykowac...

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)
Witam Nowe Wrzesniowe Mamusie :) wspaniale ze dolaczylyscie, mam nadzieje ze daleko od nas nienuciekniecie po porodzie i bedziemy sie wszystkie dzielic doswiadczeniami mimo braku czasu i pracy z malenstwami :). A te ktore nas czytaja a sie nie wypowiadaja, tez zapraszamy :) fajna grupka nam sie zbierze :) zawsze humor sie poprawia jak jest z kim pogadac i sie czasem wyzalic.

Charming (chyba ty pisalas o moim pokoju) to jest biala farba, szara i rozowa :) troche pracy nad tym bylo i moj nienaz sie nameczyl ale sam chcial zyg zaki wiec bylam wniebowzieta z efektu koncowego :) dziekuje :)
wlasnie zrobilam przepyszna pavlova ze smietana i owockami mniaaam :)

Co do prania to zrobilam z 4/5 pran w sumie mi wyszlo ze wszystkim.. I kocyki i reczniki i tetrowki i moje biustonosze karmiace i wszystko .:) i mam tego tyle ze nienwiem gdzie to pochowam (kupilam 2komody w ikei i szafa...) bylam zalamana ze tego nienwynosi i potem bede sprzedawac za grosze a wydalam dosc sporo bo prawie wszystko ma nowiutkie :( ale jak tu piszecie ze tyle pran rodzicie to troche na duchu mnie podnosicie ze jednak nie jestem jedyna szalona :)

Ja mam aspirator canpol.. Ale z rozmow doswiadczonych mam , najlepsza i najuzyteczna bedzie zwykla najzwyklejsza grucha taka pomaranczowa czy jednokolorowa :) napewno wiecie o co mi chodzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Przykro się czyta jak niektórzy faceci są obojetni w tak szczególnym czasie. Ja nie narzekam na mojego męża czasem mnie zdenerwuje to ja krzycze a on siedzi cicho i potem mam takie wyrzuty.. Ja mam aspirator z canpolu. Dziewczyny czy któraś miała może wózek z Bebetto ? Bo ja kupiłąm a dopiero potem zaczęłam czytać opinie i nie wiem czy dobrze zrobiłam

Michael 27.09.2015 , 51cm , 3215g
http://s7.suwaczek.com/201509271756.png

Odnośnik do komentarza

Ja poprane nie mam jeszcze nic:( w sobote jadę do Niemiec z całą moją graciarnia .. nie dość , że przeprowadzka tam to jeszcze nie koniec bo kupujemy dom tam i jeszcze raz będę wszystko pakowała i przenosiła.. Aż się boję co to będzie . do września pewnie się nie wyrobimy. a mam dokładnie taki sam termin jak moja teściowa jak była w ciąży z moim mężem i on urodził sie równo miesiąc przed terminem ;D Mam nadzieje, że mały będzie bardziej cierpliwy niż tatuś. Póki co skurczy nie czułam żadnych jednak mam takie zgagi noca które prowadzą do wymiotow i rano wymioty to standard .. Najgorsze jest to , że szybko musze sie wysikac a dopiero potem zwrócić, żeby nie miec niespodzianki bo zawory już nie te haha

Michael 27.09.2015 , 51cm , 3215g
http://s7.suwaczek.com/201509271756.png

Odnośnik do komentarza

karolinek26

Chani- „mało że się nie wyspałam to zrobiły mi się rozstępy na piersiach” – dobrze rozumiem, że pojawiły się w jedną noc? Dużo czy jakiś pierwszy? Ja dzisiaj też myślałam, że pierś w „paski” a to koszulka się pozagniatała na ciele. Ale też przez miesiąc kilo przytyłam i teraz przez tydzień też kilo.. może przez problemy z wypróżnianiem :(

Haha faktycznie tak to zabrzmiało jakby w jedną noc mi się zrobiły ;) po prostu wcześniej nie do końca chciałam przyjąć do wiadomości że to rozstępy. Bo wyglądają jak przevarwienie bardziej. Ściemniały mi sutki, zrobila mi się taka brązowa obwódka wokół i od niej odchodzi kilka brązowych kreseczek. No i to jednak są rozstępy, myślałam że będą czerwone i mocno widoczne. A tu takie niewiadomo co.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Chani to i tak masz wzglednie lepiej jak masz brazowe, ja mam takie chamskie fioletowe:/ do tego na prawej mam jeszxze gratis blizne i wrazenie ze piersi mi juz opadly :( takze juz plakalam mezowi zeby zbieral kase jak trzeba bedzie je poprawic.

Odnośnik do komentarza

Banana ja też się obawiam że nie dam rady wszystkich tych ubranek ubrać Dzidkowi i się zmarnuja... Ja na szczęście większość dostałam od siostry z Anglii bo ma być chrzestna i się wczula w rolę ale nawet pomimo tego że sama ich nie kupiłam to i tak będzie szkoda bo takie ładne. Pocieszam się tym że może za jakiś czas na drugiego dzidziusia się przydadzą ;-)
Myślę że po porodzie rzeczywiście już nie będziemy miały tyle czasu na pisanie ale mam nadzieje nadal będziemy mogły na siebie liczyć ;-)

Mam pytanie odnośnie laktatora. Kupujecie? Może juz macie? Mi położna powiedziała żeby kupić bo w trzeciej dobie jest nawał pokarmu i co ja wtedy zrobię.... Jakoś jestem sceptycznie nastawiona ale jak jej powiedziałam ze nie kupie bo zawsze ktoś mi może kupić a tak to nie wiadomo czy na pewno się przyda to na mnie spojrzała jak na głupią. Myślałam o Avent Natural recznym bo na elektryczny to już wogole mi szkoda kasy . Może któraś z Was go ma więc proszę o opinie. Jeśli poruszalyscie już ten temat to przepraszam ale mimo szczerych chęci nie udało mi się wszystkiego przeczytać...

Odnośnik do komentarza

ja również witam nowe mamusie:)
tila91świetnie wyglądasz i fajne to Twoje rękodzieło, ja zrobiłam oświetlenie z kul do pokoju maluszka, w ogóle to uwielbiam takie prace ręczne:)
Tak czytam jak narzekacie na swoich partnerów/mężów i ja chyba sie pożalę, pakowanie torby do szpitala z nim to jakaś masakra, w końcu nie spakowaliśmy bo stwierdził,że nie skompletowałam wszystkiego, a ja mu tłumaczę, że dopakujemy np. szlafrok bo jeszcze go używam, czy też szczoteczkę do zębów i zamiast spakować te higieniczne art. typu podkłady, podpaski itp. to porozkładał w pokoju maluszka, żeby się im poprzyglądać, bo tak szybciej zapamięta co jest co, nie wiem, może to ja jestem nienormalna, że tak reaguje, a już o umyciu okien nie wspomnę, myje je już co najmniej miesiąc, a gdzie jeszcze zamontować karnisz, wkręcić śruby do ścian, żeby coś powiesić, chyba się nie doczekam... Któraś z Was pytała o wózek Bebetto, ja zamawiałam tzn. mój mąż z allegro, ale idzie już ponad dwa tyg. bo urlopy mają, wtorek/ środa ma być tak twierdzi sprzedawca, więc jak coś to się pochwalę i napiszę opinie.
Co do prań to mam za sobą na szczęście bo teraz bym tego nie ogarnęła, a prałam dosłownie wszystko, gorzej z prasowaniem np. pościeli, myślałam, że jebla z nią dostanę, chyba trzeba to prasować na mokro, ale na początek i tak malucha będę kładła w rożku, albo śpiworku i przykryje kocykiem minky jak coś.
A co do rozpiski do szpitala to wygląda na to, że ja chyba w jakimś "bidnym" szpitalu rodzę, bo tyle jest tych art. higienicznych i dla mnie i dla maluszka.
Bierzecie do szpitala sudocrem do pupy czy jakiś lżejszy dla dzidziusia?

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

daritka ja kupiłam ten laktator ręczny Avent Natural moja sąsiadka była z niego zadowolona. Zobaczymy jak sprawdzi się u nas. Wolałam kupić wcześniej bo w razie nawału gdybym miała czekać aż przyjdzie z allegro albo wysyłać męża po niego to bym chyba zwariowała. Mój mąż to nawet jak ma makaron kupić potrafi 3 razy ze sklepu zadzwonić a co dopiero taki laktator.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...