Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Susu wlasnie sama nie wiem o co chodzi bo probowalam tez i na telefoni i na tablecie i na laptopie i nic nie dziala ..;( juz sama nie wiem czemu, mysle czy to nie od tych jablek ;/ moze oni maja inny system. A ze wszystko apple to moze sie popierdzielilo i system mam inny..:( jeszcze pozniej sprobuje u mojej znajomej na zwyklym lapku... Dziekuje :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :-)
Co do puchnięcia to na poczatku to były tylko stopy, dopiero ostatnio doszły np ręce
U nas wszystko w jak najlepszym porządku :-) moje wyniki badan i ciśnienie są coraz lepsze, a Antek ... No cóż... To gwiazda oddziału:-) juz nie ma kroplówek, jedynie wugrzewa sie w inkubatorze aby lapac masę. Coraz częściej je z butli (dzisiaj wsunal 25 ml, gdzie tydzień temu to bylo 5 ml) powoli tyje, wiec niedługo przeskoczymy do podgrzewanego łóżeczka :-) jedynie co mnie martwi to problem z laktacją - mam bardzo malo mleka

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

Maritka super że się odezwałaś i masz takie dobre wiadomości :) Antoś musi być uroczy! A nasz tam jakąś pomoc w kwestii laktacji? Jakaś specjalna położna.
JustiSia jskuś czas temu też mnie swędziało, nie tylko w łokciach ale całe ciało, a najgorzej wieczorem myślałam, że zwariuję, zrobilam badania na bilirubinę i wyszło ok. Lekarz powiedział, że przy cholestazie powinny być zażółcone białka oczu, skóra, szczególnie pomiędzy palcami, itd wiec idz sprawdz ale jesli nie masz tych objawow to pewnie tak jak u mnie masz jakies uczulenie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zauważyłam, że urwało mi połowę posta a tak się napisałam na tel jak wracaliśmy...
Mamy zaplanowaną cesarkę na 3 września na 8 rano, mamy się zgłosić o 7:30 :) Z małym jest wszystko w porządku, potwierdziło się że na pewno jest chłopak. Obrócił się i jest teraz główką w dół. Lekarz posprawdzał wszystko skupił się przede wszystkim na ułożeniu pępowiny ze względu na wszystkie wigibusy jakie mały wyprawia i wiemy na 100% że nie jest owinięty pępowiną :) Zastanawiam się tylko jak długo w takim ułożeniu wytrzyma. W maju też był ułożony na jednym usg główką w dół a 3 dni później już pupą. Z tego wszystkiego co się działo zapomniałam zapytać lekarza ile mały waży... No ale we czwartek idę do swojej GP to mi powie :) Tak więc odłożyłam pakowanie wakacyjnej torby (na wszelki wypadek) Kalorka na czwartek jak już będę wiedziała mniej więcej jaki rozmiar spakować.

02.09.2015 Karolek 3300g i 55cm szczęścia 🙂
[img]https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvk6nlnu4w58ul.png[/img]

Odnośnik do komentarza

Kobietki pocieszyłyście mnie że nie tylko ja taka nerwowa, bo już się zastanawiałam czy coś ze mną nie tak że aż tak się o wszystko wkurzam czy o co biega... ale widzę że nie jestem sama ;)
Sunshine super, już wiesz kiedy przywitasz swojego Królewicza, bosko ;) no i ciesze się że możecie bez przeszkód jechać na wakacje :) kiedy wyjazd?
Dzisiaj dzień wizyt, dobrze że wszystkie udane i bez zbędnych stresów!
Maritka jak dobrze że się odezwałaś, my się tu już wszystkie zastanawiałyśmy co u Was słychać i jak się czujecie :) Twardy facet z tego Twojego Skarbka, super że tak dobrze sobie radzi! Laktacja przyjdzie, tylko odciągaj ile się da żeby pobudzić produkcję mleczka ;)

Czy któraś z Was planuje robić masaż krocza?

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

I ja stawiam się po wizycie :) co prawda miałam rano o 9.00 ale nigdy ciągu dnia nie ma czasu żeby siąść na spokojnie jak większość z was :/ Te moje sobotnie bóle podbrzusza jak na okres to przepowiadające, i z przepracowania ponoć macica po wysiłku fizycznym napina się bardziej, także u mnie to od tego. Szyjka 37mm więc w normie, ale miesiąc temu była 40mm więc troche sie skróciła. Synek cały czas uparcie ułożony miednicowo, i dziś po raz pierwszy gin sugerowała cesarkę, ale tez mówiła że do 35 tyg poczekamy. Nie wiem jak z tymi porodami miednicowymi, ale podobno są różne praktyki i jak kobieta rodzi drugi raz to tak tez urodzi naturalnie jak dziecko wazy do 3,5 kg, Troche się przeraziłam, ale gin uspokoiła że wtedy wyśle do szpitala tam gdzie wie że napewno zrobią bo ona nie narazi mnie na niebezpieczeńswo w związku z takim porodem... Oprócz tego synek rozwija się bez zastrzeżeń, waży 1800g, główka przy pępku, nóżki po prawej stronie brzucha i pupka na pęcherzu :) moja morfologia w końcu drgnęła do góry ale za to TSH znacznie wzrosło, także hormony Eutyrox z 12,5 mg idą od jutra na 25 mg. Zrobiły mi się żylaki na sromie do tego mam ból krocza jak stoję lub długo chodzę. Od ostatniej wizyty przytyłam tylko 0,5kg aż dziwne bo jem sporo. I jak patrze na karte ciązy to odkąd ją założyła moja gin w 10 tyg ważyłam 54,5 a dzis 59,5 takze wychodzi że przytyłam 5 kg a nie jak myślałam 8. Tylko nie wiem ile ważyłam przez te pierwsze dwa mies ciąży gdzie zachodzą zmiany zatrzymuje się woda w organizmie itp. Zresztą nieistotne, jedno wiem że moja waga jest związana faktycznie z tym że jestem aktywna, sporo ćwiczyłam we wczesniejszych miesiacach, basen, latanie za dzieckiem, i dom na głowie, takze co zjadłam to spaliłam. Także moim zdaniem waga leci bardzo do góry jeśli nie robi się nic, nawet jeśli się mało je to bez ruchu zawsze sie tłuszczyk odłozy.

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

O jaaaa ale się rozpisałam jak to teraz przeczytałam ;) Sorki, ale z laptopa to się tak fajnie pisze szybciutko :D
Maritka bardzo się cieszę że z ynkiem wszystko dobrze, napewno wiele z nas odetchnęła z ulgą, teraz czekamy na wasze zdjęcie :)
A jeśli mowa o czopie śluzowym to faktycznie róznie wypada niektórym dopiero podczas porodu, mi np odleciał na tydzień przed porodem a urodziłam naturalnie w 38 tyg. Także teraz echerich musisz się pilnować i obserwować swoje ciało.

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aneta w takim razie cieszę się że wszystko okej:) synus napewno się jeszcze obrócić ma jeszcze sporo czasu ;) i Zazdroszczę że tak malo przybyło ci na wadze. Ja od początku zakladalam że będę ćwiczyć i chodzić do pracy niestety nie Warto nic planować (nie spodziewałam się zagrożonej ciazy).
Ale mam zgage piekielna już pół mleczka na nią wypiłam.. Oo

Dziewczyny a ja teraz z innej bajki, co myślicie o chomikach dla dzieci? Nie chodzi mi o takie jeździki czy coś, tylko taki zwykły na 4 kołach co się Dziecko w niego wkłada. Teraz się dużo słyszy że to nie dobre dla kręgosłupa ale u mnie w rodzinie wszystkie dzieci były na takim Czymś uczone chodzić i jakoś wszyscy Zdrowi.

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

joanna89a
charming mam rozumieć, że chodzi Ci o chodziki? nie chomiki, no bo na nich to dziecko raczej nie pojeździ :D

Ja nie będę stosować, jednak to może mieć zły wpływ na kręgosłup, bioderka, zniekształcić nóżki, także podziękuję.
Lepsze już są takie...hmm.."podpórki" do chodzenia, nie wiem jak to nazwać, ale jest to na kółkach i dziecko łapie się tylko rączkami i sobie to popycha, coś jak wózek. Pomaga to utrzymać równowagę dziecku, a nie ma ryzyka, że coś zniekształci czy coś.

Mnie dzisiaj czyści.. dziewczyny mimo, że biorę żelazo i do tej pory te sprawy wyglądały tak jak wyglądały to od kilku dni chodzę dwa razy dziennie do toalety, a dziś to już w ogóle.
Mała się wierzga przez co mój żołądek wydaje takie odgłosy i tak dziwnie się zachowuję, że ja nie wiem.
Nic na mieście nie jadłam podejrzanego, wszystko od dłuższego czasu przyrządzam sama, a w związku z moimi skurczami w ostatnich dniach to w ogóle nie gotowałam, tylko lekkie przekąski.
Niech ona tam siedzi jeszcze!

Asiu juz tu dziewczyny kilka razy wspominaly zreszta na forach mamusiek z wczesniejszych miesiecy tez o tym mowiono ze takie czyszczebie organizmu jest calkiem normalne na jakis czas przed porodem wiec nie masz sie czym przejmowac

charming_mi chodzikowi mowie nie ale napewno kupimy taki jakby rowerek ale bez pedalow na ktore dziecko siada i sie nozkami odpycha mysle ze o to wlasnie takze joanna89a chodzilo. U mojej mamy w przedszkolu była dziewczynka ktora miala problem z bioderkami a przez to takze z chodzeniem i rodzicom doradzono wlasnie ten "rowerek" po jakims czasie byla zdecydowana roznica i dziewczynka zaczela normalnie chodzic i biegac

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo się cieszę, że dzisuejsze wizyty przebiegły pomyślnie...kurcze już coraz większe te nasze wrześniowe dzieciaczki.

Ja chodzika nie będę kupować bo u mnie w rodzinie mało które dziecko korzystało a wszystkie szybko uczyły się chodzić. Mnie to tata uczył "na czekoladę". Stawiał mnie pod ścianą, sam stawał kilka kroków ode mnie i pokazywał mi czekoladę a ja leciałam do niej jak głupia. Sposób fajny tylko ja jednak zamienie czekoladę na coś zdrowszego.

To mnie dla odmiany dziś bolała cała miednica, teraz biegunka i już zaczęłam panikować ale mąż mi przypomniał że jadłam śliwki więc to pewnie przez to. Chciałabym zasnać i obudzić się w sobotę rano przed wizyta.

Wiecie co, im bliżej porodu to mam jakieś dziwne uczucie że to się nie dzieje naprawdę, tylko jakoś obok mnie i rośnie we mnie niepokój o przebieg porodu, czy dam radę, czy będę mieć na tyle siły by urodzić Szymka ehhh....głupie myśli sioooo

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeśli chodzi o chodzik to ją też tak mowilam że nie będę używać ale jak zostalam sama z dzieckiem i wszystkimi obowiązkami to okazał się zbawieniem mala miała zajęcie i ja trochę spokoju bo nie musiałam uważać cały czas czy gdzieś nie upadła itd a rowerki biegowe to zależy od dziecka na tym trzeba umieć utrzymać równowagę moja nie lubi tego typu rowerów a mieliśmy i tai do rocznego dziecka jak teraz od 3 lat i zawsze wybiera z pedałami. Ją mam chodził który na początku jest chodnikiem a z czasem się rozkłada i powstaje pvhacz dla dziecka ktore Łabie już równowagę i wie jak stawiać pierwsze kroki

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...