Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie teraz w tym roku szykuje się tyle osiemnastek.. koleżanka w pewnym sensie namawiała mnie do usunięcia, ponieważ nie będę na jej osiemnastkę i ona nie będzie miała z kim imprezowac.. owszem wcześniej dużo imprezowalam ale od kiedy się dowiedziałam ze będę mamą to nawet nie żałuję że ominie mnie tyle imprez. Stało się i trudno no;) będziemy też mieć o tyle dobrze,ze siostra mojego chłopaka niedawno urodziła chłopczyka więc większość rzeczy będziemy mogli wziąć od niej. Oj jakoś teraz uwierzyłam że wszystko będzie naprawdę dobrze ;P

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze będzie dobrze. Wyprawka nie musi kosztować majątku, a mamy mają jeszcze coś takiego, że jak słyszą ze ktos jest w ciazy to od razu dzielą się tym co mają. Moj synek przez pierwsze 1.5 roku mial ubranka prawie wyłącznie pozyczone, bo nagle wszyscy zaczęlii przynosić co mają, choć nawet nie potrzebowalam i nie prosilam. Sama teraz pożyczam. Moja chusta jest aktualnie nosi lacznie z moim juz czwarte dziecko wlasnie ;) karuzelka tez obskoczyla juz pare ;) moj synek pościel na zmianę ma po tatusiu
Najdroższe poczatkowo są pieluchy i tu sie każdy chyba zgodzi. Chyba ze zdecydujesz sie na wielorazowe;)
U nas w Zielonej Górze jest yez cyklicznie organizowany Baby szafing. Zorientuj sie czy u Ciebie nie ma. Za grosze można wszystko kupic :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Już dobrze dziewczyny! Przepraszam za napisanie że jesteśmy "stare" :P My zawsze będziemy piękne i młode!!! Tylko dzieci nam będą rosły :D W sumie to bym chciała wcześniej mieć dziecko ale musieliśmy się o nasz cud starać prawie 2 lata. Niby w tym wieku mamy stabilizację finansową ale ja już mam zapowiedziane że po macierzyńskim i pewnie wychowawczym, nie mam już do czego wracać i będzie na mnie czekało wymówienie.
Mari bardzo się cieszę że wszystko jest ok i teraz możesz się z tego śmiać :)
chaton_ania ja też będę miała robiony test PAAPA. W mojej rodzinie nikt nie miał chorób genetycznych a że leczę się w Medicover i mam tam wykupiony pakiet, to ten test mam w cenie pakietu.
Majkaa taka koleżanka, która namawia do aborcji, motywując to imprezami TO NIE KOLEŻANKA!!! Dziewczyna myśli tylko o sobie a powinna myśleć też o TOBIE. Takich znajomych miej głęboko w nosie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fskjoc93in5pc.png

Odnośnik do komentarza

Mi jakby jakas znajoma tak powiedziała to jakbym przypier... w pysk i powiedziala ze ma spierd.... glupia suk... i isc na bazar kupic sobie mozg.... sory ale ja to przeczytalam to az ciśnienie mi skoczylo. A ty co do chlania potrzebna jezu i tacy ludzie istnieją matko nie wierze. Jakbys miala miec corcie a ja bym miala synka to bede mogla sama ci powyslac ciuszki co prawda od jakos 6miesiaca bo te malutkie poodawalam właśnie biedym ( jakos nie planowałam drugiej dzidzi) to chetnie je ci oddam. Bo teraz mieszkam w Niemczech i jakos do polski ich nie bralam. Tak samo spacerowke mam graco mirage uzwana tylko 4 miesiące. Bo moja dziewczyna byla juz za duza do niej jak miala roczek. Ale co sie dziwic jak ma 15 miesięcy a rozmiar juz 104 nosi i buty 23:) moj wielkolod.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

Z tą koleżanka nie mam już kontaktu, jednak trochę przesadzila.. ;)
Dziewczyny naprawdę jesteście boskie! Lepiej z kimś się podzielić niż żeby leżało w domu;) a dobro zawsze do nas wraca;)
Kurde dziewczyny! Właśnie dowiedziałam się ze mogę wyjechać z chłopakiem do Londynu! On ma tam siostrę i brata, mają już swoje rodziny, mówią ze mogą nam pomóc I w ogóle. Tylko ze ja chyba nie chce mieszkać tak daleko od swojej rodziny.. z językiem też sobie nie najlepiej radzę, jak ja się dogadam ;( dziecko też chciałbym urodzić w Polsce a nie na obcej ziemi.. ale wiadomo że w naszym kraju to nie ma przyszłości, ani pieniędzy ani pracy. Ach... nie wiem co robić;(

Odnośnik do komentarza

Majka ja nie wiem to trudna decyzja ja tez mialam takk dylemat maz stracil prace gdy bylam w 6tc nie mogl znaleźć w polsce wiec wyjechal do niemiec mialam jechac do niego juz w ciazy jednak zdecydowałam sie zostac w polsce. Przeprowadzilam sie do niego jak mala miala 6 miesiacy i byla juz wieksza a ja nie panikowalam gdy zachoworowa p o prostu bylam pewna, ze poradze sobie z sama bo moj niemiecki nawet nie lezy poprostu pochowany jest. Teraz jestem w drugiej ciazy i wiem juz ze bede w polsce rodzic. Maz pracuje przez agencję i no niestety nie moze sobie pozwolić na 3 tygodnie urlopu a ja nie wiem czy bede tak dobrze zznosic polog jak wtedy. To jest trudna decyzja musisz podjac ja na spokojnie i nie w ciągu 2dni daj sobie znac. Ja akurat nie wyobrażam sobie rodzic za granica mimo ze w mojej miejscowości jest 15tys polakow a cala miejscowość to 40tys. Wiec w szpitalach, sklepach wszędzie sa i nie ma problemu sie dogadac. Rozważ za i przeciw. I najważniejsze nie rob nic przeciwko sobie bo pamietaj szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

Ania0704, tak właśnie czytam i co do tego urlopu to w de jest takie coś jak vaterschaftsurlaub który trwa przez dwa miesiące, można go również rozdzielić po miesiącu, ale musi zostać wykorzystany do pierwszego roku życia dziecka. Jedyny minus tego, to to że się dostaje tylko 70% z wypłaty. Poczytaj sobie na ten temat w internecie troszkę.
Majka, przemyśl sobie ten wyjazd do Anglii na spokojnie i nie podejmuj pochopnej decyzji. To już nawet nie chodzi o język, ale nawet o to ze będziesz tak daleko od mamy. Wiadomo wszędzie jest lepiej (pod względem zarobków) niż w Polsce. Ale przemyśl sobie to lepiej czy teraz wyjechać, czy lepiej jak się dziecko urodzi.

Anetka85 ja bym była chętna na taką grupę zamknięta na fb :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluję Wam dziewczyny, szczególnie Mari i nikatace:) Mam nadzieję, że dotrwacie do końca już w niezmienionym składzie, no jak coś to w powiększonym, a nie pomniejszonym. Także spokojnych 9 miesięcy i jak najmniej zmartwień:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza
Gość amelia189

Dziewczyny jeśli dołączę do grupy na Facebooku to moim znajomym będzie się to pokazywało? Nie chciała bym żeby cały Facebook dowiedział się o mojej ciąży bo po prostu nie czuje takiej potrzeby informowania innych.

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki!
Też spodziewam się dzidziolka w sierpniu, termin wg mojego gin to 12.08.15 :D
Od początku czułam się świetnie, tak do 6 tyg. później małe problemy z jedzeniem, tj. rano budzi mnie głód tak straszny, że zjadłabym wszystko, co napotkam na swojej drodze - niestety po pierwszych kęsach ten apetyt mija i wystarczyć mi musi ciepła woda z cytryną. Później w ciągu dnia jest już ok. Poza tym ... czuje się świetnie, chyba że mnie mąż czymś poirytuje (burza hormonów...???) ale na szczęście wyklepię swoje racje i przechodzi :D Pozdrawiam Was piękne mamuśki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...