Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałam o tym pisać... jak rozmawiam z koleżankami ktore juz maja dzieci to zauwazylam, ze w ciąży z chłopcem chyba każda czula sie idealnie, a te co mają dziewczynki mialy koszmarne mdłości i różne dolegliwości... nie wiem czy to sluszne spostrzeżenie. Powiem jak poznam płeć. A jesli zmienje lekarza to pewnie płci nie poznam ;) bo ten niechętnie mówi.
Wiecie ze w Kanadzie jest zakaz dla lekarzy mówienia jakiej płci bedzie dziecko?

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sb opuscic wlasnego dziecka:(. W moim przypadku dzidzia nie do konca byla planowana, bo slub mamy ustalony na 2016 sierpien, po nim miala byc dzidzia a tu niespodzianka. Ale i tak kocham malenstwo najbardziej na swiecie. Nie moge sie doczekac kiedy wezme je do rak;). Jestem mloda, mam 23 lata partner 25 ale wierze,ze poradzimy sb;).

Odnośnik do komentarza

Majkaa tez się popłakałam.. masakra jskas ostatnio wszystko mnie wzrusza i ciągle płacze. Ah te hormony. . Czy znacie jakaś dobra książkę jak przygotować się do narodzin maluszka? Gdzie będą rady jak o niego dbać itd? Lubie czytać a teraz na chorobowym mam masę wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki krwi i na szczęście wszystko dobrze, jedynie tsh na poziomie 2,4 więc Pani doktor pewnie przy kolejnej wizycie podwyższy mi euthyrox z 25 na 50 :) a jeżeli chodzi o zachcianki to od paru dni chodziły za mną frytki z ketchupem i dzisiaj dałam za wygraną kupiłam paczkę i wieczorem zrobię :D chociaż staram się ograniczać niezdrowe jedzenie ale co tam :D raz na jakiś czas można :D
Mari moje wyniki też są w normie a cały czas drże, że coś się stanie i stracę maluszka :(
Tunia ja brzuszek zawsze miałam ale zauważyłam że od pewnego czasu nie mogę go już nawet wciągnąć :D
Justa23 Na pewno sobie poradzicie, ja z moim mężem też jesteśmy świeżo po ślubie i mamy po 25 lat ale jesteśmy przeszczęśliwi i z niecierpliwością czekamy na dzidziusia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9yx8dvn3kec7u.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie odnośnie farbowania włosów w ciąży?? Jakie macie zdanie na ten temat?
Przyznam szczerze, że mam problem ponieważ, niestety genetycznie jestem skazania na szybkie siwienie i z roku na rok mam coraz więcej siwych włosów (niestety takie geny, mama osiwiała mając 23 lata a tata 25 więc nie mam wyboru), moja głowa wygląda już okropnie, oczywiście wiem że standardowe farby odpadają z powodu amoniaku, ale może któraś z was miała jakieś doświadczenia w tym temacie?

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9yx8dvn3kec7u.png

Odnośnik do komentarza

U mnie jest taki malutki brzuszek, spodnie dopinam, ale już zaczynają lekko cisnąć.
Co do zachcianek, to teraz obecnie nie mam nic takiego. Wcześniej na nugetssy i cheesburgera z Mc i jak pojechałam to uwierzcie, taką miałam radość :D a jak wasze zmęczenie? Ja wczoraj ogarnęłam kuchnię :D Mąż czasami patrzy na mnie jak na dziwaka, jak mogę być zmęczona? :P hehe... czasami jednak rozumie i pomaga! A czy wygląd i samopoczucie ma jakiś wpław na płeć, też nie wiem. Najpierw koleżanka mi mówiła, że ładnie wyglądam nic się nie zmieniłam i jestem zmęczona będzie chłopiec, jak wspomniałam że mnie trochę rano mdliło to od razu że dziewczynka. Hehe... nie mogę się doczekać! :)

Odnośnik do komentarza

Karola , co do farbowania tez mam dylemat:(. Pytalam gin mowi zeby nie malowac ale rozmawiałem z fryzjerka, to mowi,ze moze mi zaproponowac farbe bez amoniaku i bd dobrze wietrzyly wnetrze itd. No ale czekam do konca 3 msc i pojde pomalowac. Z natury mam wlosy ciemna a maluje na miodowy blond, wlosy szybko mi rosna i odrosty po 2 msc wygladaja strasznie.

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciąży również farbowałam farbą bez amoniaku, myślę, że to bezpieczne, brzuch mam nadzwyczaj duży, szczególnie wieczorem mnie wypycha. Z synkiem czułam się źle, teraz również źle, każdy mi mówi, że wyglądam na dziewczynkę, ospała, zmęczona, wysuszona skóra, sama jestem ciekawa. Mam 28 lat. Pobolewają Was brzuchy? mnie często w różnym miejscu, mam też obfity śluz, też drżę o maluszka każdego dnia, jutro idę do internisty z badaniami tarczycy i bardzo się boję, bo nie ma w mojej okolicy nawet endokrynologa, poszukam prywatnie, nie mam wyjścia. USG mam 6 lutego czyli w 12 tyg, liczę, że już wtedy mdłości i osłabienie minie...

Odnośnik do komentarza

Znowu naskrobałyście tu tyle że najpierw musiałam was nadrobić :)

Nie pamiętam ale miałam którejś odpisać co do ilości papierosów że paliłam 60 szt to było z nudów w pracy bo jeździłam tramwajami i paliło się jednego za drugim.

Jestem z Warszawy i z okolic ale nim nadejdzie termin to znowu już z Warszawy.

Nie wiem co do zachcianek a płuci dziecka to w żadnej nie wymiotowałam zachcianki jak w normie w poprzedniej tylko same owoce i nabiał tylko jadłam a teraz tak wszystko po trochu zapachy teraz mnie drażnią nie lubię zapachu smażenia jajecznicy i mięsa na patelni.

CO do ubrań ciążowych to ja i tak miałam spory brzuszek ale chodzę w swoich normalnych ciuchach za tydzień mam wizytę to zobaczymy czy przytyłam i ile.

Olka 1995 pewna jesteś że jajnik może macica ci się rozciąga weź sobie no-spę a jak nie przejdzie to jedz do lekarza.

http://emotikona.pl/gify/pic/dziecko-dziewczynka.gif
http://suwaczki.maluchy.pl/ci-70104.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałam straszne duszności i puls ponad 90. Wylądowałam w Medicover a tam lekarz stwierdził że mam jakieś szmery i powiedział że podejrzewa początek zapalenia oskrzeli. Dostałam skierowanie do szpitala i poinformował mnie że mam iść na oddział a nie na izbę przyjęć.
Tak więc mój Ł zawiózł mnie do Kopernika i stwierdzam że lepiej iść na izbę i się upewnić. Tam uzyskałam odpowiedź i poszłam na oddział chorób wewnętrznych. Na oddziale pielęgniarka skierowała mnie do pokoju lekarza. Czekaliśmy jakieś 15 minut i do pokoju obok wszedł lekarz. Poszłam do niego a on mi z tekstem że nie wyglądam na chorą i że mam czekać na innego lekarza pod wcześniej wspomnianym pokojem. Czekaliśmy godzinę i nikt się nie pojawił. Wściekła poszłam do innej pielęgniarki a ta raczyła mnie poinformować że lekarza nie ma ale jest ordynator i tam mam się udać. Pani ordynator raczyła mnie poinformować że zostałam wprowadzona w błąd i że nikt mnie tu nie przyjmie. Jak bardzo chcę to mogę wybrać sobie miejsce, obok którego pacjenta na korytarzu chcę się położyć ale najpierw lekarz w izbie przyjęć musi mnie tu skierować. Do tego osób z zapaleniem oskrzeli nie przyjmuje się do szpitala a kobiet w ciąży tym bardziej! Nie powiem co mnie strzeliło i jak bardzo. W czasie spędzonym na bezsensowne czekanie duszności ustąpiły i stwierdziłam że nie ma sensu iść na izbę i się męczyć. Jeśli znów mi się pogorszy to znów przyjedziemy. Mam nadzieję że to była jednorazowa akcja i nie będę musiała tam kolejny raz się pojawiać. Prędzej bym tam umarła niż bym uzyskała pomoc medyczną...

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fskjoc93in5pc.png

Odnośnik do komentarza

Mari, nałogowo czytam bloga Sroki, to mój kosmetyczny przewodnik :) Nawet wklejałam do niego kilka razy link.

Ewulka, no nie wiem, jak z tą płcią, moja koleżanka miała kompletnie różne ciąże z dwoma chłopcami.

Tunia, mi brzuch szczególnie przeszkadza przy wzdęciach, a poza tym to jest minimalnie zaokrąglony.

Mikołaj: 27.06.2013
Ignacy: 05.08.2015

Odnośnik do komentarza

Heja wszystkie sierpnióweczki! Ja również do nich należę z obliczeń om, mam dokładnie na 5.08. A byłam ostatnio na usg to wyszedł mi termin na 23.07. Trafiłam tu zupełnie przypadkiem :-) trochę poczytałam i postanowiłam również napisać :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...