Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ania współczuję :((( Moi znajomi drugi raz stracili dzidziusia tak na początku ciąży właśnie, ale mają jedno dziecko, więc im "łatwiej" przez to przejść. Za pierwszym razem było gorzej, bo wtedy to była pierwsza ciąża. Może zdarzy się cud!!
Patrycja jak to się stało, że miałaś mieć łyżeczkowanie????? Powiem Ci, że przerażona jestem jak mało brakowało, by nie było Twej córci!!
Kasiaaa zapomniałam napisać, że bardzo pamiętliwa jesteś (zdj.) ;) a! do naszego brzdąca mówimy czasem "Panie Władzo", np. prosząc go o sen: Panie Władzo, pospałby pan trochę" :D
Silv ale nam dałaś zagadkę! ja też od razu wygooglowałam, cóż to za wynalazek :)) sprawdza się?
A ja mam też pytanie o gardełko - jak rozpoznać to raz, a dwa, do mam, które już to przechodziły - czy pediatra na gardełko dała Wam od razu antybiotyk???? Ja się nie znam, ale nasza pani doktor lubi szastać antybiotykami i zastanawiam się, czy to takie najlepsze rozwiązanie....chyba nie. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Iwcia ja od miesiaca podaje juz 800jm, jak wyszly zeby to kazal pediatra nam zwiekszyc ze ma teraz duze zapotrzebowanie bo szybko rosnie, nawet nie pomyslalam ze mozna ja przedawkowac.
Ania bardzo mi przykro. Koniecznie niech ida na kolejne usg, trzeba miec nadzieje. Wiem co musza czuc bo przechodzilam przez podobny dramat na poczatku ciazy. Nikomu tego nie zycze.
O tym smoczku juz kiedys slyszalam. Podobno jest swietny bo mozna w kawalku dac wlasnie np jablko i dziecko sobie memla przez pol dnia i ma witaminki, dobre cwiczenie zuchwy i kupe radochy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!

Patrycja mam takie ubezpieczenie w pracy i jestem bardzo zadowolona. Wizyty w szybkim terminie i nie zaluje wcale. Nic tylko brac te uslugi specjalistow. Juz przez 4 lata duzo korzystalam z tej opieki medycznej.

Aniu trzymam kciuki za znajomych oby bylo dobrze po kontroli u innego lekarza. Pierwsza ciaze poronilam w 10 tygodniu i straszny bol. Nie ma dnia bym nie pamietala o tamtym dzieciatku. Ale pozbieralismy sie szybko i poszlismy na ciosem i po miesiacu od zabiegu zaszlam w druga ciaze. Dlatego ja taka czasami matka wariatka jestem ale to takie przewrazliwienie.

Aniu a zimno to u nas ladnie bedzie - drugi dzien w domku i bede grzac maluszka jutro i nawet nosa nie wystawimy. Ale za to po wtorku mam nadzieje, ze nadrobimy spacerki.

Tez juz od dawna chce kupic tego smoka do jedzonka. Jeden smok dostalismy z fisher price ale do mrozonek. Smoczek przypomina truskawke - w zestawie ma pudelko do mrozenia kostek z warzywkami albo owocami i wklada sie do tej truskaweczki.

My mielismy miec szczepienie w czwartek ale przesuwamy bo malutki ma kaszel i katar caly czas.

Co do jedzenia malego to juz sie nie moge doczekac takiego stalego rytmu czyli planuje taki jadlospis: 7 mleko, 10 kaszka, 13 warzywka, 16 deserek, 20 mleko i noc mleko.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Ania125 Bardzo mi przykro zrobiło się jak przeczytałam o Twoich znajomych. Musze przyznać, że i mnie właśnie dogoniły wspomnienia. Pierwsza ciąża brak akcji serduszka, później druga ciąża, serduszko biło, po czym po tyg przestało. Nie da się opisać tego bólu, który czułam, który nadal czuję. pewna cząstka mnie wtedy umarła. Dzięki Bogu mam teraz Piotrusia i dziękuję za niego każdego dnia. Modlitwą jestem z Twoimi znajomymi.

mamuśka U nas jest Pan Prezes i my jego sługi. Choć Panie Władzo też by się idealnie tutaj sprawdziło! Od małego nas te dzieci musztrują :)

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Ewelad, buraków i jabłek mniej więcej tyle samo. W sumie tak na oko robię. Tyle, że jak już robię, to wychodzi z 8 szklanek, bo moje chłopaki to po 3 wszamają od razu :)

Ania, przykro mi z powodu Twoich znajomych. Trzeba być jednak dobrej myśli i uderzać do innego lekarza.

Też się zastanawiałam kiedyś nad tym smoczkiem z siateczką. Uważam, że to fajny wynalazek, tylko trochę mam obawy odnośnie materiału, z którego jest wykonana owa siateczka. Trochę boję się, że to sztuczne ( kiedyś widziałam takie smoczki w Biedrze)

Ja znalazłam sposób na moją córkę. Chyba :)
Dziś znów nie chciała się odłożyć do łóżeczka i cały czas wtulała się we mnie. Położyłam się więc z nią na łóżku, zdjęłam górę od piżamy i zostawiłam jej koło noska:) Spi słodko, wtulona w moją pizamę, myśląc, że to ja :)
Ale ze mnie wredna matka :) hahaha

Kasia, my też żyjemy, ale ponoć po wtorku ma być ocieplenie. Gdzieś koło 10st na plusie. Mam nadzieję, że się sprawdzi.

Co do glutenu, to ja ostatnio dałam Hani spróbować z naszego obiadu kaszę jaglaną. Nie wiem, czy taka kasza też może być...? Nie orientujecie się?

Kasia, współczuję remontu. Jakiś większy się szykuje?

Odnośnik do komentarza

Ania bardzo przykra sprawa z Twoimi znajomymi. Bardzo im współczuję :-( ale może tak jak dziewczyny piszą, jeszcze będzie dobrze.

mmadzia daj znać czy pociąg daje radę ;-) u nas na usypianie szumis się sprawdza. Na kolki nie działał więc rzuciłam go w kat a niedawno się przeprosilismy :-D

rewolucja moja koleżanka właśnie w taki sposób nauczyła córkę samą spać. Ale do mojego męża to nie przemawia i nawet mam przy nim nie próbować :-\

kasiaaa2307, mamuska u nas za to jest księżniczka. Czy księżniczka sobie życzy kąpiel, czy zmienić ksiezniczce pieluszke :-D oj te dzieci takie malutkie jeszcze a już owinely sobie rodziców wokół palca ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Ania125 - przykro mi z powodu Twoich znajomych. Wiem co czuja. Sama poronilam w 11 tygodniu i do dzis pogodzic sie nie moge z tym co sie stalo. I tak jak ktoras z Was pisala - juz nie pamietam ktora - umarla we mnie jakas czesc. Niestety pozniej zaczely sie problemy, w koncu leczenie i po roku czasu zaszlam w ciaze z Lenka. I pomimo problemow zdrowotnych Lenki dziekuje Bogu ze ja mam.

Patrycja - jak to mozliwe ze mialas juz miec lyzeczkowanie a dziecko zylo??? Jestem przerazona!!

A odnosnie tego smoczka z siateczka. Wlasnie dzis bylam na zakupach i mialam go juz w koszyku. Najpierw mnie zaciekawil i stwierdzilam ze biore. Jednak w ostatniej chwili odlozylam. Nie spodziewalam sie ze to moze byc takie fajne!! Bylam poogladac sloiczki na przyszlosc i szczerze polki sie uginaly od sloiczkow a nie znalazlam wogole sliwki, brokula, ziemniaka. A takie swieze ze supermarketu bede bala sie gotowac bo to sama chemia.

Rewolucja - moja Lenka to musi byc przytulona do pieluchy zeby usnela. Chociaz moja koszule nocna tez ma w lozeczku i ostatnio moj M usypial Lenke. Ja pozniej przychodze, patrze a Lenka z jednej strony pielucha a z drugiej koszula ;)

I dzis pani health visitator nas jednym slowem olala bo nie przyszla. Musze jutro do niej dzwonic i zapytac - why?? I wkurzylismy sie z M i sami zwazylismy Lenke w domu i jesli waga dobrze dziala to panna wazy 5,20kg.

Uciekam spac!! Milej nocki ;)

Odnośnik do komentarza

Aaaa i jeszcze jedno! Kiedys a to chyba bylo w listopadzie grupowo wzielysmy sie za siebie czyli za nasza sylwetke ;) i jak Wam idziecie dziewczynki?? Bo ja oczywiscie poprzestalam cwiczyc jak wyladowalismy w szpitalu i wiecie co?? Od dzis znow zaczynam walke z kilogramami. Nie wiedzialam jak sie zmotywowac no uwazalam ze az tak strasznie nie wygladam . Ale zrobilam sobie zdjecie w bikini i sie przerazilam ;( nic trzeba zakasac rekawy i do roboty!! Wiec jesli ktoras nie moze sie zmotywowac zrobcie sobie zdjecia i napewno zaczniecie cos robic!

Odnośnik do komentarza

Poszłam do lekarza badanie z krwi ciąża ok 4/5 tyg. USG jajo czy jakoś tak jest, ciąża w macicy i tyle zarodka brak ale jeszcze wcześnie wiec spokojnie. Z krwi wszystko ładnie rosło za tydzień znowu wizyta i to samo. Za tydzień kolejna z krwi wychodzi, że to 7 tydz jest coś co jest chyba zarodkiem... czekamy.
Ból brzucha w 8 tyg szpital. W szpitalu USG brak akcji serca... czekamy, 3 dni leżałam i mnie wypisali, był tylko zarodek bez bijącego serca które zaczyna przewaznie bić 4-7 tydzień.
9 tydzień wizyta u lekarza ginekologa brak akcji serca... skierowanie do szpitala a ja zwlekalam z pójściem... Czekało mnie najgorsze ...
Dodam, że cykle standardowe, miesiączki regularne.
Nie wiem czy od razu po przyjeździe do szpitala by mi robili zabieg pewnie nie... ale moja matczyna intuicja podpowiadala mi, że ono tam jest i ma się dobrze i dlatego opoznialam ten szpital.
Do szpitala wstawilam się w 9tyg i 4 dni a miałam w 9 tyg wiedziałam, że jadę na łyżeczkowanie i jakie było zdziwienie kiedy na SORZE pani doktor mówi Proszę Pani po coś tu Pani przyjechała ciąża książkowa. 9 tyg i 4 dni...
I to widocznie bicie serca.

Także.. nie wszystko odbywa się według książki medycznej, nie zawsze każdy musi być taki sam.
Nie zawsze to co u jednych norma musi być norma u innych.

Ech. Cóż za wspominki.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

MAMAEWY pociąg dał radę :) mam tą aplikację na tel baby sleep czy jakoś tak i za każdym razem muszę coś innego wybierać bo gwiazda przy tym samym dwa razy nie zasypia :)

PATRYCJA nawet nie wiem co napisać. Szok normalnie. Najważniejsze ze sie dobrze skończyło :*

Moje dziecię wreszcie o 11 zasnelo i spało do 5 . Miałam dzięki temu 6 h spania :)

BASHIA ja przy moim M dawno już poleglam w postanowieniach bo ja niestety zajadam problemy :/ ale patrząc w lustro widzę ze trzeba się koniecznie zabrać za siebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Ale naskrobalyscie od mojego wczorajszego posta :-) nie wiem już które z Was pytały o ten tajemniczy smoczek ale dokładnie to jest ten z canpolu:-)
http://allegro.pl/canpol-siateczka-gryzak-do-karmienia-niemowlat-hit-i5654029822.html
I ja oczywiście zapłaciłam za niego 20 zł w Tesco więc widzę że przeplacilam. Na allegro bardziej się opłaca szczególnie że widziałam w linku który wkleila któraś z Was że był 2 gratis i to za 13 zł... No ale mimo wszystko polecam. Agatka była zachwycona. A podobno są jeszcze silikonowe i łatwiej je utrzymać w czystości ale nie było w Tesco a ja chciałam mieć już :-)
Jeszcze chciałam napisać że reklamację przyjmuje tylko za mój patent tak więc Kasia musisz spróbować na jeźdźca, jak wyjdzie niegrzeczne to ma spiocha, jeśli dalej się nie uda to wolno itd. Wtedy przyjmę reklamację, odpowiedzialność zbiorowa nie obowiązuje:-D
Patrycja przechodziłam przez to samo... Wiem co to znaczy i cieszę się że u Ciebie skończyło się właśnie tak :-) a w szpitalu robią usg chyba 3 razy zanim wyczyszcza... Niestety u mnie zawsze wychodziło to samo. Ale teraz jest Agatka:-)

Odnośnik do komentarza

No i co dziecko mi się zaraziło. Cała noc plakala, nosek zawalony a ja tylko odciagalam.. Kupiłam masc majerankowa i aromactiv baby ( ten od 1 dnia zycia) ale widzę, że to nie wiele daje.
Mąż zaraz jedzie po nebulizator będziemy działać z ta solą fizjologiczna. A no i czekam na wizytę o 12 jedziemy...
Ile u Waszych dzieciaków taki katar się utrzymywal ( zakładając, że to tylko katar, bez gorączki, i zmian w oskrzelach itp...)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Pokazuje M dzisiaj ten smoczek z siatką a on do mnie ze to już dawno widział i wogole czym ja zdziwiona jestem... ciekawa jestem z czym to pomylił :)))

PATRYCJA współczuję katarku. Oby wam minął jak najszybciej.

U mnie pasa śnieg. Nie wiem czy się cieszyć czy raczej smucic. Muszę Agatke wziąć na zakupy i cały czas myślę w co ja ubrać.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Tak czytam Was i patrzę na mojego Królewicz i myślę jak sie czasami nie docenia tego co się ma. Jak urodziłam to wyslalam zdj do koleżanki żeby się pochwalić i miałam później wyrzuty sumienia bo ona trochę wcześniej stracila kolejna ciążę ale o tym dowiedziałam się później.
We Wrocławiu dzisiaj temp całkiem całkiem wiec dzisiaj planujemy dłuższy spacer w śniegu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...