Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Bass ja juz jadłam kalafior i brokuły nawet gołąbki jadlam i lazanki z zwykłą kapustą jak i kiszona. I nic Kubusiowi nie było. A w sobotę troszkę fasolki i tez wszytko ok kupki normalne. Powiem szczerze ze ja nawet żadnej diety nie miałam. Nawet ostatnio skusilam sie na kubelek kfc i tez bylo ok. Mi na początku położna powiedział żeby nie przesadzać z dietą bo jak byłyśmy w ciąży to dziecko przez łożysko dostało wszystkie te smaki jak my je jadlysmy. Wiadomo wszystko z rozsądkiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza
Gość madzia811

Dziewczyny Kochane nie znacie mnie, ale chcialam Wam życzyć cudownych Świąt. Jesteście tak sympatyczne, otwarte i ciepłe, że musiałam się w końcu do Was odezwać. Czytam Was z przyjemnością jeszcze od czasów ciąży. Macie takie poczucie humoru, że naprawdę nie ma nic lepszego na poprawę nastroju, poza tym mamy takie same problemy i zmartwienia. Tyle razy już nieświadomie podnosilyscie mnie na duchu! Za to Wam dziekuje :) Sama mam 3 dzieci, najmlodsza to Emilka z 3 sierpnia. Myslalam ze juz niewiele mnie zaskoczy ale jednak jesteście dla mnie cennym źródłem wiedzy i inspiracji. Przesylam Wam gorące pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza

k.karolcia ja nie jestem na diecie tylko tych trzech rzeczy się wystrzegałam bo u nas były problemy kupkowe. Brokuła już jadłam bo on nie jest wzdymający.
kowalska czemu ze serem?nie możemy grzybów jęść przy kp?kurcze zielona jestem w temacie jadłospisu świątecznego ;P Ale spróbuję w takim razie ciutkę kapustki w święta, bo co to za święta bez kapusty :P

Widzę że 3-bit zagości u większości z nas na święta :) to po świętach wracamy do diety! :P

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!

Ja w ferworze świątecznych przygotowań, trochę podczytuje ale odpisać zupełnie nie mam czasu,

Rewolucja - napisz mi skład tej maści, klotrimazol to już lek, nie spotkałam się żeby on sam w sobie był szkodliwy, typowy lek przeciwgrzybiczy. są tam jakieś dodatki?

mmadzia ja to Cię kobieto podziwiam, z 3 dzieci uważam że odwalasz kawał dobrej roboty! a jak mąż taki mądrala to zostaw go z 2 starszych córek na cały dzień po czym zapytaj czemu nie posprzatał i nie ugotował nic :D ciekawe czy dalej będzie fikał! o! nie poddawaj się dzielna jesteś babka!

joanna uwielbiam Twoją historię! siedzę i się śmieje! patrz jaki posłuszny Twój chłop!

bass - zależy jak dziecko reaguje, mój ostatnio znowu ma męczące bąki, więc teraz znowu uważam na to co jem. Kiedyś zjadłąm fasolkę szparagową, dosłownie 2 łyżki stołowe i mały cierpiał, ale ostatnio zjadłam surówkę z kiszonej kapusty i było ok. niestety trzeba to zrobić metodą prób i błędów - zjeść troszkę i poobserowwać :)

Misiaczek - ja używam szybkowaru i jestem zachwycona, zupełnie inny smak warzyw, zup i mięsa. Synkowi też będę w nim robić :)

Silv piękne jesteście!

uciekam dziewczynki dalej coś szykować, ale jakoś mi się nic nie chce :D

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Bass są ciężkostrawne. Robiłam uszka z kapustą i grzybami, więc wolę nie ryzykować. Wolę kapustę spróbować w czystej postaci ;) Brokuła to ja jem od początku i to dość duże ilości, Małej nic nie jest. Wiadomo, że każda musi spróbować po swojemu, ponieważ każdy dzidziuś inny :)

Do cytrusów mnie nie ciągnie, cytryny nie lubię a jakoś mandarynki mnie nie kręcą w tym w roku, chyba w ciąży zjadłam wystarczająco ;)

Sliv piękna i młoda Ty :)

My się ujawnimy na święta, w mejkapie i wyfryzowane oraz ubrane. :) i of corse w Wigilię zanim brzuch z nadmiaru będzie ciążowy ;)

My w tamtym roku powiedzieliśmy rodzicom, że będą dziadkami w święta :) wydaje mi się jakby to było wczoraj :) Mój Tata był w takim szoku, że dopiero za trzy godziny jak pojechaliśmy zadzwonił i powiedział, że się bardzo cieszy. :) Dziwne, bo czekał na wnuka lub wnuczkę :)

Dziecko moje przekochane pozwoliło mi dziś skończyć sprzątanie . Jeszcze podłogi i kurze, ale to w środę. Jutro M ciśnie na fuchę, więc mam zamiar wyprać jeszcze kanapę- jego tron ;)

A później jeszcze ciuchy świąteczne poprasować ;( i żarełko :)

Dostaliśmy zaproszenie do koleżanki na sylwestra, ale musimy się jakoś wymiksować, bo najzwyczajniej w świecie mi się nie chcę. No i mojego pieska w ten huk musiałaby zostawiać :(

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Bass a jak swieta sa raz w roku i w ten oto czas dieta nie obowiazuje.Tym bardziej teraz mam taka gonitwe ze czasem cos w biegu skubne.
Madzia811 witaj!!!Zapraszamy i pisz smialo.
Silv ale z Was piekne dziewczyny; )
Olga i Bashia przywoluje Was!
Moj Marus dzisiaj maruda straszna nic tylko na rekach :/
W sprawie diety przy kp niestety nie pomoge.
Kowalska u nas tez wszyscy w swieta sie dowiedzieli ze bedzie kolejny dzidzius w rodzinie lacznie ze mna i M.My sylwka tez w domu znajomi zapraszaja ale nie chce dzieciakow meczyc.

Odnośnik do komentarza

Cześć Laski. Ja swiat nie robie bo jestem sama w domu z dzieckiem. Tylko wigilia u tesciow. Mąż w pracy. Dzis przytachal choineczke w doniczce i prawie sie zexrsl z wysiłku. Moja dieta tak jak ja lezy i kwiczy. Jakos to bedzie. Co do diety kp to ja od dawna jem wszystko i dziecku w przeciwieństwie do mnie nic nie jest. Oskar kupy nie robil 6 dni. Dzis dostanie suszone sliwki ze sloiczka. Trzymajcie kciuki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71378.png

Odnośnik do komentarza

Jakby to wam powiedzieć... Ja też robię 3 bita na święta :D pierwszy raz i liczę ze macie rację ze sie go nie da zepsuć :)

U mnie taki wiatr ze głowę urywa. Dopiero wróciłam z miasta. Glowa mi pęka. A tyle roboty jeszcze :/ no ale dam radę :)

MADZIA widzę ze oprócz imienia wspólna też mamy ilość dzieci :)

Zmykam coś robić :)

ANIA jakie ciasteczka? PrZepis na blogu jest ? :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Kobitki, spakowałam prezenty :D zaczynam czuć święta, ale jeszcze nie mam choinki, mój m ma czas kupi pewnie w środę, a ja jadę do mamy na cały dzień z Olkiem podszykować co nieco przed Wigilią. Szkoda, że chociaż trochę śniegu nie ma i pewnie nie spadnie ;/
Miałam was zapytać, czy robią się waszym maluchom kołtunki na włosach? Moja mam poradziła mi sparować masłem przed kąpielą i zazwyczaj pomagało, ale teraz ostatnio tak się jakoś skleiły że na nic nie chcą puścić a przecież się nie obcina włosów do roku. Mam nadzieję, że mama moja w święta jakoś to zrobi.
A te smoczki to TRZEBA wymienić czy nie? Bo jak tak, to jakoś będę zmuszała go to tych 3-6.
Fajnie , że kolejna mamuśka do nas dołączyła. Ciekawa jestem jak długo będziemy się tu udzielać...

Odnośnik do komentarza
Gość madzia811

bass moje starsze dzieci to dwaj chłopcy - 9 i 8 lat.
mmadzia tak, mamy wiele wspólnego :) podziwiam Cię, że wszystko ogarniasz, wiem ze z trójką nie jest łatwo. Nawet jak mąż Cię wkurzy to dla swoich dziewczyn na pewno jesteś najwspanialszą mamą na świecie.

Odnośnik do komentarza

heja Lasencje!!!
Zgadnijcie na co narobiłyście mi smaka.... ?! no, na 3bita!!! na dodatek Lolka wczoraj wspomniała o pierniku i na samą myśl też mi ślinka cieknie.... A ja przecież oszczędzam się na jedzeniu słodkiego:P a !!! Aniu ja poproszę przepis, chyba że na blogu jest :-) kurde, pewnie w święta się złamię....
Ewulka8 mojemu synkowi robią się kołtunki i obcinamy je już od dawna :) ja w przesądy nie wierzę :)))
Bass no ja podobnie, myślałam o trójce, długi czas po porodzie przystawałam przy jednym, no a teraz może jednak dwójeczka..... a może i trójeczka :P czas pokaże!
Silv super, że to jednorazówka! U nas niestety dziś w nocy dłuższa pobudka, męczyło go coś, ale byleby tylko nie było to znakiem jakiejś choroby, to...damy radę ;) Śliczne z Was kobietki :) Ja swojego synka jeszcze nigdy tak nie trzymałam... Jakoś boję się.
U nas o dzidziuśku tatusiek dowiedział się w Wigilię, a reszta na zakończenie starego roku :) ja pierdzielę, to już rok.... Już rok jak nasze maleństwo zawładnęło nasze serca, plany, myśli, obawy - wszystko!
Joanna89 patrz, Kasia zauważyła pozytywną stronę Twojego P. - jak on Cię słuchaaa :D

Odnośnik do komentarza

Witam nowe i stałe forumowiczki dziś moja córeczka pozytywnie mnie zaskoczyła miała 3 drzemki po dwie godzinki ja w tym czasie odpucowałam chatę teraz tylko wyglądamy świąt ;-)

Mandarynki jem brzuszek małej nie boli kalafior brokuły też kapusty się wystrzegam ale w wigilię na pewno odrobinkę spróbuję i chodzi za mną bigos moja mama robi przepyszny więc pewnie też skosztuje.

Rewolucja troszkę nie po drodze mi do Wadowic a szkoda bo o dobrego pediatra ciężko ale dzięki za dobre chęci.
Silv piękne wy :-)
Joanna twój P daje czadu faceci bez nas by zginęli mój np żelazko traktuje jak zło konieczne skarpetki w sumie też do pary nie muszą być bo po co skoro i tak ich nie widać. Duże dzieci

Odnośnik do komentarza

mmadzia, mamuśka - właśnie wrzuciłam na bloga :) http://uaniwkuchni.blog.pl/waniliowe-kruche-ciasteczka/
Bardzo smaczne, proste ciasteczka. Niekoniecznie na święta, właściwie pasują na co dzień :) Jak wam podpasują to za drugim razem radzę robić podwójną porcję :D
U nas dziś cały dzień padało... nici ze spaceru. Dobrze że Krzyś z tatusiem spacerował długo w weekend :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

kasiaaa można ciasto rozwałkować, ewentualnie trzeba podsypać mąką żeby się nie kleiło. Tylko wtedy to już więcej zabawy, a największą zaletą tego przepisu jest że wystarczy miska i ręce, żadnej stolnicy, foremek, wałka... :D Szybko i bach! Gotowe!
Jak chcesz użyć foremek to już lepiej zrób takie korzenne ciasteczka i jakoś świątecznie poozdabiaj - ja mam taki właśnie plan na jutrzejszy wieczór :) Wtedy jk się bawić to się bawić.
PS. Pisze ten post zajadając właśnie jedno za drugim :D
PS2. Drogie czytelniczki mojego bloga - bardzo proszę o polubienie mojej strony na fb: https://www.facebook.com/U-Ani-w-kuchni-237255876422253/?fref=ts
Dotrze do Was każdy nowy przepis :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...