Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe 2015! :)


bella09

Rekomendowane odpowiedzi

Mamasitka na odparzenie pupy świeże powietrze. Jak Oliwia miała takie wielkie to ja zostawiałam bez pieluchy do kilku godzin dziennie. Prania i przebierania jest więcej oczywiście wtedy ale szybko nam się udało tego dziadostwa pozbyć. Polecam maty do zmieniania jednorazowe, chłoną wszystko jak pielucha. Choć z chlopakiem pewnie będzie trudniej zapanować nad strumieniem :D i używałam jeszcze metanium ointment. Ale świeże powietrze najlepsze :)

Odnośnik do komentarza

ja jestem chyba nadopiekuncza i za bardzo go niancze, widze, ze wasze dzieci jedza ladnie, gryza, a moj to dopiero sie uczy , ma dopiero 2 zabki, ale zupe to musi miec gladka bo mi pluje, dzis dodalam marchewke w kawaleczkach to jadl, ale rowno godzine, musze sie przemeczyc chyba

strasznie sie boje zakrztuszenia,dajecie np ugotowanego brokula, ziemniaka czy marchewke w kawalkach? nie wiem jak sie zabrac za nauke gryzienia

bylam wczoraj u lekarza i zapomnial zapytac o ten gluten, narazie daje po 2 lyz do kaszki, kiedy mozna juz nie zwracac uwagi czy cos ma gluten, czy nie ma?

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64i09k6h3lw61h.png

Odnośnik do komentarza

Anwa jajeczniecę robię własnie tak że w małym garnuszku woda a na to talerzyk. Lekarka mówiła że twaróg może ale jeszcze nie wiem jak mu go podawać. A jogurt dziś pierwszy raz- dostał pół kubeczka.
U nas czasem ciężko określić co jest pierwszym śniadaniem a co drugim. Jak jest na cycu całą noc to po przebudzeniu już nie pije tylko dopiero koło 9.30.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09ks7sqr0nj.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribhf90nd6k.png

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszesz Sadeo- jak jest całą noc na cycu to śniadanie mamy późno.
Na odparzenie pomaga wietrzenie, wszelkie maści są dobre, ale trzeba cienka warstwę i suszyć. Bo w pampersie nie wyschną. Mysle nad wielorazowymi pieluchami teraz i postanowiłam spróbować wkładać tetrę do większego pampersa na próbę. Po dwoch dniach mi się odechciało. Tetra mokra, zmieniać trzeba praktycznie co godzinę a nocy juz w ogole sobie nie wyobrazam. Moje dziecko chyba za często sika albo jestem zbyt wygodna:)

Odnośnik do komentarza

Mamasitka ja daje czasem kawałek cały brokuła czy marchewki, ale młoda go wepchnie do buzi i zaraz płacze bo nie jest w stanie tego pogryzc ani wypluć ani nic z tym zrobić. Raz włożyła dwa kawałki brokula na raz do buzi, nie wiem jak to zrobiła. Wiec może albo tak duże kawałki że ich nie wepchnie do paszczy od razu albo malutkie żeby dziecko dało rade połknąć

Odnośnik do komentarza

mamasitka ja zaczelam odstawiac ale idzie nam bardzo powolutku. Mały przyzwyczail sie juz do smaku mleka i wypija rano w wieczorem po ok 70 ml z dodatkiem kaszki smakowej. W ciagu dnia moglabym tez nie karmic piersia gdybyśmy pory snu spedzali na spacerach. Natomiast dla Miłosza zasypianie=cycus. Rano nosilam, lulalam, tulilam a maly ryczal. Wymieklam po 40 minutach takiego usypiania, dalam cyca i po 3 sekundach Miłoszek spał. Nie toleruje smoka do zasypiania ani butelki. Jednak nie poddaje sie. Praqie dwa tygodnie uczylam go pic z butelki której tez nie lubil a teraz jak widzi ze mieszam mu mleko to sie cieszy az piszczy. Dlatego cierpliwie będę czekac az oduczy się zasypiac przy piersi.

Zupka smakowala malemu bardzo. Nie miksowalam jej na krem i fajnie sobie radzil z kawalkami warzyw.

Cukinia pisze o oduczaniu od butli a ja wlasnie malego ucze jak pic z butli:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/zi13jqivl2cbe6kj.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqbx4doex.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg5939n8wl.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1zqlnck25.png

Odnośnik do komentarza

Izabelap u nas też na początku nieźle histerie były. Za pierwszym razem przy zasypianiu nocnym wymieklam. Pozniej kilka dni M usypial. Najpierw leżeliśmy w łóżku, opowiadalismy wierszyki małemu, on fikal w łóżku a jak już się wyciszyl to ja wychodziłam, a M usypial lulajac. a w dzień na początku bujalismy się na piłce z maluchem.

Mamasitka ja od Cyca już odstawilam. Mój też był bez butelkowy i bez smokowy. Wszystko się da zrobić jak ma się samozaparcie albo bat nad głową ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkjw4z7rnaggcp.png

Odnośnik do komentarza

Izabelap jak to zrobiłaś ? Na mojego nic nie działa :( wszystkie butelki i smoczki wypróbowałam i dalej próbuje. Moja mama próbuje jak mnie nie ma i nic :( głodny a nie wypije z butli. Mm z kaszka smakową tez nie:( na śpiocha nie:(
Moje mleko z butli tez nie :(
Gratuluje ząbka :)

Dostałam antybiotyk na zapalenie piersi.
Mama mi wyjechała do swojej mamy bo chora. I nie moge do pracy chodzić

Odnośnik do komentarza

izabela, sprawdziła Ci się zasadą, że dzieci nie należy chwalić ;). W weekend rozmawiałam z koleżanką i mowie, że Ola już od dawna nie ulewa. I co? W poniedziałek ulala :D. A tak poza tym gratuluje zabkow!
Jeśli chodzi o przepis na chlebek bananowy to mam go z książki, więc w załączniku przesyłam foto. Na wszelki wypadek wrzuce też na dropa. Tam jest w składzie proszek do pieczenia bezglutenowy - pierwsze słyszę, myślę że chyba można dać normalny. A jeśli macie ochotę na normalniejszy chlebek bananowy z masłem i mąka pszenna to polecam ten przepis.
mamasitka, wysłałam Ci kilkakrotnie zaproszenie na dropa - albo podajesz zły adres albo wpada Ci do spamu.

Coś się mojej córce poprzestawialo i cały wieczór chciała być u mnie na rękach... Chyba ząbki :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe20mme8xnfduo.png

https://www.suwaczki.com/tickers/010igzu3unfednv7.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Oliwcia każda pomoc się przyda. Wysle Ci wiadomosc priv.

Dratewka jesli chodzi o warunki zabudowy to podobno w każdej gminie inaczej. U nas 2 msc.

Tak sobie planowałam dzisiaj do Was napisac o rozszerzaniu diety, wchodze a tu tyle postów o tym. Własnie ja ostatnio zauważyłam ze zaczełam mlodego karmic monotonnie. Na poczatku były nowosci itd a ostatnio ciagle to samo i głównie słoiki. W sumie to chyba daje mu za mało innego jedzenia. Cycus jest 5 razy i dodatkowo na obiadek słoik i na podwieczorek owoc- słoik. Strasznie ubogo.... Kiedys podawalam kasze ale zatykały małego. Dobra była zbozowa ale nie wiem czemu przestałam..?? Czasem czuje sie jak dziecko we mgle. Dzis rano poczestowałam Filipka jajecznica usmazona na suchej patelni- nie wiedzialam ze na parze można... Kupiłam serek naturalny i jutro spróbuje podac.
Musze zaczac gotowac sama. Na chrzcinach Filip zajadał sie ziemniakami i rosolem- bo byl słony...ale to tak wyjatkowo przy święcie dostał.

Mamasitka, ostatnio coraz czesciej spotykam sie ze stanowiskiem, ze nie ma znaczenia czy podaje sie gluten stopniowo czy nie. Ze celiakia to choroba genetyczna....

Izabelap teraz rozumiem dlaczego Tracy Hogg pisała o tym, zeby karmic po drzemkach, zeby malec nie kojarzył sobie cycusia z zasypianiem. U nas zawsze cycus jest po drzemce a zasypia ze smoczkiem. Wczoraj mielismy sporo załatwiania i Filipek z dziadkiem został- dzieki temu mógł go uspic. Co dziwne Filip tylko zasypia ze mna w chuscie albo u dziadka na rekach... N nie jest w stanie go uspic- ale tu akurat kwestia checi dochodzi.... bo jak sie z góry zaklada ze nie da rady (bo wygodniej) to nie da rady...
Gratuluje kolejnego zabka. U nas tez nastepny sie szykuje .

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15q03p2bpy.png

Odnośnik do komentarza

hej :) witam się po weekendzie ;) mała ma pierwsza drzemkę. ja zjadłam sniadanie i odpaliłam kompa. nic mi sie nie chce dzis a to dopiero 8.30 no coz... jutroprzyjedzie tesciowa to chate chociaz ogarne. u nas jesli chodzi o diete to staram sie urozmaicac tymbardziej ze jestem zmuszona mała w koncu mleka nie pije, laktozy nie moze a i gluten zabroniony takze jest fun! dlatego dla mnie słoiczki sa wybawieniem bo sa bez glutenu i jest naprawde duzy wybor.przez niepicie mleka mała ma twarde kupy jak kozie bobki widze ze sie meczy przy robieniu ale nie narzeka w sensie nie płacze. całe szczescie. u nas tez ida zabki kolejne bo dwie dolne jedynki juz ma i jakies z boku ale nawet nie wiem ktore czuje jak włoze palec. potoki sliny. uzywam na zabki osanit ale mi sie skonczył! jaka rozpacz. czekam na dostawe z de bo u nas nie mozna tego dostac a jak dla mnie te kuleczki to rewelacja. na odparzona pupe tylko pieluchy wielorazowe. my uzywamy na zmiane z jednorazowkami bo kiedys trzeba prac te wielorazowki. i to nie jest tetra sredniowieczna tylko otulacze i kieszonki-pieluchy na miare 21wieku ! :D pogoda u nas tez nie zachwyca.mała kicha od paru dni ale poki co zdrowa.moze jakies uczulenie? dziewczyny czytam biała masajke.nie moge sie oderwac! nie wierze czasem w to co autorka wyprawia w tej puszczy afrykanskiej. doszłam do momentu kiedy ona jest w ciazy i nie wyobrazam sobie dzieciaka w takim braku cywilizacji. ja tu mam takie wygody a i tak lubie ponarzekac :D ok uciekam rozwiesic pranie i ogolnie pokrzątac sie. na majówke moj maz zaproponował mi zlot włascicieli BMW pffff na pewno juz jade! pewnie w domu bede siedziała. teraz kazda kase odkładamy na wakacje.pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza

Heja.
Ktoras z Was pytala o odparzenia. My raz mielismy i dlugo nie moglam sobie z nim poradzic. Zadne sudocremy czy linomagi nie pomagaly. Zaczelam 3 razy dziennie przemywac odparzenia nadmanganianem potasu (zamiast kapac w tym malego to moczylam waciki w roztworze i mylam miejsce odparzone). Przy kazdej zmianie pieluszki wietrzylam pupe ok 20minut ale wtedy maly jeszcze sie nie przemieszczal ;P i zasypywalam cienka warstwa zasypki babydream zeby go nie bolalo jak posladek o drugi posladek sie bedzie ocieral. Rozsmarowywalam dobrze zasypke zeby sie nie rolowala. Poza tym na czas odparzenia w domu zrezygnowalam z chusteczek nawilzanych i przemywalam pupe ciepla woda. I udalo sie. Ale mysle ze 80% sukcesu to wlasnie wietrzenie.
Zostaly mi niecale 3 tygodnie przed powrotem do pracy i czuje presje czasu zeby zalatwic co sie da czyli np przejsc sie po zlobkach bo od polowy lipca lub od sierpnia bedziemy musieli malego oddac.
W domu mam pierdzielnik. Nie panuje nad porzadkami bo maly zaczal wstawac ( na razie jeszcze lapie sie czesto moich nog).
Renegratuluje kupna dzialki.
Co do diety to u nas tez skromnie. Na drugie sniadanko kaszka manna z owocem ale nie je calej i chce jeszcze zapchac mlekiem a na obiadek zupki. Z zupkami nie mam problemu raz z griszku zielonego, raz z buraczka, raz z dyni, kalafiorka, kapustki. Czasem z ziemniakiem czasem z kasza. Ale pozostale posilki mleko. Moze sprobuje opcji z jajecznica na parze- a z patelni bez tluszczu moze byc? Troche sie boje bo nie mamy sprawdzonego zrodla jajek ale predzej czy pozniej bedzie musial to jesc...

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdgeywb1h2o0.png

Odnośnik do komentarza

Witam Laski!

Nie odzywam się, ponieważ piszę moją nieszczęsną pracę magisterską. Moja promotorka zapomniała, że już nie jestem ambitna tak jak przed ciążą i skutecznie dowaliła mi roboty...

Jeżeli chodzi o odparzenia, to ja zrezygnowałam z chusteczek. Przy każdej zmianie pieluchy myłam Wiktorię. No wyobraźcie sobie, że same jesteście za przeproszeniem odparzone i wycieracie się tylko chusteczką :D Wnioski nasuwają się same :D Ja wycierałam i maziałam maściami, w końcu wyobraziłam sobie siebie z opisywaną dolegliwością i przyszło olśnienie.

Padłam ofiarą jelitówki. Jak Boga kocham - dziękuję, że żyję. W grudniu jest Boże Narodzenie, na wiosnę Wielkanoc, w lecie są wakacje, a ja w marcu/kwietniu co roku (odkąd mam dzieci) łapię ten nieszczęsny wirus. Tyle dobrego, ze jakieś dwa kilogramy wagi zgubiłam. Poza tym w tym tygodniu nie mogę iść na fitness, bo jestem osłabiona i przy wysiłku boli mnie głowa.... A tyle na to czekałam!!!!!

Jeżeli chodzi o odstawianie małej od piersi.... Hm... Nutramigen 2, a właściwie jego zapach wywołuje u mnie odruch wymiotny. Coś obrzydliwego. Wmawiam sobie, że mała się przyzwyczai... Może. Jak na razie daję jej rano po 90 ml tego świństwa, a potem po kryjomu podaję cycusia :) Gdyby nie fakt, że Wiktoria musi to pić do 18 miesiąca życia i później nie zaakceptuje tego smaku na bank, wyrzuciła bym to cholerstwo do kosza. No ale cóż, nie jem mleka pół roku, moja dieta jest mocno ograniczona ze względu na alergię Małej, więc aż tak długo karmić piersią nie zamierzam.

Jestem słaba. Nie odniosę się do waszych wpisów, bo nie pamiętam nawet która dziewczyna o czym pisała... Pozdrawiam ząbkujące (u nas dalej zębów aż zero), ochrzczone, płaczące, plujące jedzeniem, chore i kochane Maluchy oraz ich mamy!

Ps. wczoraj z mężem miałam 7 rocznicę ślubu. Jak super, on w Niemczech, ja na toalecie. Full romantic.

http://s5.suwaczek.com/201507234580.png
http://s8.suwaczek.com/200908144662.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Nie odzywam sie bo mnie jakas niemoc wiosenna dopadła.. Mała zaczyna wstawać przy wszystkim wiec nie mam chwili spokoju.. Wieczorem jak M wraca to ogarniam to czego nie dałam rady wcześniej a potem padam jak śledź.
Nie odniosę sie do wszystkich wpisów bo mam tylko moment jak mała spi.
Katarzyna_Honorata i Izabelap super, ze z praca Wam sie udało!
Katarzyna jak mama? Mam nadzieje, ze lepiej!! Duzo zdrowia życzę.
Rene gratuluje działki!
Irysek to chyba obie mamy małe dziewczynki - moja wazy 7,1 ;)
ChopSuey moja tez juz sie odstawiła od mleka (tylko w nocy max 130 ml), nie moze laktozy, glutenu (przez to był kryzys przedświąteczny - oby to nie była celiakia), nie jemy mięsa i do tego ten refluks nieszczęsny. Wiec tez sie gimnastykujemy zeby było różnorodnie i zdrowo ;) a i ostatnio zaczęłam dodawać zmielone siemię lniane do 2 posiłków (jest bardzo zdrowe, miedzy innymi łagodzi podrażnienia żołądka i ma kwasy omega 3 i 6, i nam sie bardzo wypróżnienie poprawiło.
Pisaliście o odstawieniu od piersi. Współczuje bo to pewnie ciezkie, zwłaszcza jak dzieci nie chcą butli i tak zasypiają. Ale co do więzi to wydaje mi sie, ze ona jest mieszalnie od tego czy dziecko je z butli czy z piersi. Pisze o tym bo czasami mi sie robi przykro jak czytam takie argumenty. Wielu z nas karmienie nie wyszło a nie sadze zeby wież miedzy nami a dzieckiem była gorsza :) nie odbierajcie tego personalnie, nie mam nic złego na myśli :)
Pozdrawiam Was wszystkie i pogodnego dnia życzę :))

Odnośnik do komentarza

Witamy srodowo,
Nie lubię srodka tygodnia. Dopada mnie wtedy zazwyczaj przesilenie. Na dodatek mam ochotę moje dziecko zwiazac i oplastrowac. Dziś w nocy dał czadu i stwierdzil ze o 2 rozpocznie dzien. Kiedy go jakos próbowałam utrzymać na lozku to się ze mna przepychal i protestowal. W końcu jak już mnie odpowiednio pobil i skopal poszedł spac. Na dodatek wlaczyla mu się mega maruda/nerwus o każda najdrobniejsze rzecz, bo zabawka nie tak się uklada, bo chce stać A jest już zmeczony ale nie usiadzie bo to bo tamto...
Poruszalyscie temat odparzen. U nas też bylo jedno z ktorym dlugo walczylam. Poza wietrzeniem, przemywaniem, zasypywaniem U nas pomogl jeszcze krem dermalibour który przyspiesza gojenie sie.
No i kolejny dzień pada... Wczoraj udało nam się popoludniu wyjść na godzine ciekawe jak będzie dzis...

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwhdge6o0nafep.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, za nami pierwszy serek :)
Kupilam naturalny o mozliwie najkrótszym składzie i zeby smakowalo dodałam owoca ze sloika. Uszy mu się trzesly :)
Odnośnie jaj, na szczęście mamy od teściowej ale jakbym nie miała to spokojnie jajo kupne z nr 0 albo 1 bym podala.
Gaga222 wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :)
Odnośnie nadmanganianu potasu.... Nie pochwalilam się Wam co odwalilam przed chrztem..
Filipek dostal potowek wiec postanowilam dodać specyfiku do kapieli. Nie bylo czasu szukać info ile wsypac (zapomniałam ze woda ma byc różowa). Wsypalam na oko. Sypnelo się sporo,woda przybrala kolor koncentratu do czerwonego barszczu... Przeszlo mi przez myśl czy to nie fabuje,ale N powiedział ze nie...
Po wyjeciu Filipa z wanny, okazało się że od pasa w dol jest hebanowy!! Juz się zmylo ale przez kilka dni mial przepiekna opalenizne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15q03p2bpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...