Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Aniaradzia dziękuję za odpowiedź:)

Gosiu olej z migdałów do masowania krocza, żeby właśnie uniknąć nacięcia:) Ja mam zamiar zacząć ok. 32 -34 tc, ale zobaczymy jak wyjdzie, bo ćwiczenie mięśni kegla też mi średnio wychodzi:/ Tu przykładowy link, poczytaj sobie jak się masować:) http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/masaz-krocza-pozwala-uniknac-naciecia-instrukcja_37898.html

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Ja w sumie piersi na razie smaruję oliwką tą samą co brzuszek i staram się najpierw przez chwilę masować sutki dłonią a później całą pierś i brzuszek. Obawiam się tego co będzie z nimi podczas karmienia ale na pewno w coś zainwestuję aby złagodzić ból:) A tak nawiązując do zadowolenia męża to mój niestety ostatnio bardzo unika sexu:( Jak ja Go nie zaciągnę to chyba mógłby się wcale nie kochać:( Im dzidzia większa tym gorzej:( Nie mogę mu przetłumaczyć, że nie robi Jej krzywdy ale z drugiej strony też nie nalegam aby go nie zrazić i czasem się zastanawiam co robić:(

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Hej Wszystkim :)

Wyglądam i czuje się dziś jak zombie. Uszy zatkane, głowa jak z ołowiu. Noc prawie nieprzespana - skurcze tradycyjnie dały się we znaki i Mały średnio ruchliwy był.

Piszecie o masowaniu piersi i u mnie to doprowadza od razu do napinania brzucha więc zaniechałam, czy Wam też się tak robi?

A ogólnie co do skurczy to chyba po 30 tygodniu już jest normalne, że te przepowiadające mogą się pojawić, ale u każdej może wyglądać to inaczej. Ja skurcze przepowiadające mam od 17 tygodnia i z dnia na dzień są coraz intensywniejsze i częstsze. Nie wiem czy to oznacza, że powinnam się mieć na baczności bo i urodzić mogę wcześniej czy taka moja uroda w tej ciąży.

Mój Maluch zrobił się ostatnio jakby bardziej leniwy i mniej ruchliwy.

Dziewczyny czy Was też tak bolą plecy? czuje się jak babuleńka i nawet schylić się jest ciężko. Dodatkowo mam wrażenie, że nogi mam z betonu.

kati1991 Witaj w klubie ja też chodzę jakaś przybita i zdołowana. Może jak pogoda się poprawi to i nam humor się polepszy. U mnie dziś szaro buro i ponuro..

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Co do termometrów to znalazłam coś takiego
https://platformapacjenta.pl/produkt/termometr-cyfrowy-smoczek?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-04&utm_content=3744#nclid=1c45bac8ec4117c45e9b16ad2f4c61dc
Sugerowałam się tym co pisała Gosia 1 czerwcowa. Faktycznie jeżeli dziecko będzie ssało smoka to jest co całkiem fajne rozwiązanie :) A jeżeli chodzi o firmę to z tej samej firmy mam termomert dla siebie i pokazuje on rzetelnie temperaturę :)

A chciałam Was zapytać - czy któraś z Was zapisała się na te warsztaty MAMA WIE? I cz któraś już może na nich była?

Emiilusia7 podoba mi się ta zawieszka którą Ty znalazłaś :) ja na początek szukam samych czarno-bioało-czerwonych zabawek i Twoja mi przypadła do gustu :) aż chyba sobie ją zrobię :)

Monjamonja ja poszłabym w sukience ale jeżeli czujesz się dobrze w spodniach to idź w spodniach :) albo pochodz jeszcze po lumpach (najlepiej w dzień dostawy bo większy wybór) i może na coś trafisz :) najwyżej kup większy rozmiar i zanieś krawcowej do przerobienia :) napewno wyjdzi CI taniej niż kupienie nowej kiecki na raz. A z tych linków co wkleiłaś to mi osobiście podoba się ta druga :)

Sabrinka co do spania to najlepsza pozycja dla ciężarnej jest na lewym boku. Napewno nie możemy spać na wznak bo macica już jest na tyle ciężak że uciska na żyłę główną i przez to będziemy się słabo czuły z powodu słabego przepływu krwi. A oprócz tego zaczną się większe problemy z wypróżnianiem, nawet hemoroidy. Co do spania na prawym boku - ja w nocy ok 2 godzin śpię na prawym boku żeby lewy mógł odpocząć i nic się nie dzieje. Ale najlepszy jest lewy bok. Jak obudzisz się w nocy na wznak lub na prawym boku to też nie panikuj :) poprostu grzecznie przełóż się na lewy boczek i śpij dalej ;) a może dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku byłby wąż do spania bądź cebuszka?

mamalina ja dostałam w spadku maść na brodawki MALTAN. Powinno się jej używać już przed porodem kilka miesięcy żeby hartować sutki. Jej nie trzeba zmywać. Ale ja wychodzę z założenia że co ma być to będzie i nie smaruję się niczym :)

malutka30 a smarowanie krocza to po to żeby było bardziej elestyczne czy po coś innego? :)

Mona87 masując piersi wydziela się w organizmie naturalna oksytocyna i ona może powodować skurcze. Dobrze zrobiłaś zaprzestając masażu bo można tym nawet poród wywołać

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

No właśnie ta położna laktacyjna na SR mówiła, że nie powinno się hartować czy też masować sutków, właśnie z tego względu, że to może powodować produkcję oksytocyny, a to z kolei może powodować skurcze macicy i przedwczesny poród. Według niej, jeśli prawidłowo przystawia się dziecko do piersi, to nie będzie nic bolało. Cieszę się że będę mogła skorzystać z jej rad jeszcze na room-in'gu i ewentualnie w przyszpitalnej poradni laktacyjnej.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza

Skopiowana wyp. Aniradzi

Co do termometrow to dporobuje sie wypowiedziec jako "fachowiec". Wiecie zem fizyk z wyksztalcenia.
Zeby dokladnie zmierzyc temperature to jednak tylko kontaktowe termometry wchodza w gre. Te na podczerwien (pieometry)potrzebuja bardzo dobrego oprogramowania i koszt dokladnego pirometru to min 1500 zl. Oczwiscie by orientacyjnie sprawdzic temperature to mozna ich uzyc, ale wkurzajace jest to, ze wyniki sa niepowtarzalne.
Najdokladniejsze termometry to nadal szklane i powiem Wam ze noworodkowi latwiej zmierzyc takim termometrem niz np elektronicznym. Przy starszych dzieciach pomiar temp juz musi byc szybszy, bo uciekaja;) ale wtedy mozna uzyc elektrycznego kontaktowego np z elastyczna koncowka;) tylko wazne jest by po wsadzeniu w miejsce pomiaru trzeba odczekac ok pol minuty zeby temperatury sie wyrownaly i wtedy taki elektroniczny tez zmierzy szybko i powtarzalnie;)
Co wazne kiedy dziecko ma dreszcze i jest "zimne" to zazwyczaj goraczka mu rosnie i wtedy nie warto mierzyc tylko odczekac az temperatura wzrosnie i dopiero wtedy zmierzyc, bo podczas wzrostu goraczki to termometry elektroniczne lubia wariowac;)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

Ja melduje się po wizytce u lekarza i III badaniach prenatalnych.
31 Tc malutka waży 1440g
Wszystko w jak najlepszym porządku.
Malutka nie chciała pokazywać buzinki heheh, przytulona do łożyska...
Wody płodowe - lekarka stwierdziła że trochę mało, ale może to i taki urok mój... Bo dzidziusiowi jest wygodnie i niczego mu nie brakuje...
AFI 11,7.

Co do spinania brzuszka- spina mi się przynajmniej 1/2 razy dziennie, ale lekarz powiedział, że jesli nie dzieje się to zbyt często ok.10x na dobę to nie ma co panikować, bo macica ćwiczy sobie do porodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...