Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mamalino, mysle ze to bedzie corcia, mam idento zdjrcie jak to ostatnie z piescia w gorze z usg corci:)
Witam nowa mamusie. Rozgosc sie wsrod nas i wpisz w tabelke(odnosnik w moim podposie)

Kati kochana zrob posiew i przy okazji jeszcze raz mocz ogolny. Pamietaj o jednorazowym papierowym reczniku przy porannej higienie:) jesli wyjda bakterie to antybiotyk i bedzie dobrze;)

Co do wyprawki, to chetnie bym poszalala, ale wiekszosc akcesoriow mam po Danci. A z ubrankami poczekam do marca. Dzis mi sie nie udalo dotrzec do lidla...
Ale chyba poszukam raczej uzywek na allegro lub olx;)
Rozgladam sie za chusta kolkowa najlepiej z jedwabiem i ramieniem prostym, kosze mojrzsza, i ubrankami. Patrze tez na uzywane gondole, gdyby maly okazal sie niechustowy. Ale mam nadzieje, ze chusta mu sie spodoba:)

Odnośnik do komentarza

Sabrinko leukocyty w ciąży tak jak Ania napisała mogą nawet bez powodu być podwyższone. Ja mam raz normalne raz zawyżone, potem znowu zawyżone i to jest ok. W ciąży są inne normy, którymi laboratoria się nie posługują- tak mi tłumaczył gin.

Migotka konsultowałaś to twardnienie z lekarzem? Może masz taką naturę, ale mi po mega wysiłku i dźwiganiu spiął się brzuch, a na codzień ćwiczę, tańczę i mi się nie spina... Dziewczyny mają tu napięte, ale np na wieczór itp. Jeśli Tobie dzieje się tak cały czas to zapytaj gin, ale może powinnaś poodpoczywać więcej?

Co do wyprawki- mam dla Bruncia już sporo ciuszków nowych, używanych i po znajomym dziecku. Jedną nową zabawkę, worek używanych, kocyk i to chyba na tyle na ten moment. Łóżeczko planuję kupować na kwiecień/maj, ale to się okażę, a wózek to czekam na super ekstra mało używany 3w1 w okazyjnej cenie ;)

W ogóle mam wyrzuty, że kupiłam od mia80 hipcia a okazało się, że u niej też synek :P

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza
Gość migotka84

Co do mojego spinania to w zasadzie prawie od początku ciąży jestem na L4 z zaleceniem leżenia. Z początkiem stycznia pobolewało mnie podbrzusze (jak dla mnie to do wytrzymania i myślałam, że powodem jest rozrastająca się macica). W 3 dniu pojechałam do szpitala i okazało się, że to są skurcze. Skończyło się na 5 dniach w szpitalu. Duphaston, nospa forte, kroplówki z magnezem... Teraz dalej biorę duphaston i magnez. Nospę mam brać doraźnie. Lekarz powiedział, że jak brzuch nie boli to można się ruszać. Tyle, że mnie po takim krótkim spacerze od razu brzuch twardnieje. Następną wizytę mam za 3 tyg. i teraz nie wiem czy tak może być czy jednak odpuścić sobie ruch. Ale to jest straszne!!! Nie dość, że idę w żółwim tempie to i tak te spiny... W ogóle to jest straszne bo nie wiem kiedy wg lekarza już powinnam brać nospę a kiedy nie... Cieszcie się dziewczyny z bezproblemowej ciąży bo to naprawdę musi być super. A tak kręcenie się po domu i leżenie... Ale mam nadzieję, że to uchroni nas od problemów i maleństwo spokojnie poczeka do terminu:)

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam nakaz lezenia. Zgoda na polgodzinny spacer bez cory i zakupow... Dzis nie moglam 500 metrow dojsc do przychodni....
Tak ze rozumiem Cie doskonale. Nawet core(dwulatke) udalo mi sie przestawic na zabawe ze mna w lozku. Wuklejamy, rusujemy, czytamy, spiewamy, ukladamy z klockow itp. Z tata sa szalenstwa na sniegu i inne atrakcje ruchowe. Gorzej jak maz w weekendy wybywa na zajecia, a ma je co tydzien:) wtedy jest mi troche trudniej.
Tak na prawde kazda z nas ma tu juz swoja historie patologiczna, wiec kazda cie rozumie:)

Odnośnik do komentarza

Chemii Ci u mnie dostatek:) w poprzedniej ciazy mialam dos tych wizyt lekarskich bo biegalam do 4 specjalistow oprocz ginki i jeszcze do poradnii patologii ciazy.
Teraz doszedl jeszcze jeden specjalista -kardiolog, hipertensjolog...
I zdecydowanie wole lezec w domu niz w szpitalu... Dzis jestem szczesliwa bo udalo sue uniknac szpitala(lejarzowi udali die rozpedzic dusznosc sterydami)... Ale skierowanie dostalam na wszelki wypadek...
A teraz odczuwam jeden ze skutkow ubocznych czyli bezsennosc... Ale moze uda mi sie zasnac?

Odnośnik do komentarza

Migotka jaki fajny pomysł z tym tortem :)
My mamy narazie troszkę ciuszków używanych, już mam upatrzoną komodę na rzeczy dla synka ale w marcu kwietniu będę chyba dopiero zamawiać bo inaczej nie oprę się pokusie i zacznę prać i prasować rzeczy dla synka i dokupywać rzeczy bo będzie gdzie je pochować hehe
Ja na luteinie ciągle ale w miarę dobrze się czuję, magnez też zażywam, czasem wieczorami mam napięty brzuch... ale to też jak za dużo posiedzę czy postoję... muszę się więcej oszczędzać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

kati1991
Co jest mniej bolesne i lepiej się goi- nacięcie czy pęknięcie podczas porodu? Bo często kobiety odmawiają nacięcia.

Nie wiem dokładnie jak jest przy pęknięciu ale ja byłam nacinana bo przy drugim bólu partym kazały mi przestać przeć i chlast, zrobiły to w skurczu więc nawet nie poczułam. Z tego co wiem to pęknięcie jest dużo gorsze bo jest rana szarpana i nie wiadomo jak "mocno" się pęknie, a tak po tygodniu zaczęły mi wypadać szwy bo miałam rozpuszczalne a rana już się ładnie podgoiła. Co prawda po nacięciu jest duży dyskomfort, a potem pierwsze zbliżenie z mężem to gorzej jak rozdziewiczanie :)) Ale wszystko do przeżycia.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

mamalina, maleństwo super!! ale niezłe ujęcia :) Myślę, że to chłopak.
migotka, ja też tak mam, 15 min spaceru i mam ciężki, lekko stwardniały brzuch. Generalnie szybko się męczę, a jeszcze nie mam ani dużego brzucha, ani przyrostu masy ciała.
Lekarz nie pozwala mi na spacery, ale niestety muszę się ruszać z domu. Właśnie odebraliśmy klucze do mieszkania i teraz trzeba pochodzić za wyposażeniem (zaczynając od łazienki i kuchni). Jak wiecie, nie mam zbyt dużo czasu, niedługo wszystko musi być gotowe na przyjście Malucha :). Także chodzę, ale staram się siadać, gdzie tylko mogę i mąż lata do mnie :)
A do tego wczoraj coś mnie dopadło. Chyba tak się z Wami solidaryzuję, że się rozchorowałam, jeszcze żebym wiedziała skąd i gdzie?
Gardło mnie boli, całe czerwone, węzły powiększone, w biodrach połamana, wstaję z łóżka jak schorowana babcia...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, szok, ale moja mama poszła do laryngologa!!! Dał jej skierowanie na morfologię, crp, ob i kazałam jej jeszcze na paciorkowca zrobić :) wszystko to co Aniaradzia mówiłaś. Jest w dużo lepszym nastroju, bo powiedział lekarz, że on tam nic groźnego nie widzi, ot po tylu antybiotykach grzybica się jeszcze przypałętała :) aż ja mam lepszy humor!

Mamalina, ja stawiam na chłopca :D

Co do wyprawki to już mam dużo ciuszków i używanych i nowych :) nie mogę powstrzymać się przed zakupami :D a w poniedziałek jadę oglądać dwa wózki. Zdecydowałam się na Xlandera używanego, ale stan idealny po 1 dziecku :D jest po prostu piękny, ale wiadomo- muszę zobaczyć na żywo. I kupuję w poniedziałek jak spełni moje oczekiwania. Mam do wyboru niebiesko- czarny i czerwono- czarny.

A w kwestii bakterii- Aniaradzia jak się podmywałam to właśnie wytarłam się papierowym ręcznikiem, aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko naniesienia bakterii. A tu dalej lipa :(

Migotka doskonale Cię rozumiem. Jestem tutaj chyba weteranką jeśli chodzi o szpitale, bo lądowałam już 3 razy, a oprócz tego czwarty raz mi się szykuje. Każda z nas ma tu jakieś większe lub mniejsze problemy więc razem się wspieramy i o to chodzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Sabrinko, ja w pierwszej ciąży miałam takie wyniki że robiłam nawet markery nowotworowe, jak widzisz żyję, córa ma się dobrze a po ciąży wyniki się unormowały. Najwidoczniej mój organizm traktował ciążę jak "pasożyta" przykre to ale prawdziwe. Także nic się nie łam, bo ja normy mialam przekroczone ponad 10-cio krotnie.

Mamalina chyba synuś :))

Aniaradzia niezłą jazdę miałaś, dbaj o siebie.

Gratuluję kolejnym mamusiom po badaniach, ja jutro rano, trochę późno na to połówkowe ale cóż.

Co do Zusu to ja na wpisanie zwolnienia czekałam 1,5 miesiąca, już myślałam że zaginęło .

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ale się rozpisałyście, będę musiała dużo nadrabiać :P
Gratuluję Wam zdrowych dzieciaczków. Mamalina, ja obstawiam dziewczynkę :)
Aniaradzia, uważaj na siebie, ze zgroza czytałam o Twojej wczorajszej "przygodzie".
Sabrinka trzymaj się cieplutko.
Ja też teraz jem dużo słodkiego, a najbardziej kręcą mnie ciastka i wafelki różnego rodzaju :P Mięsa prawie w ogóle nie jem od początku ciąży, odrzuciło mnie zwłaszcza od drobiu. Staram się nadrabiać nabiałem.
Co do wyprawki, to na razie mam same ciuszki: trochę nowych, trochę z SH, trochę dostałam od kuzynki po jej córeczkach. Ogólnie planuję skompletować garderobę dla Malutkiej w rozmiarze 62 i 68, bo nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało po porodzie, jak szybko się ogarnę :P Wózek mam już upatrzony, mebelki też, ale z tymi zakupami poczekam tak gdzieś do marca/kwietnia. Potem zostaną same kosmetyki do zamówienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza

O Boziu! Ale się naczytałam,aż mnie oczy bolą...Dwa dni tylko tu nie zaglądałam :D
Chciałam tylko się zameldować,że jestem i obserwuje Wasze dyskusje :) bo u mnie wszystko ok,bez zmian Mała Lidia się rusza regularnie o świcie, popołudniu i ok północy :D
Jesteśmy juz po pierwszych ubrankowych zakupach w Lidlu oczywiście :) kupiłam bodziaki,spodenki,piżamkę(pajacyka) i skarpetunie takie malunie słodkie :D
Mam pytanie do mam,które mają już doświadczenie odnośnie ciuszków,Jakie rozmiary kupować na początek? Szwagierka doradziła mi 62/68 ale ja uważam że są za duże,jak Wy myślicie?

Gratulacje dla mam szczęśliwych po USG i dużo wytrwałości i pozytywnych myśli dla mam zaniepokojonych,będzie dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sg7rfmlj3yhcp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...