Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Kochana córeczka dała się mamusi wyspać w nocy :D chyba przez te upały dzieci takie śpiące są :)
My też prosimy o kciuki bo pierwszy dzień będziemy same!

Ja karmię piersią i wit K nie podaję w ogóle! To jest tylko zalecenie, a brak jest fizjologiczny i po pewnym czasie organizm sam produkuje. Ta syntetyczna ponoć powoduje kolki (u nas nie ma, ale to może zbieg okoliczności)

emilia1984
Mamy karmiace piersią, jacie arbuza???

ja jem wszystko jak w ciąży- Małej nic nie jest (wczoraj ryż po chińsku domowej roboty) :D
Emilka23 ja co prawda po porodzie sn, ale uwielbiam kąpiele i pytałam położną i powiedziała mi, że ogólnie zaleca się dopiero jak ustanie krwawienie
Dominika są dwa rodzaje tych rurek - z dziurką i bez. My mamy tą z :) ponoć praktyczniejsza (jeszcze nie stosowaliśmy)

monthly_2015_06/majoweczki-2015_31190.jpg

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi :)
Ja juz kilka dni nie krwawię i mam nadzieje, że tak zostanie, to za tydzień wezmę kąpiel w wannie :D
Mój Królewicz śpi. Najedzony i przebrany więc wszystko ok ;)
Dobra Wróżko trzymam kciuki :*
Co do arbuza też miałam pytać, bo mój A wczoraj kupił mi arbuza a sobie truskawki i nie wiedziałam, czy mogę... Chyba się skuszę na początek na kawałeczek i zobaczymy jak Kacperek zareaguje ;)
Ahaaa.. Dziewczyny miałyśmy nie odpisywać na bezsensowne wpisy ludzi... Mnie też nie byłoby stać na 5w1 gdyby nie fakt, że nieteściowa dała Kacperkowi z okazji urodzin "troche" pieniędzy... (prawie drugie becikowe! Dla nas to bardzo dużo!) czy to znaczy, że nie mogę\nie powinnam mieć dziecka? Kocham mojego syna najbardziej na świecie i zrobię wszystko, żeby niczego mu nigdy nie zabrakło :) <3

Kochamy Cię, Kacperku :*
http://s10.suwaczek.com/201505281662.png
http://www.suwaczki.com/tickers/74dij44jxz6vzefb.png

Odnośnik do komentarza

No troche zeszło ze mnie. ..dominika ja widziałam ogólnie zmiane w zachowaniu oliwki bardziej nerwowa była i jak pila cyca to chwilę i płacz i tak co chwila i samo w sobie to że się zachlystuje mlekiem i nie może tchu przez chwilę złapać.tylko takie zapalenie płuc można jedynie wykryć przez rtg ale nie każde dziecko musi to mieć spokojnie. Ja już to z dwójką przeszlam więc inaczej

Odnośnik do komentarza

No i post mi się nie dodał...dominika ogólnie widziałam że mała zachowuje się inaczej niż zawsze. Taka rozdrazniona co do karmienia to też piła chwilę cyca puszczala plakala brzuszek ja bolał i ogólnie jak się zachlystuje to jej tchu brak przez chwilę. tylko takie zapalenie płuc wykryje się tylko przez rtg ale spokojnie to nie znaczy że kazde dzieci to mają.ja już to przeszlam z dwójką Więc jestem wyczulona. Co do arbuza to co dzień od początku wcinam pół dużego: )

Odnośnik do komentarza

szczęśliwa mamusia
Hej dziewczyny na początku przepraszam ale muszę to napisać noz kur..co za debile zasmiecaja nasze forum wypad na marsa a nie nam tu pierdoli. Swoje farmazony. Tacy jak oni właśnie nie powinni mieć dzieci zadufani w sobie kretyni. Zero milosci tylko kasa przed oczami

Ale czy ktos powiedzial ze jie ma milosci? Tam gdzie są pieniadze nie moze być milosc? Czyli tylko ludzie biedni lub tylko bogacze powinni miec dzieci? I czemu biedak mialby dac wiecej milosci swojemu dziecku? Przeciez jest masa ludzi z klasy tzw.sredniej i oni nie dosc ze mają czas to i pieniadze na swoje pociechy. Pogadamy o tej milosci jak Twoje dziecko dorosnie i powie ze chce studiowac na prestizowej uczelni zagranicznej. Ciekawe tez co mu powiesz jak sie okaze ze ma nieuleczalna chorobe genetyczną jak mukowiscydoza a ono będzie konać z bólu bo Ciebie nie bedzie stac na srodki przeciwbólowe. "Kochanie to nic że Ciw boli ale najwazniejsza jest moja milosc!".
Nie jestescie niepelnosprawne ani ograniczone tylko leniwe! O to przede wszystkim chodzi :-) ze sie dupska z kanapy nie chce ruszyc. Bo ja juz bym wolała sie zatrudnic z klubie ze striptizem zeby uratowac moje dziecko lub sie zatrudnic na plantacji truskawek zeby to glupie 100 zl zarobic na szczepionke. Ale przeciez najlepiej jest mowic ze zycie jest niesprawiedliwe i że najwazniejsza jest milosc.
Kazdy jest kowalem swojego losu tylko ze... jedni kują w zlocie a inni w gównie ;-)))
radze dorosnąć i uzmyslowic sobie ze zycie to nie koncert życzeń i zeby miec lepiej to trzeba ruszyc swoje szanowne 4 litery a nie pluc jadem na tych ktorym sie udało :-)

Odnośnik do komentarza

Ignorować trole bo mają używek z naszych nerwów :p
Szczęśliwa mamusiu teraz to mam stracha :( mój też ostatnio nerwowy i nieraz ładnie zje ale przeważnie krzyczy co chwila :( a pediatra dopiero w czwartek :( ej ja jeszcze nie byłam z małym u lekarza a za chwile będzie 5 tygodni :/
Ja jadlam arbuza i jest ok. Wit. K i D podaje i kolek nie ma.
Do mam chłopców - czy też macie wszystko obsikane? Ja nie nadążam prać :/a co macie na przewijaku? Ja kładę przescieradlo z froty i na to tetre.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Ojejku, ojejku... Ależ narobiłam szumu tym postem... Co do szczepionek to okazało się, że skojarzoną ma za darmo, bo to wcześniak, więc jakoś nie stać na skojarzoną to ródźmy wcześniaki :D
A tak na poważnie to dla mnie nie jest istotne to, jaka jest ta szczepionka tylko, że w ogóle będzie. To czy dostanie dwa ukłucia czy trzy to kwestia drugorzędna
Co do Ciebie TheOneLaw to jesteś pusty i ograniczony. To, że nie kupuje dziecku najdroższych ubrań czy zabawek nie jest ważne. Ważne, że moje dziecko jest szczęśliwe nie musząc z niczego rezygnować. A Ty swojemu chcesz zapewnić to szczęście kosztem pieniędzy? OK-Twój wybór. Ale jakim kosztem? Kosztem swojego dziecka? Bo zamiast spędzać z nim czas i patrzeć jak rośnie, jak się rozwija będziesz gonił za pieniędzmi, żeby dać dziecku wszystko czego potrzebuje, a tak naprawdę będziesz odbierał mu to odbierał swoją nieobecnością w jego życiu
PS. Nie piję kawy

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71256.png

Odnośnik do komentarza

szczęśliwa mamusia
Co ty Ku...pier. ..o chorobach genetycznych ola666 chyba sama ja masz.ja mam 3dzieci i na pewno będą szczesliwsze niż twoje. Jak bym miała taka matke to bym wolała z domu uciekać w ogóle zejdz już z tego forum bo tu jest miejsce tylko dla normalnych ludzi do których ty istotnie nie nalezysz. Jak byś nie wiedziała na mukowiscydozę badania przesiewowe są robione po urodzeniu i nasze dzieci są zdrowe.KOCHANE MOJE CZAS RZECZYWISCIE OLAC TAK TEPE ISTOTY I W OGOLE TEGO NIE CZYTAC

To byl przyklad. Ale w technikum kosmetycznym chyba o tym nie uczyli?

Odnośnik do komentarza

szczęśliwa mamusia
Co ty Ku...pier. ..o chorobach genetycznych ola666 chyba sama ja masz.ja mam 3dzieci i na pewno będą szczesliwsze niż twoje. Jak bym miała taka matke to bym wolała z domu uciekać w ogóle zejdz już z tego forum bo tu jest miejsce tylko dla normalnych ludzi do których ty istotnie nie nalezysz. Jak byś nie wiedziała na mukowiscydozę badania przesiewowe są robione po urodzeniu i nasze dzieci są zdrowe.KOCHANE MOJE CZAS RZECZYWISCIE OLAC TAK TEPE ISTOTY I W OGOLE TEGO NIE CZYTAC

3 dzieci? Rozumiem ze to początek dzieciorobstwa?
Oczywiscie, wszyscy wiemy ze Twój Brajan, Dżessika i Mercedes z Pcimia Dolnego będą napewno szczesliwsze niz moja sliczna i wyksztalcona córcia, co do tego nie mamy watpliwosci.

Odnośnik do komentarza

Ja już nawet nie czytam postów "obcych" bo to nie ma sensu! Po co mi nerwy?
Hanka05 mój Kacperek też siusia na wszystko dookoła ;) tatuś wczoraj był po kilka ciuszków dodatkowych, bo nie mielibyśmy w co małego ubrać ;) hehe trzeba pilnować, żeby siusiak był w dół skierowany w pieluszce, ale zdarza nam się też że obsiusia wszystko podczas przebierania - na to nie mam sposobu ;)
Leila - ale nie pijesz kawy bo nie lubisz ? Hehe rozbroiłaś mnie tym ;)

Kochamy Cię, Kacperku :*
http://s10.suwaczek.com/201505281662.png
http://www.suwaczki.com/tickers/74dij44jxz6vzefb.png

Odnośnik do komentarza

Szkoda nerwow, powiem Wam bo tak wciskac sobie mozna bez konca i do niczego to i tak nie doprowadzi... Nie reagowac, bledem byla reakcja jakakolwiek na pierwszego posta bo to rozkrecilo machine;-p ktos wyrazil swoje zdanie, ok, uszanujmy to i nie komentujmy... I mam nadzieje wicewersa...
Dobra Wrozko no ja narazie tez nie potrzebuje uzywac tej rurki, ale spokojniejsza bede jak bedzie w domu, tym bardziej, ze nie kosztuje duzo a nigdy nie znamy dnia i godziny-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

KalinaMi mój Julek ma 5 tygodni i właśnie śpi w bujaczku. Wkładamy go tam od paru dni. I chyba mu bardzo wygodnie, bo 3 godzina snu już leci. Jak poprzednio chciałam go wyjąć i ułożyć w kołysce, to się obudził.
No i w kołysce jest w sypialni przeważnie sam, a z bujaczkiem zabieram go tam gdzie jestem i chyba to mu się też podoba, że widzi co się dzieje i jest wśród domowników :)
Dobry pomysł z tym arbuzem, może to będzie jakaś alternatywa dla truskawek :)

Odnośnik do komentarza

Z witaminami to wystarczy sobie przeliczyc z opakowania mleka czy wypija te 25 mikrogramów.
A jak ciemieniucha się zaczyna? bo nam się skóra łuszczy na głowce ale nie są to łuski.
A takie kilkudniowe maluchy lepiej budzić w nocy...ja też się cieszyłam na początku, że grzeczne dziecko bo spi po 6-7h w nocy a ona poprostu była głodna i jej cukier spadł i nie miała siły się obudzić..teraz jak jest głownie na mm to sama się budzi po 4,5-5h pierwszy raz a później po 3-3,5h.

Odnośnik do komentarza

Proba nr 1 z chusta za nami. Kurcze,moglam wziac wieksza,czyli 4,6m, bylaby idealna,a ta jest na styk :/ nie wiem czy maz sie zawinie.

Ja zrezygnowalam z bujaczka/hustawki na rzecz chusty. Polowe tansza,mam pewnosc ze dziecko nie zacznie marudzic po 10 min i nici z planow,no i Maluszek non stop na oku :)

Poczytajcie o "mobilach Montessorri". Dzis powiesilam w lozeczku i o dziwo Majka patrzyla sie na nie i spokojnie przelezala 10 min :D no i zrobic mozna samemu tanim kosztem. W ogole sie zastanawiam czy nie kupic ksiazki o pedagogice tej pani,bo brzmi sensownie :)

Ja dzis swieto i zjadlam loda wodnego ;) no i wracam do jasnego pieczywa. Teraz jem ponad tydzien razowe i Majka ma wlasnie problemy. Za duzo blonnika no i maka zytnia widocznie tak na nia dziala.

W ogole chyba kupie sobie herbatke laktacyjna lub ten femaltiker,bo Maja strasznie duzo pije. Wypije z jednej piersi,wkurza sie,ze leci geste i przerzucam ja do drugiej,z ktorej reszte wyciagnie. Jak pilam kilka razy te z rossmana to od razu byl efekt. Ale to jeszcze rozwaze,na razie jakos idzie i wszysgkiego wystarcza.

Wiecie,karmienie mm jest pewna pokusa,bo moze dziecko nakarmic inna osoba,ale z drugiej strony to tylko rok poswiecony dla Maluszka,a profity dziecko bedzie czerpalo z tego cale zycie. Takze jak cos macie Dziewczyny,to sciagajcie Maluszkom. W koncu reszte zycia beda jadly rozne produkty ;)

DobraWrozko - wizyta przeniesiona na pon,ale z ciekawosci zapytam o to dopajanie woda.

Ale bym sobie zjadla zupe serowa z BioWaya :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

~Olaa666
szczęśliwa mamusia
Co ty Ku...pier. ..o chorobach genetycznych ola666 chyba sama ja masz.ja mam 3dzieci i na pewno będą szczesliwsze niż twoje. Jak bym miała taka matke to bym wolała z domu uciekać w ogóle zejdz już z tego forum bo tu jest miejsce tylko dla normalnych ludzi do których ty istotnie nie nalezysz. Jak byś nie wiedziała na mukowiscydozę badania przesiewowe są robione po urodzeniu i nasze dzieci są zdrowe.KOCHANE MOJE CZAS RZECZYWISCIE OLAC TAK TEPE ISTOTY I W OGOLE TEGO NIE CZYTAC

3 dzieci? Rozumiem ze to początek dzieciorobstwa?
Oczywiscie, wszyscy wiemy ze Twój Brajan, Dżessika i Mercedes z Pcimia Dolnego będą napewno szczesliwsze niz moja sliczna i wyksztalcona córcia, co do tego nie mamy watpliwosci.

Ola
Musiała Cię jakaś straszna krzywda spotkać w tym Twoim dostatnim życiu!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej2859ac3azz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3csqvcr09ztkt.png

Odnośnik do komentarza

Powiem tylko tyle ze szczepionki na NFZ wcale nie są gorsze, większość z nas była nimi szczepionka i jest okej. Wiec nie popadajmy w paranoje. Każdy ma prawo do dziecka i niewazne czy ma pieniądze czy nie. Ważne żeby było kochane, żebyśmy okazywali mu mnóstwo miłości.
Normalnie ciśnienie mi podnieśli tymi nie proszonymi postami.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :* Rumianek zaraz podam a co do pokarmu to chyba sprawdzenia dziś czy cos tam jest. Tylko ze mam straszne wyrzuty teraz bo jak stracilam pokarm to z tych nerwów zaczęła m popalac znowu wiec nie mogę podać malej tego mleka a niewiem ile bym musiała odczekać żeby nie było juz nikotyny :(

Amelcia w bujaczku siedzi od 3 ciego tygodnia życia ale dopiero jakoś od może półtora sprawia jej to frajde bo patrzy sobie, reaguje na zabawki i muzyczke a najfajniejsze to są wibracje :D

Piękne te wasze Kruszyński :)

Dobrze ze piszecie o kąpieli bo mam taka ochotę na kąpiel ale się boje. 6 tygodni juz minęło ale do giną mam dopiero 24 i niewiem czy czekać.
Was tez boli tam wszystko na dole zwłaszcza blizna na zmianę pogody np? W ogóle cewka i spojenie dalej boja i kluje przy siusianiu :( myslalam ze ten polog szybciej przejdzie.

Ciekawostka (osobiście bym nie prubowala tego robic :)) wyczytałam ze napar z kwiatu koci miętki pomaga na kolki i zaparcia u niemowląt :D
A same kwiaty są dobre na komary warto posadzić i postawić w oknie. Mam zamiar posadzić jutro wokół domu ciekawe jak koty zareaguja :D

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...