Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Hanka05
Dziewczyny jak przyspieszyc gojenie sutka? Smaruje maścią z lanoliną ale to na tym etapie niewiele daje, a pierś pełna. Nawet przy odciąganiu laktatorem boli :/ któraś chyba pisała o revanolu? ale to jakieś okłady czy jak to robic i czy można później dziecko przystawić czy ileś odczekać? Jakieś inne pomysły?

Hanka mi pomoglo smarowanie mlekiem z piersi. Czesto jak sie da. Nie ma masci ktora jest lepsza.

Odnośnik do komentarza

Szczesliwa mamusiu prosze napisz cos wiecej o tych objawach plucnych bo ja sie martwie o moja kruszynke... Dziwnie sie dlawi, niezaleznie od wszystkiego mam wrazenie... I sie zrywamy do niej co chwile niekiedy bo tak jak by powietrza nie mogla zlapac...
U nas burza... Ja sie boje!!!:-)
Dobra Wrozko a ja pytalam u siebie w aptece o ta rurke, ale albo naprawde nie mieli albo ta pani akurat byla niedoinformowana bo to chyba jakas nowa, jutro bede to jeszcze zapytam...
Leila mnie tez irytuje to glupie gadanie do dziecka... O boze i to jak... A pozniej dzieci maja problemy z wymowa i dlaczego? Bo maja idiotow w otoczeniu...!

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Patka88 jestes dzielna, wydaje mi sie, ze musisz sie sama z tym uporac skoro takie masz podejscie do innych ludzi, ze nie chcesz sie z nimi dzielic tym... Ja tak mam, ze tylko Wam sie zale i ewentualnie mojemu M a reszta nie ma pojecia, ze cos np jest nie tak... Choc bylam sklonna isc do specjalisty, ale jak sie tak zastanawiam to raczej i tak by tego nikt nie zrozumial a moze tylko by udawal/a ze pozjadal/a wszystkie rozumy, zreszta ciezko jest o tym mowic, pisac, uczuc sie nie da tak dobrze wyrazic... A my musimy zyc dla naszych dzieci i walczyc, walczyc, jeszcze raz walczyc! Macierzynstwo jest bardzo trudne powiem szczerze… Ciagly lek o zdrowie dziecka i zastanawianie sie czy uda nam sie dozyc, zeby to dziecko odchowac... Pomimo mlodego wieku bo wszystkie tu jestesmy mlode... Tak, czterdziestki o Was tez mysle:-) to roznie bywa zwlaszcza, ze teraz bardziej przejmujemy i zajmujemy sie zdrowiem dzieci a nie swoim... A jesli juz swoim to z mysla z tylu glowy, ze dziecku matka potrzebna... Zdrowa i silna...
Wiem jak przezywalam w dziecinstwie jak moja mama byla chora, chocby na glupia grype, a ja z placzem przy lozku pytalam czy umrze i czekalam az mnie zapewni, ze nie, mimo, ze ledwo miala sile lezec a co dopiero mowic...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,ta butelka jest super,moje dziecko,co tylko cycusia chce,wypiło dzisiaj z niej wodę z glukozą,bez wypluwania i obrzydzenia,tak więc polecam mamom kp,tak na wszelki wypadek:)

Marti87,KalinaMi,
mam podobnie do Was,jezeli chodzi o wyglad.Chociaz ja mało przytyłam ok9kg i już wchodzę w swoje ciuchy,to jakoś się sobie nie podobam:((((byla któraś z Was na solarium podczas kp? ja mam ciemną karnację,ale jakoś wyblakłam w tej ciąży:)

Odnośnik do komentarza

Leila
Co do obwodu główki u nas było 32cm :)
Jeśli chodzi o szczepienia to mieliśmy dać dziecku skojarzoną, ale kosztuje 110zł i po obliczeniu kosztów stwierdziłam, że mnie nie stać, więc szczepimy normalnie. Mam nadzieję, że nie będzie bardzo płakał
W temacie wagi stwierdziłam, że muszę coś z sobą zrobić. Od poniedziałku zaczęłam ćwiczyć A6W. Moim zdaniem najlepsze ćwiczenia. Kiedyś je robiłam i są ok

To jak moglas sie zdecydowac na dziecko skoro nie stac Cie na szczepienie? Nie sądzisz ze to powinno byc Twoim obowiazkiem?

Odnośnik do komentarza

Ola 666
co to w ogóle za tekst? to,że kogoś nie stać na szczepionki skojarzone nie oznacza,że nie powinien decydować się na dziecko!!!skoro te zwykłe są dopuszczone,to oznacza,że nie są szkodliwe.
Myślę,że żadna z nas nie oczekuje tutaj takich tekstów i nie Tobie oceniać,kto ma mieć dzieci i na jakich warunkach!

Odnośnik do komentarza

ola1981
Ola 666
co to w ogóle za tekst? to,że kogoś nie stać na szczepionki skojarzone nie oznacza,że nie powinien decydować się na dziecko!!!skoro te zwykłe są dopuszczone,to oznacza,że nie są szkodliwe.
Myślę,że żadna z nas nie oczekuje tutaj takich tekstów i nie Tobie oceniać,kto ma mieć dzieci i na jakich warunkach!

Tylko ze jesli kogos na szczepienie zwykle nie stac, to tym bardziej na jakies powazne operacje chirurgiczne gdyby dziecko bylo powaznie chore na przyklad. A potem tragedie i wyciaganie rąk do obcych ludzi i fundacji jak dziecko jest niepelnosprawne.

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Ola666 , nie znam Cię ale coś czuje ze jesteś nieźle wyrachowana, i nie boje się pojechać Ci teraz po majtach bo to co napisałaś jest obrzydliwe!!! Mnie też nie stać na te szczepionki ale moze ustukam do tego czasu ta kasę. Jak plujesz kasa to wyłóż Nam!?! Cwana jesteś, bo pewnie nigdy w życiu Ci niczego nie brakło a uwierz mi, ludzie skromni też potrafią kochać, i to jak. Nie wiesz co Leila przeszła zeby mieć dziecko przy sobie, nie wiesz ze ja rzuciłam prace zeby zajść w ciążę i moc dać dziecku cala swoja miłość, jeszcze dużo rzeczy nie wiesz... kazda z Nas tutaj, czy sra pieniędzmi, czy klepie biedę jest tak zaangażowana w macierzyństwo ze nie potrzebuje teraz ani tej biedy ani tych pieniędzy zeby dziec był szczęśliwy! Miłość NIC nie kosztuje!!!!! Opamietaj się póki pomyślisz znowu coś równie bezmyślnego.

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Hanka, w aptece można kupic takie okłady na sutki, jednorazowe gaziki nasączone jakimś cudem w saszetkach :) napisze Ci rano nazwę jak jesteś zainteresowana :)dobrze robią takie prosto z lodówki :P
Głupio by było gdybym teraz zaczęła pranie prasować? :D

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Swoja droga, ola666, jaki jest pułap? Ile trzeba mieć oszczędności zeby decydować się na dziecko?? Odpowiedz proszę tylko na to pytanie bo jestem ciekawa, i juz reszty Twoich postów nawet nie czytam bo szkoda nerwów :)

Odnośnik do komentarza

Zielona POPIERAM!!!!!!
Zasobność portfela nie jest wyznacznikiem jakości macierzyństwa!!! Po to płacimy składki na NFZ żeby móc korzystać z ich usług bezpłatnie.

Za taki ton twoich wypowiedzi oficjalnie ZAKAZUJE ci dalszego udzielania się tu!!!!!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Doświadczone mamy, tak czytam o tej dyschezji i mnie zastanawia, czy krzyk jest przy każdej kupce? Czy przy bączkach tez jest krzyk? Kiedy sie pojawia dyschezja?
Córcia tak od okolo 1,5 placze przez brzuszek, wczesniej bylo ok, krzyczy tylko przed duza kupka, zdarzalo sie jej zaplakac przed baczkiem ali mi sie wydaje ze raczej z bólu, daje jej Sab Simplex i teraz przy bączkach sie nasteka ale nie placze. I taksie zastanawiam czy mam ja uspokajać jak placze czy ten placz jest jej potrzebny po prostu?

Odnośnik do komentarza

Kaseya - moja steka i wlasnie czasem zakwili jak mocno sie naprezy. Kupka jednak juz idzie cicho i nie jestem w stanie stwierdzic,kiedy sie pojawia. Wczesniej bylo slychac. Tez mysle,xe moja to ma. Najgorzej nam to przetrwac,bo dzieciaczki nie odczuwaja tego tak strasznie bolesnie jak nam sie wydaje. Po prostu to jest teraz ich ciezka robota. Musimy przywyknac i jakos je wspierac - taka znow nasza rola. Bedzie dobrze :)

DZIEWCZYNY,TAKICH OLÓW NIE TROLOW BYLO TU JUZ MULTUM NA FORUM. OLAC!! TAK.SAMO JAK CZASEM WCHODZA JAKIES "MAMUSIE",KTORE NAS CZYTAJA I ZADAJA DZIWNE NAGLE PYTANIE - TO TEZ TROLLE,KTORE CZEKAJA NA JAKIES NASZE KONTROWERSYJNE ODP LUB KTOS KTO ROBI SOBIE JAKAS ANKIETE. SPOKOJNIE JAK NA WOJNIE :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Trzeba mieć pieniądze na operacje chirurgiczna? Jeb..am ze smiechu :D
Pomijając trole...kocham to forum że wchodzę o 3:50 z dzieciem przewieszonym przez ramię a tu Marti i leila pisały chwile temu a zielona chce prasowac :D
Zielona poproszę nazwę tego specyfiku..
I co w końcu przy kp dopajamy jakoś wodą? Herbata? Czy nie? Bo ma być ponad 30 stopni

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Hanka- Multi-mam kompressen :)

Nie prasujcie w nocy :P tak spanie meczy przy tym ciepłym zelazku i monotonnym ruchu ręką ze szok :P wyprasowalam 5 pieluch i obudziłam się w obawie ze żelazka nie wylaczylam :D

Poniosło mnie w sprawie Oli, to się juz więcej nie powtórzy :P

Odnośnik do komentarza

A nasza mala zasnela o 22 i obudzila sie 4:30:-) ale ciagle ja meczy to dlawienie sie, wczoraj przez caly dzien malo zjadla jak na nia, zobaczymy jak bedzie dzis i jutro, jesli sie nie poprawi, w poniedzialek ide z nia do lekarza...
Ja wcale nie bede komentowac postu tej kobiety bo to nie ma sensu, to dlatego, ze nie na wszystko nas stac to mamy nie miec dzieci?! Dzieci wychowane w biedniejszych rodzinach bardziej doceniaja wszystko jak dorosna niz dzieci bogaczy zazwyczaj, a wiem co mowie bo u mnie w domu do tej pory sie nie przelewa, ale jakos mama nas nie usmiercila bo nie bylo ja stac na drogie ciuchy czy czasem nawet na porzadny obiad! I jestem jej za to dozgonnie wdzieczna! Ze dala rade, dla nas! I mimo to bardzo dobrze wspominam dziecinstwo! (Heh, a jednak poszedl maly komentarz);-) sorki...
Zieloona ja bym nawet nie probowala w nocy prasowac bo M by mnie zabil smiechem:-) choc mam czasem takie pomysly ostatnio, zeby np zmywac gary nad ranem, ale sie opamietuje bo mi sie przypomina, ze w pokoju obok spi on i powinien sie wyspac do pracy a jak zaczne tluc garami to na bank sie obudzi...:-)
Panifiona palec wyparz i do buzi:-)
Dobra Wrozko a mozesz wstawic zdjecie tej rurki bo w necie znalazlam dwa rodzaje i sie zastanawiam ktora bylaby lepsza, a moze to bez znaczenia... Obie kosztuja ok 4 zl...
Ola1981 to dobrze, ze u Ciebie sie sprawdza ta butelka, ja jedna kupilam na przetestowanie, ale mam wrazenie, ze moja mala woli te z Aventu... Ale pewnie dlatego, ze od poczatku dostaje mleko z butli... A tak apropos to ja sie poddaje z tym kp, wczoraj mala nie byla glodna tylko chciala cos possac no to ja jej bach cyca a ta najpierw probowala a z kazda chwila coraz wiekszy placz i na koniec az histeria, ona woli ssac moje ramie niz cycki...:-) a co do podobania sie sobie to znacie juz moje zdanie i jak na razie sie ono nie zmienilo ani troche:-) a M zamiast mi pocisnac, ze jestem oblesna czy cos, zebym szybciej motywacji nabrala to mi mowi, ze jestem sliczna i mnie kocha... Ajj kobiecie nie dogodzi:-)

Wczoraj kapiemy mala, M wlozyl ja do wanienki, no i razem myjemy wiec ja biore za stope, a tam co?! ....... Skarpetka...:-) hahahah tatus jej skarpetek zapomnial zdjac, pytam sie go czy chcial, zeby jej stopy podczas kapieli nie zmarzly...;-) no i on oczywiscie ubiera po kapieli i karmi wieczorem i odklada mala do lozeczka wiec ja dopiero dzis jak karmilam zauwazylam, ze tez body mala ma nie zapiete przy szyi, dobry jest, chyba byl zmeczony wczoraj:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Dominika hah, dobre!
Do nas dziś ma wpaść babcia D!! Aaaaa!!! Ona zawsze w białych skarpetkach wpada zeby stan podłogi sprawdzić a u nas pralnia hah suszarkę polamalam i na wszystkim wisi pranie, na stole na krzesłach na drzwiach :P a wali mnie to! Jak chce niech to sobie posprząta :P

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki. Mam pytanie odnośnie stanikow alles. Kupowalyscie te usztywnone czy miękkie? Ja mam miseczke D i zastanawialam sie czy ten usztywniony bedzie wygodny do karmienia. I jeszcze mam poranione brodawki. Gdybyście mogły odpowiedzieć będę wdzięczna. Pozdrawiamy z Kamilkiem. Od godz. Już nie śpimy. Idziemy smażyć naleśniki ☺

Odnośnik do komentarza

Hankadla spokoju matki dziecko karmione piersią może pomóc pić wodę czy herbatkę. Brzuszek się tym nie zatka, wszystko wysika. My wczoraj wzięliśmy herbatkę jadąc do sklepu.

Dziewczyny czy to normalne że moja niespełna 2 tygodniowa Pola przespała cała noc? położyłam ja kolo 20. O północy przystawilam ale nie była zainteresowana, no i teraz po 6 trochę pociagła. Wygląda na to za zdarzylabym cały do wysprzątać ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej2859ac3azz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3csqvcr09ztkt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...