Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Emilka no ja wczoraj zrobilam pare kilometrow,dzis tez od rana na nogach,wlasnie sobie leglam bo sie zaraz przewroce- nogi i spojenie tak bola,a dol brzucha kuje,ze nie daje rady kroku zrobic:-/oprocz tego to nic...:-( ale dzis odebralam wyniki,mam wysokie bialo,kreatynine,ph, bakterie b.liczne... moja gin kazala mi zurawit zazywac i pic duzo wody. O tej wodzie to caly czas mowi...a siostra mi powiedziala,zebym cisnienie mierzyla,bo bialko + cisnienie= zatrucie ciazowe. No i jestem posrana.
A no i w nd rano mialam mega duzo sluzu,a jak sie wytarlam to dwie grudki na papierze. Myslalam ze to czop,ale nic mi sie juz nie dzialo od tej pory:-/

Tytka jak tak mowisz to powiem Ci...widac ze Golota juz nie ma sil i Twoja Cora spuscila mu lomot:-) piekna dziewczyna:-)

Tez bym juz chciala mojego szkraba przytulic ale faktycznie,w maju chyba urodza sie sami dzentelmeni co wszedzie kobitki beda przepuszczac:-)
U mnie tez sie zaczely telefony i smsy,czy to juz. I wiecie co mi wszyscy doradzaja? Seks,seks,seks,seks,seks,seks,seks,seks,.... no i seks:-)))

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70938.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez końcowomajówkowa:) 26.05, byłam dziś u lekarza dalej od dwóch tyg, szyjka skrócona miękka czekać na akcje porodową. Następna wizyta za tydzien 19.05 - lekarz powiedział ze jak do tego czasu nie urodze to dostane skierowanie do szpitala bo ciaza juz jest donoszona a nie chce zebym ją przenosiła. Dziewczyny tak sie zastanawiam jak dostane to skierowanie to chyba bede musiala sie z nim udać dopiero po wyznaczonym terminie czy źle myslę? Od razu mówie ze ułozenie dzieciatka jest prawidlowe.

Odnośnik do komentarza

Tytka śliczną masz tą córeczkę. H-m mysle ze 26.05 spokojnie możemy zaliczyć do grupy końcomajówek :-)))) zielizka mi z usg z 13.04 wychodził termin na 12-13 maj. A z usg 11.05 na czerwiec. Ja juz nie wierze w te usg. Bo z tego wychdzi ze dziecko nie rośnie a maleje???? Jedno wiem. Zwolnienie mi dal do 7.06 i obiecał ze do tego dnia na pewno urodzę :-)))) mysle ze i tak zostaniemy w majówkach ( najwyżej tzw. przeterminowanych )

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizyte w piatek i dowiem sie wszystkiego dokładnie mam nadzieje ... :)
Laseczki z innej beczki :) Mam smaka na biszkopt z kremem i galaretka ..mmm ale jeden problem mam co do kremu.. macie moze jakiś przepis na krem bez budyniu i smietany ?? bo nie mam w domu a do sklepu mi sie nie chce czlapac... mam mleko i masło i jajka... moze z tego cos sie da zrobic ??

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

To ja trzymam kciuki za Ciebie pierwszą !! i oby jak juz bede tam 19ego to żebyś Ty była już w domu z maleństwem. Ja jestem po cc ale bede próbować naturalnie na szczescie moja pani doktor mnie nie przetrzymuje bo już bym padła. Chociaż mój syn sie kompletnie nie spieszy... zobaczymy. a z jakiego powodu masz cc?

Odnośnik do komentarza

KalinaMi
Mam nadzieję,że do wtorku wrócimy do domu:) a Tobie dam znać,jaka atmosfera tam panuje.
Mam cc,bo z moją pierwszą córką miałam problemy z łożyskiem,było niewydolne,złe przepływy,w czasię porodu sie odkleiło i robili mi szybko cc.Mała urodziła się z niską masą 2490 g. W tej ciązy bralam clexane,duphaston,luteine.Mój lekarz podejrzewa albo zespół antyfosfolipidowy,albo jakąs inną chorobe autoimmunologiczną,powodującą,że mój organizm traktuje płod jak intruza.Mam cc,bo się obawia,że sytuacja mogłaby się powtórzyć.
Ja generalnie dobrze wspominam samopoczucie po cc,tak więc oprócz jakiegoś małego stresu,nie mam obaw.A Ty masz złe wspomnienia z cc?

Odnośnik do komentarza

sloneczko1q
Panifiona a może taki krem jak ja robię do napoleoński czy nie bardzo pasuje? Tam potrzebny jest litr mleka, szklanka cukru, 2 łyżeczki cukru wanil, 5 jajek, 5 łyżek maki zwykłej i 5 ziemniaczanej ale chyba możesz zrobić z polowy bo w napoleonce jest sporo kremu

Ważne żeby dobre było a duzo też może być bo lubię :D Tylko powiedz mi jak Ty go dokładnie robisz bo ja muszę mieć krok po kroku z przepisu inaczej nie wyjdzie :P

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

ola1981
KalinaMi
Mam nadzieję,że do wtorku wrócimy do domu:) a Tobie dam znać,jaka atmosfera tam panuje.
Mam cc,bo z moją pierwszą córką miałam problemy z łożyskiem,było niewydolne,złe przepływy,w czasię porodu sie odkleiło i robili mi szybko cc.Mała urodziła się z niską masą 2490 g. W tej ciązy bralam clexane,duphaston,luteine.Mój lekarz podejrzewa albo zespół antyfosfolipidowy,albo jakąs inną chorobe autoimmunologiczną,powodującą,że mój organizm traktuje płod jak intruza.Mam cc,bo się obawia,że sytuacja mogłaby się powtórzyć.
Ja generalnie dobrze wspominam samopoczucie po cc,tak więc oprócz jakiegoś małego stresu,nie mam obaw.A Ty masz złe wspomnienia z cc?

we wtorek napewno bedziecie juz w domu !! :) Ja niestety wspominam cc bardzo źle. Samo cc ok - znieczulenie w kręgosłup cc ze względu na ułożenie i wygladało że bedzie ok ale wszystko sie skomplikowało bo zaraz po tym jak wyjeli małą to straciłam przytomność i nie mogli mnie dobudzić przez 2h. I chyba troche spanikowali i mnie nie doczyscili zostały mi jakieś złogi i miałam silny krwotok i prawie dwa tygodnie w szpitalu. Jedynym pozytywem bylo to że mała nie miała żadnych problemów w jedzeniem i karmiłam ją piersią do 7 miesiąca. Ale to bylo 8 lat temu.A co do praskiego to nie załapiemy się na nowy oddział niestety ale te kilka dni jakoś da sie przeżyć.

Odnośnik do komentarza

KalinaMi,
To nie dziwię się,że nie masz ochoty na powtórne cc,po takich przejściach.Ja z kolei bałabym się porodu naturalnego,bo obawiam się powtórki (zresztą zostałam zakwalifikowana do cc już w 9tyg,jak mi się kosmówka zaczęła odklejać).
Tak naprawdę,jak grożne było to odklejenie się łożyska uświadomił mi teraz moj lekarz.Powiedział,że obie mogłyśmy umrzeć.Ja rodziłam 11 lat temu,a więc też lata świetlne temu:)
Szkoda,że nie załapiemy się na wyremontowany oddział,ale co tam...szybko urodzimy i wyjdziemy:)

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

I po wizycie, 1 palec rozwarcia, szyjka dluga, Filip wazy 3800 i wysłał nam caluska :D:D:D:D:D:D w piątek do szpitala... Trochę mnie to przeraziło, ciekawe ile będę tam kwitnąć :( w weekend pewnie nic nie zdzialaja ehh, ale ktg będę mieć będę spokojniejsza :)
Miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Gość Dobra Wrozka

Ha - objechałam :D wszystko załatwione! Ale jestem z siebie dumna :D
Mam plan: 15-05-15 rodzę (termin z om 26-05)!! Taka fajna data, że nie dam Małej jej przegapić ;) Jak się uda to będzie Zofia :D

UWAGA UWAGA różdżka całą drogę wariowała i krzyczała: równouprawnienie!! Więc mamusie - Dżentelmeni będą wychodzić :D

A po drodze spotkałam się z kumpelą z dzieciństwa. Jej super ruchliwy synek, błyskotliwy przystojniak urodził się z 1(!!!)pkt apgar!! Kurde-ja nawet nie wiedziałam, że tak się da!! :O

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...