Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Myszeczka - wtedy bol sie nasilal z kazdym dniem po posilku,a na razie chce poczekac czy po prostu cos nie stanelo mi na zoladku. E koncu teraz sa juz scisniete,wiec moze to.
Anilewe - mialam heliobacterpylori... Mialam isc na gastroskopie,ale na nfz nie bylo terminow a na prywatne wtedy nie mialam zbytnio kasy i szczerze powiem,ze olałam jak bylo lepiej :(

Odnośnik do komentarza

Myszeczka powiem Ci tak....przez 11 lat se gadałam, ze ja za mąż nie wyjdę bo papier mi do niczego niepotrzebny a parcia na ołtarz nigdy nie miałam.

Zakończyłam długoletni związek i poznałam innego faceta. Od czasu kiedy zaczęliśmy planować coś razem a potem planować dziecko zgodziłam się na cywilny. Wyłącznie. W międzyczasie poroniłam. Teraz jak dowiedzieliśmy się o Maluszkach coś mi w środku pękło. Poczułam, ze dla nich powinniśmy wszystko dokończyć. Jako, ze ja nienawidzę wesel, ślubów i spędów rodzinnych dogadaliśmy się z księdzem i bierzemy ślub w kościele My i starsi. Żadnej rodziny itd. Moi rodzice pomarudzili ale zrozumieli. Nie moge pozwolić sobie na wydatek typu goście itd...kupiłam mieszkanie, remonty przede mną a kasa mi się przyda.
I tak oto będzie ślub kościelny ale po mojemu :-)))

http://www.suwaczek.pl/cache/64d6685245.png

Odnośnik do komentarza

Beciunia - my tez nie lubimy spedow a kredyt juz wziety na mieszkanie,wiec wesele odpada,ale mnie naprawde tez do szczescia nie potrzebne. Rozmawialismy,ze jesli kiedys nie bedziemy mieli na co wydac kasy,to zrobimy wielkie weselicho :) dla siebie :)
Takze Myszeczko - zrob tak,jak Wam pasuje :) ale to naprawde nie takie trudne w ogarnieciu :) my za swiadkow wzielismy rodzicow i pi klopocie :)

Odnośnik do komentarza

Myszeczka ja tez zawsze mówiłam ze nie chce ślubu itp. Ale jak sie okazało ze będziemy miec dziecko to moj chłop mówi ze tak nie moze być ze mama i dziecko inne nazwisko,ze będą krzywo patrzeć itp. No i się zgodziłam na sam cywilny :) a najlepsze ze najwiejsze problemy robi mi moja najstarsza siostra. Bo ślub o 12, ale jej dziecko o tej śpi i co ma zrobić, albo czemu nie zaprosze chrzestnych na przyjęcie itp. Nawet mama nic nie gada, tylko ona....

http://fajnamama.pl/suwaczki/icxewyk.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Odnośnie ślubów, to myślę, że argumentem "za" jest dziecko, które ma się pojawić, bo np. jak będzie miało inne nazwisko niż matka, to jadąc pociągiem musisz udowadniać, że to twoje dziecko. A tak swoją drogą, to niby nic się nie zmienia (przynajmniej w uczuciach), ale mi zrobiło się jakoś milej. Niby ślub jest nie potrzebny, ale to bardziej gdzieś z tyłu głowy zostaje, że oficjalnie (choćby przed samą sobą ) przyznałam się że to TEN.
A ślub początkowo też chcieliśmy bardzo skromny, z najbliższą rodziną i jeszcze chcielimy wyjechać z rodzicami i rozeństwem na weekend i tam to załatwić. Ale doszliśmy do wniosku, że jest tylu wspaniałych ludzi, z którymi chcemy dzielić nasze szczęście i ten dzień, że zrobiliśmy normalne weselicho (takie średniej wielkości). I teraz bardzo się cieszę. Nie popieram tylko ślubów z powodu zaciągania kredytu np. rodzina na swoim :-/

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Emka - u nas akurat nie myslelismy o kredycie,ale po slubie jakos sprobowalismy i sie udalo (byl ostatni miesiac rns) i mamy swoje :D to na pewno slub ulatwil :) ale fakt, slub ani dla kredytu ani dla innych finansowych udogodnien NIE. Chociaz wiele par nie bierze slubu,bo wtedy kobieta dostaje kase jako samotna matka - tak robila moja siostra i to jest wg mnie zalosne,bo jak sie ktos decyduje na dziecko, to niech bierze odpowiedzialnosc (tutaj zdecydowanie facet byl winny; slub dopiero wzieli przy drugiej ciazy jak rodzice stanowczo odmowili meldowania drugiej wnuczki u siebie z takiego powodu).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...