Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłam na chwile ale widzę ze Hanka mnie woła to powiem, ze na macierzyńskim cie nie zwolnią. Pewnie zaległy urlop tez karzą wykorzystać. A może przeniosą cie na inne stanowisko ? A jak nie to jeszcze okres wypowiedzenia, czyli do jakiegoś października pociągniesz a w miedzy czasie na pewno cos znajdziesz. Ja miałam taką sytuację przy drugim dziecku.
Co do szczepien to my juz po 3 dawce pneumo.
DW udanego wypadu :-)
H-m ja tez kupuje ten balkon podaj cenę :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Hanka jesli sie dogadasz z pracodawca i cie nie zwolni to może ci udzielić urlopu wychowawczego ( na wychowawczym przy likwidacji stanowiska można zwolnic ) ale wychowawczy jest płatny w OPS tylko wtedy gdy masz prawo do rodzinnego. Oczywiście nie liczy się juz wtedy twojego dochodu tylko dochod męża netto dzielisz na 3 osoby ( ty mąż i dziecko )

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Kurde jak ja nie mogę się ogarnąć co kto pisał, no nie pamiętam...
Dobra Wróżko przywoływałaś a więc jestem:-) lekko podłamana stanem konta, ale co tam konto jak ma się cudowne dziecko;-) a właściwie dwoje bo kot też za wiele nie odstaje:-p
H-M Ty farciaro! Zamieńmy się dziećmi na jeden dzień to sobie w mieszkaniu posprzątam jakoś dokładniej:-) Boziuuu moja dziś 50 minut spała za jednym razem i ja już zerkałam na zegarek z niedowierzaniem:-) ale oczywiście nic w tym czasie nie zrobiłam bo siedzieliśmy z M cicho jak myszki, żeby się czasem nie obudziła;-)
Ela a możesz mi napisać czy każdy dostaje becikowe teraz czy też to jest uzależnione od dochodów? Sorry za głupie pytanie, ale muszę się za to zabrać tylko niewiem czy mi przyznają a nie chcę, żeby się okazało, że pozałatwiam wszystkie papiery a i tak nie dostanę.
Chyba nie pisałam, że się wczoraj Lenka ważyła bo podejrzewałam spadek wagi, ale zostałam mile zaskoczona, przybrała w miesiąc 330 g, czyli waży 8550. Ale to nie zmienia faktu, że wydaje mi się, że ona mało je. Ale te deserki z Nestlè wciąga aż tylko robi tak:"mmmm....":-) dziś za jednym podejściem, po dwóch godzinach od posiłku cały wciągnęła i chyba jeszcze by więcej zjadła jakby było.
Żłobki - Warszawa - nie komentować! Jak masz na zbyciu dwa tysie co miesiąc to możesz sobie szukać żłobka bo na państwowy trzeba mieć dużą, rozbitą rodzinę i połowa tej rodziny powinna być niepełnosprawna.
Hanka trzymam kciuki już za znalezienie pracy:-*
Jak ktoś coś do mnie pisał, a wydaje mi się, że tak to przypomnijcie, strzelcie w łeb i co tam jeszcze chcecie;-)
Aaa cudowne uczucie wrócić z siłowni do domu a kot i dziecko witają Cię od progu, dziecko tak się zwijało na zakręcie, że o ścianę zachaczyło:-) i taka radość, że aż się człowiek wzrusza:-) ojjj cudowne:-)
Emka_5 witaj spowrotem:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Hanka :-):-) a z mm to cie doskonale rozumiem no mam podobnie. Na pocieszenie powiem Ci że moja znajoma ma 4-latke ktora też plula mm az w 8 mcu sama się odstawiła od piersi. Po prostu odepchnela. Dobrze że chociaż kaszke mleczna możecie. My tylko bezmleczna bo nie widziałem mlecznych ha. I niestety jest słabo. Jak zje 20 ml na wodzie to jest sukces.

Wiem że nikt nie pytał ale. .. Co do żłobka czy klubiku to chcę dawać Alicję do klubiku. Prywatnie. Na kilka godzin 2-4. Mam świetny upatrzony z polecenia. Grupa ok 6 dzieci i 2 opiekunki. Widzę je często na spacerach z tymi dziećmi. Mają taki jakby wagonik na chyba 8 dzieci. Super. I właściciel czasem gra dzieciom na skrzypcach. A chce dać bo myślę że kontakt z rówieśnikami dobrze działa na dziecko i rozwija.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli o pracę chodzi to liczę że przygarnie mnie ta firma w której dorabiam :) niby mówią że tak ale to się okaże. Z wychowawczym chodziło mi o odprowadzanie składek bo niestety te małe firmy nie chcą dać umowy :/ ale to jeszcze trochę czasu to się nie martwię na zapas :p

Emka a jak to dzieciątko odrzuciło pierś to złapało mm czy w ogóle bez mleka żyło??? :)

Dominika dobrze że się odzywasz :) faktycznie w tej warszawce macie ceny z kosmosu....są jednak zalety mieszkania na zadupiu :p

Ja nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak klubik. Muszę ogarnąć temat u siebie :)

Mały ma takie czerwone poliki, jakby miał odmrożone - tak to wygląda. W dotyku nic nie czuć, jest gładki. Smaruję to alantan deroline ale nie widzę różnicy. Lekarka kazała zmienić krem. Poleciła mediderm, latopic i coś jeszcze ale nie pamiętam....a Wy coś polecacie? albo stosowałyście któryś z tych?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Oj dziewuszki przepraszam że musiałyście mnie tyle razy przywoływać . Dopiero teraz co nieco poczytałam od mojego ostatniego wpisu. Cieszę się że troszkę za nami tęsknicie. Teraz tel służy mi tylko do dzwonienia nie ma szans żeby wciągu dnia coś napisać czy takie tam. Wczoraj byłyśmy na ostatnim szczepieniu 8 kg żywej wagi. Bioderka zbadane wszystko ok więcej już nie musimy sprawdzać. Spytałam dr o zuziową broszke żeby zerknął czy tam ok to stwierdził że nie ma mowy takimi rzeczami to gin się zajmuje. Jeśli nie ma nic nie pokojącego np wydzielina to mam się nie martwić. Jemy wszystko ładnie chętnie i ze smakiem dalej gotuję sama. Noce są obłędne pobudki milion razy nie kontaktuje co i jak . Rano jestem jak oszołom i nie wiem jak się nazywam. Zuzia pije mleko przed snem z butli i tu ciekawostka musiałam zrović większą dziurkę w smoczku avent 2 i teraz pije elegancko śmiem twierdzić że jej nawet smakuje . Wypija tak ok 150ml i poprawia cycem. Kupiłam bebilon na spróbowanie i jej pasi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Hanka, przeszła na mm. Za to jej młodsza siostra do 1 rz nie chciała mm i w rezultacie w ogóle nie dostawala mm i cycka. Lekarz pozwolił bo dziecko dużo mięsnych dań zjadalo i to rekompensowalo mleko.

Pisząc klubik miałam na myśli klub malucha który dla mnie jest prywatną wersją żłobka. Do żłobka nie chcę dać bo też widzę co dzień jak to wygląda - tłum dzieci i 2 niezainteresowane panie...

Dominika, pozazdrościć wagi:-)
Idę spać. Dobranoc i dobrej nocy nam wszystkim:-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Jak tak piszecie o żłobkach i cenach to cieszę się, ze mieszkamy w Polsce z teściami. Oni tylko czekają kiedy będą mogli się wnukami zaopiekować.

Dominika, jak Lenka nadal będzie się rozwijać w takim tempie, to niedługo będzie Cię odprowadzać na tę siłownię :)

H-m, to Ci Jula pospała. Ty to masz dobre patenty na nią, jak,nie kombinezon i balkon to łóżeczko i kocyk :)

Hanka, Emka, ja jeszcze nie podawałam Mai samego mm, jedynie z kaszką. Je jako tako, ale obiadki i owoce je chętniej. Pierwszą puszkę kupie w Polsce jak będę chciała ją zostawić na dluzej. Mam nadzieje, ze jakoś załapie, a gdyby w razie nie to w ostateczności dostanie obiadek, a ja już będę wiedziała, ze nie ma się co łudzić.

Byłyśmy dziś na ważeniu. Waga 7820 g. Caly czas trzyma to samo tempo przybierania. Babka z poradnii pyta, czy Maja je jakieś dodatkowe posilki. No to mówię jej, że je mięso, owoce, warzywa, kasze. Ona, ze to dobrze, czy przesypia noce. Ja, ze nie, ma 2, 3 pobudki. A ona mówi, ze to pewnie dlatego, ze jest glodna, ze nie powinna pic tyle mleka, jedynie rano i wieczorem, w ciagu dnia tylko wode i stałe posilki, mogę dać jej nawet tosta..... Zgłupiałam. Nie dziwie się, ze mali Brytyjczycy są tacy grubi. Z takimi zaleceniami. U nas cyc to podstawa, reszta to dodatek jak na razie. Pokiwałam głową i poszłam. Nie wiem, czy naprawdę tu tak żywią dzieci czy ona była jakaś niedouczona.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie żłobka to dla troche starszych dzieci ok ale dla takiego bobasa półrocznego to dla mnie ostatecznosc.ale ja nawet przedszkole bardzo przezylam wiec normalna nie jestem;)ja myślę czy nie pracowac na pół etatu.narazie musze przeprowadzic rozmowe z siostrą.może ona zostanie z Julkiem poki co staram sie nie myśleć bo jeszcze jest czas.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam dodać że od 3 dni Zuzia krzyczy mama! Zrobiła się taka głośna i tak dużo gada. Wczoraj u lekarza to musiał ją przekrzykiwać tak z nim gadała.
Dominika no choinka na lata ci powiem. My w tym roku debiut pierwszy raz sztuczną stawiamy niby chciałam a teraz zaczynam żałować. Zawsze była piękna żywa do sufitu no nie wiem jak to zniosę.
Jak ja miałam dobrze żadnych żłobków tylko moja mama zajmowała się chłopakami do 3 rż. Dopiero potem przedszkole.
Kamila a w postaci czego tego tosta masz podać? Szalona baba;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Emka wyczytałam ostatnio że dziecko do 3 roku życia wcale nie potrzebuje kontaktu z rówieśnikami tylko mamy i taty no ale co zrobić, nikt nie da pensji żeby zostać z maluchem w domu :( taki klubik to chyba fajna sprawa zwłaszcza że nie "oddajesz" dziecka na cały dzień tylko kilka godzin.
Tanna daj znać jak się coś dowiesz o tych żłobkach bo ciekawa jestem jak to naprawdę wygląda u nas choć cały czas mam nadzieję że uda nam się z mężem tak zmiany ustalić żeby się dzielić opieką.
Któraś pytała o latopic to jestem zadowolona choć mały nie ma generalnie problemów ze skórą ale jak coś wyskoczy to zaraz po tym latopicu znika.
Ale mróz na dworze i co to będzie z naszym spacerem??? :( wczoraj poszłam na herbatę do kumpeli do biura bo tak mi było zimno, ona projektuje domy itp i na stoliku leżał projekt czegoś tam, taki wielki arkusz papieru. My pijemy herbatę a Kuba hop i ciągnie ten projekt, ledwo ledwo uratowałyśmy bo podarłby zbój raz dwa go tyle ma siły, moje dziecko to Jakub demolka teraz :D

Odnośnik do komentarza

Anela to Zuzia pije przez smoka z butelki ? Ale ci dobrze :-) no ale to obala teorie ze budzi sie w nocy z głodu. Ja mojemu kaszke z owocami przesunelam na 19 i później po kapaniu cyc i tak samo sie budzi. Dzis to chyba co 15 min. Cos czuje ze w cyckach mam coraz mniej ale co ja zrobię jak on z butli nie chce. I gdyby nie cyc to by nic nie pił tylko te gęste rzeczy łychą wcina. Może jak za miesiąc pójdę do pracy to sie będzie mysial nauczyć jak mnie nie będzie widział.
Dominika becikowe jest od dochodu ale 1922 zł na osobę ( netto ) masz czas do roku :-)
Pewnie wpłynęlo ci 60 % pensji ??? Hmmm... Właśnie dlatego wracam do pracy :-) strasznie przeżywam jak to będzie ale jakos musi w końcu kiedys było 3 miesiące macierzyńskiego i jakos moje dzieci żyją :-))))

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Hanka uwierz mi, że mieszkanie na zadupiu ma ogrom zalet, które ja dopiero teraz zauważam, kiedy mieszkam w Warszawie. A z pracą napewno Ci się ułoży:-) ja na skórę nic nie poradzę bo my jak narazie bezproblemowo z tym tematem można powiedzieć. A w żłobku mieliśmy 262 miejsce, po czym przeskoczyło na 404, tak więc taka sytuacja. Jak by dobrze poszło to Lenka jako czterolatka by poszła do żłobka państwowego:-/
Anela Zuza ma fajnego kumpla:-) dobrze, że nie było u Was problemu z podaniem butli. A choinka oczywiście żywa jak dla mnie najlepsza, ale sztuczne też są ok, powieś sobie gdzieś tylko gałązki z żywej, żeby zapach był i będzie git:-) my i tak święta zazwyczaj spędzamy u moich rodziców i ogólnie w rozjazdach tak więc choinka byłaby zbędnym luksusem.
Kamila Lenka już mnie odprowadza tylko jeszcze z tatą w wózku:-D ale kto wie... Może niedługo będzie samodzielnie chodzić:-)
No i dupa z dzisiejszego spotkania u Wisienki bo się wszyscy pochorowali, O! A żeby jeszcze Hani nie zarazić to siedzimy w domu i my i Ola z Kubą:-/ mnie też wzięło na całego....
Jeszcze coś miałam napisać, ale oczywiście zapomniałam co. BTW stwierdzam iż wszystkie Majowe dzieciaczki są naprawdę śliczne i te na Forum i te na FB, naprawdę wyjątkowe:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

dzięki za info - wezmę ten latopic :)

emka - czyli jak nie złapie mm to cyc :/
Ela - Kacperek pije z butelki i co z tego :/ wode chętnie i z butli i z niekapka a mm ani z butli ani z niekapka ani łyżeczką :(

kamila a ciekawe jak to u Was wygląda - może poszukaj na necie z ciekawości jakie są w Anglii zalecenia dla niemnowlaków
u nas noc troche lepsza - były 2 lub 3 pobudki - nie pamiętam :D ale bardzo szybko zasypia z powrotem :)

My dziś kończymy 7 miesięcy :) matko kiedy to zleciało :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Ela wielkie dzięki:-) czyli mi się należy:-) od poniedziałku się biorę za to, nie ma na co czekać. Jeszcze nie wiem jak to ugryźć, ale może się uda. Tak, właśnie dostałam 60% pensji i mimo, że wiedziałam co mnie czeka to jakoś dopiero jak zobaczyłam przelew to do mnie to dotarło i trochę mnie to przybiło. No ale ja i tak nie wracam teraz do pracy bo nie mam co z Leną zrobić. W ogóle to jeśli chodzi o finanse to mi się wcale nie opłaca wracać do pracy jak nie dostaniemy się do państwowego żłobka, ale chyba już kiedyś o tym pisałam. Właśnie ja sobie nie wyobrażam jak to kiedyś było... Jak ja bym miała ją zostawić teraz nawet...

monthly_2015_12/majoweczki-2015_40692.jpg

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dominika ale to wcale nie ma aż tak dużo załatwiania z tym becikowym, w mopsie pani/Pan da wszystkie dokumenty i wytłumaczy co i jak wypełnić, do gina po zaświadczenie trzeba pójść że byłaś pod opieką lekarza w ciąży. No może jest trochę wypełniania ale da radę to ogarnąć w jeden wieczór. Jak mój mąż to ogarnął to dla ciebie to pestka :D p.s. Lenka takaaa duża się wydaje na tym zdjęciu :)
Hanka sto lat dla Kacperka!!!!

Odnośnik do komentarza

Boziu, jak patrze na tą Lenke jak stoi to oczom nie wierze.. :*

100 lat dla Kacperka

moje patenty niezawodne, pizdziawa straszna i deszcz leje, a J na balkonie śpi mocno :) Wczoraj spała 11-15. potem 18-19 (bez balkonu :P ) ..ale na noc zasnela o 23.30. takze cos za cos.

Poza tym krzyczy i piszczy mega glośno i woła nas i wymusza i stuka tymi zembiskami jak szalona. Zabawki chyba wszytskie sie jej znudzily, miejsca tez, takze dobrze ze sie przeprowadzamy to moze jej sie cos odmieni i pobawi sie chwile sama?
ale ale....
ALE TAM NIE MA BALKONU!!!

Śpi w nocy tak w kit, od połowy nocy ze mną w łóżku. także jestem "pół cycowa mama".

A teraz jem pizze z wczoraj i zapijam zbożówką.

Aaa. nam na suche policzki i nosek pomaga NIVEA SOS - z polecania mam Majóweczkowych

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

O matko Lenka wymiata, a moj dopiero opanował obrót na brzuch i robi to co chwila i zaraz się drze bo przeciez nie lubi leżeć na brzuchu a nie jarnął sie jeszcze ze można sie obrócić w drugą stronę.
100 lat dla Kacperka !!! Nie wydaje się wam ze te miesiące coraz szybciej lecą ?
H-m szkoda ze to nie lato wystawilabys dziecię na noc na balkon i byś pospała :-)))) ha!ha!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Dominika Lenka przeslodka!!!szkoda ze juz ma kawalera;)mam pomysł na dorobienie...choinkami handluj;)
Dla Kacperka sto lat!!
Ela mi ten czas w zime ciut zwolnił ale generalnie załamka.za chwile Julek bedzie taki jak Mery ani sie obejrzę!
HM demontuj powoli balkon;)świeże powietrze ewidentnie jej służy!
Aaa odnosnie becikowego to powiedzcie czy ja dobrze rozumiem ten dochód dzieli sie na 4(ja mąż Marysia i Julek) mimo ze Julka w tym okresie ktory bierze sie do wyliczenia nie było??Ela chyba musimy Ci zaczac placic za porady!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...