Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dorotko!!! Rosnij zdrów!!!!! Mamy mleczko zawsze da rade ;)
Dobra wróżko, dobra robota! Przypominają sobie mój przypadek jak 3 dni nie chciał na Cyc patrzeć a później powolutko odbudowalismy laktacje ;) i lej te piguly zacofane!!!! Trzeba było jej siknac mlekiem z cyca w oko!!!!" ja tez zmienił am pediatrę teraz to najpierw mnie słucha ;p

Rusanka. Obudzilam Filipa a on się przeciągał i tak słodko usmiechal... Cudny widok! U lekarza w porządku, sprzęt sprawny! Jutro szczepienie ;)

Zaraz na basen uhuuuu ;)

TV tylko wieczorem taki klimacik po karmieniu jak niose nieprzytomnego Filipa do jego pokoju. ;) on patrzy minutke i juz go nie interesuje ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

DW, gratuluje cycowej mocy!
Zielona, gratuluje spiacego Tygrysa (btw. zawsze na planowane wyjscie maluchy spią. to chyba jakas zemsta za niespanie w nocy czy cos)
Rusanka, ukochaj Antoninke <3 <br /> Ewelina, życze mocy w cycu jak u DW :D a co do ojca na podłodze to sie nie wypowiem ale gul skacze. Weź go ochrzań porządnie, dziecko na to patrzy!!!

A ja Wam powiem jak uspac dziecko
a więc.

1) dziecko musi byc mega marude, ząbkujące, sfochowane, tak marudne ze masz ochote wyskoczyc przez okno.
2) wkladasz dziecko do lozeczka, dajesz smoka w reke i koc i włączasz karuzelke
3)wychodzisz z pokoju i klniesz pod nosem ze zaraz naprawde wyskoczysz przez okno
4) pomywasz naczynia, slyszac w tle jak twoej dziecko gada, piszczy, kreci beke z wszystkiego
5) konczysz pomywac i idziesz zobaczyc co robi dziecko, bo jednak chyba je kochasz
6) twoje dziecko spi! ma usmiech na twarzy, koc w jednej rece i smoczka w drugiej.

amen.

:D :D :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko przyrost wagi rewelacyjny, u nas było 400g w miesiąc tylko Jakub mój to zaraz potroi swoją wagę urodzeniową :p
Emagdalenka kiedyś wrzucała zdjęcie swoich piękności, cuda do zjedzenia normalnie. Emagdalenka nie wiem czy to możliwe na tym końcu świata ale daj znać że podróż minęła szczęśliwie, tyle się teraz dzieje na świecie złego że aż mnie ciarki przechodzą że tak daleko jedziecie :(
Od jutra biorę termos na spacer normalnie zamarzłam prawie :( brrr

Odnośnik do komentarza

DW, brawo i gratuluje przyrostu. U nas w najgorszym momencie było 600g przez 2,5 mca. I pediatra nawet nic o tym nie powiedział. Dopiero sama w domu się kapnelam że tak słabo. I tak samo jak ty cyc przy każdej okazji dawałam. Głupich ludzi trzeba olać.
Emagdalenka, powodzenia w pakowaniu.
HM, :-):-):-):-):-)
Ewelina niestety nie pomogę bo mam ten sam problem. Smoka lubi butle nie. Do 3 mca dostawala sporadycznie mm ale później laktacja się unormowala i butla poszła do szafy. Teraz wiem że w przypadku mojej córki to był błąd bo powinnam co jakiś czas odciagać i podawać butle.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Ewelina ja mam nadzieję że moja mała z czasem jak będzie jeść różne rzeczy to stanie się mniej wybredna.
A teraz niestety się pozale bo przez to azs wielu rzeczy nie mogę jeść np mleko krowie maslo pomidory papryka czekolada orzechy wszelkiej maści cytrusy. A ja uwielbiam mandarynki i piernika. Oba jem na kilogramy w święta. A teraz nie mogę ani troszkę :-(

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Emka ja przez pół dzieciństwa miałam taką alergię że prawie nic nie moglam jeść bo zaraz skóra do wymiany ;) Też zakaz nabiału, pomidorow, truskawek, cytrusów, pszenicy, czekolady. Biedne dziecko bylam :D Wyroslam na szczęście gdzieś w wieku dojrzewania.

Mój szkrab zaczyna powoli podnosić swoją ciężką pupę, coś chyba chce przejść od pełzania do raczkowania.

Martwię się natomiast trochę naszym rozszerzaniem diety, podaje gdzieś od 2tyg warzywa i owoce ale nic nam to nie idzie, jak zje cokolwiek to jestem happy, a tak zaciska buzię albo wypluwa :/ Jak u was początki wygladaly?

Dobra Wrozko gratuluję, nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę podejście służby zdrowia do kp gdzie ludzie wykształceni powinni wiedzieć, że warto walczyć o każdą kroplę.

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko gratuluję!!300? Wow!! Jak przeczytam co Ci pediatra pow to aż zawolalam męża i mu wykrzyczalam co przeczytałam. Zbulwersowana taka byłam. Az z nerwów mi sie mleko waży i Iza dzis chyba śmietanę albo kefir z cycowego serwisudostanie;)
Emka współczuję wyrzeczeń!ja kocham i maslo i pomidory i pewnie wszystko czego niw możesz jeść...szacunek za wytrwałość:)oby jak najkrócej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Ola, u nas było podobnie z rozszerzaniem diety, nic Hania nie chciała jeść. I niestety bardziej niż przygotowane przeze mnie jedzonko, smakują słoiczki, już nie walczę z tym.
Teraz potrafi zjadać naprawdę spore ilości, i co ważne - jak coś jej nie smakuje, nie pasuje to już więcej tego nie daje. Ewentualnie mieszam z czymś innym i próbuje czy zasmakuje.
Ogólnie w tej chwili nie mamy żadnych problemów z jedzeniem dodatkowych rzeczy, ze o cycu nie wspomnę :-)
Emagdalenka, przepiękne masz córeczki! Do schrupania :)
Dobra wróżko- gratulacje!! Piękny przyrost, oby tak dalej! Współczuje lekarza, czy to w ogóle lekarz- do tego pediatra??
HM ja już próbowałam takich metod - bez smoczka bo tego nie chce. Skutek opłakany: zerwana karuzela (dosłownie, wyrwana łącznie z pałąkiem!!), obslinione całe łóżeczko i pościel, Hania na brzuchu, w poprzek łóżeczka, gryząca karuzele ze zwierzakami i uśmiech od ucha do ucha jak wchodzę po jakimś czasie do pokoju..
Na moje dziecko to nie działa..
Zielona brawo dla Filipka, ze zdrowy, to dobre wieści.
Emka trzymaj się dzielnie, współczuje AZS.

Odnośnik do komentarza

Emka_5 co do AZS: jak Hania miala miesiac to stwierdzili jej azs. Muala plamy, jakies az liszaje. Zmieniłam proszek z bobini na lovele, uzywalam i do tej pory używam emulsje do kapieli, balsam i krem do twarzy emolium troaktywne. Tez przez 5 miesiecy prawie nic nie jadlam. Po tygodniu wtedy to minelo wiec nie wiem co pomogło i czy to naprawdę bylo azs. Po 5 miesiacu juz pilam mleko i nic jej nie jest do tej pory.
Tego posta pisalam od poludnia he he

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!!!
U nas dziś zwariowany dzień. Obkupilam malego, zaszczepilismy się,cały dzień w biegu. Oskarek waży8600...rrośnie chłopina..

Dużo tematów się dziś przewinęło. Super jak za starych czasów. Powracające koleżanki witamy.

Emagdallenka dzieciaki przesliczne. Bezpiecznej i szybkiej podróży.

Pediatra Dobrej Wrozki (chyba?) to tępa dzida.Taka moja refleksja:).

Nasz mały też ma kategoryczny zakaz patrzenia w TV,bo i po co...

A i mam jeszcze jedna refleksje. Mieszkam w mieście,gdzie jest tylko jedna nie za duza galeria handlowa. Taka zupełnie nieszkodliwa. Wybralismy się dziś do Lublina do galerii. Wiecie co?Nie pamiętam kiedy ostatnio chodzilam tam po sklepach może na początku ciąży. Ogólnie nie lubię tego typu miejsc. Dziś przekonałam się jakie to dla mnie źle i frustrujace miejsce. Głośne,z klima,pełne sztucznych świateł i muzyki w każdym sklepie innej.Byłam tylko w smyku..Wyszłam stamtąd zmęczona, rozbita i nabodzcowana. Wiem jedno prędko nie zabiore tam swojego synka...jestem niedzisiejsza...

Odnośnik do komentarza

Tanna ja myslalam ze to ja jestem jakas nienormalna bo mam tak samo!ogolnie kupowac lubie ale galerie mnie męczą.
A propo na stronie smyka sa promocje na ubrania.w sumie ja Marysi kupilam a Julek chodzi w ubraniach po statszym bracie ciotecznym;)
Dobra Wrozko ty to masz hiper paliwo rakietowe!
Ola u nas te rozszerzanie tez idzie powoli.na obiadek np czesto zjada pół tego mniejszego sloiczka.ostatnio zaczal lepiej jeść i mi sie wydaje ze po wyjsciu tych gornych jedynek jest spokojniejszy.lepiej je i śpi.takze pewnie ameryki nie odkryje-pewnie to zęby;)
Aneeeellllaaa!!!

Odnośnik do komentarza

Wisienka dzięki
Ewelusik, dzięki za odp! W czasie gdy u nas wyszły plamy na skorze to zmieniłam proszek na lovele, objadlam się piernikem hand made i obzeralam się kaszka na mleku i chlebem z duuuza ilością masla. Odstawiłam wszystko wróciłam do starego proszku. Emolienty poszly w ruch. Przez kolejne 2 tyg kupki były jeszcze sluzowe i o wiele częstsze (wtedy Alicja spadła z wagi). Teraz po ok 2 mcach jest lepiej. I zmiany na skórze prawie zniknęły. Di teraz nie mam pewności czy to typowe azs bo raczej jej nie siedziało. Ale z pewnością moja dieta jej pomogła :-)
Tanna mam to samo. Zaliczyłam dziś galerię w ekspresowym tempie. W pol godz kupiłam 80% prezentów. Resztę kupię w osiedlowych sklepikach.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko, wielkie gratulacje :D, a lekarka to jakaś kretynka, że tak powiem. Swoją drogą nie wiem, jak byłaś w stanie tak utuczyć małą, bo moj jak nie chce to nie i siłą nie zmusisz.
Emagdalenka, piękne dziewczyny, napatrzeć się nie mogę.
Tanna, ja czasem lubię do cywilizacji, znaczy cenyrum handlowego, ale najlepiej w godzinach, kiedy nie ma za dużo ludu. A najciekawsze jest to, że moje dziecko jest chyba zakupoholikiem, bo jak pojedzie do galerii, to wpada w tak wysmienity humor, że ostatnio specjalnie z nim pojechałam do jego ulubionego, jak nie mogłam sobie z nim dac rady. Śmieje się, gada, zaleca do sprzedawczyń, nawet ostatnio podrywał jakąś blondi z rok starszą :). No i oczywiście naciąga matkę na zakupy.
U nas w nocy 4 pobudki oraz jedna moja własna, bo tak mi ręce zdrętwiały, że spać nie mogłam. Dzień kiepski. Mam wrażenie, jakby miał opuźniony skok rozwojowy, bo wszystko, jak w opisach, tylko on ma 30 tygodni. Na dodatek starsznie mało mleka je w dzień. Pochlipie 3 minuty i koniec.
Ech, to sobie popisałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...