Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dawidek tez spi w nocy okolo 10 godzin z 2-3 przerwami na jedzenie...przez dzien roznie. Czasem uzbieraja sie maks 2godz,a czasem i 6,ja niewiem od czego to zalezy. Noc zawsze wyglada tak samo,poranek tez,a potem...szalenstwo. Dzis np spal rano godzinke,w poludnie pol i teraz spi juz pol godz.... z tym ze rano,bo on sie budzi o 5 i usypia dopiero kolo 8:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70938.png

Odnośnik do komentarza

Szczesliwa mamusiu bede pamietac :) my na szpitalnej 16 wrzesnia sie mamy stawic :) szukam jeszcze prywatnie wykonywanego usg brzuszka bo do mojej przychodni i tej podlej baby ktora je robila nie mam zamiaru isc

My tez dzisiaj po szczepieniu ostatnim przed roczkiem :) moja dzielna niunia sie nie dala oszukac i wiedziala co ja czeka :/ minka w podkowke i jej bub i pani pigula wymiekla :p
wazymy 6660 (smieje sie ze mamy szatanska wage) wyjsciowa 1955g wiec rosnie ladnie okruszek :)

U nas dzidziol spi od 21 potem na spiku karmienie o 1 i kolejne tez na spiku o 5 lub 6 i spanie do 8/9 a w dzien to juz raczej drzemki 30-40 min zadko sie zdarza ze spi godz czy dwie po karmieniu

Juz nie pamietam kto pytal o cos na wypadanie wlosow nie wiem czy przy kp mozna ale mnie pomogl vitapil cena dosc konkretna ale po poltora miesiaca stosowania wlosy mi sie wzmocnily i przestaly wypadac :) a tez mialam obawy ze lysa zostane :/

Z tabl anty nie pomoge wczesniej przez rok mialam midiane - pani doktor stwierdzila ze w ten sposob ureguluje mi cykle :/ a ja glupia naiwna myslalam ze ma racje :/ teraz nie godze sie na zadne tabsy bo chce jeszcze troche po tym swiecie pochodzic a moja watroba na pewno by po nich siadla :/

Emilka wspolczuje przezyc nocnych :( moj M jak mala zaczyna w nocy plakac to zrywa sie na rowne nogi i pyta nietomny co sie dzieje :)

Marti wykorzystaj dziadkow i odpocznij bo nam sie psychicznie zameczysz :) hehe mowi ci to ta ktora sama dostaje na glowe myslac ciagle o tym co bylo i o zgrozo co ja z mloda zrobie w przyszlym roku i gdzie pojde do pracy :p bo do swojej dzialanosci jako glownego zrodla dochodu wracac nie bede mimo ze telefonicznie kusza kolejnymi dotacjami z ue (Moga mnie cmoknac wiecie gdzie drugi raz sie nie nabiore)

Dziewczyny ktore korzystaly z basenu jakie pieluszki polecacie i na jak dlugo poszlyscie pierwszy raz z bobasami bo planujemy raz lub dwa w miesiacu z mloda na wlasna reke chodzic zeby rozluznic troche jej miesnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37ej28nvgsbwu6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfhgqs4627nb6y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Otulinka, przegapiłam gdzieś Twoje pytanie. Filip mega rzygal, nie ulewal, nie pomógł lakcid, debridad dopiero gastrotuss baby choć i tam mu się jeszcze zdążą. Usg brzuszka dobrze wyszło i w sumie nie ma diagnozy co to i dlaczego...

Odnośnik do komentarza

Asik82 słodko . moja też zawsze się tak mota z pieluszką a ja się boję że się przydusi.
Nathally. No fajny jegomość z tego twojego synalka:) a śliniaczek to pewnie od tatusia dostał?
Dobra wróżko u nas podobnie zasypia ok 21 w nocy ze dwa karmienia na śpiocha śpi do 7-8. Wstajemy ja jem śniadanie a ona znowu chce spać ale tylko przy cycu. W dzień zabawa ręce zabawa ręce i ok 15 zasypia na 2 -3 godz*( często są wyjątki śpi 20 min). I tak się turlamy cały dzień. Czasem już mi siły brak

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

My już po wizycie u ortopedy i na Usg bioderek, wszystko w jak najlepszym porządku. Pani dr od USG powiedziala, ze spory kawałek dzieciaka:-) a ortopeda jak zobaczył i usłyszał co ona wyprawia to powiedział, że bardzo szybka jest:-p położyłam ją u niego na leżance a ta ciach na brzuch i już gada do siebie w lusterku;-p a tym razem jak ją zaczął wyginać i zobaczyła jego twarz to się popłakała no i stwierdził, ze juz rozpoznaje kto obcy a kto swój;-p polecil zakupic nosidelko albo chuste(z tym nosidełkiem to się nieźle zdziwiłam bo bardziej do niego przekonywał niż do chusty) ale ja chcę chustę!!!;-) a no i Hanka ortopeda zaproponowal sam z siebie, zeby obnizyc juz materac bo mała jest taka silna, że może się wywinąć z łóżeczka. Ale u nas akurat raczej nie ma takiej opcji, żeby wypadła bo ten najwyzszy poziom i tak jest dosc nisko w porownaniu do innych lozeczek, np tego, ktore stoi u mojej mamy. Mysle, ze musialaby juz siedziec, zeby sie wywinąć.
Marti my uwielbiamy stare miasto i tam zazwyczaj spacerujemy, głównie zimą jest ekstra. No i lazienki też kocham. Zwłaszcza wiewiórki tam znajdujace się;-p
Ania88 jak czytałam to klin można stosować i pod materac i na materac, obie wersje są dobre.
Kamila1988 poszłam za Twoją radą i zmierzyłam się, wychodzi na to, że ubyło mnie po centymetrze w udach i w talii, reszta bez zmian:-) czyli nie ma tragedii;-p dzieki:-) na Was zawsze mozna liczyc.
Na reszte odp pozniej, po silowni.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Marti pewnie masz racje, taka terapia szokowa by się przydała. Tyn bardziej, ze poza zarabianiem na rodzinę wszystko inne jest na mojej głowie. Mąż mówi, że ze wszystkim sobie dobrze radzę i pewnie myśli, ze nie potrzebuje jego pomocy. Takze widzę w tym tez mój błąd.
Dobra Wróżko, u nas spanie zajmuje max 15 h na dobę. W dzień głównie drzemki po pól godziny.
Dominika, dobrze Ci idzie, po centymetrze przez pierwszy miesiąc dobry wynik.

Odnośnik do komentarza

Dominika, rzeczywiście rosnie Ci mala akrobatka! Super ze u lekarza wszystko ok.
Moja coreczka dzis przeszła sama siebie - pojechałyśmy do Łazienek przed 12, zasnela o 13 i spała aż do 18!
Spacerowalysmy łącznie 5h, oczywiście z przerwami na kawę, lody, gofra i książkę :) ale jestem w szoku! To jej sie nigdy jeszcze nie zdażyło.
Dobra Wrozko, moja mała tez w sumie niedużo spi - w nocy z przerwami ok 8-9h max, w dzien tylko krótkie drzemki, moze sie uzbierają z tego 2h, ale tez nie zawsze. Dzis był jakis wyjątkowy dzien ze tyle pospala.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny używające tabsów chciałam was ostrzec. Ja przez 10 lat brałam pigułki. Teraz przy okazji usg jamy brzusznej zdiagnozowano u mnie dwa guzy na wątrobie jeden 7,5 cm drugi 4,5cm. Byłam u hepatologa i chirurga i obaj zgodnie powiedzieli, "szkoda, że ginekolodzy nie informują o skutkach ubocznych tabletek". Ja juz do końca życia nie mogę ich brać. Podobno dużo młodych dziewczyn ma już takie guzy tylko o tym nie wie bo kto robi sobie profilaktyczne usg. Nie chce nikogo straszyć, ale ostrzec bo dla mnie jest juz zapóźno.
Asik82 słodki śpioszek:-)

Odnośnik do komentarza

~asik86
Dziewczyny używające tabsów chciałam was ostrzec. Ja przez 10 lat brałam pigułki. Teraz przy okazji usg jamy brzusznej zdiagnozowano u mnie dwa guzy na wątrobie jeden 7,5 cm drugi 4,5cm. Byłam u hepatologa i chirurga i obaj zgodnie powiedzieli, "szkoda, że ginekolodzy nie informują o skutkach ubocznych tabletek". Ja juz do końca życia nie mogę ich brać. Podobno dużo młodych dziewczyn ma już takie guzy tylko o tym nie wie bo kto robi sobie profilaktyczne usg. Nie chce nikogo straszyć, ale ostrzec bo dla mnie jest juz zapóźno.
Asik82 słodki śpioszek:-)

Potwiedzam, znam wiele takich przypadków. Jedna koleżanka prawie zeszła.. Pogotowie twierdziło że symuluje ze ja cos boli a tam guz na wątrobie pękł.. Od tamtej pory rzuciłam wszystko co ma w nazwie "hormony"

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Co do tabletek to ja tez jakos zawsze sie ich bałam. Pozatym zawsze zle sie po nich czułam. Wiec zpstawala gumka albo tzw.kalendarzyk :-))) co oznaczało albo się uda albo nie. Teraz juz na 100%nie chce więcej dzieci i tak się zastanawiam co teraz? Bo tabletek nie chce. Spirala?? Dużo złego o niej czytałam choc wydaje sie ze to dobre rozwiązanie. Sama juz nie wiem. Na następnej wizycie mam pogadać o tym jeszcze z gin.
A mam pytanie czy wasze dzieci ( mój za tydzień będzie miał 3 miesiące ) podnoszą sie juz jak je trzymacie za raczki ?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

No i dzień jakos minął. Niemąż jak zwykle wku*wiający (do pracy idzie dopiero od weekendu 5.09!!!). Troche w dzień pomaga (sprząta po swojemu, cos tam czasem ugotuje i "pogada" z malutkim, ale żeby mu tak pieluchę zmienić to już nie bardzo)... Z jednej strony kocham go i fajnie że jest z nami, a z drugiej to prawie jakby go nie było i kłótni tyle, że odechciewa mi się z nim rozmawiać na jakikolwiek temat.
Stwierdziłam, że karuzela nad łóżeczko mojego synka jest zbyt masywna. Polecicie coś małego, fajnego? :)
I kolejna kłótnia z A ... Mam dość. Chyba się rozejdziemy. Jemu wolno wszystko a mi nic. Wspomniałam mu dzisiaj, że chce w weekend któryś jechac z malutkim do Poznania spotkać się z mamuśkami z Poznania i okolic (taka propozycja wyszła na fb może, któraś jeszcze z mam dołączy??) to mi sie zaczął wypytywać gdzie, z kim, po co itp... A jak on wychodzi z domu i nie mówi mi gdzie i po co idzie to jest ok... Fuck. Mam nadzieję że to się zmieni, bo na prawdę myślę poważnie o rozstaniu, tylko boje sie o Kacperka. Ja nie mam pracy ani żadnych dochodów. Boję się że może próbować mi go odebrać...

Kochamy Cię, Kacperku :*
http://s10.suwaczek.com/201505281662.png
http://www.suwaczki.com/tickers/74dij44jxz6vzefb.png

Odnośnik do komentarza
Gość Dobra Wróżka

No nie da rady nic zrobić bo Odsetka ma fatalny humor od kilku dni :-\
Dziękuję za odpowiedź o godz snu. Bo czytam, że dzieci takie powinny spać po 16-18h i szoku doznałam. Ale byłoby miło :D
Anela- ja profilaktycznie małej nos codziennie zakraplam solą i już nawet się nie wierci i nie placze ;-) mama wygrywa
Elżbieta- moja jako-tako trzyma. Na brzuchu bunt i nie chce leżeć więc lebek ledwo co podnosi :-(
Ja przez jakieś 10lat plastry używałam. A teraz nie wiem co będę, bo na razie nic.
Padam na mordke i marze o śnie przez 5h w ciągu! Ale trzeba wyprasowac, kota nafaszerowac tabletami i wstawać na karmienia... ciężko być matką.

Odnośnik do komentarza

My po szczepieniu ... mały mając 16 tyg waży 6900 i mierzy 64 cm wiec jak czytam Dominika ze twoja Lenka ma ciuchy na 80 to uwierzyć nie mogę ;) bardzo szybko rozwija się twoja malutka ;) ale to tylko się cieszyć ;) co do plastrów Emla to my jednak ich nie braliśmy a i tak tragedii takiej nie było jak za pierwszym razem przy szczepieniu ;) bardziej wydziwial przy rotarixie. Oczywiście lekarz nie umiał mi odpowiedzieć na temat tych naszych biegunek co kilka dni niby ona zębów nie widzi ale kurde ma inne te dziąsła .. ja to widzę. Sa takie spuchniete i widac takie biale plamki w mijscy gdzie sa kły. Jeżeli za 6 tyg dalej będą te biegunki to przy szczepieniu da nam skierowanie na badanie kału. Ka chyba zrobię to prędzej prywatnie bo to całe 6 tyg:/
Marti kobieto kochana zmykaj do rodziców wypoczywaj ile możesz. Daj im Majeczke a ty zrób sobie chwile dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Elżbietta Zuzia próbuje ale z płaskiego jeszcze nie daje rady z pozycju pół leżącej już jej wychodzi szczególnie przy karmieniu jak ją trzymam to hyc za bluzke i już siedzi. Na szczęście tylko sekundę.
Emilka23 czasem trzeba naprawdę duuuużo czasu i cierpliwości a nawet wylanych łez żeby zbudować coś trwałego i sensownego. Trudno jest coś poradzić. Ty wiesz i czujesz najlepiej co masz robić. Nie daj się stłamsić tylko walcz o swoje zdanie.
Ja też nie wiem czym się teraz zabezpieczać. Kiedyś pisałam wam co miałam po spirali już do niej nie wrócę. Po tabletkach samopoczucie i humory tragedia. Nie wiem zobacze co mi gin podpowie

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza
Gość Dobra Wróżka

Emilka pamiętaj, ze my nadal na hormonalnym haju jesteśmy. Ja na bardzo poważnie brałam pod uwagę rozstanie, ale zanim podjęłam jakakolwiek decyzję pogadalam z M. Bo momentami sama nie wiem czy jest źle czy tylko tak mi się wydaje... chodzimy na terapię małżeńską i jest lepiej (pomaga nawet na stare problemy). Polecam!

Odnośnik do komentarza

Cześć mamy.
W końcu goście pojechali i można odpocząć. Padam na twarz już dobrze ze mój brat był to troszkę pomógł, po opiekował się chwile Amelką kiedy ja latałam wokół gości.
Ale mnie nastraszyłyście z tymi tabletkami... Ja skończyłam pierwsze pudelko , cały czas miałam plemienia teraz miesiączką, no ale jak nie tabletki to co??? Ja juz niewiem, plastry czy co...
Elżbieta moja Amelka się podciąga, jak chwycie za coś to też, na brzuszku ładnie głowę podnosi i bardzo długo trzyma. Nam juz nie które bodziaki 74 pasują :)
W środę szczepienie i ważenie. Myślę ze 6 kg juz jest.
Marti zmykaj do rodziców i odpocznij, nie ma co.
Dominika Lenka siłaczka.
Ja tez się muszę wygadać :( nie mam juz sił, psychicznie wysiadam, jakąś depresja mnie łapie. Nie chce zeby maz wyjeżdżał, boje się być sama z mała, niechęć jechać do rodziców w domu tez niechęć sama zostać bo się zalanie bo na tej wiosce masakra jakąś 5 domów na krzyż a do miasta daleko i nie ma jak do jechać bo nic nie jeździ... Do tego przez ten głupi samochód problemy finansowe... Ja juz mam dosyć, do tego mam wrażenie ze nie jestem dobra matką, ze nawet nie chce sama z dzieckiem zostać bo się boje tej samotnosci:(

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...