Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dominika, Zieloona - zadam Wam głupie pytanie... Co robicie z kupą w pielszce wielorazowej? Ścieracie? Spłukujecie? A jak spłukujecie to suszycie tą pieluszkę czy mokrą chowacie tam, gdzie trzymacie brudne pieluszki? Czy lepiej zainwestować w te bibułki? Przepraszam za takie głupie pytania, ale miałam wczoraj pierwszą przygodę z taką zafajdaną pieluszką i nie wiem czy ogarnęłam to jakoś sensownie czy jak zwykle dookoła... :-P i jak pierzecie swoje pieluchy? W normalnym proszku? I w jakiej temperaturze? Ja bym prała w 60 st, ale na moich pieluchach jest max 30 st, to nie za mało jak na kupy? Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi :-*

Odnośnik do komentarza

Ola w pokoju gdzie spi mala prania nie stawiamy , pierza nie mamy bo ja alergik :p nic zapachowego nie zapalamy no i nie zmianislam ani proszku ani plynu :/
A myslisz ze od pokarmowej moze sie objawiac katarem?
Zuzia je marchew szpinak ziemniak kalarepa banan jablko brzoskwinia i kasza manna lyzeczka przez dwa dni i dwa przerwy

Dzisiaj tsk ja katsr w nocy meczyl ze nie mialam sily jechac z soba na usg :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37ej28nvgsbwu6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfhgqs4627nb6y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

PaniU ja spłukuję pod zimną wodą kupę i potem tak samą wodą zapieram i ja wrzucam od razu taką mokrą do pralki bo nie mam kosza specjelnego narazie i tak wszystko od razu do pralki idzie.
Ale przyznam, ze przy gęstej kupie przydałyby się te bibułki.
Ja piorę tak jak każą w 30° i się wszystko ładnie dopiera, a piorę w Loveli tak jak ciuszki.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Halo halo :-)

Wczoraj szok - pierwszy raz spojrzałam na majówki na fb! :-o i nieogarniam :-P
Julianka dziś nad ranem troszke niespokojna, ale pospała do 8:40, wypiła caaaaałą butle z dodatkiem kleiku, troszke sie pobawiła i śpi znów... pogoda u nas do bani :-/ wydaje mi sie, że tak jakby zaczynała mieć zatkany nosek i ciutek pokasuje - DOBRA WRÓŻKO - NAPRAW RÓŻDŻKE BO BARDZO NAM WSZYSTKIM POTRZEBNA :-**

My używamy pampers premium care i od niedawna zamiennie w ciągu dnia z zielonymi pampers active baby :-) zastanawiałam się, czy może spróbować te z babydream, ale jeszcze sie nie odwazyłam :-P chusteczki używałyśmy pampers sensitive i fresh clean, od niedawna przerzuciłam się na babydream, ale teraz używam tych nowych - nagietkowych i szczerze mówiąc meeeeeega suuuper :-D polecam szczerze, są o wiele lepiej nawilżone, niż pozostałe babydreamy, mają delikatny nagietkowy zapach i niepotrażniają nic a nic (przynajmniej nas) :-D

Anela - cudowny śmieszek :-D moja nie chce pozować do zdjęć, od razu powaga :-/ fotomodelka to z mojej nie bedzie mimo "idealnej" wagi :-P

Dominika, czyżbyś sie wystraszyła, że Lenka Ci sie "popsuje" tak jak ostatnio moja Jula z pobudka 6:30? :-PP masakra... bo ja już nieprzyzwyczajona do tak wczesnego wstawania hihi :-P u Was tez dzis taki senny dzien i szaro za oknem?

Patka, jakoś mi nie pasuje alergia pokarmowa połączona z katarem. Moja kuzynka miała katar i takie problemy właśnie z układem oddechowym przy alergii na kurz i roztocza (mimo prawie sterylnych warunków u niej w domu, bo ciocia panikowała i sprzatała dzien w dzien), ale nie wiem, czy u tak malych dzieci już to wychodzi hmm? Nie pamietam właśnie, kiedy to sie u niej zaczeło ale tez dosc wczesnie. Dużo zdrówka :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza

Myślałam że najgorszy skok za nami ale ten związany z lękiem separacyjnym to jakiś koszmar! Na sekundę stracę się z oczu małemu i jest takie apogeum płaczu ze się dziwię ze do nas opieka jeszcze nie zawitała :/ juz nie wiem co mam robić .. zostawiam go na dłużej żeby się ogarnął to może się drzec nawet i z godzinę .. nie ma opcji innego ukojenia jak ręce .. albo leżakowanie z mama albo tata .. a ja nawet nie unię włosów umyć :/ i tak od 4 dni! W ciągu dnia śpi 20min a spać idzie dopiero o 24 .. czuje się okropnie bo nie umie ani siebie ani małego ogarnąć :(

My mieliśmy sapke z powodu alergii na mleko. Dopiero po 3 tyg zażywania fenistilu i zmianie mleka to przeszło.

Odnośnik do komentarza

Paniu ja tak jak Dominika, zapieram w umywalce pod zimna woda, wyciskam i do ku bla z brudnymi. Mam w nim taki worek na buty i jak piore to wrzucam cały ten wor bez babrania sie najpierw na płukanie bez żadnych detergentów, potem wypompowywanie, dorzucam pranie mlodego , kapke loveli, 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego to komory na płyn do płukania i godzinne pranko 40* zalaczam, z super plukaniem i wirowanie 800. Będę tak robić dopuki KP :) później juz nie będę ubrankAmi dopychac pralki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Hej, jak czytam ze Wasze dzieciaczki śpią do 8-9 to zastanawiam sie skąd u mojej małej pobudka codziennie o 5.40-5.45.
Normalnie jak budzik.. I nie ma mowy o dalszym spaniu, drzemka 20minutowa dopiero ok 11, a potem dłuższa na spacerze ok 13.
Kataru dzis ciąg dalszy, tylko mam wrażenie ze jest gęstszy, wiec moze to końcówka?
Anela, śliczna Twoja slodziaczka :)
Ela jak tam u Was??
U nas dzis pochmurno, jedziemy zaraz odebrać zdjecia i na jakieś zakupy bo jest weekend zniżek i moze cos uda mi sie kupic dla małej, i moze nawet dla siebie. Chociaz watpię. Zobaczymy co wyjdzie z tych planów..
Miłego dnia mamusie ;)

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko to jakiś masochista! Byliśmy z nią na pobranie krwi i.. krew leci a ta się śmieje i guga do piguły :D ale miały z niej ubaw!
Ale macie fajnie z tym spaniem! ZAZDROSZCZĘ! Odsetka wstaje od kilku dni o 4 i zasypia dopiero ok 9 znowu :( nie da się drzemnąć nawet bo płacze :(

Elżbieta- jak z tym moczem u Was?
Sywiunia - tak mi lekarz powiedział. Może spytaj swojego? Bo wiesz - co jeden to ma inną opinię :/
Anela - jak żyrafka Sophie u Zuzy-smieszki się sprawdza?
kulka- nie strasz plis tym skokiem bo oszaleję :(
Zieloona DAWAJ zdjęcie :P

A jakie rozmiary kombinezonów kupujecie? Jest jakaś zasada?

monthly_2015_09/majoweczki-2015_36264.jpg

monthly_2015_09/majoweczki-2015_36265.jpg

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Hej wpadłam tylko na chwile powiedziec ze mocz ok. Ufff!
Gorączki dzis juz nie ma, to dobrze tylko nie wiem z czego byla? Albo jakas niestrawność albo katarek?
Anela , dobra wróżko dzieciaczki śliczne. Wisienka udanych zakupów, Dominika zazdroszczę, kulka nie strasz, Doris oby u was nie bylo katarku ! Zielona my pamiętamy o zdjęciu !
Kombinezon kupiłam na 74. A używam od poczatku zielonych pampersów.
Co do kombinezonu to szukalam takiego żeby sie caly rozpinal łącznie z nóżkami . Łatwiej i szybciej sie ubiera później.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Elżbieta, super że mocz ok!
Dobra Wróżko, gratuluje dzielnej córy! (no i ślicznej, co po zdjęciach można łatwo wywnioskować)
Kulka26, straszysz tym skokiem. U nas za wczesnie na skok, ale juz widac ze mała woli swoją starą niż starego i potrafi marudzić jemu tylko po to żeby ją zaprowadził do mnie :D
Patka88, współczuje kataru :( moja ma teraz zasuszone gluty ktore ciezko wydostac i sie Jula buntuje strasznie, nie wyobrazam sobie jak musicie cierpieć z tymi katarami :/

U nas wczoraj mała zasneła troche pozniej niz zazwyczaj i przez to caly dzien przesuniety o pół godz ale wstecz! czyli 1 pobudka na wode o 2.30, pierwsze śniadanko z cyca o 5.30, potem 2 śniadanko z cyca po 8. ale za to do 11 lezałyśmy w łózku :D :D :D i o 11.30 mm. od 13.30 śpi na balkonie a ja wertuje neta w poszukiwaniu info o rozszerzaniu diety

W ogole jaka kaszke/kleik jako pierwsze podawałyście? bo wiem ze ktoś robił risercz odnośnie składów itp itd

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko ja mam kombinezon z hm 4-6 mscy i chyba go już nie założy. Inny na rozmiar 80 myślę że starczy na cala zimę. Ale to agent mój jest dosyć spory pewnie zmierza do wagi 8.5kg.
Elżbieta super że wszystko dobrze już z małym.
Doris też mi brak pomysłów na zabawę bo raczkować nie chce się uczuć jak Pan dr kazał, na plecach też nie chcę, książki też nie zaraz kopie nogą, na macie już zabawki zna na pamięć zbój jeden :D
Wisienka pochwal się zakupami potem :)
Kulka cierpliwości życzę, każdy skok się kiedyś kończy :)
Hanka u mojego to już rytuał najpierw nogi do góry i bach w materac i coraz głośniej i głośniej aż się budzę i biorę do siebie i wtedy już spokój...

Odnośnik do komentarza

http://www.smyk.com/cool-club-kombinezon-chlopiecy-rozmiar-62,p1110502415,ubranka-dla-dzieci-p

My kupiliśmy taki żeby mieć lepszy dostęp do pampersa i wydaje mi się ze nawet jak go grubiej ubiore to nie będzie skrępowany bo tam duuuuzo miejsca na wiercenie nóżkami. A na zimowych wyprzedażach to kupię juz kombinezon na przyszły rok bo ceny są zaporowe.

Idę walczyć z moim dzieckiem .. dziś mamy gości a matka dalej w pizamie. I pomyśleć że chciałam bliźniaki ;D

Odnośnik do komentarza

kulka26 - masz szczescie ze jestem taka niezdecydowana bo juz bym miljony wydała :D
Musze tez jakis kombinezon zapodac ale nie mam pojecia jaki. czy taki jak kulka bez nog czy z nogami, czy rozm 74 czy nie..
Moja mała jest teraz ciuchy 68 i to tak na styk ale na szerokosc, wiec boje sie ze jak wezme 74 to sie niebawem ledwo zapnie w ubraniach a nogi i rece beda mialy kilometry zapasu :D :D :D
Nie wiem czemu z niej taki pączek, a była taka malusia jak sie urodzila..
Tzn wiem po kim, nie chcecie wiedziec i widziec jak jej ojciec wygladal jako bobas.. Jedna wielka zbita kula :D :D :D

Patka, zaczne tez zatem od kleiku ryżowego, ale za jakis czas. :D

Co tu tak cicho dzis?! a ja mam tyyyle czasu... Jula zasnela o 13.30 i jeszcze spi! w wozku na balkonie! a mi zaraz cycek peknie bo zgodnie z planem o 15 powinna jesc, a dzis nawet pol godz szybciej!!! i caly plan legł w gruzach ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie jakoś cicho tu dziś, a ja nawet mam troche czasu dla siebie :-o ha i włączyłam sobie top model :-D bo jak mała śpi, to nie moge ćwiczyć na instrumencie, bo w razie czego nie słysze monitora oddechu :-(

Ja też od jakiegos czasu mysle o kombinezonie/śpiworku zimowym, tzn co lepiej kupić, no i jaki rozmiar... zeby na cała zime wystarczyło...

Kurcze, te majówkowe Wasze dzieciaczki przecudowwwneee :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza

Ale bombowe te wasze dziewczyny!padlam jak Odsetka sie trzyma:)ja tez wyciagam samochod z garazu bo od maja stoi.czas sie ruszyc.ale pierwszy raz pewnie bedzie stres.
Ola ty tu publicznie do siebie nie zapraszaj bo jak ci sie z połowa do domu wprosi to dopiero bedzie;)wogole to ja tez Ola tez 81 i tez mam starszą córkę 5 lat i Julka z 29.05.u was chyba mniejsza różnica miedzy Karla a Kubkiem.
Odnosnie kombinezonow to Ela dobrze prawi zeby zwrocic uwage na odpiecie do nogawek bo nawet jak dziec na spacerze zasnie a ze spiacym do domu wrocimy to tylko odpiac mozna i czape zdjac i moze spac bez wybudzania.moja Mery w pazdzierniku urodzona to dlatego mam sprawdzone.ja ja malo elegancko ubieralam bo przewaznie body na krotki rękaw na to pajac i w kombinezon a jak bardzo zimno bylo to jeszcze w sweterek.w zasadzie takie ubranka "dorosłe"to dopiero na wiosne kupowalam.

Odnośnik do komentarza

My wróciłyśmy wlasnie z Hania z zakupów, zgarnelam w międzyczasie meza bo musieliśmy jeszcze zrobic zakupy na niedzielnych gości. Nawet jestem zadowolona, kupiłam sobie granatowe buty-botki, biała koszule i koszule dla meza w prezencie. No i oczywiście kilka rzeczy dla Hani, bo nie byłabym soba:)
Ela super ze z Wiktorkiem ok, moze miał chwilowy spadek formy.
Patka, duzo zdrówka zyczymy z Hania!
Dobra wróżko, masz odważne dziecko ;) my tez mamy Zyrafke Sophie i jest atakowana przez Hanię codziennie ;) nie ruszamy sie bez niej nigdzie, polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...