Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Betty12

Pokój dla nastolatki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Betty12

zastanawiam sie, jak urzadzic pokoj dla nastolatki. to juz nie dziecko, ale tez jeszcze nie dorosly. zastanawiam sie, jakie meble wybrac, zeby mogly jej sluzyc przez kilka lat i nie trzeba bylo za chwile zmieniac, bo z nich "wyrosnie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilka25

mysle, ze cos prostego i klasycznego, ale jednoczesnie modnego. moi rodzice urzadzali ostatnio pokoj mlodszej siostrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dreamer-masz rację z nastolatką najlepiej porozmawiać co chciałaby mieć w pokoju,oczywiście należy zasugerować kilka przydatnych rozwiązań które będą praktyczne i fajne dla niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też jestem za tym żeby zapytać córkę wprost jak by chciała urządzić swój pokój. W końcu to jej. Koleżanka ostatnio pomalowała np. ściany na fioletowy i wstawiała jakieś tam nowe meble. Komodę i biurko na komputer chyba.

jest ktoś z WSPS z kosmetologii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewcia6

A może szarość z domieszką różu? Szarość jest modna i nowoczesna, a róż jako dziewczęcy akcent w postaci dodatków, np. pościeli, poduszek, obrazka na ścianę. Tu jest sporo fajnych inspiracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałbym jasne meble, ściany pomalował na kolor zielony i żółty. Tak czy siak pewnie umebluje sobie według własnych upodobań, plakaty itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponowałabym porozmawiać z nastoletnią dziewczyną, jak wyobraża sobie swój własny pokój, jaką ma wizję swojego pokoju. Szkoda inwestować pieniądze w remont, farby, meble, by potem usłyszeć, że coś się nie podoba, że o czym innym zupełnie marzyła. Warto też przejrzeć jakieś strony z przykładowymi aranżacjami - można coś podpatrzeć, przedyskutować jakieś pomysły, zaadaptować do swoich możliwości. Niektóre ciekawe aranżacje można znaleźć w Internecie. Ja kupiłabym proste, minimalistyczne meble, bo takie pewnie dłużej będą "w modzie", nie zdezaktualizują się modowo tak szybko, jak inne. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A macie może jakieś pomysły na kolory ścian czy tapetę? Jestem właśnie w momencie remontu mojej zbuntowanej nastolatki. Pytałam wiele razy, jakie ma oczekiwania, ale nic konkretnego się nie dowiedziałam. Chcemy stworzyć ciepłe wnętrze, bez żadnych postaci bajowych, bo to już nie te lata.
Chcemy jej coś takie stworzyć, jak na zdjęciu.

monthly_2015_09/pokoj-dla-nastolatki_36016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że nastolatce można pozwolić samodzielnie urządzić pokój. Rodzice powinni tylko kontrolować, czy będzie bezpieczny i wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ChocholateCookie

Moim zdaniem najlepiej będzie z nią porozmawiać, przedstawić swoją propozycję, posłuchać jaka jest jej wizja pokoju, później wybrać któryś z pomysłów lub pójść na kompromis
I co najważniejsze nie pokłócić się! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość komolaflor

postaraj się stworzyć jej pokój tak by czuła się w nim dobrze, by mogła się wyciszyć w nim. Jak wiadomo nastolatki przechodzą burzliwe okresy, wiec fajnie by je otoczyć kolorami uspokajającymi ;) Ja postawiłam na biel i zielen. Kupiłam trzy lampki na [reklama usunięta] fajne zasłonki, nową pościel i puszysty dywan ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ostatnio urządzałam pokuj dla nastolatki więc wybrałam takie meble które będą młodzieżowe a jednocześnie będą służyć przez wiele lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gościowka

Ja również wzięłabym pod uwagę zdanie nastolatki. Nie jest juz w końcu dzieckiem i powinna czuć, że liczymy się z jej zdaniem. Zakup nowych mebli to frajda zarówno dla rodziców jak i dla niej, plus więcej czasu spędzonego razem:) A jaka zmiana:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamilllaa

Racja. Pamiętam jak wybrałyśmy się razem z siostrą i siostrzenicą na meblowe zakupy. Pierwotnie plan dotyczył salonu ale ostatecznie zdecydowałyśmy się na odświeżenie pokoju nastolatki. Kupiłyśmy jej świetne meble. Jak zmiana to na całego;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nike002

Jeśli chodzi o pokój nastolatki , to zawsze musi być jej opinia; jakie meble, kolory farb...
Trzeba jednak być troche przyszłościowym i jeśli chcecie by te meble służyły jak najdłużej , trzeba uwzględnić to że z czasem będą lepsze meble i modniejsze a wasza córka bedzie chciała więcej. Warto więc przejrzeć jakieś fajne pomysły na stronach internetowych.

polecam dla nastolatki klasyczne meble, ale nie aż takie jak w średniowieczu -_- bo to już nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lampy led są najlepsze pod kątem niskiego pobierania energii. W nowym mieszkaniu będę starała się mieć lampy led albo chociaż żarówki ledowe :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elizabezzzz

Fakt, niech sobie nastolatka sama wybierze bo w innym przypadku może być wojna :) Może meble modułowe byłyby rozwiązaniem? Fajnie wyglądają i mozna je łatwo przestawiać, więc jak się córce znudzi wystrój to tata pomoże przesunąć to i owo i pokój jak nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DaNNka

Dokładnie. nastolatka powinna mieć coś do powiedzenia w kwestii kolorów, dodatków i mebli. To w końcu jej pokój;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...