Skocz do zawartości
Forum

Pokój dla nastolatki


Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie, jak urzadzic pokoj dla nastolatki. to juz nie dziecko, ale tez jeszcze nie dorosly. zastanawiam sie, jakie meble wybrac, zeby mogly jej sluzyc przez kilka lat i nie trzeba bylo za chwile zmieniac, bo z nich "wyrosnie"

Odnośnik do komentarza

Proponowałabym porozmawiać z nastoletnią dziewczyną, jak wyobraża sobie swój własny pokój, jaką ma wizję swojego pokoju. Szkoda inwestować pieniądze w remont, farby, meble, by potem usłyszeć, że coś się nie podoba, że o czym innym zupełnie marzyła. Warto też przejrzeć jakieś strony z przykładowymi aranżacjami - można coś podpatrzeć, przedyskutować jakieś pomysły, zaadaptować do swoich możliwości. Niektóre ciekawe aranżacje można znaleźć w Internecie. Ja kupiłabym proste, minimalistyczne meble, bo takie pewnie dłużej będą "w modzie", nie zdezaktualizują się modowo tak szybko, jak inne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

A macie może jakieś pomysły na kolory ścian czy tapetę? Jestem właśnie w momencie remontu mojej zbuntowanej nastolatki. Pytałam wiele razy, jakie ma oczekiwania, ale nic konkretnego się nie dowiedziałam. Chcemy stworzyć ciepłe wnętrze, bez żadnych postaci bajowych, bo to już nie te lata.
Chcemy jej coś takie stworzyć, jak na zdjęciu.

monthly_2015_09/pokoj-dla-nastolatki_36016.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość ChocholateCookie

Moim zdaniem najlepiej będzie z nią porozmawiać, przedstawić swoją propozycję, posłuchać jaka jest jej wizja pokoju, później wybrać któryś z pomysłów lub pójść na kompromis
I co najważniejsze nie pokłócić się! ;)

Odnośnik do komentarza
Gość komolaflor

postaraj się stworzyć jej pokój tak by czuła się w nim dobrze, by mogła się wyciszyć w nim. Jak wiadomo nastolatki przechodzą burzliwe okresy, wiec fajnie by je otoczyć kolorami uspokajającymi ;) Ja postawiłam na biel i zielen. Kupiłam trzy lampki na [reklama usunięta] fajne zasłonki, nową pościel i puszysty dywan ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Gościowka

Ja również wzięłabym pod uwagę zdanie nastolatki. Nie jest juz w końcu dzieckiem i powinna czuć, że liczymy się z jej zdaniem. Zakup nowych mebli to frajda zarówno dla rodziców jak i dla niej, plus więcej czasu spędzonego razem:) A jaka zmiana:)

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilllaa

Racja. Pamiętam jak wybrałyśmy się razem z siostrą i siostrzenicą na meblowe zakupy. Pierwotnie plan dotyczył salonu ale ostatecznie zdecydowałyśmy się na odświeżenie pokoju nastolatki. Kupiłyśmy jej świetne meble. Jak zmiana to na całego;)

Odnośnik do komentarza
Gość nike002

Jeśli chodzi o pokój nastolatki , to zawsze musi być jej opinia; jakie meble, kolory farb...
Trzeba jednak być troche przyszłościowym i jeśli chcecie by te meble służyły jak najdłużej , trzeba uwzględnić to że z czasem będą lepsze meble i modniejsze a wasza córka bedzie chciała więcej. Warto więc przejrzeć jakieś fajne pomysły na stronach internetowych.

polecam dla nastolatki klasyczne meble, ale nie aż takie jak w średniowieczu -_- bo to już nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Gość Elizabezzzz

Fakt, niech sobie nastolatka sama wybierze bo w innym przypadku może być wojna :) Może meble modułowe byłyby rozwiązaniem? Fajnie wyglądają i mozna je łatwo przestawiać, więc jak się córce znudzi wystrój to tata pomoże przesunąć to i owo i pokój jak nowy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...