Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Też sobie nie pojadłam, bo wyjątkowo dużo rodzajów śledzi u nas było, a ja tak za nimi nie bardzo... :)

Ja tam do porodu muszę się jeszcze fizycznie i psychicznie przygotować - od stycznia zaczynamy szkołę rodzenia, no i też wezmę się za wyprawkę i papiery do becikowego.

Dochodzi do mnie świadomość jakim wysiłkiem (fizycznym) jest poród i chociaż ból mnie jakoś nie przeraża, to zaczynam żałować, że nie chodziłam na jakieś ćwiczenia od początku ciąży... to jakby chcieć przebiec maraton bez przygotowania :)

Dziewczyny, a jak u Was z ciuchami? Bo cholerka kupiłam miesiąc temu płaszczyk na zimę, z zapasem by się dopinał no i niestety jak ubiorę sweter to już zaczyna trzeszczeć szew na plecach :D Do marca to w nim nie pociągnę na pewno... mąż mnie ubije jak kupię trzeci płaszcz w sezonie :P

No i problem ze spodniami - większość z tych ,,ciążowych" gum po prostu mnie wnerwia i uciska, muszę je mieć albo zupełnie luźno na brzuchu, albo bardzo nisko pod... może kurka trzeba jakąś ciepłą spódnicę czy co?

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) do marca zleci szybciutko :) Tess- ja kupiłam śliczny kremowy płaszczyk z heppy mum taki z rozpisany zamkiem z tyłu, który rośnie razem z brzuszkiem i jestem pewna że do porodu całego nie rozepnę... zostały mi jeszcze dwa miesiące ale płaszczyk będę mogła spokojnie nosić po porodzie jak zapnę zamek. A co do ciuchów to ja nie mam problemów... noszę normalnie spodnie z pasem i choć mam na prawdę duży brzuch to mi nie przeszkadzają... do tunik noszę ciążowe leginsy i też jest ok... dobrze jak pas podtrzymuje brzuszek bo wtedy tak w kość nie dostaje kręgosłup i trochę go odciąża (tak mówi moja położna). Teta- jeśli chodzi o rzeczy dla maluszka i dla mnie to my już mamy wszystko... ciuszki wyprane, wyprasowane, schowane w workach próżniowych żeby się nie kurzyły, torba spakowana... I teraz już tylko czekamy na Naszego Synusia :) życzę wszystkim spokojnej nocy :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

KamiKamila-Ale Ci fajnie już wszystko przygotowane masz :)
Tess-jeżeli chodzi o ubrania to ja w bluzki mieszcze się w swoje z przed ciąży,kurtke jedynie co kupiłam w H&M Mama,watowana za 229zł rośnie razem z brzuszkiem taka ala parka :)nosze zwykłe leginsy.Ale mamy wesele 14 lutego i jestem ciekawa co ja tam włożę może macie dziewczyny jakieś propozycje??

Odnośnik do komentarza

KamiKamila - ależ Ci zazdroszczę tego przygotowania... ja raczej z tych co wszystko na ostatnią chwilę :)

Przeglądałam sobie te płaszczyki i w sumie mój jest prawie identyczny jak ten z zamkiem tylko szary. ,,Prawie" bo oczywiście nie ma zamka i chociaż na szerokość to patrzę, że jeszcze się zapnę (jest z tyłu zapas materiału), to gorzej z faktem, że przez to trochę się unosi i po prostu wieje mi w tyłek, a tego nie lubię :/ Chyba się przejdę do tego sklepu bo mam niedaleko...

Ja mam nieduży brzuch, ale wkurza mnie cokolwiek co go uciska, a ubierać się jednak muszę ciepło, bo szybko marznę...

Teta - jestem trochę leniuszek i nie zawsze wyjdę na spacer... choć dziś nadrobiłam :) Mam jednak spacerowy limit tak do ok pół godziny, bo potem zaczynam się skupiać już tylko na ucisku pęcherza :)

Co do porodu - podczytuję trochę w ramach psychicznego przygotowania grudniówki, bo akurat są na wylocie :)
Moja babcia podobno rodziła pierwsze dziecko 3 dni... @@ Ale to też dlatego, że nie wiedzieli, że trzeba jej przebić pęcherz płodowy, były trochę inne czasy... pocieszała mnie, że teraz lekarze nie pozwolą mi się tak długo męczyć :)

A jak Wy się zapatrujecie na znieczulenie? Teoretycznie mam wysoki prób znoszenia bólu i bolesne miesiączki, więc może nie będzie tak źle, ale z drugiej strony, może właśnie nie warto się męczyć?

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie w ten ostatni dzień roku :D mejda1- witam Cię serdecznie na naszym forum :D jeśli chodzi o dokładna wyprawę to napisze Ci moja listę na priv bo to trochę dużo :D Tess - moja babcia też pierwsze dziecko rodziła 5 dni ale tak jak mówisz to były inne czasy... Polecam Ci ten płaszczyk kosztuje 400 zł ale jest cieplutki, ma super długość i jest elegancki to było dla mnie ważne bo ja się raczej tak ubieram i dres to tylko po domu noszę :D Paulina93, aregulska90 - to ze maluszki są ułożone główką w dół to wcale tak nie musi zostać... też tak myślałam... od 6 miesiąca co wizyta lekarska i usg mój mały był ułożony główką w dół a 3 dni przed wigilią postanowił się obrócić i to tak że przez kilka godzin słabo go czułam i pojechałam na usg żeby sprawdzić... dowiedziałam się że mimo iż moje dziecko wtedy ważyło już 1600 g to ma jeszcze na tyle miejsca że swobodnie może sie obracać... więc niestety nie ma gwarancji że tak zostanie... niektóre maluszki obracają się główką w dół tuż przed porodem... tak to jest z tymi naszymi lobuziakami :D DZIEWCZYNKI ŻYCZĘ WAM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2015 :D A WIEM ŻE MOJE ŻYCZENIA NA PEWNO SIĘ SPEŁNIĄ BO URODZIMY NASZE MALUSZKI :D

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!dawno mnie nie bylo witam was w 2015!mam pytanie od dwoch dni boli mnie podbrzusze z malymi przerwami ,wizyte mam w srode i teraz niewiem czy dzwonic do lekarza czy znow panikuje,czuje ruchy malej takie rozpychanie i zastanawiam sie czy ten bol nie jest spowodowany wlasnie tym.doradzcie prosze

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1f38ei6b.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

KamiKamila dzięki bardzo,ale ja nie jestem tu zalogowana i nie mam konta, więc nie dojdzie do mnie wiadomość prywatna,chyba ze mozesz na maila przyslac mejda1@wp.pl, chcialabym porownac swoja liste zakupow i jestem ciekawa czy o niczym nie zapomnialam:) ola12 ja tez miewam bóle podbrzusza i lekarka kazala mi brac nospe. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i szczęśliwego rozwiązania w marcu :)

Odnośnik do komentarza

O kochane :) widze ze nie jestem sama gdzieś od tygodnia jakby bolał mnie trochę brzuch no i mała jakby spokojniejsza ale rozpycha się ... :) tyle że ja miałam intensywny tydzień no i w szkole rodzenia były ćwiczenia po połogu i brzuch strasznie się napinał i tak myślałam ze to też pewnie przez to.Jutro wizyta u lekarza mam nadzieję że wszystko dobrze...

Odnośnik do komentarza

Kami - cena nie zachęcająca, ale poprzymierzać pójdę, może nawet jutro :)

U mnie mały przed sylwestrem tak cały dzień dawał czadu, że aż się dziwiłam, za to chyba potem przeholowałam z siedzenie w nocy, bo 1 stycznia był taki spokojny jak nigdy, aż się zaczęłam martwić... dziś już nadrabia :)

Co do bóli - ja też miewam sporadyczne, ale staram się nie przejmować - lekarka powiedział, że dopóki nie są ciągłe lub regularne to nie powód do zmartwień.

KamiKamila - a może wrzuć tę listę po prostu tutaj, bo ja też właśnie kompletuję i uzupełniam tę ze strony szpitala pozostałymi przydatnymi rzeczami.

Jak na razie mam podział na dokumenty, badania, rzeczy dla mamy, rzeczy dla dziecka i rzeczy dla dziecka 2 (czyli dodatkowa torba na dłuższy okres).

A w czym pierzecie ciuszki dla malucha? Bo ja jeszcze nie zakupiłam żadnego specyfiku.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Czesc,dziewczyny
Tez miewam bole podbrzusza i plecow,plecow to takie piekace.Mam zwyrodnienie krgooslupa,wiec moze dlatego takie odczucia.Zwykle trwaja ok 2-3 godz.,potem przechodza,tak jest od paru tygodni,ale to moja niepierwsza ciaza,wiec mysle ze dlatego.
Ostatnio doszly dziwne klucia wewnatrz pochwy,ale te objawy pamietam z wczesniejszych ciaz.
Co do znieczulenia,to nie mialam i jakos poszlo.Staralam sie regularnie spacerowac,i kochalam sie z mezem.Nasienie meskie zawiera prostaglandyny czy cos takiego ,i to usprawnia porod.Tak naprawde to daly mi w kosc ostatnie niecale dwie godziny porodu.W tym pol godz.parcia.Wydawalo mi sie,ze to dlugo.Teraz wiem,ze nie.Poza tym mam miednice w dolnej granicy normy,a pierwsze dziecko dalam rade urodzic i to wzglednie szybko.

Odnośnik do komentarza

Hej! ja wczoraj byłam u lekarza niby wszystko oki ale brzuch i tak pobolewa :/ koniec 29 tygodnia mała 1540 waży,wszystkie wymiary oki wyszło że termin porodu na 13 marca :) no i na 100% dziewczynka :D
liliana87-ja kupuje kosmetyki z Hippa a maść na odparzenia Linomag,polecone ze szkoły rodzenia i czytałam opinie na blogu który tu wcześniej dziewczyny podawały i opinie w porządku.KamiKamila-ja tez jestem za udostępnieniem tej listy tu :) Tess- ja piore rzeczy w płynie i proszku Lovela.
A co tam u Was kobitki ?? buziaki 3majcie się :*

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
My już wyprawkę mamy skompletowaną. Ogólnie udało nam się po promocji kiedyś kupić wielki kufer kosmetyków dla dziecka z Johnsona za 10 funtów (w przeliczeniu 50 złotych), a wczoraj pampersy i chusteczki nawilżające też były w promocji także jestem zadowolona bo mam już z głowy na długi okres.
We wtorek mamy szczepienie na krztusiec. W piątek idę się pokazać ostatni raz do lekarza z GP a za tydzień w poniedziałek mam spotkanie z położną ;)
Jeśli chodzi Wam o to co zabrać ze sobą do szpitala to mogę Was poratować i przesyłam Wam listę rzeczy.

DLA DZIECKA
Pieluszki
Bawełniane waciki ( zaleca się je zamiast gotowych chusteczek pielęgnacyjnych, znajdziesz je w każdym supermarkecie oraz drogeriach)
4 body
4 pajacyki – (śpioszki z długim rękawem)
Kocyk
Rękawiczki niedrapki
2 bawełniane czapeczki
Skarpetki
Bawełniane buciki
Fotelik samochodowy (bez niego nie wypuszczą Cię z dzieckiem do domu)
Ubranka na wyjście ze szpitala (zależy od pory roku)
Krem na odparzenia
Chusteczki nawilżające
Ręcznik
Pieluszki
Szczoteczka do włosków

DLA CIEBIE:
Koszula nocna albo t-shirt na poród
Wkładki laktacyjne (dostaniesz je w drogeriach albo supermarketach)
Biustonosz dla mamy karmiacej
Podpaski poporodowe
Bielizna
Koszula nocna albo pidżama
Przybory do mycia: mydło, szczoteczka i pasta do zębów, szampon itp.)
Ręczniki
Szlafrok
Aparat fotograficzny
Ubranie na wyjście ze szpitala
Kapcie
Karta ciąży i wszystkie dokumenty

http://www.suwaczek.pl/cache/c2601a48fe.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...