Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczynki :D witam Was niewątpliwie w Naszym najlepszym roku 2015 :D Chciałyście żebym wrzuciła swoją listę na forum... Jasne nie ma sprawy na koniec Wam ją podam... Napisze Wam tak jak ja mam zapisane w notesie...
Ja tak jak już pisałam wcześniej kosmetyki do pielęgnacji dla maluszka mam wszystkie z firmy Oilatum... ale do szpitala do kąpieli mam z firmy Hipp bo po Oilatum maluszek jest bardzo śliski i trochę się boję aby się nie wyślizgnął... w domu inaczej są inne warunki, mąż pod ręką... itp.
Ja używam płynu do prania i do płukania Bobini poleciły mi go koleżanki.
Paulina93- ostatnia wizyta?? Ja jestem w 32 tygodniu ciąży i czekają mnie jeszcze dwie duże wizyty 14.01.2015 i 18.02.2015 a od 36 tyg. co tydzień... na ktg itp.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

WRZUCAM LISTĘ
Pamiętajcie, że ta lista jest troszeczkę urozmaicona pod potrzeby moje i męża... więc nie wszystko wszystkim musi się przydać tak jak np. dwa nosidełka...

WYPRAWKA OGÓLNA

Higiena:
- emulsja do kąpieli do domu Oilatum 2w1, do szpitala żel do mycia Hipp i do szpitala oliwka. ( Przy Oilatum 2w1 nie ma potrzeby używania oliwki)
- zasypka (puder) z Alantan
-maść na odparzenia (Sudocrem, Linomag) zobaczymy który u Nas się sprawdzi
-spirytus do przemywania pępuszka (70%)
-sól fizjologiczna (ampułki)
- duże płatki kosmetyczne
- chusteczki nawilżane
- 2 paczki najmniejszych pieluszek z wycięciem na pępuszek tzw. Newborn
- miękka szczoteczka do włosków
- gumowa gruszka i aspirator do noska
- cążki malutkie
- patyczki kosmetyczne ( z ogranicznikiem i bez )
- wyjałowione waciki i gaziki
- pieluchy tetrowe (ok. 15 szt.) ja mam z 35 szt. mama i położna powiedziały że tego nigdy za wiele
- ręczniki kąpielowe z kapturkami dla niemowląt
- termometr do mierzenia temperatury wody
- termometr do mierzenia temperatury pomieszczenia (ja mam taką funkcję w termometrze do mierzenia temp. ciała)
- wanienka
- wkład do wanienki
- myjka frotte
- stojak pod wanienkę
- przewijak stojący drewniany do łazienki
- proszek do prania Bobini
- płyn do płukania Bobini
- gaziki jałowie nasączone 70% spirytusem
- krem ochronny do buźki z filtrem

Ubranka:
- bawełniane śpioszki
- body z dł. rękawkiem
- body z kr. rękawkiem
- pół śpioszki
- spodenki
- pajacyki ( tego mam najwięcej bo są najwygodniejsze do ubierania)
- czapeczki na dwór
- czapeczki bawełniane po kapieli (cienkie)
- skarpetki
- rękawiczki nie-drapki
- kombinezon w zależności jaka będzie pogoda my kupiliśmy grubszy zimowy i cieńszy wiosenny
- grubszy pajacyk
- ciepłe rękawiczki i szaliczek

Karmienie:
- butelki 125 ml
- butelki 260 ml
- smoczki do butelek
- podgrzewacz do pokarmu
- pojemniki na pokarm z pokrywkami
- sterylizator do butelek
- zestaw do czyszczenia butelek i smoczków
- termoopakowanie do butelek
- wkładki ochronne do biustonosza
- laktator elektryczny
- stojak na butelki i smoczki

Transport:
- wózek
- folia przeciwdeszczowa do wózka (w zest. z wózkiem)
- moskitiera przeciw owadom ( w zest. z wózkiem)
- torba do wózka (w zest. z wózkiem)
- dwa nosidełka - foteliki samochodowe

Sen:
- łóżeczko
- materacyk (wybrany po konsultacji z fizjoterapeuta który zajmuje się maluszkami, niżej podaję linka)
http://sklep.wisad.pl/materace/581-materac-grykus-komfort-line-fiki-miki.html
- komplety pościeli
- prześcieradła z miękkiej bawełny z gumką
- ochraniacze na szczebelki
- kołderka i poduszka "klin" antyuduszeniowa!
- rożek
- cieńszy kocyk
- grubszy kocyk
- śpiworek
- pościel do wózka
- karuzela do lóżeczka

Inne:
- podkłady do przewijania
- niania elektroniczna
- poduszka do karmienia
- fotel do karmienia i podnóżek
- bujaczek - leżaczek fisher price
- komoda z przewijakiem
- nawilżacz powietrza

WYPRAWKA DO SZPITALA

Dokumenty:
- dowód osobisty
- badanie gr. krwi (oryginał)
- aktualne badania
- karta ciąży
- badanie na HIV
- NIP

Ubrania dla mamy:
- koszule nocne i piżamy
- biustonosze do karmienia
- majtki siatkowe jednorazowe i wielorazowe
- szlafrok
- kapcie
- klapki pod prysznic
- skarpetki
-ubranie na wyjście

Higiena:
- podpaski duże
- podkłady higieniczne
- pł. do higieny intymnej
- żel pod prysznic
- pasta i szczoteczka
- inne przybory kosmetyczne - toaletowe
- wkładki laktacyjne
- podkłady higieniczne chłonne na łóżko
- ręczniki

Dla maluszka:
- paczka najmniejszych pieluch jednorazowych (Newborn)
- pieluchy tetrowe
- body
- koszulki
- pajacyki
- kaftaniki
- śpioszki
- czapeczki
- skarpetki
- rękawiczki nie-drapki
- chust. nawilżane
- okrycie kąpielowe
- szczoteczka do włosków
- oliwka
- żel do mycia
- krem do pupy
- zasypka
- ubranko na wyjście
- rożek
- kocyk

Inne:
- herbatka laktacyjna
- woda mineralna
- laktator
- osłonki na piersi
- krem na brodawki sutkowe
- kubek, sztućce
- pieniążki (na wszelki wypadek)
- nosidełko ( inaczej nie wypuszczą ze szpitala)
- telefon
- ładowarka
- aparat mamy w telefonach a z cyfrówką zazwyczaj przyjeżdża tato :)
- jasiek jeśli ktoś potrzebuje oczywiście

Jak jeszcze o czymś sobie przypomnę to napiszę ;)
Pozdrawiam
Miłej niedzieli

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Paulina93 - nie wiedziałam że mieszkasz w Anglii. Teraz to już wszystko rozumiem. Mam w Szkocji znajomych i wiem że tam tak właśnie jest.
Teta- tak chodzę prywatnie do lekarza. Na ktg też będę chodziła do klinki do mojej Pani Ginekolog, bo przy okazji co tygodniowej wizyty lekarka będzie sprawdzała czy szyjka się skraca, czy jest rozwarcie itp.
liliana87- pytałaś o filmiki. Ja mam 3 filmiki po ok 15 minut. Wspaniała Pamiątka i fajnie bo możesz pokazać rodzinie. Moja babcia i mój tato bardzo sie wzruszyli jak oglądali film... Moja mamę zabrałam na którąś wizytę ze sobą i była prze szczęśliwa... Cudowne emocje :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Paulina93
I poza tym nie ma sie styczności z ginekologiem jeśli wszystko jest ok. A poród również odbiera położna ...

Mam do Ciebie pytanie,skad wiadomo ze wszystko ok. Czy polozna sprawdza szyjke,czy sie nie skraca?
Moj gin dziala podobnie,robie badania co 2 miesiace,raz w miesiacu mam wizyte,wtedy pyta czy dobrze sie czuje i w zasadzie tyle.Robi tez usg ,pierwsze na poczatku,drugie 20 tydz,teraz w 30 tyg.ma mi zrobic trzecie.Czy opieka nad kobieta w ciazy za granica wyglada podobnie?

Odnośnik do komentarza

KamiKamila - obszerna lista :) Ale fajnie, że wrzuciłaś, muszę w swojej parę rzeczy zweryfikować. Jak dopracuję to też wrzucę - chcę kupić z kolei jak najmniej rzeczy i ewentualne potrzeby uzupełniać w trakcie, bo jest obawa, że się zagracimy na małej przestrzeni.

Daję sobie miesiąc na skompletowanie najniezbędniejszych rzeczy... potem to już tylko relaks, odpoczynek, fryzjer :)

Czytam sobie trochę o naturalnych porodach Ireny Chołuj i całkiem pięknie jest to opisane :) Ja bym się pewnie nie zdecydowała rodzić w domu, ale przynajmniej człowiek odzyskuje trochę wiary we własne siły i możliwości, że jak nie ma komplikacji to właściwie kobieta jest zaprogramowana do tego by urodzić samodzielnie... w końcu w robieniu dzidziusiów lekarz nam nie pomagał :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Tess - pewnie, że damy radę... w końcu nie bez powodu to kobieta została stworzona do rodzenia dzieci... od zawsze kobiety dawały radę i tak będzie z nami :) jesteśmy silne i nasze maluszki też :) Mówiłam, że na mojej liście jest tego dużo... My na szczęście mamy dużo miejsca i mogłam sobie na to wszystko pozwolić. Ja jestem na etapie czytania książki "Pierwszy rok życia dziecka" przestudiowałam już "W oczekiwaniu na dziecko " i mam do przeczytania jeszcze "Nasze dziecko" te trzy poleciły mi położna i moja ginekolog :) Fajne książki polecam :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, lista z wyprawką dla mamy i maluszka super, ale ja wprowadziłabym kilka małych zmian...
Od jakiegoś czasu - przynajmniej w Polsce:-)) nie stosuje się 70% roztworu spirytusu do pielęgnacji kikuta pępuszka tylko m.in. octanisept -u, jeśli chodzi o jałowe gaziki nasączone spirytusem.... szkoda kasy.... chyba że macie starsze dzieci (na spacerze się przydadzą). Jeśli chodzi o oliwkę do pielęgnacji ciała to ja nie używałam nigdy (mam już 2 dzieci a trzecie jeszcze we mnie), pierwszej pasowała emulsja Oilatum i stosowałam tylko jej, drugiej emolient do kąpieli nie wystarczał i musiałam prócz tego stosować dodatkowe nawilżenie.
Lekarka poleciła wówczas Emolium emulsję do kąpieli i Emolium emulsję do ciała (balsam), sprawdziło się wtedy zaopatrzyłam się i teraz:-). Zamiast gruszki do noska ja poleciłabym aspirator czy jak kro woli fridę. Aha do buziuni po kąpieli stosujemy krem Oilatum Baby i na spacerki w zależności od tego jaka pora roku też trzeba dobrać kremik, ale zamin z maluszkiem wyjdziemy na spacer to możemy z tym zakupem poczekać:-).
Co do obaw przed porodem... moje drogie ja przeżyłam dwa.... czekam na trzeci... i oczywiście że się boje , mam dziwne sny itp. ale żyję:-) przecież strach leży w naturze człowieka, a tak poza tym czego my kobiety - MATKI nie zrobimy dla Naszych największych skarbów...

Odnośnik do komentarza

Joannahr- no widzisz nie zgodzę się z Tobą co do oktanisept-u... od radziła mi go moja położna, moja ginekolog i moje koleżanki które już są mamusiami również... w szpitalu w którym będę rodzic też polecają spirytus... od zawsze był używany i było ok... więc posłucham fachowych porad. Bez przesady waciki to nie aż taki wydatek a zawsze warto je mieć w domu ja bez dzieci je mam. Na mojej liście właśnie znajdują się kosmetyki Oilatum tylko do szpitala zamierzam zabrać żel do mycia z Hipp-a bo jak wiesz po Oilatum dziecko jest bardzo śliskie i wolę nie ryzykować. I aspirator na liście też jest... ale wole na początek też mieć gruszke to nie majątek bo po córeczce mojego kuzyna wiem że na początku nie tolerowała aspiratora i młodym rodzicom na początku z gruszką było łatwiej. I kremik do buźki też na tej liście się znajduje ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

To i ja wrzucam swoje listy do szpitala i domu. Proszę o krytykę i komentarze, bo nie wszystkiego jestem pewna (stąd znaki zapytania). Co do pępka - u nas jest tendencja, że jak nie ma potrzeby to się nic nie stosuje i sam odpada :)

-------------SZPITAL-----------
DOKUMENTY:
1. dowód osobisty (+ NIP zakładu pracy na wszelki wypadek)
2. akt małżeństwa (jeśli dowód na nazwisko panieńskie)
BADANIA :
1. karta przebiegu ciąży,
2. badania usg ? (zwł. prenatalne)
3. oryginalna grupa krwi z peselem lub ksero oryginału,
4. wymaz z pochwy i odbytu na obecność paciorkowca/GBS/wykonane ok. 36 tyg.ciąży,
5. do zniecz. zewnątrzoponowego- ukł. krzepnięcia, morfologia, potas (bad. ważne są 1 tydz).
RZECZY OSOBISTE :
1. koszulka do porodu (do połowy uda) / 1 szt.
2. koszula do karmienia (rozpinana) / 2 szt.
3. szlafrok
4. stanik do karmienia / 2 szt.
5. ręczniki kąpielowe (ciemne) / 2 szt.
6. ręczniki papierowe grube / 1 szt.
7. klapki pod prysznic,
8. kapcie
9. ciepłe skarpety
10. przybory toaletowe (szczoteczka i pasta, szczotka, dezodorant, gumka do włosów, suszarka?)
11. żel do higieny intymnej lub szare mydło (też jako żel pod prysznic i szampon)
12. bielizna jednorazowa-siatkowa / 3-6 szt.,
13. podpaski poporodowe / 3 opak.,
14. podkłady na łóżko „SENI” (60x90?) / 5 szt.,(2 paczki?)
15. wkładki laktacyjne lub muszle (ile szt?)
16. woda mineralna niegazowana, mała / 2 szt.
17. szminka ochronna do ust / 1 szt.
18. maść ochronna na brodawki (np. Bepanten bo też na pupę)
19. nakładki na toaletę
20. kubek i sztućce???
21. koło pompowane do siedzenia ??? (po porodzie, nacięciu)
22. poduszka do karmienia ???
23. tantum rosa??
-----
24. telefon z ładowarką
25. aparat fot.
26. herbatniki/suszone owoce (na czarną godzinę)
27. książka/gazeta/mp3
RZECZY DLA DZIECKA :
1. kaftanik rozpinany / 3 szt.,
2. body z długim rękawem / 3 szt.,
3. skarpetki
4. niedrapki / 1 szt.
5. czapeczka / 1 szt.
6. kocyk lub becik lub otulacz
7. pieluchy tetrowe / 5 szt. lub więcej bo zamiast ręcznika
8. pieluchy flanelowe (2 szt?)
9. pampersy z wycięciem na pępek, mała paczka / 20 szt.
10. chusteczki nawilżone / 1 szt.,
11. maść na pośladki (Linomag lub Bepanten bo też do brodawek) / 1 szt.
12. smoczek / 1 szt.
13. sól fizjologiczna (np. do przemywania oczu)
RZECZY NA WYJŚCIE :
1. luźne ciuchy dla mamy
2. ciepła czapeczka
3. kombinezon + kocyk
4. nosidełko
5. krem na chłody

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

-------------DOM-----------
1. wózek i fotelik sam.
2. chusta do noszenia
3. łóżeczko
4. kołyska ? (pożyczona na początki)
5. materac
6. pościel (ile szt.?)
7. ochraniacz na szczeble
8. (nawilżacz do powietrza??)

9. wanienka (można z leżaczkiem)
10. wiaderko do kąpania (pożyczone na początki)
11. płyn do kąpieli ? (lub zioła?)
12. ręcznik do kąpieli / 2 szt.

13. przewijak / 1 szt.
14. pieluchy jednorazowe – mały rozmiar
15. pieluchy tetrowe / dużo 
16. pieluchy flanelowe
17. pielucho-ceratka ??? (można prać)

18. laktator ręczny (pożyczony)
19. podnóżek do karmienia (też do innych rzeczy)
20. smoczek z klamerką / 1-2 szt.
21. butelka do karmienia (na przechowanie - jaka?) / 2 szt.

22. szczotka do włosów / 1 szt.
23. nożyczki do paznokci / 1 szt.
24. termometr (dla dziecka / do wody?)
25. gruszka/ odciągacz kataru / 1 szt.
26. coś do oczyszczania nosa (woda morska?)
27. coś do pępka (spirytus lub inne, jeśli będzie potrzeba)
28. gaziki jałowe do pępka
29. waciki większe (do pupy i do kąpieli)
30. sól fizjologiczna (do przemywania oczu)
31. Alantan maść co nawilża (ale po co??)
32. krem na chłody na spacery (o ile będzie trzeba)
33. płyn lub proszek do prania dla niemowląt

34. ciuszki wg upodobań naszych i dziecka :)

Starałam się minimalnie i ewentualnie dokupię jak czegoś braknie. Nie mam wyparzacza i podgrzewacza, bo wydaje mi się, że można w garnuszku to zrobić, no i nie wiem co z butelkami, bo raczej przewiduję KP. Za to dodałam podnóżek, bo przyda mi się do wielu innych czynności jeszcze :) Nad nawilżaczem powietrza się zastanawiam, chyba, że znajdę jakąś skuteczną zastępczą metodę, bo powietrze mamy suchawe w małym mieszkaniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Acha i mam dla Was ,,babciową" radę co do hartowania brodawek przed karmieniem (bo czytam u grudniówek, że są z tym spore problemy po porodzie) - u nas wszystkie kobiety wkładały do stanika kawałek grubego (jak najgrubszego), lnianego płótna (oczywiście czystego :) Tym sposobem brodawki są delikatnie podrażniane, ale też i przygotowane na ,,gorsze" podrażnienie w trakcie karmienia. Taki myk - wszystkie ciotki sobie chwalą, więc też już mam dwa kawałeczki :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Tess - każdy listę modyfikuje wobec siebie i własnych upodobań dlatego krytyka była by nie na miejscu każdy jest inny i ma inne potrzeby i upodobania wiec sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie " czy mi to potrzebne"... Ja w ten sposób właśnie uzupełniałam swoją... podpatrywałam mamusie w moim otoczeniu... I tak o wieky rzeczach dowiemy sie najlepiej metodą prób i błędów; ) Mogę poradzić Ci odnośnie nawilżacza powietrza... jest to bardzo przydatna rzecz tym bardziej jeśli masz suche powietrze w domu... Mój nawilżacz służy też jako lampka daje różnokolorowe delikatne stłumione światło i świetnie będzie się sprawdzał w nocy przy karmieniu... jedyna zastępcza metoda to mokre ręczniki na kaloryfer ale wątpię aby Ci się chciało co rusz je moczyć i zmieniać... a tu pyk tylko nalewasz wody, ustawiasz intensywność i masz jeszcze fajne efekty światła :) życzę miłego dnia :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

No metoda prób i błędów najlepiej zweryfikuje :)
Ale na niektóre rzeczy to bym w życiu nie wpadła, gdyby mi ktoś nie podpowiedział :)

Dziś np. koleżanka podpowiedziała, że rozpinane ciuszki to najlepiej tylko dla maluszka na pierwszy okres, jak się nie ma jeszcze wprawy i się ktoś obawia. Potem zaś dużo szybciej zakładać normalnie ciuszki przez głowę a nie bawić się z zapinaniem - praktyka :)

Dziewczyny - jest podobno promocja w Biedronce na chusteczki nawilżane, może się komuś info przyda: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3192,name,chusteczki-nawilzane-z-bawelna-dada-premium-3x72-szt-2x20-szt

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Tess u nas w Bydgoszczy na zajęciach w szkole rodzenia położna powiedziała nam co mamy wziąć a czego nie brać do szpitala i tak jezeli chodzi o twoje znaki zapytania :) badanie usg z 11 tygodnia wziąć, majtek jednorazowych nie brac tylko bawelniane, podpaski, podklady i tantum rose dają w szpitalu, mowily zeby sztućców tez nie brać -ja akurat wolę swoje ,wiec wezmę :), o poduszce do karmienia i kole nic nie mówiła, w koncu to tylko dwie doby w szpitalu :)dla dzidzi wziąć 6 Twoich pierwszych punktow plus pampersy i chusteczki nawilżane, no i rzeczy na wyjście.
co do termometru jak masz elektroniczny w domu to nie trzeba drugiego kupować, jedynie do wody się przyda. My kupujemy 2 komplety pościeli i nad nawilzaczem sie zastanawiamy. KamiKamila możesz napisać dokladnie jaki macie nawilżacz ?czy juz z niego korzystaliscie?

Odnośnik do komentarza

Mejda1 - nie mam pojęcia z jakiej firmy mamy ten nawilżacz... Nic na nim nie jest napisane... Mój mąż go sam kupował ponad rok temu i od tej pory go używamy... Jak mąż wróci z Włoch to go zapytam może będzie pamiętał chociaż gdzie go kupił :) Trzeba tylko pamiętać o odkamienianiu i czyszczeniu żeby grzyb i pleśń się nie rozwinęła.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Mejda1 - we środę mam pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia to też może coś mądrego się dowiem. Swoją listę skopiowałam ze strony szpitala i uzupełniałam.

Tylko teraz jak patrzę na ciuszki w spisie to jedno mi nie pasuje - że mają być tylko body i kaftaniki? A co na nogi w takim razie... może to miały być pajace a nie kaftaniki?

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...