Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamuśki w ten słoneczny dzień. Mam nadzieje, że cały takie będzie, bo zapowiadają opady. Teraz jest 9'C, wczoraj u nas był przymrozek i było pierwsze skrobanie szyb :( zima zbliża się małymi kroczkami
Śniadanko zjedzone, ciasto na ciasteczka zrobione, zaraz będę gotować zupkę kalafiorową.
111magda mi ostatnio nie robi zdjęć, następnym razem muszę się upomnieć
Lenson widzisz nawet nie wiedziałam, żeby nie kupować używanego fotelika. My dostaliśmy od rodzinki. Tez wybieramy się na warsztaty Bezpieczny Maluch. Dzięki za linki, przejrzę. Ja w samochodzie mam isofixa, sprzedawca powiedział, że są inne do takich jak mój a inne bez itd
Vanesa zdążyłam na końcówkę PnŚ. Super miłą niespodziankę Ci zrobił mąż
Ja też doceniam bardzo swojego męża, staje na głowie przygotować nasze gniazdko przed narodzinami, martwi się o nas i im bliżej porodu tym bardziej stresuje się
Iza-majka śliczne ubranka
asiek25 witam na forum. Napisz coś o sobie, kiedy masz TP, jak się czujesz?
Kowalcia no no ładna fura dla dziecka :)

Odnośnik do komentarza

a co mi tam też się pochwalę ;-)) a to nasz wózeczek też już rozpakowany, jest brazowy - uniwersalny bo chcemy jeszcze 2 dzidziusia ;-)) a co wyprawki polecam apteke internetowa jest duzo taniej http://www.aptekagemini.pl/
ja tam mam zamiar w paxdzierniku wszystko skompletować ;-))
co do ciuszków to narazie ja stopuje bo nei mam jeszcze mebelkó dla małej a już miejsca nie mam ;-))

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17173.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17174.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry :)

Wcinam wlansie owocki z jogurtem,orzechami mniam mniam ;)

Carolinee ja piłam wapno, i mozna jak najbardziej :) mi pani w aptece dała jakies najlepsze i najbardziej przebadane i powiedziała ze takie
Moge pic :)

Lenon super ze G tak powiedział i sie zaangażował :) super!! :) dzięki :* we wtorek sie okaże czy jest poprawa z szyjka! Oby!
Ja tez słyszałam takie info i kupiliśmy nowy fotelik :)

Vanessaa to mnie troche pocieszylas ze jest szansa ze nie bede musiała non stop lezec wiadomo ze jak sie okaże ze jest lepiej to nagle jie zacznę szaleć,ale fajnie zawsze cos porobić :)
Super ze Twoj maz sie tak poczuli z wami zostaje to miłe :)

Iza majka oglądałam to na TVN zawsze warto posłuchać zeby wiedzieć jakie sie ma prawa po powrocie. Mój maz tez duzo gra w pilke nożna ale dobrze ze ma pasje :) ale tez zawsze sie ciesze jak mowi ze dzisiaj nie gra :)

Kowalcia śliczny domek :) no i wozek :) my nasz jutro bedziemy rozpakowywać juuuupi :)

Gabi a u mnie z 10 St ale jak patrzę przez okno to wyglada ze jesr zimno wiec dobrze ze nie wychodze :P a kilka dni temu w nocy było 4 stopnie masakra!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Marysia – co do wykupienia położnej to ja się na to decyduję… to pierwszy poród więc fachowa opieka wskazana. Poza tym na sobie mogę zaoszczędzić, ale nie na dziecku. Na pewno pomoże i praktycznie podpowie na pewno wiele ważnych wskazówek a i dla mnie będzie spokój psychiczny, że ktoś dba o moje interesy. Co do położnej polecało ni to wiele kobiet, które porody mają za sobą, ale co do Sali odradzają, bo kobiecie raźniej jest jak jest z inną mamą i zawsze to czas szybciej leci i weselej jest. U mnie wykupienie położnej (bez pokoju) to koszt 1500 zł.
Asiek25 – witaj :)
Dziewczynki pisałyście o aktywnościach dzieciątek – u mnie to samo jednego dnia szaleje, a drugiego kilka leniwych kopniaków i cisza…. Nasze dzieciątka mają prawo mieć gorszy dzień i czasami tak się ruszają, że my tego nie odczuwamy. Ja mam często takie delikatne ruchy w środku bez kopniaków, jakby się moja Gabi przekręcała na drugi bok :)
Gabi super, że po twojej wizycie jest ok ;) i na takie wieści właśnie czekałyśmy :) a komentarze innych olej bo to ty wiesz jak i ile masz jeść. Ja to samo się wkurzałam ale mam odpowiedź jak coś i mam spokój teraz. Skoro badania są ok. to z żywieniem też jest w porządku. A kobieta w ciąży powinna jeść dla dwojga a nie za dwoje a to wielka różnica…
111magda – trzymaj się i zdrówka życzę – na pewno twój lekarz nie pozwoli narażać Ciebie i Maleństwa na zagrożenie… dużo odpoczywaj… co do zakupków z C&A będziesz zadowolona i zapragniesz kupić kolejny raz :)
Mae – no ciocia po raz drugi jestem, a co do pielęgnacji to mam to opanowane przy pierwszej siostrzenicy, gdzie od urodzenia się nią zajmowałam. A teraz mało sprawna jestem więc nie bardzo siostrze pomogę.
Młoda fasolka – co do stanika to ja wystartowałam od rozmiaru Ba teraz E, który kupiłam 2 tygodnie temu już widzę, że będzie ciasny…. Chciałam mieć większe piersi, ale to co teraz jest to szok – takie duże to na plecach powinno się nosić hehe :)
Carolineee gratulacje 31 tygodnia… ale ten czas leci… dopiero pamiętam razem byłyśmy w pierwszych objawach ciąży w dziale w oczekiwaniu na bociana…. Potem twój teścik…. O to calcium zapytaj bo też jestem ciekawa. Ja dodatkowo bym chciała pić witaminy te w tabletkach musujących bo mi się chce (hehe zachcianka ciążowa nr….) , ale też się boję czy wolno takie
Olusia wczoraj sprawdzałam czy fotelik będzie pasował do mojego samochodu – dodatkowo w sklepach powinni nam udostępnić i zaprezentować możliwość umieszczenia w samochodzie…. U mnie tak z wózkiem zrobiliśmy, że pan nas do samochodu zaprowadził, pokazał, i tak samo z fotelikiem zrobimy bo dopiero nad kolorem myślę :)
Vanesa – polecam rem z dyni – zrobiłam na niedzielę na obiadek rodzinny i każdy zachwycony… Ja osobiście lubię też ze szparagów, ale niestety sezon na nie już się skończył. Ponadto gratuluję odpowiedzialnego i kochającego faceta… oby tak dalej :)
Kowalcia – wózek super – i te kolorki takie fajnie dobrane :)

Byłam wczoraj u siostry bo chciała by ją w szpitalu odwiedzić – jakbym mogła to bym się teleportowała tam tak szybko jak to możliwe. Ale przynajmniej mamy opanowaną drogę do szpitala. Szpital rozpoznany, wiemy co gdzie i jak bo szwagier nas oprowadził. Maluszek cudowny, slodki, ta skórka, cały czas go głaskałam a on słodko trzymał mojego palca, no nie mogłam się napatrzeć. A jaki grzeczny nic nie płacze, budzi się na jedzonko tylko – ale też nie płacze tylko się kręci…. Cudeńko… siostra wygląda jakby na jakimś urlopie była a nie po porodzie jak to mój mąż stwierdził…. A fotkę oczywiście wstawiam. Waży 3240 i na 55 cm długości - ale ciuszki na 56 i tak SA za duże więc cenna rada od siostry by brać do szpitala tylko na 56 bo wiele kobiet bierze jedno na 56 a reszta 62 a wtedy dziecku niewygodnie jest jak na za dużo materiału…
Dziś byłam na badaniach – mocz, morfologia i CPR i tu się zastanawiam czy któraś z was robiał to CPR? Nie wiem po co to potrzebne?

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17175.jpg

Odnośnik do komentarza

Kari,Marysia ja tez chce wykupić polozna do porodu,wiele koleżanek i nawet lekarze mi doradzali zeby przy pierwszym porodzie miec taka polozna. Moja koleżanka rodziła miesiąc temu wiec mam sprawdzone zródło i wezmę ta sama polozna :)
Jesli chodzi o polozna środowiskowa to ja jak byłam w SR to wybierałam;) fajne babka bedzie przychodzi po porodzie :)

Kari jeszcze raz gratulacje zostania ciocia :) slodzias!!
Crp to albo jest pokazanie czy jest stan zapalny w organizmie albo czy jest białko? Tak mi świta ale nie wiem, trzeba wygooglować. A lekarz Ci kazał zrobić?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Kari CRP to białko ostrej fazy czyli bardziej czułe badanie niz ob wykrywa najmniejszy stan zapalny w organizmie :) ja robe to badanie co miesiac tak jak mam zlecone mocz morfo to zawsze robie tez crp zeby miec pewnosc ze nie ma stanu zapalnego w organizmie :)

Jak mozesz daj przepis na ten krem z dyni :) zrobie go napewno :)

Sliczny maluszek a jaka ma ciemna karnacje :))) przesłodki :)

Gabi super ze wszystko ok to najwazniejsze kochana
:)

Madlenka jasne domu do gory nogami nie przewrocisz ale podstawowe czynnosci bedziesz mogła wykonywac wiec bedzie ok zobaczysz :) duzo relaksu opoczynku przyjemnosci 0 stresu !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Czytalam o waszych wypowiedziach na.temat poloznych . Szczerze wam powiem ze niby to nie jest duzy koszt ,nie mowie o pokoju bo to drogo. Ale polozna sama zamierzam zaplacic po moim pierwszym porodzie ktory nie straszac zadnej z was strasznie przezylam, i zle.wspominam polozna i szpital w ktorym rodzilam dla mnie to byl koszmar. Wiec nawet nie mysle nie wziasc poloznej .

Odnośnik do komentarza

Śliczny bobas :) gratulacje dla rodziców :)

asiek25 nie przejmuj się, nie wszystkie mamy jeszcze wyprawki. Ja mam termin na 23.12 i też wielu rzeczy jeszcze nie mam. Jak dołączyłam do forum to też tak myślałam że jestem daleko w tyle :)

Byłam dziś na badaniach, później oczywiście poszłam na miasto i skusiłam się na kombinezonek, tylko nie taki puchowy, ale był taki słodki że nie mogłam się powstrzymać :) to pierwsza rzecz którą kupiłam dla małej :)

Co do biustonoszy, moje B dalej jest B więc chyba nie będę musiała rozmiaru zmieniać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjob44it0vx.png

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

siostra miała termin na 12 października, ale przy ostatnich wizytach okazało się, że maluszek na tyle rozwinięty, że gotowy do porodu i mówiła, że na pewno do końca września urodzi i tak się stało...
posłuchał się ciociuni, żeby niedzielę jeszcze się wstrzymać a potem może się rodzic i tak zrobił :) od razu wyczuł dobrego człowieka :) a wczoraj jak odchodziliśmy to się rozpłakał biedactwo :( a ciociunia go głaskała ciągle i chyba Mu się podobało.

Przepis na krem z dyni:
600 g dyni obranej pokrojonej w kostkę
2 małe lub jedna duża marchewka,
1 małą pietruszka
cienki plasterek selera
1-2 ziemniaki w zależności od wielkości (jak małę to 2)
1 mała cebulka
ząbek czosnku
20 ml oliwy z oliwek
kostka rosołowa i woda(ok 300ml) lub można samemu zrobić bulion (tak ok 300 ml)
serek Almette jogurtowy - 2 łyżki
łyżka śmietany
grzanki i koperek świeży do posypania

Ja robię to w Thermomixie więc inaczej przepis u mnie.
Jak wezmę przepis na zrobienie przy tej proporcji w sposób tradycyjny to wam wrzucę - siostra robiła bo dawałam przepis i wyszło jej genialnie więc sprawdzony :)

Odnośnik do komentarza

Tradycyjne gotowanie zupki:
Ugotować warzywa - żeby nie były przegotowane
potem wywar zrobić z kostki lub jak pisałam samemu można zrobić
warzywka ugotowane zmiksować i dodać do nich oliwę z oliwek oraz przyprawy (sól- łyżeczkę i pieprz- szczyptę), podgotować, na sam koniec dodać serek i chwilkę gotować - nie za długo by się serek nie zważył.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
u mnie od wczoraj słoneczko i aż chce się żyć!:)

Co do położnej to ja nie zamierzam jej brać. Po to wybrałam mały kameralny szpital żeby nie mieć takiej potrzeby. Ponad to koleżanki rodzące nawet w dużych szpitalach odradzały. Fachową pomoc mamy zapewnioną bez płacenia tak horrendalnych sum. Gdzie jeszcze koszt 800 za położną i jedynkę jestem w stanie zrozumieć tak 1500 za położną już nie. Sorry.Ale to oczywiście indywidualna decyzja i co kto lubi.

Co do fotelika to oczywiście musi się zużywać ale ciężko też żeby przedstawiciel producenta pochwalał zakup używanych :)
Uważam że w sytuacji kiedy kupuje się zestaw z 2013/2014 roku w świetnym stanie to nie ma obawy że jest za bardzo zużyty. Dzieci wyrastają z pierwszego fotelika w tempie ekspresowym. Oczywiście przy następnym już, którego używa cięższe dziecko przez długi czas sprawa wygląda inaczej-powinien być nowy. Poza tym producent maxi cosi nie przewiduje tak przedziwnej sytuacji jak samochód rodzica z roku starszego jak 2003. A zakładam o zgrozo, że taka nadnaturalna sytuacja się zdarza.
Nie dajmy się zwariować. Przypominam że obecnie to na czym się najlepiej zarabia to rzeczy dla dzieci-bo przecież który rodzic odmówi swojemu dziecku tego co najlepsze...stąd idiotyczne wynalazki, tony witamin, cudownych preparatów a wszystko w cenach z kosmosu bo przeznaczone dla dziecka.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Zupa z dyni :/ hmm jadlam pierwszy raz w srode tydzien temu i szczerze nie wiem jak ja ocenic ale raczej to nie moje smaki pierwsze 4 lyzki okej potem juz troche zmuszanie sie :) ale jak kto lubi :)

Vanesa
Twoj przepis za zupke z tym mieskiem mielonym na bank zrobie :) brzmi ciekawie jak bedziesz miala jakis jeszcze to wstawiaj bo widze ze duzo gotujesz a ja lubie takie domowe jedzonko :)

Nuria
Zgadzam sie z toba w 100%
Polozna ja mam ale nie bedzie jej przy porodzie tylko prowadzi szkole rodzenia i po urodzeniu bedzie do mnie przychodzic a to wszystko pokrywa kasa chorych. W kazdym razie jak bedziemy rodzic to wydaje mi sie ze najlepsza pomoc jest od strony meza i nikt nam bardziej nie pomoze przy porodzie jak my same i nasze nastawienie i skupienie :) wiec oplacanie poloznej specjalnie to dla mnie strata kasy a w szpitalu po ta sa polozne zeby mowic nam co mamy robic wiec nie wydaje mi sie zeby taka oplacona robila cos wiecej.
Co do rzeczy dla malenstw to ceny sa mega wszyscy kusza super czyms ekstra a dziecko i tak za chwile juz tego nie bedzie uzywac albo wyrosnie wiec w moim wypadku kupowal np wanienke najzwyklejsza za 8 € przeciez to jest tylko do kapania .
Wozek tak samo bede patrzec zeby byl nie za drogi i tak za pare miesiecy kazda z nas zmieni na zwykla spacerowke .
To oczywiscie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane!

Musze sie pochwalic ze zapisalam sie dzis na usg!:D Jeszcze nie bylam w tej przychodni ale podobno maja jedno z najlepszych usg w warszawie obraz wyglada ponoc jak taki realny-ciekawe przekonam sie i dzis powiem:) dla dziewczyn z warszawy badz bliskich okolic wstawiam linka moze ktoras bedzie miala ochote sie wybrac. http://unicare.pl/usg-3d-4d.html
Co do monitora oddech ja bylam na anty,dopoki nie odwiedzilam ostatnio znajomych na poczatku sierpnia urodzila im sie coreczka i taki monitor maja i mowia ze naprawde przydatna rzecz,wiadomo kazda z nas bedzie miala maluszka przy sobie,ale nie sposob jest nie spac cala noc i patrzec czy oddycha...mowia wlasnie ze w pierwszym miesiacu kilka razy sie zalaczyl ten alarm trzeba wtedy szybko obudzic dzieciaczka i bedzie dobrze. Wiec ja sie zdecuduje i kupie sobie takie cudo. Bede spokojniejsza,bo ja z natury panikara jestem.
Wiecie co tak a propos ruchow tez wczoraj i przed wczoraj mala tak malo sie ruszala i tak delikatnie ze nawet sie zastanawialam czy ona sie rusza czy to mi sie przelewa w brzuszku,pozalilam sie mamie ze jej nie czuje i jej slowa potrafia mnie uspokoić jak nic innego mowi zebym sie nie martwila,bo tak moze byc nawet kilka dni mowi ze albo spi,a jak nie to napewni sie rusza tylko po prostu jest tak ulozona ze ja jej nie czuje. Mama to mama:)
Poloznej raczej nie bede wykupywac,wole te pieniazki przeznaczyc np.na jakies gadzety,ubranka dla malej,
Kari gratuluje nowego czlonka w rodzinie!

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

111magda super że szyjka długa i maleństwu się nie spieszy;), gorzej z macica, może lekarz sugerował cc?
Mea fajnie że wreszcie udało się z sklepem, mimo że chciałaś kupić więcej to i tak myślę że zakupy udane;)

olusia byłabym bardzo wdzięczna za link do tej strony gdzie można spr czy fotelik pasuje do auta. Fajnie masz z tymi koleżankami mamy i teściowej też bym tak chciała;) o juz nie kasuje ale widzę że już podeslalas. Dzięki bardzo.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek ! :)

Nuria, zgadzam się z Tobą odnośnie płacenia za położną. Po coś płacimy składki, ta opieka podczas porodu po prostu nam się należy. Płacić można kiedy wybiera się poród w prywatnej klinice, wtedy płacimy za wszystko.

Asiek,witaj ! :) Nie martw się, co do wyprawki jak się zacznie to idzie szybko i nie można skończyć :)
A ! Nie pytam ile zarabiasz, skoro jednorazowy wydatek 1500 zł dla położnej to dla Ciebie niewiele :D hehe

Jak kogoś na to stać i czuję taką potrzebę, by wydaję mi się że taka położna ma być wsparciem i "edcyklopedią wiedzy" dla rodzącej to niech korzysta. :)
Ja takowej nie czuję, więc na pewni nie skorzystam.
Zastanawiamy się natomiast z G nad bankiem komórek macierzystych. Wczoraj na warszatach Pani również wypowiadała się na ten temat i G od samego początku ciąży mi o tym mówi. Więc już szybciej poszłabym w inwestycje dla dziecka a raczej w zabezpieczenie go w razie w.

Acha, jeszcze odnosnie fotelika :)
Nuria, jak po naklejce na homologacji się rozszyfruje kiedy bł pordukowany to spoko, ale nie mamy pewności czy fotelik nie brał udziału w wypadku czy nie jest składakiem. Tapicerka też się nie sugerować, bo koleś się wypowiadał, że ludzie czesto chca kupić tapicerke z 2014 roku do fotelika z np.2007 roku. Także, jak już kupować używkę to oczy otwartę. My chyba jednak zdecydujemy się na nówkę. Maxi cosi cabrio fix w smyku są już od 430zł a pewnie jeszcze przechomikujemy dla drugiego dziecka :)

Ps. mie skumałam z tym autem ? ironia? :D

Odnośnik do komentarza

Pateczka, ja byłam na takim usg dwa razy juz!! Jest super!! Widok mega realny :D mamy piekne zdjecia naszej córeczki i jeszcze pójdziemy w 30 tyg zeby Spr wszystkie wymiary i czy wszystko do rze to wtedy juz buzka bedzie taka jak bedzie w dniu narodzin :D ja mega polecam!!! Daj znać jak było!! Kiedy idziesz??

Ej czemu u Nas, w PL nie ma sklepu H&M online :( buuuuuuuu

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi! Widzę, że z tym siusianiem to nie jestem sama hihi :P Zmartwiłam się tylko, że ostatnio dopiero to się u mnie pojawiło, bo wcześniej bylo normalnie :)
Co do Calcium to zapytam na pewno mojej gin i jak pozwoli to jak najbardziej od razu zakupię.

Kurcze, w dni wizyty mam te warsztaty Mamo to Ja! od 17, a wizyta o 16.45, ale jak pojadę na 16 to może wcześniej sie wcisne, bo rzadko tych godzin sie przestrzega, raczej kolejność według przyjścia :) Już się nie mogę doczekać i jestem bardzo ciekawa co tam ciekawego powiedzą :)

Pogoda przytłaczająca, szaro buro i ponuro :( z domu to nawet nie chce sie wychylać... no i jestem dalej troche przeziębiona, ale wygrzewam, wiec mam nadzieje ze niedługo przejdzie! :)

Odnośnik do komentarza

Lenson z autem ironia :) jak cholera bo już mnie to wsyztsko denerwuje-wychodzi na to żeby teraz mieć dziecko trzeba być NAPRAWDĘ bogatym człowiekiem bo wszystko co "niezbętne" jest szalenie drogie i powinnam zacząć od zakupu nowszego bezpieczniejszego auta :)

Właśnie z ust mi wyjęłaś o banku komórek macierzystych. Jak ktoś lubi duże sumy wydawać to wydaje mi się żę akurat to jest to na co warto. Super ubezpieczenie tyle że pieruńsko drogie. Jak kogoś stać polecam z całego serca.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

A przy porodzie nikt nie zadba o nas lepiej jak :osoba towarzysząca". jeśli jeszcze jest to partner który uczęszczał na zajęcia w szkole rodzenia to wie na co zwracac uwagę i jak "przypilnować" personel medyczny w razie czego. Teraz inne czasy. Kiedyś rodzina nie mogła bć obecna i rodząca była skazana na personel więc dobrze było kogoś opłącić. Poza tym kiedyś podawali i robili z nami co uważali za słuszne a nie zawsze było to potrzebne. Obecnie wszytsko musi być jawne. I jeśli mamy przy sobie przytomną osobę to najlepiej o nas zadba.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Co do nietrzymania moczu jest to niestety bardzo normalne. Mamy przecież coraz większy słodki ciężar naciskający nam na pęcherz więc albo mamy silne mięśnie które całe ustrojstwo trzymają albo zdarzają się wypadki. Jako że w ciąży powinno się nosić obowiązkowo wkłądki higieniczne aby obserwować co się z nas wydobywa :) nie jest to wielki problem(poza psychicznym). Wkładki tylko polecam zmienić na takie solidniejsze które nie przemiękną. Na pieluchy chyba jeszcze za wcześnie :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Nuria, po raz kolejny zgadzam się z Tobą w 100% we wszystkim co napisałaś. Dziewczyny brac facetów i mężów ! Oni mają w razie czego wziąć "za gębę" lekarza/położna i egzekwować !!!
Co do auta to tez było na warszatach o tym :D że w sumie niedługo będą same foteliki na izofix i jak nie masz w aucie to się martw człowieku i auto wymieniaj :)))
Jesli chodzi o ten bank to szczerze myślałam, że jest ot droższa sprawa a jest to 580 zł opłaty pobraniowej plus 1600 opłaty do 75dni po porodzie a potem dopiero w dniu pierwszych urodzin dziecka abonament roczny za przechowywanie ok650zł, jak wykupuje się abonament na 18lat to płaci się 6 800 zł, czyli miesięcznie wychodzi mniej niż abonament za telefon. Także idzie przeżyć. Ja myslalam,ze to jest ok 6 tys rocznie a nie na 18 lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...