Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Nuria - nie pamiętam jak wstawałam wcześniej ale teraz na pewno wstaję bokiem. W poniedziałek mam wizytę u położnej to się zapytam co o tym sądzi.
4leks4ndr4 - no właśnie nie wiem czy to normalne czy nie więc pytam czy też tak macie ;> Ten wałek u mnie jest tylko mniej więcej od pępka wzwyż i tylko jak napinam mięśnie brzucha.
KariKari - nie wiem ile Antoś waży ale w poniedziałek mam USG i koniecznie zapytam ile bom ciekawa :) Ostatnio ważył w 20 tygodniu niecałe 400 g. Gratuluję zostania po raz drugi Ciocią :) A przy okazji już teraz się poduczysz pielęgnacji maluszka.
MłodaFasolka - znam ten ból z popuszczaniem :p Tym chętniej noszę teraz wkładki na takie niespodzianki.
Dobrze, że się już twój Piotruś odzywa. Ja miałam takie nerwy 2 tygodnie temu jak mi nagle się mało chłopczyk odzywał. I to łącznie półtora tygodnia kiepskiej aktywności, aż znów zaskoczył. To była ulga.
MartaA - patrzyłam trochę po przepisach w necie, ale ostatecznie robiłam taki improwizowany farsz. Zeszkliłam cebulkę i do tego dodałam pieczarki posiekane drobno. Chwilę razem przesmażyłam i do ryżu. Sól i pieprz jako jedyne przyprawy. Także taki bardzo prosty farsz.
Gabi82, marysia1002 - majtki i dresik mi się ostatnio dość wrzynają w ciało więc chyba wiem gdzie te kilogramy, heh. Bo na pewno nie w cyckach. Te nie urosły nawet o rozmiar, buuu ;(
Vanesa35 - no to ładna imprezka się szykuje. Ja bym nie dała już rady z tyloma goścmi.

Udało mi się dzisiaj ściągnąć właściciela do tego sklepiku z tanimi rzeczami dziecięcymi. Ten sklep wyglądał jak muzeum... Zastawiony cały wózkami, w tym niektóre wyglądały jak sprzed kilkudziesięciu lat, jakiś jeden był wiklinowy(!). Były dwa-trzy wózki które wyglądały na nowsze, takie w stylu retro. Ale nie po wózek tam szłam tylko po drobne rzeczy, które są normalnie drogie. No i ostatecznie wyszłam z ochraniaczem na łóżeczko, bawełnianym kocykiem, śpiworkiem zimowym do wózka, prześcieradłem nieprzemakalnym i termometrem do wanienki. Ale ochraniacz i taki kocyk dla dziecka koniecznie do przeprania bo ma taki stęchły zapach, bleh... Kilka lat pewnie poleżały, ale przynajmniej taniutko dostałam to wszystko jak na Norwegię. Miałam nie powiem większe nadzieje, ale tam wszystko wyglądało jak z lat 90-tych. Materiały nawet dobrej jakości, znanych tutejszych firm. Ale wzory jakieś kiczowate, takie pstrokacizny jakiej bym w nie chciała oglądać w domu.
Na koniec zaciągnęłam męża do już "normalnego" sklepu i kupiłam 4 body z długim rękawkiem i 2 pajacyki grube. W rozmiarze 62 wszystko.
Wygląda na to, że rozmiar 56 i 62 mam całkiem nieźle wyposażony, a za to duże braki w 68... Także teraz się na tym skupię.

Zastanawiam się czy nie poprosić rodzinę o wysłanie mi paczek z "prezentami" żeby jakoś opłaty celne ominąć. Bo od zakupu powyżej 100 zł już jest cło. A do tego opłata za przesyłkę która jest większa od ceny towarów...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

111magda- Super, że jest wszystko ok. :) Szkoda tylko, że nie mogłaś zobaczyć swojego dzieciątka... Może lekarz miał na myśli cc ?

Gabi- Jeśli takie łaskoczące ciągnięcie, to najprawdopodobniej bawiła się pępowiną. Mój synuś uwielbia to robić aż czasami śmiać się zaczynam tak łaskocze :D

Ogląda któraś z Was ten program na tvn ' Kto poślubi mojego synka' ? Dobry jest :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

A co do piersi, moje staniki które zamawiałam w rozmiarze E także zrobiły się ciasnawe... :( A tu jeszcze 3 miesiące... A jak zacznie się laktacja ?? ? O zgrozo. Może do G nie dojdę :D Ale staniki do karmienia też zamówię z Bonprixu bo u mnie w mieście nie ma specjalnego wyboru w takowej bieliźnie :/

Mae- Co do wózka wiklinowego u mnie w mieście widziałam jak laska miała taki. Znalazłam identyczny na Allegro ale jakoś nie jest On w moim guście...

http://allegro.pl/wozek-4w1-z-wikliny-wiklinowy-wiklina-retro-skora-i4608253982.html

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

O kurcze...ale szalejecie z postami! wchodzę wieczorem, a tu tyle do czytania!! :D

Olusia- wszystkiego najlepszego dla twojego mężczyzny :)

KariKari- Gratulacje dla siostry! :)

Co do kosza Mojżesza to ja dostałam razem z ubrankami i dziś wyprałam już całą wyściółkę itd. razem z białymi ubrankami :) Pranie podwójne bo najpierw używane ubranka w persilu + vanishu, żeby sprać jakieś przebarwienia no i leżały w workach, wiec żeby odświeżyć, a potem w dzidziusiu + płyn do płukania z dzidziusia i schną :) Jutro kolejna partia, już kolorowych :) A więc wracając do kosza, to mam i będzie prawdopodobnie przez pierwszy miesiąc/dwa w sypialni i malutka będzie w nocy w nim spała, ale w dzień raczej w swoim pokoiku w łóżeczku :)

Wizyta z dnia jutrzejszego przekłada mi się na za tydzien w czwartek, bo moja gin powiedziała, ze jak dobrze sie czuje to nie ma potrzeby zebym przychodziła w innym terminie, więc wizyta tak jak była umówiona 4tyg temu :)

Ostatnio non stop chce mi sie siku! Chodze cały czas z uczuciem, że musze do łazienki, a tam kilka kropel i tyle... nie wiem czy dziecko tak się ułożyło, czy coś mam z pęcherzem, ale w sumie nic mnie nie piecze i nie boli... nie miałam zapalenia pęcherza ani nic takiego, wiec nawet nie wiem jak to sie miało by objawiać - podpowiecie? :)

Co do torby do szpitala to ja mam wziąć dla dziecka tylko pampersiaki, chusteczki, krem do pupy i ubranko na wyjscie no i dla siebie rzeczy, więc torba mi się o połowę zmniejszy :D

USG mam w środę przed wizytą i aż jestem ciekawa co tam się dzieje u mojej córeczki, bo widziałam ją ostatnio w 20tc! :) Poprosze o jakieś ładnie, pamiątkowe zdjęcia.... bo to chyba ostatnie usg ... :)

A dziś zaczynamy 31 tydzien! :D

Odnośnik do komentarza

Vansssa a Twoja bratowa duzo leżała? A potem mogła chodzic juz :)?
Ja tez czuje mała wyżej i ciężej mi sie oddycha. Ma zgagę ktoś mi mówił,ze wdów gazowane jest dobra albo mleko ale ja tego nie testowałam bo zgagi na całe szczęście nie mam, za to apetyt cały czas duzy :P ważne ze wszystko dobrze u ciebie:)

MlodaFasolka wlasnie oglądam jednym okiem, brak słów :P hehe

Magda111 to dobrze,ze po wizycie ok i ze szyjka zamknięta!

Gabi u mnie mała czasami tez robi cos czego nie umiałam określić moze to jest zabawa pępowina jak piszesz :D

Carolinee gratulacje 31 tygodnia! :) w tym czasie to ciagle siu siu to chyba norma :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4 nie mam takiego wałka, nie pomogę
Mae mi moje urosły o 2 rozm z D do E. Dziś kupiłam sobie namiot 85E i robi się ciasnawy, mam nadzieję, że większe nie urosną. Mi 9kg poszło w piersi i brzuch no i trochę w uda. Wszyscy mówią mi, że mam bardzo mały brzuch, a co niektórzy że za chuda jestem. No tak najlepiej jakbym ważyła 30kg. Nie odchudzam się, nie odmawiam sobie jedzenia, nie jem słodyczy na potęgę, nie jem w nocy. Oczywiście potrafię zjeść i to nie mało:) Wkurzają mnie takie komentarze!!! Czemu nie chcesz ciasta zjeść? Po prostu nie mam ochoty. To takie dziwne? Następnym razem powiem co myślę!!!! Musiałam się wyżalić, bo dziś wkurzyłam się
111magda super, że jest wszystko ok. Moja gin co 2 tyg robi mi usg, ogląda Gabrysię dokładnie.
MłodaFasolka nie oglądam, nie wiedziałam, ze jest taki program :)
Carolineee ja też bardzo często chodzę na siusiu, ale leci jak z węża strażackiego :) szkoda, że przełożyła Ci wizytę
Uciekam spać, bo oczy kleją mi się. Jutro was nadrobię

Odnośnik do komentarza

Carolinee- Może Ci się chcieć siusiu bo albo macica napiera już na pęcherz, albo maleńswto leży na pęcherzu, mój mały leżał mi tak przez 2 dni myślałam, że oszaleję... Za każdą kropelką latałam a uczucie jakbym miała litry w pęcherzu. :)

A co do wapna myślę, że spokojnie możesz wypić, ja nie piję bo wlewam w siebie bardzo dużo mleka... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jestem po szkoleniu Bezpieczny Maluch :) jestem bardzo zadowolona. Bardzo ciekawe zajęcia a G powiedział do mnie, że mam więcej takich poszukać, bo on jest bardzo zadowolony i chętnie ze mną pochodzi. Normalnie szoook :D
Dowiedziałam się pare fajnych rzeczy, ale to napiszę jutro, bo dziś to padam ze zmęczenia..

Caroline, Młoda Fasolka - też tak mam z pęcherzem, że latam co 5 minut a się okazuje, że 3 krople wyduszę.

Jutro jadę na badania to zobaczę czy wszystko z moczem ok, ale pewnie tak, bo to dzidzia "uwiera" na pęcherz.

Młoda Fasolka, bonprix ma tez do karmienia cyckonosze? oo super, mam nadzieję, że rozmiar 75F mają :D

Gabi82, to jak ja się czegos dowiem to dam Ci znac a jak Ty sie dowiesz to plis daj info :)

Marta89, ja bralam rutinoscorbin, w aptece farmaceutka powiedziała, ze spokojnie można.
Kuruj się ! :)

Madlenka, miejmy nadzieje, że szyjka sie wydluzyla i nie bedziesz musiała leżeć do rozwiązania :)

Marysia, tak jak MoniC jakbym miała kase to rodzilabym w swissmedzie, ale nie ma tak pieknie i dla mnie osobiście 800 zł to bardzo dużo, wiec u mnie odpada. Nie wiem na ile ta połozna do porodu jest niezbędna. Jakby była przy mnie non stop mogłaby mnie zacząc irytowac i denerwować, po prostu przeszkadzać, ale tak mi się wydaje. Co do wózka, super, my jutro nasz złozymy i bedzie stal. Najwyzej folie na niego naciagniemy, bo karton zajmuje pol przedpokoju. Generalnie nie moge się doczekac pierwszego spacerku :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, napiszę tak tylko szybko na temat fotelików, że bardzo ważne, aby przed zakupem fotelika sprawdzić czy pasuje on do naszego auta a dokladnie do typu foteli/kanapy, bo to bardzo wazne ! Pan mówił to dziś na szkoleniu i w sumie zdziwiłam się, bo myslalam że taki foteliki jak maxi cosi są uniwersalne a jak się okazuje tak nie jest. Wszystko musi być stabilne, fotelik nie moze byc "skladany" przez pas i przechylany do przodu, bo nie spelni swojej funkcji no i to co mnie bardzo zdziwilo i zaszokowało,że ponoć karygodne jest kupno używanego fotelika, bo jest to materiał, który pracuje i jego zywotnośc to max 5 lat, po tym okresie material jest zmeczony i fotelik nie spelnia zadnej funkcji, tak samo jak fotelik powypadkowy - nie nadaje się do użytku. Opcja kupna używanego jest możliwa, kiedy odkupujemy fotelik od kogos z rodziny czy znajomych, gdzie mamy pewnośc jak długo tak na prawdę był użytkowany.

Odnośnik do komentarza

Witam w pochmurny dzien jak narazie :)

Madlenlka tak bratowa lezała tydzien w szpitalu i pozniej w domku tydz i pozniej juz w miare normalnie funkcjonowała :) w 30 tyg ja to dopadło tal ze napewno bedzie dobrze :)

Na zgage polecam syrop dozwolony dla kobiet w ciazy Gawiscon naprawde jeden łyk przynosi ulge i staram sie wieczorem nie jesc juz ....bo najgorzej wieczorem .
zaowazyłam też ze po potrawach smazonych na oleju roboi mi sie niedobrze np po krokietach wczoraj ;/

Carolineeee ja mysle ze smiało mozna calcium jak mozna magnez to mozna i calcium :)

W PNŚ teraz temat cc :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Zapomniałąm napisac że moj mąż mnie wczoraj zaskoczył!! miał jechac 19 listopada na konferencje na 7 dni do włoch :) ale powiedział ze to juz bedzie koncowka prawie i wszystko moze sie zdarzyc wiec zrezygnwał z tej konferencji !!!:) powiedział ze nie zostawi mnie samej w tych osttanich dniach!!!! zaskoczył mnie niesamowicie bo to jeszcze prawie niecały miesiac do porodu by został ! Naprawde mnie zaskoczył i poczułam ze jednak jestesmy z mała wazniejsze niz kariera zawodowa ale jestem szczęśliwa :) musiałam sie wam pochwalic :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

No Vanessa to napewno bardzo miło Ci się zrobiło. .. ja teraz sama widzę jak ważna jest obecność partnera. Z jednej strony po to żeby pomógł w codziennych czynności ale przede wszystkim żeby po prostu był .... u nas takich spektakularnych sytuacji nie ma ale mój mąż z kolei po pracy często chodzi na basen, piłkę i na dobrą sprawę to codziennie jest coś. .. i tak miło mi jak wraca z pracy i mówi : dziś nigdzie nie idę zostaję z wami :-) niby drobna rzecz a cieszy...

Odnośnik do komentarza

No ja byłam bardzo zaskoczona bo wyjazdy konferencyjne to czesc jego pracy rozwija sie naukowo i zawodowo i musi bardzo duzo publikacji zrobic zeby dostac tytuł Dr.Habilitowany wiec napewno łatwo nie było zrezygnowac z tej konferencji no i co za tym idzie musiał poprosic profesora zeby jechal za niego :) naprawde czuje sie wyjatkowo i ze jestesmy dla niego najwazniejsze :) kocham :)

Iza majka nprawde trzbea doceniac tych naszych facetów :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamuski :)
U mnie juz sie zaczyna jesiem zimno od paru dni po 10 stopni z rana

A wiec brat odstawiony na miejsce z ktorego go porwalam wszystko bylo na szybko ale kupilam swieczki wbilam je w ciastka i sto lat bylo dobry obiadek maly prezent i wszyscy zadowoloni :) teraz nie wiadomo kiedy znow sie zobaczymy wiec musialam sie nacieszyc :)

Moj synus kochany we wtorek mial bardzo lenia prawie caly dzien cisza a o 12 w nocy w lozku nagle impreza bo tata zaczal opowiadac do brzuszka bajki i calowac :) wczoraj juz przez caly dzien sie ruszal a dzisiaj od 7 rano jak wsiadlam do auta znow impreza.

Ah dziewczyny dziekuje za zyczenia dla brata :)

My uciekamy dalej spac bo juz od 6.30 na nogach

Milego dnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...