Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Co za pogoda!!! Szaro, buro i ponuro, a mnie głowa boli i czuję się nijaka. Taka przyćmiona. Od 5 już nie śpię. Wstałam na siusiu i sen przeszedł :(
Córeczka szalała od rana, miała też czkawkę
Szpilki uwielbiam, chodzę od zawsze i na co dzień. Ciężko było mi się przestawić na płaskie w ciąży :)
Pateczka nie wiem, nie odpowiem Ci
KariKari ja już po śniadanku, miałam biały ser z jogurtem, pomidorka z koperkiem, kanapeczkę z szyneczką i sałatą oraz filiżankę kawusi.

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusi
Widze ze zaczal sie temat butow :)
Ja w szpilkach chodzilam sporadycznie tylko na imprezy i w niedziele a mimo tego ostatnio jak bylam u lekarza z bolem kregoslupa zrobil mi przeswietlenie stopy i powiedzial ze jeszze troche i bede musiala miec operacje stop przez szpilki wlasnie . Nie chce nikogo straszyc ale wtedy lamia palce u nastawiaja je na nowo zeby byly proste

W kazdym razie jednak wygodniej jest w plaskich a teraz to juz calkiem i tak chodze jak pingwin a jeszcze do tego wysokie buty to tragedia

Wczoraj dziewczyny mialam pierwszy raz skurcze zaczely sie o 20 jak wrocilam ze sklepu i gotowalam obiado kolacje musialam sie polozyc i bol byl jak w czasie okresu a jak polozylam sie na plecy to mialam straszne rwanie . Dzisiaj juz dzwonilam do poloznej i powiedziala ze to normalne w 31 tyg ze sie zaczynaja skurcze jak do porodu ale sa nie grozne i mam pic magnez co 8 godz i ma byc lepiej. Zobaczymy . Z tego wszystkiego jak wczoraj zasnelam o 21 tak spalam dIsiaj do 8.30 . Spac to ja bym mogla calymi dniami.

Pateczka
Ja mam bardzo nisko macice i glowka od mojego synusia jest juz tak samo ulozona jak do porodu bardzo nisko ale mam sie nie martwic i zobaczymy co bedzie teraz 2.10 na wizycie

Ktoras z dziewczyn pisala ze sie meczy przy wszystkim halo dziewczyny ciaza to nie choroba nie mozna ciagnac sie w dol :) sprzatanie gotowanie obiadu czy isc na zakupy to raczej cos normalnego wystarczy spiac pupke i nie marudzic co wy zrobicie jak nagle przyjdzie na swiat 2 dziecko wtedy chcac nie chcac trzeba zrobic obiad sprzatnac i nie ma marudzenia : ) mnie tez jest ciezko moj maly wazy 2 kg ja sama mam 11 kg+ ale wiem ze jak bede lezec caly dzien to bedzie jeszcze gorzej ruch jest podstawa :)
Wiem pewnie polowa z was sie nie zgodzi ale to moje zdanie :)

Dziewczyny co mialy wizyte dawac znac co jest :)

Milego dnia

Odnośnik do komentarza

KariKari pije kawusię ziarnistą z ekspresu. Mielę codziennie w młynku, bo lubię zapach świeżo zmielonej kawy. Nie lubię rozpuszczalnych
Megi zgadzam się z Tobą, że ruch w ciąży jest ważny, ale nie zawsze. Są wskazania do leżenia. Niektóre z nas tu takie miały. Są dni, że mam takiego spida, że latam jakbym miała motorek w tyłku, mama mówi mi zwolnij. A są dni jak dziś, że nie wiem siły, głowa mnie boli i jestem śpiąca, bo spałam tylko 5h
Carolineee, Monikam jak wczorajsze wizyty. Pochwalcie się
Olusssia, Aleksandra, MłodaFasolka czekamy na relacje z dzisiejszych wizyt
dziś zaczęłam 28tc :)

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej się zgadzam że nie ma się co użalać nad sobą. ... ale :-) część z nas jest w pierwszej ciąży i to jest jedyny czas kiedy możemy tak się zachowywać. .. możemy marudzić, leżeć całymi dniami i nie robić totalnie nic jeśli nie mamy na to ochoty! Możemy krzyczeć kłócić się i obrażać na cały świat! To jest czas tylko dla nas i on się już nie powtórzy. Ale. .. kiedy przyjdzie na świat nasze jedno czy dwa maleństwa to wtedy się skończy. Trzeba będzie wziąć się w garść, czuwać, karmić, pielęgnować a oprócz tego zadbać o siebie no i o dom.

Odnośnik do komentarza

MArta A witaj w klubie ja tez w nowym domku bede miała 2 garderoby wiec wszytko pomieszcze :) uwielbiam obcasy przed ciaza nie miałam nizszej szpilki niz 12 cm najwieksze 16 cm teraz te czarne co kupiłam maja 10 wiel lajcik :)

Napewno wstawie zdjecie po chrzcinach w mojej kreacji :)

Na obcasach chodze od 16 lat non stop i nie
mam problemow ze stopami palcmi zylakami .... wiec ok :)

Meggi Co do ruchu zgadzam sie napewno lepszy ruch niz lezenie całymi dniami pod jednym warunkiem ze nie skraca sie szyjka i jest wszytko w porzadku ...:)
Ja jestem cały czas w ruchu ale u mnie jest wszytko ok wiec sie ciesze i wspołczuje dziewczyna kari madlenka carolineee ze niestety siła rzeczy musza ograniczyc pewne czynosci i uwazac na siebie i wiecej odpoczywac tak ze kazdemu łatwo sie mowi jak jest wszytko ok ....:)

Gabi u mnie na sniadanko to podstawa 2 ciemne bułeczki fitnes wieloziarniste sałąta zielona swojeskie jajko pomidory wedlina dobiowa ser zóty ogorek zielony to jem dziennie na sniadanaia potem juz róznie :) i herbata z cytryna i miodem i sok wyciskany z pomaranczy albo jabłkowy lub pozeczkowy to moje menu sniadaniowe czasem parowke dołacze ale rzadko :)

Sylwunia kupiłam je na allegro wiec moge ci linka posłac jak chcesz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Wtedy juz nikt nie będzie nam kazał się oszczędzać, nie będzie namawiał do odpoczynku. Będziemy kobietami na pełen etat bo tego będziemy oczekiwały same od siebie ale i tego będzie oczekiwało od nas otoczenie.

A potem być może przyjdzie kolejna ciąża i te nasze obecne księżniczki i książęta które są jeszcze w brzuszku też będą wymagały opieki, zainteresowania... i wtedy nie będzie że mi się nie chce robić zakupów, obiadu. ..

Tak mi się wydaje. .. więc ja korzystam z tego stanu, choć nie mowie że nic nie robię tylko leniuchuje. Ale jak mi się chcę leżeć to leżę, jak mi się chce sprzątać to sprzątam :-)

Odnośnik do komentarza

dziewczynki pomocy :(
odebrałam wyniki badań.
Krew ok, ale mocz i crp do d... :(
w moczu:
Leukocyty 100 leuk (powinno być w osadzie między 0-5 a ja mam 10-20 wpw),
Erytrocyty 10 erytr (w osadzie powinno być nieobecne) a ja mam 2-5 wpw,
bakterie - (powinny być nieobecne) - u mnie: gęsto pokrywające pole widzenia
CRP (norma poniżej 5) - ja mam 6,23

co to oznacza i co dalej?

a ostatnio miałam wyniki ok i nie wiem czego tak jest
czy to ma jakiś związek ze skracająca się szyjką?

Odnośnik do komentarza

A teraz do ogółu :)
Wczoraj się wyłączyłam, bo pogoda beznadziejna i ja też do życia nie byłam.

Vanesa, uwielbiam szpilki(wygodne!), generalnie mam bzika na punkcie dobrych butów, w sumie 4 lata pracuje w butach (dzieciaczkowe Bartek,Daniel,Geox,Ecco itd., no i firmach o których nie musze nikomu nic chyba mówić ecco i clarks) Także o butach wiem chyba wszystko i sama mam niezliczona ich par, jednak jak dla mnie zawsze za mao :)
Nie wiem kobito, jak z brzuszkiem i przeniesionym środkiem cięzkości dasz radę, ale 3mam kciuki żeby nie daj Boże sie nic nie wydarzyło. Ja dla bezpieczeństwa mojego i maleństwa dość szybko zapakowałam moje wszystkie obcasy i tylko co jakiś czas patrze na nie i wzdycham kiedy je znów założe :D

Dziewczyny piszecie o sniadankach a ja wsunęłam pączka i jogurt pitny dopiero hehe :D

Gabi82, gratuluje 28tc, niedługo bedzie 38 :D

Pateczka, zdjęcie extra :)
co do ułożenia, nie jestem lekarzem ale skoro wcześniej juz tak dzieciątko lezało to może po prostu tak lubi i nie oznacza to, ze już sie szykuje do wyjscia. :)

RudaOpole, na temat cery nie pomoge, bo ja nigdy nie mialam z nią problemów. Jedynie to, ze jest sucha i wrażliwa ale pryszczy zero

Wizyty :
czwartek - Carolineee, Monikam
piątek - Olusssia, Aleksandra, Młoda Fasolka !
jak tam ??

Odnośnik do komentarza

KariKari nie martw się ja mialam gorsze wyniki niż ty i jest ok ;-)) moj gin przebadal mnie i zapytal sie jak sie cuzje czy nei ma jakiegos kataru, albo czy zeby mnie nie bola (CRP) ogolnie powedzial ze jesli by bylo powyzej 60 to mozna by sie bylo obawiac a ze ja mam CRP 12 to nic poprostu jakis stan zapalny najwazniejsze jest to zebym ja sie dobrze czula bo on leczy pacjentki a nie wyniki ;-)) czasami jest tak ze w ciazy wyniki sa gorsze ale jesli dobrze sie czujeesz to nei masz sie co martwic ... ( ja jak odebralam wyniki i sprawdzam w necie to jakies glupoty sie naczytalam ze jest to bardzo grozne ze powinnam do spzitala jechac i ze porod beda wywolywac plakalam cala noc ( aż sie zanosiłam od płaczu tak się bałam a nastepnego dnia na szybko do ginekologa na wizyte i dopiero on mnie uspokoił :-) więc nie martw się ;-)))

Odnośnik do komentarza

Lenson mysle ze bedzie ok w niedziele do koscioła w dalszym ciagu zakładam szpilunie hihi
A na chrzciny to tez tylko do koscioła a w lokalu juz sie siedzi wiec mysle ze dam rade :)

Kari napewno to nie ma nic z szyjka wspolnego ! Nie zamartwiaj sie naprawde wyniki swiadcza o małym stanie zapalnym drog moczowych nastepnym razem jak bedziesz robic badanie krwi oznacz sobie kreatynine jak nerki pracuja ...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczynki - uspokoiłyście mnie...
macie rację to może świadczyć o niewielkim zapaleniu bo dziś czuję się kiepsko - katar jakiś mi sie pojawia i ostatnio w gardle drapało... może to niewidoczne dla oka przeziębienie...

powiem wam, że chciałabym już mieć koniec ciąży bo po mojej stracie pierwszego maleństwa jakaś wyczulona jestem i byle bzdurą się stresuję... ale tak bardzo zależy mi na mojej córeczce by była zdrowa

Odnośnik do komentarza

Vanesa piękne buty jak je zobaczyłam od razu pomyślałam że każda kobieta musi mieć takie w szafie;) ja osobiście wolę płaskie buty ale jak gdzieś wychodzimy z P zakładam szpilki żeby nie było takiej różnicy wzrostu;)
Kari nie pomogę ci w sprawie wyników ale widzę ze dziewczyny juz odpisały, dobrze że masz wizytę to lekarz coś zaradzi. Z fotelikiem też nie pomogę bo sama jeszcze nie wiem.
Mea mi też wróciły mdłości jak jestem glodna;(
Pateczka piękne zdjęcie;)
Megi jasne ze ruch jest potrzebny i ja staram się jak mogę dużo chodzi przez pierwszy miesiąc jak mnie bolały plecy mówiłam sobie że je rozchodze to nie będą boleć oj w jakim ja błędzie byłam;( i jak mam lepszy dzień jak wczoraj to o kuchnia i salon, przedpokój i nawet weranda na błysk sprzatnieta i co dziś kara od rana; ( wiec jasne ze bede sprzątać prac i gotowac i nie będę wymagać żeby mój P po powrocie z pracy zakasywal rekawy ale tez mam zamiar wykorzystać to ze juz ten czas się nie powtórzy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim w ten ponury (przynajmniej u mnie) dzień.

KariKari ja też myślę, że to zapalenie dróg moczowych poza tym wyniki nie odbiegają, aż tak strasznie od norm więc może dopiero się zaczyna i szybko to wyleczysz. Co do tego CPR to wiem, że robi się to, żeby sprawdzić czy nie ma zapalenia wyrostka jeśli towarzyszą temu inne na to wskazujące objawy, czyli tak jak któraś z Was pisała wykrywa stan zapalny.
Pączka to ja wczoraj na śniadanie jadłam :D + bułeczka maślana z nutellą ;) Mam 27 tydzień wizytę w czwartek a tej glukozy jeszcze nie robiłam, pewnie mi teraz zleci ale to już będzie 28 tydzień. Wszystko się trochę poprzestawiało przez ten mój pobyt w szpitalu.
Pisałyście o płaceniu za położną, ja to odpuszczam głównie dlatego, że szkoda mi na to kasy. Będę rodzić w najbliższym dla nas szpitalu czyli w Nysie, w gazecie czytałam, że zajął I miejsce w rankingu porodówek w naszym województwie, także myślę że nie ma czego się obawiać :) Poza tym pobyt na ginekologicznym dobrze wspominam pod względem opieki medycznej :)
Ja wolę zdecydowanie płaskie obuwie w ciąży :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...