Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Pati2148 co do nacięcia krocza czy jego pęknięcia: to ja rodziłam duże dziecko i byłam zszywana z dwóch stron - nie wiem które pękło a które nacięli nie czułam różnicy ale położna powiedziała że zdążyła tylko z jednej strony mnie naciąć. Ja tego nie czułam - "tam" jest taki armagedon w trakcie i takie rozwarcie że chyba się nawet nie wie co i kiedy - ale tak było u mnie a ktoś mógł mieć inaczej.
Generalnie to nacięcie/pęknięcie jest najmniej odczuwalne w trakcie porodu - ale ...są różne porody.

Odnośnik do komentarza

miła koleżanka - może to reaktywacja Poziomki :)
libido - u mnie było niskie w 1 trymestrze, a teraz się zwiększyło, ale mój mężuś boi się, że córeczkę uszkodzi.... :)
kwestia nacięcia lub pęknięcia krocza to ostatnio jak myślałam o porodzie to tak bym chciała, by nie było żadnego z wymienionych, ale niestety nie ode mnie to zależy. dobra położna będzie umiała ocenić czy pacjentka da radę urodzić czy konieczne jest nacięcie by maluszek szybko wyszedł i by nie dopuścić do niedotlenienia... na pocieszenie - nie my pierwsze i nie ostatnie - damy radę :) w końcu jaki jest tego cel niesamowity :)

Odnośnik do komentarza

Loli bardzo Ci współczuje, Twoje życie musi być bardzo puste i smutne, skoro poświęcasz czas aby czytać tyle różnych wątków na forach, które najwidoczniej Ciebie nie dotyczą, i masz czas i chęci aby przyjść i ubliżać innym. Zawsze mnie zastanawiało co kieruje takimi osobami. Życzę Ci wszystkiego dobrego bo chyba nic innego nie można.

Odnośnik do komentarza

A wracając do naszych "płytkich" tematów to też bardzo boję się nacięcia krocza. Czytałam w internecie, że można sobie pomóc i są ćwiczenia, które mają krocze przygotować i takie nacięcie może nie być potrzebne. Niestety słyszałam też, że w wielu szpitalach nacina się "rutynowo" . No ale nic, co ma być to będzie. Ja chyba się będę bawić w te ćwiczenia bo tak jak napisała KariKari chcę pomóc przyjść mojemu dziecku na świat jak i pomóc samej sobie

Odnośnik do komentarza

Tak po wpisie Loli z ciekawości weszłam na str listopadowek.... i szczerze nie widzę żadnej różnicy w tematach czy to jest u nas czy to jest tam. e tam... a co do nacięć to myślę że chyba w czasie porodu nie będziemy zastanawiały się co wolimy. nigdy nie rodziłam więc nawet nie wyobrażam sobie jak to będzie... ale to wszystko chyba zależy na kogo trafimy jak pojdziemy rodzic.

Odnośnik do komentarza

Loli- czyżby poziomka wróciła? :D

Tak, mam 20 lat, od 18 roku życia sama na siebie zarabiam, mieszkamy z moimi rodzicami bo jest to duży dom, który ma 3 kondygnacje, z czego dwie zajmuję razem z mężem. Nie żyjemy u rodziców na `garnuszku`, dzielimy się opłatami, mamy swoją kuchnię itd, ale co ja Ci będę tłumaczyć, skoro jesteś osobą tak zawziętą i śmię twierdzić, że chyba nawet niepoczytalną, skoro piszesz tutaj takie bzdury, czepiasz się - sprawia Ci to radość? Tyle w temacie.

Dziewczynki OLEWAJCIE takie wpisy... nie ma co się denerwować...

Byłam dziś na badaniach i nareszcie TSH spadło mi tak jak powinno! Mój wynik to 2,461 - lepsze to niż prawie 5,0!!!

Obciążenie glukozą nie najgorsze, zapomniałam wziąć cytrynę i dałam radę- słodkie i dla mnie w smaku jak wata cukrowa rozpuszczona w wodzie... :D Daje się przeżyć! Wynik przed glukozą : 82, po jednej godzinie 98, po dwóch godzinach 102 mg/dl - znacie się na tych wynikach? :) O 15.45 wizyta u ginki, więc dowiem się co i jak :)

pH moczu 6,0 to dobrze ? norma od 4,0 do 8,0... więc chyba dobrze? :)

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Co do nacięcia to wiadomo, każda się boi, ale zdecydowanie wolałabym być nacięta niż mieć cc. Nie wiem skąd mi się to bierze :)

Co do ubranek to znalazłam takie cudo :D
http://www.hm.com/pl/product/10670?article=10670-A

Megi niesamowite w 24 urodzić. Wiadomo, że ryzyko wielkie dla dzidzi.

Maślak ja miałam bakterie w moczu i mam brać żurawit i jeść żurawinke i ma być dobrze. Jeszcze na wszelki wypadek doktor polecił jakąś maść na lieterę C, ale to napisze jak wrócę do domciu.

soqlka piękne buciki!

4leks4ndr4 miałam ten sam problem z sukienką! Tragedia, ale w ostateczności kupiłam kombinezon :) Współczuje, bo ja miałam wesele miesiąc temu, teraz to zupełnie nie wiem w co bym się ubrała :))

Nuria co do seksu, to u mnie różnie, mam zdecydowanie mniejszą ochotę niż przed ciążą, ale znowu większą niż w pierwszym trymestrze.

Odnośnik do komentarza

Monikam
Sam fakt ze medycyna tak poszła do przodu ze są w stanie uratować i maja taki sprzęt zeby malutki człowieczek tak wcześnie przeżył mówili tez ze od 28 tyg jest juz ponad 90% na przeżycie wcześniaka .
Mam nadzieje i życzę wszystkim zeby donosiły swoje maluszki do końca :)

Od ostatnich paru tygodni zastanawiam sie co raz bardziej nad tym zeby urodzić CC ale z drugiej strony wiem ze lepsze jest naturalne ahh jeszcze troszkę czasu mam.

Odnośnik do komentarza

ja ostatnie wyniki badania moczu dwa razu miałam ph 9 ale moja pani doktor mnie uspokoiła bo nie było leukocytów - kazała łykać żurawit bo żurawiny suszonej nie da rady przyswoić i tak biorę i sama ciekawa jestem jak spadło
Ponadto codziennie piję świeżo wyciskany sok z cytrusów... samo zdrowie, witaminki i na ph moje pomoże :)
Carolineee - no i Euthyrox odwalił kawał dobrej roboty... więc nadal bierzemy... ciekawa jestem czy po ciąży trzeba odstawić czy nadal łykać.... okaże się, najważniejsze by teraz dzidzia się zdrowo roziwjała

Odnośnik do komentarza

U jednych w ciagu miesiaca sie unormuje a u drugich potrzeba wiecej czasu. Moja siostra rok schodziła do normy a miała ponad 5. U mnie najgorsze były dni kiedy nie wiedziałam,ze to tarczyca. Bole głowy,nudnosci,zawroty wszyscy mysleli,ze to ciaza. Tomografie miałam nawet robiona i nic. No i któregos dnia byłam zrobic bete i przy okazji zrobiłam tsh.

Odnośnik do komentarza

pati2148
mam pytanko do was bo troszke sie boje mianowicie od 2 dni strasznie puchną mi nogi szczegolnie jedna obrzek tak bardzo by mnie nie martwił bo to sie zdarza w naszym stanie tylko ze jak dotknę go palcem strasznie boli teraz nawet jak chodzę to czuję bol może ktoras z was cos wie na ten temat czy mam powody do niepokoju

pati2148 jak masz czerwoną to musisz jechać do lekarza bo może to być zakrzepica żylna wiec lepiej to skonsultować z lekarzem

Odnośnik do komentarza

Pati tak sie dzieje kiedy są kłopoty z krążeniem. Mimo bólu rozmasuj sobie posuwistymi ruchami od palców do kostki-wiesz o co chodzi. Tak żeby limfe "przepchnąć". Ja po ugryzieniu pszczoły ostatnio tak miałam że opuchlizna nie chciala zejsc i bolało, nie w miejscu ugryzienia.
Przemogłam ból i później było lepiej. Jakby nie pomogło to do lekarza.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...