Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwunia- no ty musisz na siebie uważać bo ciąża bliźniacza z góry zagrożona jest wcześniejszym rozwiązaniem. Leżala ze mną dziewczyna z bliźniakami w 29tc i dostała zastrzyki takie jak ja na rozwój płuc bo własnie wcześniej sie podobno zazwyczaj rodzą i specjalnie po te zastrzyki była w szpitalu. 23, a ja właśnie wsunełam 4 kostku nusbaisera- tej czekolady z całymi orzechami hehe :D W szpitalu mi spadło 1,5kg to teraz znów pewnie dobiję do 2kg na plusie- ciekawe co będzie za 2 miesiące :D + 10 hehe :D

MłodaFasolka- eee, ja nie mam talentu, a jakoś wyszło :D

Co do nacinania krocza, to jest na to teraz parcie, żeby unikać więc trzeba tylko tego `pilnować` chociaż nie wiem jak w bólach porodowych mamy o tym pamiętać... Ja cały czas liczę na znieczulenie ZZO, bo zapowiadają się bóle z krzyża i bolały mnie strasznie plecy przy tych skurczach co miałam taki `atak` częstych skurczy co 15-30 minut w szpitalu, że się ruszyc nie mogłam - jak tak będzie boleć, albo bardziej to umrę z bólu... albo poprosze o cesarke, bo to jest nie do opisania.. taki dziwny ból.

Jeśli chodzi o depilację nóg i tam na dole to jeszcze tragedii nie ma, wielkiego brzuszka nie mam, jak założe luźną bluzkę to ledwo, ledwo cos tam widać :P Ma się u mnie gdzie maleństwo chować :D Więc trudności jeszcze jako takich bardzo nie mam, ale część też już na czuja depiluję :P

Odnośnik do komentarza

Carolineee a tak tez slyszalam , ze sie podaje te zatrzyki, daj spokoj ja wczesniej tez chyba z 3 kinderki , potem pol czekolady z takim musem kokosowym , potem 2 marchewki, banan , jabko i teraz znowu marchewke , rano mam glukoze wiec juz chyba nie powinnam nic jesc
hhe +10 to w tamtym tygodniu mialam , ale o dziwo ludzie chwala ze ladnie wygladam :D i ze mam malutki brzuszek
no bezbolesnie sie nie obedzie , wiec najlepiej nastaw sie odrazu na znieczulenie, bo slyszalam , ze jak "za pozno" sie poprosi to nie chca dac bo niby nie bd dzialalo, to fakt bol nie do opisania

a ja mialam isc spac :P a tu wygladam kkto cos napisze

Odnośnik do komentarza

O kurde niewyobrazam sobie takiej tragedi,chyba bym nieprzezyla tego! Nosisz przez tyle miesiecy,czujesz,czekasz,przezywasz a tu na koniec...o möj Boze az strach pomyslec!

Sylwunia powinnas przed glukoza do 20 godz tylko jesc,przynajmniej mi tak lekaz powiedzial,zeby ci niewyszlo jutro wiecej niz w normie przez jedzenie o tej porze. Ja tez musialam za jedne badanie placic 35 € bo kasa tego niepodjela inne wszystkie tak tylko tego jednego nie.

Lenson ale kusisz takimi wypiekami az slinka leci! Uwazaj na siebie i duzo odpoczywaj

MlodaFasolko to sie wkoncu doczekalas tych kopniaczköw,bardzo mile nie?

Madlenka troche mnie zaszokowalo twoje pytanie o goleniu,ja sobie wogöle niewyobrazam byc nieogolona! Odkad zaczely rosnac jako malolata do tej pory co pare dni gole a co dopiero sie pokazac z wlosami na porodzie czy u lekarza albo wogöle przed mezem? Przepraszam ze tak prosto z mostu,nikogo niechce urazic to indywidualna sprawa ale strasznie niehigieniczne i staromodne. Dla mnie to niewyobrazalne! (przepraszam moje zdanie)

kariKari pewnie bylas wniebowzieta widzac twoja krölewne! Narazie sie nieniepoköj by mala tego nieodczula,moze jeszcze bedzie wszystko dobrze,odpoczywaj duzo moze za 2 tyg sie to zmieni,jeszcze niejestes przy 3 jak dziewczyny pisza,moze sie znöw wydluzy,niedenerwöj sie kochana!

MoniC,IzaMajka super ze wszystko wpozadku ja sie tez niemoge jutra doczekac.

Caroline super to zrobilas, podoba mi sie no i nadsunelas pomysl,dzieki!

Reszta dziewczyna odpisac niemoge bo jak narazie nic mnie nie boli,nic niewycieka (moze sie wszystko w krötkim czasie zmienic),krocze nadetna jak beda musieli,kota niemam ale myje wszystko dokladnie co prosto z ziemi jest.
Zycze wam kochane udanych wizyt i oby u wszystkich bylo wszystko wpozadku! Odezwe sie po wizycie!

Odnośnik do komentarza

MoniC, IzaMajka fajnie ,ze wszystko w pozadku :)

Caroline super to zrobilas,pieknie to wyglada podoba mi się te kłucia tez czasem mam jak by mnie ktos igła ukół w środku tak ze chyba normalne :)!

Madlenka odpoczywaj duzo relaksuj sie i rob tylko to co naprawde trzeba a napewno bedzie ok

Kari kari dbaj o siebie duzo lez odpoczywaj relaksuj sie najwazniejsza królewna teraz....

MOja bratowa tez w 30 tyg lezała w szpitalu 2 tyg z skracajaca sie szyjka twardniejacym brzuszkiem po 2 tyg była poprawa i wyszła do domku i do konca była w domu tylko naprawde nic nie robiła jedynie wc i jedzonko ...

A co do kg wage miała 58 przed ciazą przytyła 18 ! Ale po porodzie odeszło 10kg i teraz mała ma 1.5 miesiaca i zostały jej 3kg do zrzucenia wiecc super a brzuszek był płaski juz po tyg jak wyszła ze szpitala :)

Dzis piekna pogoda u nas :) mała szaleje całymi dniami coraz bardziej silniejsza jest i aktywna prawie cały czas :) jak budze sie na siku w nocy to ona tez heheh i potem szaleje poł godz :) teraz własnie tez szaleje po sniadanku :)

co do nacinania krocza tez chciała bym tego uniknac !Z tego co wiem to u nas w szpitalu nacinaja rutynowo ! napewno zaznacze połoznej ze jak nie trzeba bedzie to nie chce byc naciet ale jak beda widziec ze pekam to natna napewno a przed poprosze połozna o masaz szyjki ....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

witajcie dziś dziewczynki
spać nie mogła bo myślałam o tym wszystkim, a moja Niunia kopała mocno jakby chciała mnie uspokoić.
Będę na siebie uważać, ale leżeć to oszaleję bo mam okropne myśli.... więc się ogarnęłam przyjechałam do firmy i siedzę - a raczej wpół leżąco i nie zamierzam nic robić tylko leniuchować. Nie dźwignę nic a nic.
czytałam o tym Pessarze i wiem, że to nic groźnego. Zaraz poczytam o tym ułożeniu miednicowym Malutkiej i jaka szansa jest że się przekręci i co można z tym zrobić. Podobno naturalnie można rodzić, ale poród wtedy jest ciężki. Ja nie dopuszczam cesarki. Jak usłyszałam od pani doktor o cesarce to mi serce zamarło i od razu mówię nie.
Nacięcie krocza - chciałabym tego uniknąć i dziś umawiam się z położną, z którą będę rodzić i ona na pewno postara się by temu zapobiec i realizować mój plan porodu.
Czuję się kiepsko psychicznie bo najpierw Duphastona teraz ta szyjka - czuje się tak jakbym nie mogła zapewnić mojemu dziecku bezpieczeństwa. Źle mi z tym. Najbardziej na świecie mi zależy na córeczce i zrobię wszystko by było dobrze...
w ten weekend mamy rocznicę ślubu i robię obiad dla rodziców i rodzeństwa a potem już odpoczywam maksymalnie. Mężuś mi pomoże w przygotowaniach.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczynki,

Z tym nacinaniem krocza to pewnie, że jak nie będzie wyjścia to mi to muszą zrobić ale tak się strasznie się zbulwersowałam podejściem do tematu. Robią to z automatu bo jest niby lepiej - jakoś za granicą chyba nie nacinają tylu pacjentek. I nie chce mi się wierzyć, że 99 kobiet na 100 wymaga nacięcia. A u nas w szpitalu mniej więcej taka jest tendencja...Miałam nadzieje, że jak ja się postaram to może tego uniknę a nie, że natną mnie bo tak i już.

Co do szyjki do położna mówiła, że aby zaczęło się rozwarcie jakiekolwiek to musi się skrócić do 2 cm. Więc uważajcie dziewczynki. Jak to już Sylwunia pisała, odpoczynek, odpoczynek, odpoczynek.

Kari właśnie zapewniasz bezpieczeństwo swojej córeczce, chodzisz do lekarza, nie ignorujesz niepokojących sygnałów, stosujesz się do zaleceń, robisz wszystko jak najlepiej. Wiem, że to może marne pocieszenie ale nasze nastawienie psychiczne też dużo daje. Staraj się myśleć pozytywnie, w ten sposób przynajmniej córeczce zaoszczędzisz nerwów :)

Dziś robię na obiad gulasz :) Muszę się ogarnąć i podreptać po zakupy, bo wiem, że zanim się toturlam i wrócę z powrotem to trochę minie :P Potem będę musiała odpocząć...ehhh zaczynam rozumieć starszych ludzi :P

Powodzenia na dzisiejszych wizytach ! Dajcie znać.

Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

dziewczynki co do jakości i przebiegu porodów polecam stronkę gdzie jest oficjalna statystyka: http://www.gdzierodzic.info/
czasami nacięcie jest lepsze niż niekontrolowane pęknięcie... czasem nie mamy wyjścia a wiadomo ze najważniejsze dobro maluszków jest.
z obróceniem dzidzi to też tak czytałam i to mnie troszkę uspokoiło... tako samo spokojna jestem, że moja Niunia przybierze na wadze, ma czas w końcu dziewczynka nie może być wielkim kluskiem - ona będzie miała taką budowę jak ja z mężem czyli drobnej kości....
z tym bezpieczeństwem to staram się robię co mogę i walczę o moje Maleństwo, ale czuję się bezsilna, że naturalnie i normalnie nie może być tylko trzeba wspomagać... to tak jakbym nie była n to gotowa fizycznie i nie była zdolna... trochę to mi ujmuje mojemu macierzyństwu... już bym chciała być w końcówce ciąży np po 35 tygodniu byłabym całkowicie spokojna, bo na razie moja Niunia za malutka jest by się rodzić,

Odnośnik do komentarza

kari niestety nie Ty jedna tak czujesz teraz mozna powiedziec ze mało która ciaza przebiega wzorowo bez jakiej kolwiek małej komplikacji przewaznie prawie kazdej dziewczynie przytrafia sie coś... ...tak ze musimy byc silne i sobie radzic jakoś.....i nie mozemy sie denerwowac głowa do góry będzie dobrze......A co do wagi dzieci to sa pewne normy i trzeba sie w nich miescic dlatego gin mierzy wszystko dokładnie co wizyte i widzi czy dziecko prawidłowo sie rozwija gdyby zaówazyła pan dr niepokojacego to napewno by Ci powiedziała tak ze nie stresój sie kochana tylko mysl pozytywnie a wszystko bedzie dobrze polecam ksiazke Potęga Podświadomości ....:)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Kari nie martw się. .. ja pomimo tego że cieszę się że Niunio jest główka w dół to wiem od lekarza ze wcale tak nie musi zostać. Ale jak i tak jestem mega szczęśliwa. .. tyle się nasmuciłam zanim zaszlam w ciąże i przez pierwsze tygodnie że to się nie uda to teraz muszę poziom radości nadrobić. ...

taka mnie radość rozpiera że poumawiałam się ze znajomymi na najbliższe dwa tygodnie.... heheh

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny spać nie możecie. Rano zaglądam a tu kilka stron do czytania :)

KariKari zmartwiałaś mnie tą szyjką. Nie przemęczaj się. Dużo leż. U mnie w 24tc córeczka była ułożona miednicowo, a po tygodniu tj w 25tc ułożyła się poprzecznie. Mam nadzieję, że ułoży się odpowiednio. Ma jeszcze czas :) Obiad na Waszą rocznicę ślubu niech zrobi mąż :) niech to będzie prezent od niego dla Ciebie

Madlenka dopytam się na sr nt golenia i lewatywy, napiszę Ci co mi powiedzieli. Czekam na wieści z wizyty.

Iza-majka super, że z synkiem wszystko ok. Rzeczywiście duży chłopak :)

Carolineee mnie czasami zakuje w pochwie. Piękny wystrój pokoiku. Teraz zakuło mnie z lewej strony na wysokości biodra. Oj też tyle chciałabym przytyć, moja mama przytyła 13kg, ale jest dużo niższa ode mnie :( Jak na razie mam 8,5kg na +

Marta A czekam na relację z wizyty

Co do nacięcia krocza, to wolałabym go uniknąć.

Odnośnik do komentarza

dlatego mnie pociesza to, że Niunia się przekręci jeszcze i musi to zrobić bo ona grzeczna córeczka i z mamusia współpracuje...
teraz mamusia musi uważać na siebie....
mam wyrzuty sumienia, że coś przeoczyłam i nie byłam ostrożna, że to moja wina z tą szyjką.... a powiedzcie mi czy u was było tak że biorąc Nospę i wam się poprawiło i było już ok?
mam dużo nadziei i wiary, że musi być dobrze, ale tez tak samo dużo strachu... tak bardzo wyczekana, a teraz się po prostu o nią boję...

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Ale sie cieszę ze dzisiaj wizyta! Zobaczymy co mój gin powie no i jak tam sie ta. MOja szyjka trzyma,oby było dobrze :)

Marta nie wiem skąd wysuwasz wnioski, ze u mnie z goleniem jest inaczej niż u ciebie no ale cóż... Tez zawsze sie tam gole i nie wyobrażam sobie inaczej :) Chodziło mi bardziej o to, ze pod koniec brzuchy będziemy miec takie duże ze cieżko bedzie nam samym ogolić sie tam dokładnie!! i czy w szpitalu oni to robią bo jest wymóg czy samemu lepiej to zrobić bo oni to olewaja.

Mimi, dobrze ze juz jesteś w domku i wszystko oki. A powiedz mi lekarz ci dla skierowanie bo szyjka Ci sie skracała? Jesli tak to ile miałaś? Pytam bo ja mam krótka... I dzisiaj nie wiem co mój lekarz powie...

Olusssia dobrze ze juz jesteś z nami.dobrze ze szyjka długa i zamknięta! Oby tak juz do porodu. A ile juz twoja mała wazy?:)

Sylwunia daj znać jak dzisiaj po glukozie :)

Co do ułożenia, to dziecko jeszcze do porodu zmieni pozycje ńie raz, czytałam o tym wczoraj :) wiec spokojnie! Trzeba byc dobrej myśli.

U mnie dziś słoneczko i ciepło :)

Miłego dnia !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Mimi, dobrze ze juz jesteś w domku i wszystko spoko :)

Olusssia dobrze ze juz jesteś w domu i dobrze ze szyjka długa i zamknięta ...Też jak mi sie chce do wc to mnie boli brzuch ale to przez to ze mała ucisk achyba na jelita i stad ten bol hheheh

Dziewczyny jak u was z zaparciami?????? ja narazie nie mam dzieki bogu !

MAdlenka daj znac po wizycie co i jak :P

Sylwunia daj znać jak tam po glukozie :)

Nie mam pomysłu na dzisiejszy obiad ......

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Kari miete spróbuj moze akurat cos pomoze ale chyba z 2 szklanki bys musiała wypic ..

Ja piję dziennie kefir albo jogurt naturalny wieczorem moze dltego nie mam problemu z zaparciami ..

dobrze jest tez wcinac suszone sliwki pare szt dziennie wieczorem :)

zaparcia tez ma prawie co druga ja naszczescie nie mam wrecz przeciwnie mała mi tak uciska jelita chyba ze czasem rano sie budze i prosto do wc musze ....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka Ty się nie zastanawiaj co Twój lekarz powie, bo się niepotrzebnie zamartwiasz :) dzisiaj się dowiesz co powie i musisz się przygotować na to że skieruje Cię do szpitala. Ważne żebyś się nie stresowała.

KariKari jesz zdrowo ale czy jesz chleb pełnoziarnisty, kasze, płatki owsiane ,jabłka ze skórką np, itp? Produkty zbożowe są naprawdę bardzo ważne.
Pij dużo wody i unikaj herbaty czarnej i kawy. O i koniecznie jedz jogurty i kefiry.
Polecam jeszcze na czczo szklankę letniej wody z łyżeczką miodu i sokiem z cytryny-działa cuda.
Aktywności fizycznej narazie nie polecam ze względu na szyjkę.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Olussiaa duża panna :) moja tydzien temu ważyła 830 g :)

Vanessa dam znać dam :) ale wizyta dopiero na 16:45 :/
U mnie mimo tego,ze biore codziennie żelazo, ktore moze wpływać na zaparcia i jej powodować (dr mi mówił) to na razie nie mam uffffff :) oby nie przyszły :)
Ja na dzisiaj akurat obiad mam ale tez zaczyna mi brakować pomysłów :/ znasz stronę kwestiasmaku.pl tam są fajne przepisy:) duzo jest skomplikowanych ale tez trochę jest szybkich i łatwych :) zobacz sobie moze cie na cos natchnie :))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...