Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

RudaOpole jestem z Rybnika :)

Megi najlepszy barszcz to swowjej roboty i na dodatek niema znim wiele roboty najpierw rosół ugotuje w nim mieso warzywa seler pietruszka marchew cebule czosnek maga pieprz sol potem wszytko wyjme z rosołu przecedze i wrzucam pokrojone w plastry buraki im wiecej tym lepiej i gotuje ok 10 min na małym ogniu wyłanczam i zostawiam te buraki tam az barszcz bedzie zimy i buraki wypuszcza wszytkie soki ...:) duzo czosnku pokroic w plasterki i pycha :)doprawic maga sola pieprzem jak kto lubi łagodniejszy czy ostrzejszy smak :).....Ja jestem uczulona na jedzenie gotowe wole wszytko sama robic jak chodze po sklepie i robie zakupy zanim cos kupie czytam wszytkie etykiety i wybieram rzeczy ktore nie maj a E200..itd albo maja ich najmniej ....

Gabi mam tak sama mała mnie gnieie czasem w kanale jak by rodnym wtedy sie boje heheh ze sie chce gdzies pchac juz .... ale pozniej zmienia ozycje to z boku to nad pepkiem hihih....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie :)
wy tu o barszczu czerwonym... a ja tez dziś myślałam o nim by ugotować :) tyle, że ja nie gotuję wywaru mięsnego a wrzucam dużo buraków, warzywka, kilka grzybków suszonych dla aromatu, do tego jabłko i ogórek kiszony plus troszkę kwasu z tych ogórków.... plus sól, pieprz, liść laurowy i ziele angielskie.... pyszności... a żeby był całkowicie taki jak na wigilię odrobinkę wlewam tylko da oczek oleju lnianego.... ten smak...

ja też dziś w kuchni porządziłam i zrobiłam Pavłovą :) bo mężuś chciał...
w ciągu dnia drzemka a teraz już leżę
znalazłam w sklepie w końcu Bavarię bezalkoholową ta o smaku piwa plus nowość pszeniczne - zaraz wypiję bo dziś niczym napić się nie mogę

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16344.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja tez robie barszcz bez miesa,duzo wazyw,kartofle,buraki wiadomo,ocet,przyprawy i jak swieze buraki to botwinke robie czyli dodaje lisci z buraka i na koniec smietany troche! Pycha!
KariKari daj gryza!
Madziara1991 mi sie wydaje ze to normalne raz ruszaja sie wiecej raz mniej ,czytalam ze jak maja juz mniej miejsca w brzuszku to tak ich nie czuc,chociasz ja czuje jak mnie kopie, non stop,przed jedzeniem po jedzeniu,rano,wieczorem ,w nocy, jest prze ruchliwy! Ale mialam dni gdzie wogöle go nieczulam,niewiem od czego to zalezy ale wazne ze sie rusza!
Monikom fajnie ze znöw jestes! Mi tez juz bardzo ciezko,dzis wymylam cala lodowke w srodku i na zewnatrz i bylam tak zmeczona ze musialam usiasc! Pözniej pojechalismy z mezem popatrzec po sklepach meblowych i mnie tak strasznie zaczely bolec nogi! Do tego w jednym sklepie bylam 3 razy siku,juz sie nienadaje na takie wypady,czuje sie oslabiona po kazdym wysilku.
Gabi82 u mnie tez tak jak wstane z krzesla to niemoge sie wyprostowac czuje jak bym caly ciezar miala wlasnie miedzy nogami,ale zaraz przechodzi.
olusssia7 zazdroszcze pogody u mnie leje! To bedziecie mieli o czym gadac po 4 latach niewidzenia sie.

Tak mi sie zachcialo kako i lodöw bananowych ze wyslalam meza brzy przywiözl ze sklepu.

Odnośnik do komentarza

przepis na tort ze stronki uczestniczki Ugotowanych... tak samo jak i pozostałe przepisy palce lizać
http://ugotowani.tvn.pl/przepisy,950,n/pierozki-poledwiczki-wieprzowe-tort-pawlowej-pyszne-akcenty-kuchni-supermamy,36736.html
ja dziś też troszkę koło domu i w domu zrobiłam i też co chwila musiałam odpocząć... to już nie te siły,
nareszcie wykąpana, nasmarowana leżę sobie w łóżeczku i za wcześnie by iść spać a w tv nic nie ma... jak zwykle
u mnie codziennie w innym miejscu moja Niunia kopie... szczególnie daje znać jak leżę na boku :)

Odnośnik do komentarza

Olusssia 7 trzynaj sie tam,powodzenia:) byc moze,ze od choroby mojej sie tak rusza. Tylko jak tetno sprawdzala polozna to Niunia kopnela 4razy ja czulam raz,lekarz usg robil kopala co chwile a ja czulam raz:p teraz lezy nozkami w dol a poprzednio glowka w dole byla i moze dlatego tez tak jej nie czuje:p 23mam wizyte u swojej ginekolog i mam jej powiedziec zeby wizyty byly czestsze.. jestem teraz spokojniejsza:) i dziekuje za kazda odpowiedz:) milej niedzieli zycze:p ps. KariKari ta pawlowa musi byc pyszna,przyznam sie,ze nigdy tego nie jadlam:p

Odnośnik do komentarza

olusssia7 3maj się. wytrzymaj, myślę że za 3 dni jak wszystko będzie ok to Cię wypuszczą. Ja wczoraj sama miałam ataki skurczów myślałam że nie wytrzymam z bólu brzucha. Wzięłam czopki jakie dostałam ze szpitala "na czarną godzinę" i po jakimś czasie przeszło. teraz jest ok. jakby mnie jeszcze dziś bolał to chyba pojadę do szpitala.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Olusssia, wszystko bedzie dobrze. Zatrzymaja pewnie na 3 dni i wypuszcza. Dla dobra maluszka warto sie poswiecic. Leżysz w Słupsku czy Gdansku?

Kari, uduszę za pavlowa !!! :D choruje na nią,ale nie mam zadnych białek w rezerwie by bezę zrobic :( szkoda mi żółtka wyrzucac..

Dziewczyny, mam ogromny dylemat co do wózka, bo generalnie na model się zdecydowałam baby design lupo. Tylko, że .... producent "dodał" model lupo comfort, który ma inną tapicerkę, inne koła, inną torbę, jest większa budka zarówno w spacerówce jak i możliwość rozszerzenia budki w gondoli i dodatkowo jest dwustronna wkładka dla noworodka. Cały czas biję się z myślami, który model wybrać, bo ten standardowy lupo zdecydowanie bardziej mi się podoba ( w wersji comfort są wobec mnie słabe kolory). Jedynym plusem w tej wersji comfort jest ta wkładka do spacerówki dla niemowlaka, która jest na prawdę super i jakoś materiału, który jest grubszy. Pozostałe nowości mi się nie podobają : zaczynając od kół ;/ kończąc na torbie i kolorach. Doradziłybyście? co byscie zrobiły na moim miejscu? http://allegro.pl/baby-design-lupo-spacerowka-gondola-akcesoria-i4577522988.html to jest link do wózka, który ja wybrałam. Kolor szary-popiel, zakochałam się w nim. http://www.babydesign.eu/lupo-comfort/wozki-babydesign a to jest ta "ulepszona" wersja.

Odnośnik do komentarza

Olusia- trzymaj się! sprawdzą co i jak i będzie ok, a szyjke to przy badaniu ginekologicznym lekarz sprawdza, a na usg tylko jak bardzo sie skróciła ewentualnie. A nie dostajesz magnezu ani nospy? ja za to nie dostawałam luteiny - co szpital to obyczaj, ale nic sie nie martw bo to najmniej potrzebne, będzie wszystko ok! :)

Lenson- ja żółtek nie wyrzucam, jak zostaną to ciasto kruche gniote do szarlotki, albo creme brule robię :) czasami też spaghetti carbonara i juz mam obiad i deser hehe :D

Megi- to chyba taki etap ciąży ze sie chce spać i spać... ostatnie chwile na wysypianie się :)

U mnie ostatnio brzuszek twardnieje raz albo dwa dziennie, już nie co 30-15 minut jak to miało miejsce w szpitalu... Skurcze są mocne, ale chwilowe, więc juz sie nie martwie tak bardzo.. mała kopie i szaleje i czuje ją z obu stron brzucha jak leżę na boku :) Ogólnie czuję sie lepiej i mam nadzieje, że wróci do normy wszystko... zobaczymy co mi gin powie na wizycie w czwartek.

Miłej niedzieli! :*

Odnośnik do komentarza

Olusssia wszystko będzie dobrze. Po paru dniach będziesz w domku
Lenson żółtka zostaw sobie na jajecznicę, ew na tiramisu dla męża :)
Ja wybrałabym lupo comfort ze względu na większą gondole, spacerówkę i kółka. Sama mam dużą gondolę. Poza tym musisz przemyśleć kwestię kółek. Nie wiem po jakim terenie będziesz spacerować. Po drugie nie wiem gdzie mieszkasz w domku czy bloku - jak będzie u Ciebie z wnoszeniem wózka. Wiadomo comfort więcej waży, chociaż podane jest, że tyle samo ważą obie wersje. Rzeczywiście w comforcie mają kiepskie kolory, ale to chyba nie jest najważniejsza rzecz przy wyborze wózka.
Trzeci dzień z rzędu boli mnie głowa. Ćmi mnie i jestem nie do życia. Dziś mieliśmy przejść się na spacer, niestety leżę w łóżku. Do tego wszystkiego kręgosłup doskwiera mi :( Taka piękna pogoda a ja w domu :(((

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady odnosnie żółtek, chyba zrobie carbonare na obiad :D

Gabi82,wielkośc gondoli i spacerówki jest taka sama, tylko w spacerówce jest dłuzsza buda a gondola ma mozliwosc odpiecia zamka błyskawicznego i tez wydluza sie wtedy buda. Kółka róznia sie wizualnie, bo jedne i drugie sa pompowane i amortyzowane. Co do wagi, wazą tyle samo.Wnosic niestety bedzie musial maz, bo wozek wazy te 15kg a mieszkamy na 3p. ;/ ale ponoc wszystkie wozki na pompowanych kolach maja taka wagę.Kurde, nie mam pojecia na ktory sie zdecydowac :(
Co do bólu głowy, to chyba cos z ciśnieniem jest ;/ tez sie dzis mecze i słabo mi.

Odnośnik do komentarza

Długo mnie nie było, wczoraj wróciliśmy z wakacji. Pogoda w Darłówka fajna była w niedzielę nawet można się było opalać ;) cieszę się, że jestem już w domu.
Starałam się was czytać w miarę na bieżąco, dużo poruszałyście wątków, nie jestem w stanie odpisać..
Olussia musisz teraz odpoczywać, przebadają i będzie ok.
Teraz to każda z nas musi się oszczędzać.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Olusia – trzymaj się i zdrówka Wam życzę… musi być dobrze. Dobrze, że poszłaś na IP – tu mają cię na oku bez przerwy a u lekarza wizyta i do domu… w naszym stanie trzeba dmuchać na zimne
co do wózków to mam ostatnio manie by obserwować wózki u ludzi i wypatruje ten który wybrałam... i utwierdziłam się w swoim przekonaniu ze słusznie wybrałam..
właśnie odpoczywam po obiadku...
dziś po kąpieli zauważyłam, że mam coraz widoczniejszą czarną linię - linea negra ... takie uroki brunetek
twardnienie brzusia raz dziennie więc myślę, że nie ma powodu do obaw.
Jutro wizyta więc będę miała jasność czy szyjka się skraca czy nie... mam nadzieję, że nie...
Miłej niedzieli kochane kobitki, dbajcie o siebie

Odnośnik do komentarza

Olussia 3maj sie tam! Ja teraz od
Ponad miesiąca biorę Luteine na skurcze i na ta szyjke. Dodatkowo magnez. Pomaga.

Kari mam tak samo ze patrzę na wózki mnie mijajace i wiem ze mój wybór był najlepszy :)

A my dzisiaj na działce bylismy i dziadkow taka ładna pogoda :) najadlam sie ze hej!

Ja mam wizytę we wtorek u swojego gin,mam nadzieje ze szyjka sie uspokoiła i bedzie ok.

Kochane, jak wy czujecie ten twardniejacy brzuszek? Jakie to jes uczucie? Bo ja nie wiem czy umiem to rozpoznać :((

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...