Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór :)

uuaa znów za Wami nie nadążam ;)

Em87, Osa - również zabiorę ze sobą do szpitala na wyjście tylko ciuszki w rozmiarze 62. A jeśli synek będzie dużo mniejszy, J dowiezie awaryjny komplet w rozmiarze 56;) Jestem oszczędna w dzieleniu się swoimi sprawami rodzinnymi czy też intymnymi z innymi, dlatego jeśli zrobimy jakieś fotki, to będą tylko dla nas i do wglądu dziadków. Osa, podziwiam Cię :) jesteś świetnie zorganizowana i przygotowana na każdą ewentualność;) Ja się pewnie będę pakować na początku listopada a że jestem minimalistką, to pójdę w kierunku jak najmniejszej torebki.

Misiabella - uporaliście się już z remontem? Masz nową kuchnię ? Może pochwalisz się nam? :)

Osa - sokowirówki są jak dla mnie beznadziejne, więcej krojenia a później sprzątania, niż soku. Polecam wyciskarki.

Odnośnie robotów kuchennych - ja mam zestaw Boscha z blenderem i całą resztą. Również skrycie marzę o Thermomixie :D całkiem fajnym "garnkiem" jest również Multicooker Philipsa. Moja bratowa w nim piecze, smaży, ma również funkcję parowa i można w nim ugotować cały obiad.

Kasia79 - również spadło mi TSH (super wynik) i FT4, ale to drugie poniżej normy. Mój endokrynolog na razie kazał powtórzyć mi badania koniecznie w innym labolatorium.

Justyś - jesteście już po wizycie? Jak się czujecie? Mam nadzieję, że cała rodzinka szczęśliwie jest w domku :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Majus - nic nie wiem na temat regionalizacji względem szpitala, w którym powinnam rodzić;) zatem można wybiera:) Do szpitala, w którym planuję rodzić, mam około 25km. Zaś około 5minut od domu mam szpital, w którym byłam w maju i od tej pory powiedziałam sobie "nigdy więcej". Sale fatalne, położne mocno protekcjonalne, by skorzystać z toalety za każdym razem urządzałam sobie wycieczkę na inne chirurgię, ponieważ to było akurat wyremontowane piętro ;) a dodatkowo ordynatorem jest tam teraz lekarka, do której kiedyś chodziłam prywatnie, a teraz nie chodzę, więc jak w maju spotkała mnie w szpitalu i dowiedziała się o ciąży, na dzień dobry strzeliła minę z fochem. A poza tym, w tym szpitalu częściej personel strajkuje niż nie strajkuje. Dlatego wolę dojechać 25km i mieć spokojną głowę;)

CzekaCudu - czy Ty się czasem nie za bardzo przemęczasz? Może mąż by mógł Ci pomóc lub ktoś z rodziny?

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Emii dziekuje za link do pampersow :-)
z tymi ruchami to 3 swiaty: moja Blanka generalnie rusza sie regularnie i dosyc mocno ja czuje. Wczoraj mialam bardzo intensywny dzien i prawie w ogole jej nie czulam.W rodzinie i w srod znajomych mam duzo przypadkow smierci dzieci tuz przed porodem i od razu bardzo sie denerwuje w takiej chwilii. Tlumacze tylko sobie, ze w kazdym przypadku jaki znam czy pojechali do szpitala prawie od razu czy po nocy zawsze konczylo sie tragedia, wiec chyba zanim my zareagujemy to juz jest za ppóźno. Po prostu jest to gdzies zapisane i chyba nie mamy na to wplywu... ach szkoda sobie glowe zameczac, trzeba byc dobrej mysli :-)
Na szczescie dzis mala już fika jak nalezy :-)

Odnośnik do komentarza

Elleves
Dobry wieczór :)

uuaa znów za Wami nie nadążam ;)

Em87, Osa - również zabiorę ze sobą do szpitala na wyjście tylko ciuszki w rozmiarze 62. A jeśli synek będzie dużo mniejszy, J dowiezie awaryjny komplet w rozmiarze 56;) Jestem oszczędna w dzieleniu się swoimi sprawami rodzinnymi czy też intymnymi z innymi, dlatego jeśli zrobimy jakieś fotki, to będą tylko dla nas i do wglądu dziadków. Osa, podziwiam Cię :) jesteś świetnie zorganizowana i przygotowana na każdą ewentualność;) Ja się pewnie będę pakować na początku listopada a że jestem minimalistką, to pójdę w kierunku jak najmniejszej torebki.

Misiabella - uporaliście się już z remontem? Masz nową kuchnię ? Może pochwalisz się nam? :)

Osa - sokowirówki są jak dla mnie beznadziejne, więcej krojenia a później sprzątania, niż soku. Polecam wyciskarki.

Odnośnie robotów kuchennych - ja mam zestaw Boscha z blenderem i całą resztą. Również skrycie marzę o Thermomixie :D całkiem fajnym "garnkiem" jest również Multicooker Philipsa. Moja bratowa w nim piecze, smaży, ma również funkcję parowa i można w nim ugotować cały obiad.

Kasia79 - również spadło mi TSH (super wynik) i FT4, ale to drugie poniżej normy. Mój endokrynolog na razie kazał powtórzyć mi badania koniecznie w innym labolatorium.

Justyś - jesteście już po wizycie? Jak się czujecie? Mam nadzieję, że cała rodzinka szczęśliwie jest w domku :)

W szpitalu miałam robione badania kazali też mi powtórzyć w innym laboratorium i to samo jest.

Odnośnik do komentarza

Angel ojej to niefajnie, ze wyniki zle. Dobrze, ze jest odrazu reakcja. Na pewno wszystko bedzie dobrze! Koniecznie daj znac co tam...??
Ja bede rodzic w St Mary's na Paddington.
A czemu zmienilas szpital?
Dlugo mieszkasz w Londynie?
CzekaCudu jeeej Ty to jakas nie do zdarcia kobita jestes ;)
W pierwszej ciazy tez tak latalam ze wszystkim..a teraz czasem nie mam sily noga ruszyc :(
Zazdroszcze powera ale uwazaj na siebie ;)

Jutro rano mam wizyte u poloznej i chyba badanie na cukrzyce. Tylko, ze tutaj troszke inaczej to sie odbywa...Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze...bo ciaaagle zmeczona, bez energii i ospala jestem...:/
Nastrachalam sie ta dziewczyna z pazdziernikowych mam..:(
Bieeedna!Nawet nie jestem wstanie wyobrazic sobie co czuje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

oosaa hahaha ten strój osy bombowy :)
kasandra ja włśnei przechodze przeziebienie. Na ból gardła pomogła płukanka z letniej wody z solą (a nie mogłam juz przełykać śliny taki był ból). Co dwie godziny taka płukanka przez półtora dnia i po bólu. Do tego mleko z miodem, herbata z cytryną i miodem i maliny ze słoika zalane wrzątkiem. I juz o niebo mi lepiej.
moninius o matko :( ja chyba nie bede tam wchodzic na inne forum , bo tez bede przezywac i sie bac. Ale współczuje tej dziewczynie. Wiem co to za ból z tym, ze ja byłam w 5 msc jak serduszko mojego malenstwa przestało bic :(
asia na Allero jestmnóstwo promocji na Pampersy :) a nawet czesto dodaja gratis husteczki i przywożą do domu :)
kasia79 współczuej z tym miereniem cukru, fajnie ze chociaz przesypiasz całą noc.
malyna ja mam kolki bardzoc zęsto, czasem takie, ze nie moge sie ruszac, tylko leze nieruchomo. Mi pomaga nospa.
monik 3maj sie, napewno podtuczą twoje malenstwo. Ja mam to samo, ze mała nie rosnie i we wtorek mam do kontroli, boje sie tez ze ma to zahamowanie wzrostu, ale mam tez nadzieje ze przez ost 3 tyg mi podrosła.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

fasolka u mnie róznica była 2 tyg ostatnio, teraz okaze sie czy urosła.Lek mi powiedział, ze jak jest róznica 2-3 tyg to nie ma czym sie martwic, ale gorzej jak sie ten rozwój zatrzyma. Dlatego ja juz nie moge doczekac sie wtorku, ale mam przeczucie , ze małą rosnie , bo juz wspominałam tu, ze czuje po ruchach jej wielkosc i kazda kosteczke i według mnie urosła, ale okaze sie na usg :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Moniik będzie wszystko dobrze!! Najważniejsze ze będziesz teraz pod opieką. Głowa do góry i pozytywne myślenie! Daj koniecznie znać co tam lekarze mówili. Ściskam mocno! !

dziewczyny trzymam za was wszystkie kciuki!! Żeby było wszystko dobrze:) i w szpitalu i na wizytach! Widzę ze ostatnio coś u nas kiepsko. ...jak nie szpitale to chorubska. ...a kyszzzz! !!oby październik przyniósł same pozytywne rzeczy:)

a ja dalej z ta cipka się mecze:/ raz jest Oki raz nie...juz sama nie wiem o co chodzi.....a wizyta za 2 tyg .....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

malyna taki okres tez jesienny sie zaczyna, ze choróbska łapią, do tego jestesmy juz na koncówce ciąży, a to przynajmniej dla mnie njatrudniejszy i najbardziej męczący okres, bo wszystko boli, spac nie mozna, człowiek nie wyspany to i nerwowy, jakies infekcje szbciej łapią...no takie uroki ciąży, ale po tych trudnych chwilach zaświeci słonko, na sam widok naszych dzieciaczków :)
Dziś na polsat Cafe leciały "porody". Włączyłam mojemu P. i siedział oglądał zaciekawiony, a jak juz sie urodziło dzieciatko to normalnie sie popłakał, wiec ja juz wiem jak bedzie sie cieszyl jak zobaczy własną córeczkę :)
fasolka kiedy byłas na ostatniej wizycie? Bo mi mój gin powiedzial, ze lepiej odczekac chociaz ze 3 tyg, wtedy bedzie dokładnie widac, czy podrosło dziecko, czy tez dalej jest na tym samym etapie.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Moniss, nie załamuj sie. Myśl pozytywnie, bo zamartwianiem nie pomożesz ani dzidziowi , ani sobie. Czy lekarz powiedział coś więcej na ten temat? Bedą jakieś dodatkowe badania robić ? Jak to nadal wpłynie na wzrost dzidziusia które nadal przecież rośnie. Ja wazylam 2kg jak sie urodziłam. Co prawda do najwyższych nie należę ale to raczej po mamusi wzrost mam :).

Ja właśnie przyjechałam ze szpitala. Cóż, podejrzewają cholestaze, ale nadal robią badania zeby to potwierdzić. Nie mogą tego zatrzymać i mam sie stawiać w szpitalu 2 razy w tyg na ktg i resztę badań. Będę mieć tez robione usg wątroby. Powiedzieli rownież ze do końca ciazy moze sie całkowicie rozwinąć i w większości przypadkach wywołują poród w 37 tygodniu ciazy, wiec moja data porodu moze sie zmienić. Właśnie...wywoływanie , coś co chciałam uniknąć ehh...
Bardzo wam dziękuje ze miłe słowa i trzymanie kciukow.

Czaki, kochana, Paddington to całkiem sympatycznie :).
Robią ci badanie na cukrzyce? Ja jeszcze nie miałam...a moze i miałam, już nie wiem. Od wczoraj kuli mnie 4 razy i już sie pogubiłam co i gdzie.
Zmieniam szpital bo sie niedawno pzreprowadzilismy i z Romford na Wesminister mogłam bym nie dojechać podczas porodu :). Ja jestem w Londynie od 6 lat, ale pierwszy raz przyjechałam 10 lat temu, pozniej wróciłam do Polski na studia :). A Ty?

Fasolka, myśle ze poradzenie sie innego lekarza moze mieć swoje plusy. Zawsze moze lepiej doradzić, lepiej sie zaopiekować...lub nie. Ale dobra jest druga opinia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371uezzm98l.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)

em87 wiem, ze nie miałaś nic złego na myśli, nawet mi to przez myśl nie przeszło. Po prostu zdziwił mnie lekko fakt, jak przeczytałam, że nie będzie Ci przeszkadzało jeśli dzidziuś będzie w za małej odzieży :) stąd ten sarkazm ;p

Zelmer wiem, że dobry. Powiedz mi, funkcja szatkowania w kostkę rzeczywiście się sprawdza?

Zakomunikowałam wczoraj R., że kupimy Thermomix to mi powiedział, że mamie zakosi.... no zobaczymy czy się czasem nie przelicza:D

fasolka, em87, misiabellanie mam problemu z owłosieniem brzuszka, ale za to pojawiły mi się włoski przy sutkach już w pierwszej ciąży, i wcale nie zeszły po ciąży. To samo tyczy się cellulitu, który w pierwszej pojawił się mocno w ciąży, po ciąży miał zejść a tak się nie stało... :( już nawet wykupiłam karnet endermologii icoone na ten cellulit no ale nie zdążyłam do użyć bo zaszłam w ciążę więc czeka cierpliwie w szufladzie... tak więc nie do końca jest tak, że jak wyjdzie w ciąży to po ciąży zejdzie.... niestety

misiabella ja też siary nie mam, w pierwszej ciąży też nie miałam, a problemów z mlekiem nie było. Tzn były ale z nawałem a nie jego brakiem. Więc absolutnie nie zachodź w głowę i się nie martw brakiem siary!
Co do usuwania zbędnego owłosienia laserem, muszę CIę rozczarować, ale nawet ta metoda nie jest metodą, która usuwa włosy na całe życie. W zależności od predyspozycji i włosa, po 8-12 latach włoski zaczynają odrastać na nowo. Na chwilę obecną nie ma metody, która usunęłaby owłosienie rzeczywiście na całe życie, chyba , ze kwas który wyżre cebulki doszczętnie i pozostawi mega blizny

Moniniuss wtf? to w karetce nie było lekarza że aż mąż musiał odbierać? :) MASAKRA!

Angel i jak?

Elleves a widzisz, nie brałam wyciskarki pod uwagę, mój błąd :D nadrobię zaległości jak młody pójdzie spać.

m0niik informuj w miarę możliwości. Dobrze, że lekarz szybko wykrył nieprawidłowość, będziecie w dobrych rękach!

Deetuś rozpierdala mnie takie podejście i zmowa milczenia. Pierwsze co powinni Was o tym poinformować skoro macie kontakt na bieżąco :/

kassandra masz świadomość, ze jak golisz będzie tylko gorzej? lepiej kupić 30% wodę utlenioną ( np. tabletki Perhydrol ) i taką wodą włoski rozjaśnić i osłabić aby były mniej widoczne.

A ja mega kryzys znowu wczoraj miałam, nie spałąm prawie całą noc, młody w dzień nawet na drzemkę nie poszedł , był przeokropny, z bezsilności i przemęczenia pół dnia przepłakałam. Pod koniec dnia już nawet o wannę się popłakałam, ze niewygodna :/ Dramat. Strasznie zmęczona jestem tą ciążą. Zmęczona, obolała, niewyspana. Marzę żeby Hankę już urodzić i przynajmniej część boli wymienię na ból cycków... w sumie nie wiem co gorsze :/

Odnośnik do komentarza

u nas w szpitalu po porodzie ubierają maluchy w szpitalne rzeczy, a po 1 kąpaniu już w swoje więc ja zabieram 1 komplet 50cm (w razie jakby przyszło nam jechać wcześniej), jeden 56 i dwa 62 a na wyjście mąż dowiezie to co już przygotowałam ale zostawiłam w szafce :D wole wziąć większe ubranka bo nigdy nie wiadomo - jak będzie długi 57 to w 56 już może się nie wcisnąć, choć i tak rozmiar rozmiarowi nie równy..
ja dziś jadę do tej dentystki. jestem ciekawa co tym razem wymyśli z tym zębem, bo już nie chce mi się jeździć tym bardziej że teraz wymyśla takie godziny że mi nijak nie pasują.
u mnie mały przestał się ruszać tak jak wcześniej. teraz rusza się rzadko, no ale córa potrafiła 3 dni nie dawać znaku życia (co zawsze kończyło się wizytą na ktg) mam nadzieję że młody nie będzie tak robił bo zeschizuje... ja nie czytałam październikowych mamuś jak się poczyta to wg internetu praktycznie każda pierdoła może do tego doprowadzić :( i jak tu się nie stresować? tylko ja nie liczę 10 ruchów, a czekam na jakiekolwiek i jak są to jestem spokojna. Wczoraj leżałam na prawym boku bo mi było tak wygodnie to tak kopał że chcąc nie chcąc musiałam przekręcić się na lewy, aż mąż się śmiał bo czuł wszystkie te kopniaki :D
ja wizytę mam w środę...aż boję się zapytać o wagę :D sama zważyłam się u rodziców i od ostatniej wizyty przybył mi tylko 1 kg :D do końca ciąży mogę jeszcze 2 przytyć żeby iść do porodu z taką samą wagą jak poprzednio :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)
o dziwo dziś spałam dobrze oprócz wiadomo sikanka parę razy....dziś jest dzień leniwy o!:) ogarnę tylko w chacie i będę leżeć.

Monik będzie dobrze kochana!! Czekamy na wiesci:)

emka-emka co z Twoim maluszkiem??? Coś wiadomo? ?? Jakieś badania dodatkowe robiłaś? ? Odezwij się !!!!

Detus ale mało odpowiedzialni ludzie...pogoń tam wszystkich i nikogo nie wpuszczajcie od nich do swojego domu! Wasze zdrowie najważniejsze.

Gabi no teraz okres przeziębień zarazków itp itd. ale akurat nas muszą się łapać. Niedosyc ze wszystko boli bo jeszcze się jakieś świństwa czepiają. Ale jeszcze miesiac:)) juz bliżej niż dalej:D Lubie być w ciąży ale nie lubię jak cipka boli:P heh heh

emii no chyba się zbuntowala wlasnie:P cipa jedna!!! A proszek mam ten sam wkładki zwykle bez żadnych zapachów nawet kupiłam ten lepszy płyn do higieny ....za dwa tyg wizyta zobaczymy co lekarz powie na razie walczę tym co mam:P

remont pełna para:))) ściany porozwalane drzwi powiększone:))) łazienka powiekszona:D kurzu i gruzu od uja i ciut ciut aleeee będzie ślicznie:)))))

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...