Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Wózek mi sie podoba, tylko np moj maz twierdzi, ze fioletowy jest tej samej kategorii co różowy. My kupujemy bardziej uniwersalny, zdecydowałam sie na szary, ponieważ planuje dwójkę dzieci :)
Ja niestety muszę zacząć dietę. Martwimy sie z lekarka, ze za szybko tyje. Mam +7 to sporo. Tylko ja przed ciaza prawie nic nie jadłam, wiec teraz gdy jem regularnie poza tym mało sie ruszam, bo mam sie oszczędzać waga szaleje :( czy któraś z was tak ma, ze musi sie ograniczać i podpowie mi jak to zrobic ?

Odnośnik do komentarza

biri
Malyna super bryka bardzo mi sie podoba.
-
Co.do mmr to akurat u mojej corci wszystko bylo ok ale na 8dzien po szczepieniu dostala 38 temperatury ale na krotko i wiecej dolegliwosci nie bylo. Tez naczytalam sie o niej w necie no ale co tyle dzieci szczepione i niby dobrze, pielegniarki w osrodku tez nie odradzaly.
-
U mnie od 14ej pada. Wczesniej bylam na jagodach z siostra i uzbieralysmy ze 3kg do sloikow, jedna blache od ciasta posypalysmy jagodami na spodzie i zasuszymy zeby bylo w razie biegunki na przyszlosc

Uwielbiam jagody ze śmietaną i cukrem mniam :D

Odnośnik do komentarza

Detuś mi lekarz ciągle mówi, że kobieta w ciąży powinna się oszczędzać właśnie od niego wróciłam i powiedział co do aerobiku że wymachy rąk nóg tak, ale skłony skręty absolutnie nie. Basen też tak, ale czystość wody jest ważna. Wiadomo, że w codziennym dniu aerobiku nam nie brakuje, ale po prostu nie ma reguły komu i kiedy i co może zaszkodzić. Ja w czwartek tańczyłam spokojnie, nie fikałam i potem w piątek przerażona leżałam bo mnie brzuch bolał. Lepiej uważać na siebie przesadnie niż potem sobie wypominać.
Truskawka gratuluje synka. Ja wciąż nie wiem co i jak widziałam że maluszek miał dzisiaj nóżki skrzyżowane. ;-) Na prenatalnych się pewnie najwcześniej dowiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjyfxnaihg.png

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczynki, ale jestem dziś zmęczona. Obudziłam się już niewyspana, a miałam mega ważny dzień w pracy, bo przygotowywałam konferencję. Niedawno wróciłam i zaraz pójdę spać :(
Jeszcze 3 dni w pracy i mam urlop i to mnie utrzymuje przy nadziei :)

Co do kursu rodzenia i moich pierwszy zajęć. Mowa była o pielęgnacji.
W skrócie: dziecko myjemy codziennie wieczorem, w delikatnym płynie do kąpieli (z serii kosmetyków dla dzieci z firm które się tym już długo zajmują np. johnson, nivea, ziaja, penaten, hipp). Polecane są płyny od pierwszych dni dziecka, co oznacza że mają minimum dodatków, więc i najmniejsze możliwości uczuleniowe. Płyn powinien być bezwonny, bezbarwny i najlepiej jakby się nie pienił.
Myjemy wacikami, zwracamy uwagę na miejsca trudnodostępne, tj, za uszami, pod kolanami, pachy, między nogami i szyja.

Po drugie: oliwka nakładana na jeszcze mokre ciałko. Oliwka bez dodatków, ewentualnie olejek migdałowy bądź zwykła parafina.
Po oliwce wycieramy do sucha.
Gdy skóra jest wyjątkowo sucha można dodatkowo użyć mleczka bądź balsamu.

Po trzecie: coś na odparzenia - alantan maść, linomag, bepanthen, sudocrem (ale sudocream nakładać b.mało tak by nie pozostawiać białej warstwy). Krem można wycisnąć bezpośrednio na czystego pampersa, bo tak się nie przenosi bakterii.
Gdy są zmiany na pupie można użyć tormentiolu.

Kąpiel lecznicza na jakieś zmiany skórne: 1. odrobina nadmanganianu potasu do wody, tak by była lekko różowa; 2. oilatum, emoillum mają dużo parafiny, można ją dodać do wody, gdy skóra pęka bądź ma rany 3. mąka ziemniaczana jako dodatek do wody - zmiękcza wodę; 4. parafina do wody.

Po czwarte: do noska/oczu sól fizjologiczna
a gdy jest ropna wydzielina z noska - marimar bądź inna sól morska
Do odciągania gluta z nosa - frida, katarek albo gruszka w ostateczności, bo ją trzeba wepchnąć dość głęboko, a to może uszkodzić wnętrze noska.

Po piątek - pępek: najskuteczniejszy i najszybszy sposób gojenia to smarować szpatułką wokół styku ciałka z kikutem pępowiny roztworem zrobionym 2 łyżki spirytusu 70% i 1 łyżka przegotowanej wody.
Ponoć po octansepcie pępek goić się może nawet 3 miechy, ale gdy jest zaczerwienienie można od czasu do czasu się tym wspomóc, bo jest dość drogie.

Jestem ciekawa czy to co usłyszałam wczoraj faktycznie się sprawdza u tych z was, które już mają dzieci.
Chętnie się dowiem co się u Was sprawdziło :)

Odnośnik do komentarza

Ja juz sie okreslam jak to bylo u mnie z moja pierwsza pociecha.
Kapiel przez pierwsze 3 mies codziennie pozniej co drugi dzien
Do kapieli na start kupilam nivea szampon i plyn do kapieli 2w1 oczywiscie sie pieni delikatny zapach ma i nie szczypie w oczy- Polecam
Na poczatku mylam takimi duzymi wacikami takie kwadratowe czy prostokatne, patyczki do uszu takie dla dzieci
Pępuszek w kapieli nie moczymy. Nakladamy na to miejsce wacik zeby nie pomoczyc zeby pozniej sie nie goilo zbyt dlugo. Mi polozna powiedziala ze pepka nie dotykamy zadnymi spirytusami czy octanisemtem dopiero w przypadku gdyby bardzo dlugo sie goil.
Ja po wyciagnieciu z wody wycieralam zawsze do sucha i pozniej oliwkowalam oliwka bambino dla nas najlepsza bo jonson wysuszal dziecka skore.
Na pupcie uzywalam sudocrem w razie silnego zaczerwienienia tormentiol i zawsze na skore a nie na pieluszke, a co do grubosci warstwy to jak kto woli u mnie w szpitalu widzialam ze polozne dosc grubo smarowsly

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjobid7ar8a.png
-
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pnz56xe9n.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja juz po wizycie.
Będzie córa!!! a liczylismy na chłopaka :) ale grunt, ze zdrowa i że wszystko ok.
U mnie było tak w pierwszej ciąży, ze dwóch róznych lekarzy potwierdziło mi, ze bedzie dziewczynka, a urodził sie chłopak. Połówkowe mam w Holandii i jestem ciekawa comi tam powiedzą :) moze jednak Lena zamieni sie w Maxa :) Pani doktor powiedziałą, ze ona jest pewna, ze dziewczyna i zrobila mi nawet zbliżenie warg sromowych .

Co do ruchów, to ja tez jednego dnia czuje jak dzidzia od rana wariuje, a na drugi dzien czuje tylko raz lub dwa jak sie poruszy.

Jeśli chodzi o pieluszki, to ja używałam Huggies i byłam bardzo zadowolona, choc Pampersy tez były reelacyjne.

No i witam nowe mamusie w naszym gronie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Gabi gratulacje! :-)

emka-emka na pewno niedługo się dowiesz co tam maluszek ma miedzy nogami :-)

A ja myślę nad imieniem dla mojego dzidziolka i podoba mi się imię Tymon. Wiem, że mówiłam, że na razie nie będę o tym myśleć bo to zbyt wcześnie, jednak od wczoraj jak zobaczyłam tego siusiaczka to zapragnęłam, żeby ten mały człowieczek miał już imię.

Powiem Wam, że cały czas mnie to zastanawia skąd od początku wiedziałam, że to maleństwo będzie chłopcem. Nawet suwaczki porobiłam niebieskie bo czułam, że pod moim sercem rośnie synek :-) I się nie pomyliłam. Mam nadzieje, że za miesiąc siusiaczek nadal będzie siusiaczkiem ;-) Jednak lekarka powiedziała, że chłopak na 100% więc mam nadzieje, że nie będzie niespodzianek.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam za gratulacje ! Bardzo ciesze sie na ten dzień :-) to mój pierwszy , mimo podeszlego juz wieku hihi , ślub.
Byłam wcześniej przez 14 lat w zwiazku ale nie było ani ślubu, ani bobaska. A teraz czuje ze wszytko bedzie tak jak byc powinno. Stworzymy małą szczęśliwą rodzinkę :-)
Truskawko ja tez od pierwszego dnia bylam pewna ze to będzie synek no i sie nie pomyliłam. Pani Doktor pokazala mi dokładnie te male jąderka hi hi i powiedziala ze Mama rzadko siemyli :-)

Odnośnik do komentarza

ciesze sie ze wiecie juz dziewczyny co bedziecie mialy i gratuluje. ja niestety musze poczekac do 9 lipca niby już blisko a jednak daleko.
co do tycia to od poczatku juz przybyłomi 10 kg a wg wagi u lekarza 14kg ale wytlumaczylam ze waze sie codziennie z rana i w ostatnim czasie miedzy wizytami przybylo 1,5 kg a nie 5 kg tak jak wykazało na wadze. przed ciaza sporo schudłam i jak sie dowiedziałam o ciazy to troche pousciłam. staram sie jesc 5 posilków 3 wieksze i 2 przekaski i duzo pic wody niegazowanej. i przedw wszystkim nabiał przynajmniej 1 duzy jogurt dziennie. kocham slodkości ale ograniczam bo raz ze tyje a dwa jak przesadze zwlaszcza z czekolada to nie dobrze mi :(

Odnośnik do komentarza

IgaJula kiedys jakies 6lat temu mialam nadcisnienie ale dostalam leki i mialam w normie caly czas az do ciazy moze dla tego ze otyla jestem i mialam problemy z cukrem;/
Ale puki co przytylam tylko 1,5kg tylko wiec jest dobrze:)) wiem ze jak bede miec 120/89 lub wiecej mam brac z rana tabletke jedna wlasnie ten dopegyt ..
No kochane gratulacje syneczków i córeczek:))
Kurcze ze te moje takie uparte i nie pokazało wczoraj wrr
A ja dzis sie wyspalam ogarnelam i poszlam z bratanica do kina na bajke Jak wytresowac smoka 2 hehe w 3d nie powiem fajna bajka;p a potem spokojnie spedzilam czas u rodziców pieklam mini drożdżówki z bratowa mrr smakowe:))

Odnośnik do komentarza

Moje przzeczucia tez byłymylne :) a przechodzę ciąze identycznie jak na synka. Kazdy mi mówi: nie tyjesz, jesz kasne, masz ładną cere, to bedzie synek. I oooo...jest ale z cipką ;) ale wszyscy szczęsliwi, ze w koncu bedzie małą księzniczka w rodinie, a nie sami faceci :)

No a co do wagi to schudłm na poczatku 1 kg, potem mi on wrócił, po wypadku mamy zgubiłam 0,5 kg, a teraz zaraz połowa a ja jestem do pzodu tylko 1 kg ;) no ale brzuszek juz widac chociaz, tak sie fajnie uwypuklił. W ciazy z synkiem o tej porze byłam juz 6 na plusie ;) a przez calą ciaze przytyłam 20 kg ;) fakt, ze gubiłam potem 25, ale mamnadzieje ze w tej bedzie mniej do tracenia ;)

smutnasowa witaj w naszym gronie. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Hej Laski :D
Witam nowa mamusie:)

Jeszcze 2,5 h :))) normalnie zaczynam sie stresować :P ale najwazniejsze zeby było zdrowe:) ale ciekawość zrzera na maxa czy tam jest cipka czy siusiorek :P haha :)

matko jakie dzis miałam sny:/ masakra.....poł nocy nie spałam, co chwile sie budziłam....a co zasnełam to sie meczyłam z glupimi snami....

3majcie kciuki za nas:)!!

Cześka powodzenia!!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) Witam nową mamusie:)
Malyna tyle miesięcy wytrzymałaś to jeszcze tą chwile dasz rade :) Powodzenia na badaniu życzę.
Dziewczyny dopada was zgaga? Jak sobie radzicie?
Bo ja wczoraj myślałam że umrę naprawde, takiego okropnego uczucia jeszcze nigdy nie przeżyłam ;/
Nie pomagały migdały, zimne mleko, tabletki na zgage nic;/
I wydaje mi sie że dopadło mnie po wodzie gazdowanej, nigdy nie pije ale wczoraj bylam u znajomej i mi taką dała.
Miłego dnia życzę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjuyqmk6de.png

Odnośnik do komentarza

Detuś ja też szybko przybieram, staram się po prostu nie podjadać nic, bo nawet od owoców waga mi rośnie. Jem tylko jak czuje głód.
Truskawkagratuluję synka :)
bombka osobiście odradzam johnson (uczulił mnie w ciąży) natomiast chwalę nivea 2w1 - kąpię córę od urodzenia i nigdy nie było problemów, zamiast oliwki używałam kremu nivea dla niemowląt, myłam ją chyba tylko ręką bez wacika, pępka nie wolno moczyć.. wacikami zamoczonymi w czystej przegotowanej wodzie obmywałam oczka i pępuszek. u nas na szkole rodzenia położna mówiła że spirytusu się nie stosuje teraz, więc chyba wszędzie jest inaczej :) co do odparzeń na początku stosowałam krem nivea - zawsze na skórę, nawet gdy pojawiło się zaczerwienienie to wtedy nakładałam więcej kremu i już było ok :) to był jakiś kojący..ale na pewno nivea. później dostałam sudocream ale szczerze nivea był wg mnie lepszy.
do noska miałam i gruszkę i aspirator bo czasami takie gilonki miała wodniste że tylko aspirator pomagał, za to gruszkę znalazłam z cienką i miękką końcówką dobrą na głębsze babole (znajdę to zrobię zdjęcie, bo z taka końcówką ciężko było znaleźć). Kąpałam codziennie o tej samej porze, i w ogóle wszystko robiłam co do godziny, to po miesiącu mała była sama jak zegarek :) teraz tez będę się tak starała bo łatwiej wszystko ogarnąć i ogólnie lżej ze snem:D
Co do pieluszek mi bardzo odpowiadają Dada,ewentualnie Happy (były kwadratowe i sztywniejsze), chociaż wiadomo że żadne z nich nie równają się z oryginalnymi pampersami :)
smutnasowawitamy :D
babelek78Grrratulacje :)
W pierwszej ciąży wszyscy byli pewni, że będzie chłopak (super cera, kształtny brzuszek, włosy paznokcie cud miód, do tego zero dolegliwości) - okazało się że mam córeczkę. Teraz wszystko odwrotnie (wymioty do 5 miesiąca, słabe cienkie włosy, wypryski jak u nastolatki) - i wczoraj lekarz powiedział że będzie chłopak :D , a on jest z tych co nie chcą mówić jak nie są pewni, jednak wczoraj 3 razy powtarzał że chłopaczek i pokazał gdzie mały ma siusiaka :) będzie Fabian :D mąż jak usłyszał to aż mi się śmiał do telefonu i od razu wydzwaniał do rodziców żeby się pochwalić :), jestem zła na teściów - on taki happy a oni całkiem go olali. teściowa odpisała mu tylko że "to fajnie", a teść uciął że jest w banku i potem oddzwoni (oddzwonił ale ani słowem na temat się nie odezwał)... chyba zabiorę męża w weekend do mojej rodziny "opić" - tam s=się będzie mógł nacieszyć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...